Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

luzza
23. lis 2007

honzulko, pomalu budu končit... ráno vstávám v 5,40...tak abych vůbec vstala...zatím se loučím...pa pa

luzza
23. lis 2007

oprava - vstávám ve 4,40 😀 😀 😀

luzza
23. lis 2007

makám od šesti, tak to bych asi nestihla 😀 😀 😀 ale bylo by to příjemný 😵

luzza
23. lis 2007

dobrou... 🙂

honzulka
23. lis 2007

Tak to je mi tě líto,mě budí synáček mezi 7-8hodinou.Tak dobrou noc a hezké sny... 😉

k.bett
24. lis 2007

luzza:
tak to by me taky zajimalo jak ma hlen vypadat po ovulaci a po zbytek cyklu, ja totiz mela tak do 26. dne cyklu pak porad to mlicko tekutejsi a posledni 3 dny mam obcas trochu nahnedle to bude asi tim ze prichazí MS, takze to by znamenalo ze to mlicko je proste od cca 15. dne cyklu, skoro do konce... 😒 😨 😀 Tak to nevim jestli je mozne ale ja to tak vysledovala na sobe (teda sleduju to teprve prvni mesic).

fiallinka
autor
24. lis 2007

tak vidím holky, že je to u každé úplně jinak 🙂 a navíc, že to vlastně mám docela vzorově, mně se ten hlen objeví tak týden před ovulací a možná ještě chvilku po ní, ale jen chvilku 🙂, a fakt je nepřehlédnutelný. Tento měsíc jsem se přemohla u měřila pár dní i teplotu, takže to ukazovalo celkem jasně. Navíc mi připadá, že jsem ho dřív nepozorovala (možná jsem si toho ani nevšímala), ale taky jsem si právě uvědomila, že jde jasně pozorovat od doby, kdy cvičím Mojžíšovou, takže možná ej to výsledný efekt 🙂. Stejně asi budeme muset kvůli manžovi na ivf, ale jsem ráda, že aspoň u mne to všechno funguje jak má, nejsem po jiné zdravotní stránce zas tak o.k., takže jsem ráda.

honzulka
25. lis 2007

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat...je možné,abych měla plodný hlen a dle UZ mi zjistili,že má do tří dnů přijít MS??? 😕 Mě tedy MS stále ještě neprorazila,tak jsem zvědavá..UZ mito špatně vypočítal...jsem už téměř 50 DC a ona nikde.Dobrý ne?

lucule
12. kvě 2008

Ahoj holky,
mám otázku... Asi před rokem jsem kvůli akné dostala od doktorky krém Izotrexin-účinná látka způsobuje vysušení hlenu. To jsem v té době bohužel nevěděla :-/ Nyní jsme se začali snažit o mimčo a já jsem si začala kontrolovat hlen a měřím BT. Po druhém cyklu jsem zjistila, že nemám v období plodných dnů bílkový hlen. Zpětně jsem si uvědomila, že než jsem začala používat krém na akné, tak jsem bílkový hlen určitě měla!!!!!!!
Nevěděli by jste někdo jak dlouho bude trvat než se mi opět začne tvořit bílkový hlen?? Popř. jak bych pomohla tomu, aby se mi začal zase objevovat???
Děkuji všm za odpověd

lucule
12. kvě 2008

jo a krém už asi tak měsíc nepoužívám....abych upřesnila informace 😉

monku
12. kvě 2008

Ahoj lucule, bohuzel ti moc neporadim, o tom kremu jsem neslysela, zajimavý.. To je hruza, kdyz clovek leky na plet a pak ma problem s uplne necim jinym.. ☹ Snad Dr. by ti mohla poradit..

jerryjanka
12. kvě 2008

možno sa to za ten mesiac nestihlo dať dokopy
skus počkat dva mesiace a uvidiš

petranela
12. kvě 2008

Ahoj Lucule, ja mam stejny problem jako Ty. Na akne pouzivam Duac gel a na netu jsem zjistila, ze můze způsobovat vysoušení hlenu. Ale z vladstni zkusenosti nevim, protoze v dobu ovu krem urcite nepouzivam. Zrejme muj krem ma stejne ucinne latky jako Tvuj. Takze ho nikdy neberu kolem ovu, ale jen asi tyden v obdobi ms, protoze to mam akne nejhorsi, pak krem uplne vysadim, protoze pak i akne se o hodne zlepsi.
Ja doufam, ze se Ti hlen zacne tvorit v dobe ovu hned po vysazeni kremu. Ale psala jsi, ze krem uz asi mesic neuzivas, zjistlila jsi nejakou zmenu? A co akne? Ja jsem o tom s dr. zatim nemluvila.
Mne akne hrozne obtezuje, v puberte jsem je nikdy nemela a ted s tim bojuju, ale urcite je to diky mym PCO, moje hormony jsou proste rozhozeny a roky jsem to nevedela a neresila. Jen kvuli tomu mam akne. Ty mas hormonalni profil v porádku? Pokud Ti krevni testy zatim neudelali urcite si je vyzadej - prave kvuli tomu akne. Jak dlouho se snazite?

lucule
12. kvě 2008

petranela ja jsem se gelem přestala natírat před měsícem, protože jsme se před 2 měsíci začali snažit a já jsem si přečetla na letáku, že by se neměl používat pokud se snažíte otěhotnět. U tvého krému jsem našla to stejné napsané, ale účinná látka je tam jiná ale u gelů na akné je to asi jedno, protože stejně všechny způsobují vysušení hlenu...
Jo a i přestože gel už nepoužívám měsíc, tak jsem u sebe nezjistila bílkový hlen a ani mě nepřipadne, že by byl hlen více vodnatý. A to jsem ho před tím, než jsem se začala používat gel určitě měla ☹
Mě se akné také zhoršilo až později-ve 24 letech, do té doby to bylo v pohodě. JO a ted co nepoužívám gel, tak se mi akné zatím nezhoršilo.....
Jinak u doktorky jsem zatím s tímto nebyla, protože se snažíme zatím krátkou dobu....

lucule
7. črc 2008

Ahojky,

je tu někdo kdo neměl plodný hlen a podařilo se mu ho zlepšit (obnovit) pomocí vitamínů, čajů a pod.
Moc děkuji za radu

macc
10. črc 2008

lucule: taky by mě to zajímalo, myslím, že tu někdo zmiňoval maliník (což nevím co je:( ) a taky jsem četla někde, že mucosolvan zvyšuje množství, což znám jen jako sirup na kašel, tak to bysme mohli vyzkoušet 😕 , taky jsem někde četla na diskuzi od doktora, že na množství nezáleží, takže ho stačí asi i trochu, a třeba o tom ani nevíme a máme ho 😅

grej
10. črc 2008

Mě pomohl maliník. V obchodě s čajema (bývá to třeba u Tesca nebo prostě ve velkým obchoďáku) si řeknu o maliník. Je to sušený vážený v pytliku. Nebo jsem to taky jednou kupovala v obchodě s bylinkama a zdravou výživou. Piju to od skončení MS do ovulace a u mě to teda funguje. Nikdy jsem neměla supr hlen, jen trochu vodový, ale s maliníkem je vždycky supr bílkový. Takže doporučuju. Spíš jde o tu konzistenci. Aby nebyl hutný a hustý jako tvaroh, ale aby byl průsvitný a tahavý.
Já ho taky nemám moc, na kalhotkách moc nebývá, spíš to poznám na toaleťáku nebo když si kontroluju čípek.

lucule
10. črc 2008

macc: sirup na kašel-robitussin expectorans jsem zkoušela tento měsíc, ale na můj hlen to nemělo vůbec vliv 😖

grej: maliník jsem zkoušela minulý měsíc a hlen jsem měla lepší. Tak ho vyzkouším následující cyklus. Pila jsem také kontryhel, takže jsem přesně nevěděla co by mohlo mít vliv na hlen. Ale asi to bude tím maliníkem 😉 Taky jsem ted začala brát vitamín B6, protože jsem zjistila, že mám krátkou luteální fázi. Je to síla kolik se toho dá poznat z měření bazální teploty a sledování hlenu 😉

macc
10. črc 2008

grej: díky za radu, kde sehnat maliník,
lucule: já četla jen o tom mucosolvanu,
holky nevíte jeslti třeba ten maliník nerozhazuje nějak cyklus ? abych si kvůli hlenu neposouvala ovulaci nebo nebylo nějakýho hormonu přespříliš ? 😕

andelka
10. črc 2008

lucule: Vitamin B6 je na krátkou LF? Taky ji mám a chtěla bych to spravit. Dá se koupit samostatně?

lucule
11. črc 2008

andelka: ano o vitaminu B6 jsem četla v knížce Plodnost,cyklus, výživa od Marilin Shannonove. Píše tam, že pokud máš krátkou luteální fázi, tak máš nedostatek progesteronu a to upravuje B6. B6-pyridoxin se dá koupit samostaně v jakékoliv lékárně. Ještě jsem tam četla, že nedostatek B6 taky způsobuje PMS, což mám taky 😒

grej
11. črc 2008

Macc - nikdy jsem na sobě nepozorovala, že by mi to nějak ovlivňovalo ovu. Podle mě v tom bude něco, co pomáhá tvoření hlenu v těle, něco právě na způsob robitussinu nebo mucosolvanu, a ne nějaký hromony. Nebála bych se toho... Smí se to i v těhu, pije se to na podporu lepšího porodu (uvolŃuje to nějak křeče a tak)... Takže - pít těsně před porodem, ne v těhu.

misa.ottovka
11. črc 2008

Holky ahoj já mám pořád problém plodný hlen rozpoznat, naposledy jsem ho našla 17Dc, což ale podle ovu testů ovulka nebyla...Každý měsíc to mám jinak, jsem z toho blázen ☹ A když se ukáže hlen tak ten den je ovulka, nebo už byla či bude???????

lucule
11. črc 2008

misa: Plodný hlen by se ti mel ukazovat pred ovulaci- u někoho se objevuje i několik dní. U někoho se také může objevit ještě v den ovulace. Po ovulaci se již neobjevuje, protože začíná působit hormon žlutého tělíska (progesteron).

lauritka
11. črc 2008

ja napriklad pridam skusenost, ze hned po ovulacii uz je hlien husty 🙂 zo dna na den. strasne rychlo meni konzistenciu,

misa.ottovka
11. črc 2008

A myslíte že je možné aby se ten plodný hlen objevil jen na 1 den v měsíci?? mně se to tak stalo, ostatní dny je hlen pořád už jen bělavý a hustý

lauritka
11. črc 2008

misa ako myslis ?? 1 den cyklus ?? alebo stale na 1 den v mesiaci ?? 🙂

misa.ottovka
11. črc 2008

Laurit jako že jen na jeden den v měsíci.jenom ten jeden den......(17Dc) ostatní dny nic..

lucule
11. črc 2008

misa: ja myslim ze to mozny je, pokud je to pred ovulaci.

jerryjanka
11. črc 2008

misa
ber to tak že aj ovulacia trva len asi 12 hodin takže plodny hlien 1 den je v pohode
bud rada že ho maš