Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

kapka
22. lis 2007

plodný hlen je když ho zkusiš mezi prsty že je táhlý a objevuje se asi tři dny před ovu v době ovu a pak ještě asi pět dní....Bývá to každý měsíc stejné,pokud míváš stejný cyklus

fiallinka
autor
22. lis 2007

kapka: právě že já ho poznám, ani jsem po tom moc nepátrala, ale je docela výrazný 🙂, akorát se mi nechce moc měřit teplotu, takže bych se ráda jen podle toho hlenu řídila, kdy mám ovulaci (u nás je problém u chlapa, asi nás stejně čeká ivf, takže to beru jen tak orientačně, bohužel jsou asi plodné dny na houby, stejně mi to ale nedá). Měla jsem ale dojem, že po ovulaci hlen mizí a tak by mne zajímalo, jak je to u ostatních.

luzza
22. lis 2007

dnes jsem 18.den cyklu a žádný plodný hlen na obzoru... ☹ tak jsem z toho nějak přejetá... 😒

k.bett
22. lis 2007

Ahoj přidám se...
Já jsem se zacla informovat co a jak ohledne ovulacniho hlenu ted po prvnim IVF, kdyz me ten hlen prekvapil jak byl neprehlednutelny....tak jsem teda patrala a zjistila ze to je ovulacni hlen. Nevim ale jestli je to teda den ovulace, protoze ja ten hlen mela jen v jednom dni rano a to 17. den cyklu a 19. a 20 den cyklu me dost bolelo v podbrisku, spis jako nastydly vajecniky ci co. Tak nevim kdy se to teda bere jako ovulece jestli pri hlenu nebo pri tech bolestech, nevite?

luzza
22. lis 2007

K.bett-s těma bolestma to mám podobné!!!!!!!!!

luzza
22. lis 2007

myslíš,že ovulka může proběhnout i bez toho hlenu??

k.bett
22. lis 2007

luzza:
Já myslím že může. Četla jsem naky clanek o tom a je to podle sledovani ruznych vytoku, pruhledny, mlíčko, mokro atd. a podle toho. Kdyztak v mistnosti ,,ovulace" je od jedné holciny odkaz na stranku kde je odkaz prave na ovulacni hlen a je tam uplne vsecko, krasne a prene popsane, urcite to tam najdes.Nebo pak primo na rodine.cz jestli je tam vyhledavac tak tam zadej ovulacni hlen a treba ti to vyjede ale me se nepodarilo to tam najit rovnou pres rodinu.

luzza
23. lis 2007

díky k.bett 🙂 Zkusím to tam někde najít...

fiallinka
autor
23. lis 2007

luzza: jj, na rodině je dobrý článek, mně jde spíš o ty osobní zkušenosti, jestli to některá z vás sleduje - hlavně, jestli se objevuje i po ovulaci. Já mám ten hlen někdy tak sedm až deset dní a připadá mi to docela dost, i když cykly mám dost dlouhé, tak by mne zajímalo, co ostatní.

toni78
23. lis 2007

Ahoj holky-vy mi jistě poradíte 😒 dnes jsem si dělala ovu test, ukázala se mi ale 1 silná čárka a 2 slabá-myslíte si že bych měla test opakovat ještě zítra?? děkuji za odpověd 😉

grej
23. lis 2007

Já mám plodný hlen tak 3-4 dny před ovu. Dřív jsem mívala jen vodový, teď díky maliníku mám i bílkový. Ale po ovu jako když utne a změní se na hustý krémový.

len
23. lis 2007

Tak osobní zkušenosti 😉
Sleduju ho už tak 15 cyklů, ale žádná sláva to není, musím ho sledovat vnitřně a i tak se objeví den-dva před ovu a moc ho není. Po ovu zmizí hned. A ovulace 100 % probíhá i bez něj (ověřeno BT i folikulometrií), akorát kdyby nebyl vůbec žádný, spermie pak mají hooodně ztíženou cestu ☹ . A i když ho mívám dost málo, podle testů je to dostatečné... Jo a co mi fakt pomohlo - když mi píchli Pregnyl, objevil se mi naprosto vzorový a krásně tažný během pár hodin, ovšem vydržel jen do ovu (což stačí) a pak zase zmizel...

zizala
23. lis 2007

chtěla bych se zeptat ohledně toho "plodného" hlenu. Měla jsem ho 2 dny, ale jen ráno, pak už přes den nic. Jen jsem nepochopila, co to značí. Zda to, že je právě ovulace nebo se to na ní teprve chystá. V ten den jsme se totiž snažili, ale v dalších dnech už ne, tak nevím jestli jsme tu ovulaci vlastně neprošvihli, když k ní dojde až po tom "plodném" hlenu. A taky se chci zeptat co znamená ten hlen, kdy už je hustý, že se z toho dají dělat kuličky. Ten se mi objevil asi 2 dny po tom "plodném" a ještě teď ho mám (čili 3 dny). Měla jsem ho i v minulém cyklu několik dní před MS (teď je to taky ve stejný čas), tak si myslím, že se opět nepodařilo a MS dorazí. Tak díky za vaše zkušenosti.

lucinecka
23. lis 2007

Zizalo, zřejmě jsi opravdu v době kdy jsi měla plodný hlen ovulovala, plodný hlen totiž značí plodné dny, které jsou tak 2 dny před ovu a den po ní. Jestli jste se snažili, bylo to určitě dobře. Ten hlen co máš teď po ovulaci ji podle mě potvrzuje, je to krémový hlen, dají se z něj dělat žmolky. Někdy ale ženy mají plodný hlen a k ovu ani nedochází. Neměříš bazální teplotu? To by jsi věděla jistě jestli ovuluješ nebo ne.

luzza
23. lis 2007

ať jsem přečetla co jsem přečetla, stejně mi to úplně jasné není...dnes jsem 19.den cyklu a zatím nic...cykly mám 28 až 30 denní...takže fakt netuším, jak to s tou ovulkou u mě vůbec je...Z toho mého pozorování mi přijde, že onen plodný hlen se objevuje spíš ke konci cyklu... Je to možné??? Jinak-teplotu neměřím...pracuji na směny (včetně nočních),takže na to vůbec nemůžu brát zřetel... 😒

luzza
23. lis 2007

Nevím, jestli to má nějakou spojitost... ale když jsem otěhotněla poprvé, HCG z krve jsem po dvou dnech vynechání MS měla jen 5,7!!! Což mi i tenkrát přišlo hrozně divné... 😕

luzza
23. lis 2007

len-a proč ti píchli Pregnyl??

zizala
23. lis 2007

BT neměřím, tím se sresovat nechci a ani to moc nechápu 🙂 Jen jsem začala sledovat ten hlen, to mi tak hrozný nepřijde. Jinak Luzzo, já ovuhlen měla taky ke konci cyklu - 20. a 21. den, takže bych flintu do žita neházela. Ještě to přijít může. A vy co jste těhulky, všimly jste si taky po ovuhlenu toho hlenu "kuličkového". Já totiž nikde nevyčetla cože tento typ hlenu znamená.

luzza
23. lis 2007

zizalo 🙂 ten kuličkový hlen mám až do menzes.. myslím, že je tonormální..asi chrání otvor v čípku...aby se do něj nic nedostalo...kdyby tam bylo mimi...třeba infekce...

zizala
23. lis 2007

aha, takže to buď může značit blížící se MS nebo klidně i těhu 🙂 To jsou mi věci. Tak to jsem tedy zvědavá co to z toho bude 🙂 I když je jasný co bych si vybrala. Ale nemám žádný příznaky, tak si moc nadějí nedělám. Semtam mějen trochu píchne v podbřišku a bolí mě záda, svaly na nohou a tak (no jako bych to už skoro měla). Už aby byl příští týden a já měla jasno, to čekání je hrozný.

luzza
23. lis 2007

zizalko, já takhle doufám každý měsíc už rok 😀

luzza
23. lis 2007

to sledování hlenu mi přijde jednoduchý.. a aspoň něco tím poznám... teda doufám 😀 tak snad ovu ještě přijde... ☹

len
23. lis 2007

Nojo, po ovu se děložní čípek uzavírá hustým hlenem, takže se z toho nedá soudit, jestli přijde MS nebo budete těhu, u obého to může vypadat stejně 😉 Obecně pokud ovu je, bývá poslední den toho bílkového hlenu (což neznamená, že když je bíkový hlen, ovu 100% proběhne. Ani to neznamená, že když hlen není, ovu taky nebude). A pokud se ten správný hlen vyskytuje méně jak 10 dní před MS (tj. například 20. den 28denního cyklu), může to znamenat příliš krátkou luteální fázi, což by docela mohl být problém (v dnešní době už řešitelný). Ovšem hlen samotný napoví dost, ale není to jistota, to byste potom musely sledovat ještě něco (měřit BT, sledovat čípek, používat ovutesty nebo být sledovány ultrazvukem) 🙂

Luzza, píchají mi ho v CARu, je to těhuhormon hCG, který má lépe načasovat prasknutí folikulu, no a jako vedlejší efekt mi taky pomůže k dobrému hlenu 🙂 I když z toho důvodu mi ho teda nedávají (asi o tom vůbec netuší) 😉

zizala
23. lis 2007

teeeda, tak to já "teprve" od června, ale připadá mi to už jako věčnost. Když si představím, jak jsem si představovala, že vysadím, otěhotním v létě - abych měla mimčo na jaře (jsem astmatik, tak jsem nechtěla funět v létě s velkým břichem).... No asi to budu muset trochu posunout 🙂

zizala
23. lis 2007

len, nestraš mě, mě doktor řekl že to je takhle ok. Mě se totiž střídají cykly po 29 a 35 dnech (jeden vaječník je holt pomalejší 🙂 Ten poslední cyklus byl právě ten delší, tak prý ten 20tý den by odpovídal. No já nevím, já se v tom nevyznám. Hlen sleduju teprve od tohoto cyklu, ale beru to jenom orientačně. Tenhle cyklus by měl být na řadě ten rychlejší vaječník 🙂, pokud ano, tak příští úterý budu buď zklamaná nebo skákat radostí.

len
23. lis 2007

No jasně, u 35denního cyklu je 20.DC naprosto OK 🙂
Držím palce 🙂

luzza
23. lis 2007

len-s toukrátkou lut. fází už mě to napadlo 😒 myslíš, že je teda vyloučený, abych otěhotněla s takhle krátkou? Když si totiž vezmu zpětně moje první těhotenství (před deseti lety) 😅 měla jsem 2 dny po vynechání menzes HCG 5,7. Napadlo mě, jestli jsem i tenkrát nemohla otěhotnět později, než je obvyklé... 😕

horajda
23. lis 2007

Ahojte,
rada by som sa tiez k vam pridala.totizto velmi malo sa mi podari vysledovat plodny hline,skoro teda vobec no a samoska hlavne vtedy nie ked sa milujeme.takze keby som ho mala sledovat poriadne tak by sme zase nemohli "pracovat" na babatku.co si o tom myslite?

luzza
23. lis 2007

len-a ještě jeden dotaz.. proč musí být lut. fáze delší??

luzza
23. lis 2007

horajda-proč bys ho nemohla sledovat pořádně?? Přece se nemilujete třikrát denně?? 😀