Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

kkamca
28. kvě 2009

ahoj všem..na jaký bázi funguje ten OVU test a co to stojí a na kolik je to použití?A kdy je vhodné ho dělat?Já mám menses po cca 35 dnech..Dneska jsem 16-17 DC..kdy by měla být ovulace ví někdo?

andelka
28. kvě 2009

kkamca: Jelikož by luteální fáze měla trvat 12-16 dní, tak při cca 35 denním cyklu by ovu měla být cca 19-23DC.

samson
28. kvě 2009

zdravím holky nevíte náhoudou za kolik dní po agulitinu má dojít MS? 😕

marinka
28. kvě 2009

samson, mě říkala dr. že do desíti dnů, ale jednou mi došla až za 14 dní.. Většinou ale do toho desátého dne

samson
28. kvě 2009

marinko děkuji - a gratuluju k druhému miminku 😉

samson
28. kvě 2009

marinko a ty jsi měla problémy s ms po vysazení HAK

marinka
28. kvě 2009

samson, taky děkuju 😵 😵

marinka
28. kvě 2009

samson, přesně tak, chodila jsem na agolutin hodně dlouho, protože MS si dělala co chtěla, někdy přišla za 60 dní, pak za 20, tak jsem chodila každý měsíc na agolutin.. Ty to máš taky tak? Já jsem brala HA 7 let v kuse a udělalo to své 😖

samson
28. kvě 2009

no já jsem také brala 7 let a také mi to přestalo chodit třeba po 4dnech - pořád jsem chodila na agulitin, nebo brala proveru a utrogestan. A tak se to táhlo asi 2.5 roku. Pak mně nasadili antikoncepci na 3 měsíce a začla jsem cvičit mojžíšovku - a moje cykly se zkracuji 38.32.29 🙂 A mám i ovulaci - tak jsem ráda, že funguji.

samson
28. kvě 2009

Jinak jsem nyní byla na laparce, kde potrvrdili průchodnost i žluté tělísko - takže ovulace byla, proděravěli mi vaječníky, abych snášela více vajíček. No a mudr mi dal 19DC agulutin - aby věděl, že menstruace dojde, aby mě mohl hormonálně stimulovat před jeho dovolenou - aby to vše stihl

samson
28. kvě 2009

marinko - a vy jste se o druhé snažili cíleně nebo to byla náhoda - vím že malá je z IVF...

marinka
28. kvě 2009

samson, tak to je super, že už se tělíčko dává do kupy 😵 Mně se tada MS srovnala až po porodu, sice ne úplně pravidelně, tak tak 30-32 DC chodila 🙂 O druhé jsme se vůbec nesnažili, ale sexovali jsme bez ochrany a ten měsíc, kdy jsme malou počali, byl sexík zrovna v den ovulky a týden předtím a týden potom nic 😀

samson
28. kvě 2009

jste holt šikovní 😉 Prosím tě a nevíš jak často by se mělo sexíkovat - názory se liší - jestli ob den nebo každý den

marinka
28. kvě 2009

samson, já myslím, že kolem ovulky můžete sexovat každý den, ty spermošky se obnovují rychle 😉

lucinka1104
28. kvě 2009

aby sa stihlo mimi zahniezdiť

marjorie
28. kvě 2009

Andelka: cetla jsi nekde, ze ta druha vlna estrogenu ma velmi vyrazne pozitivni ovulacni test (takze testovaci carka je slinejsi nez kontrolni)? Tak to je u me, nikdy jsem se s tim predtim nesetkala..a dve ovulace za mesic, navic druha v dobe menses??

Nany123: tehot. test jsem zkousela asi 11DPO a byl negativni. Jak se to vyvinulo u Tebe?

nany123
1. čer 2009

Marjorie: ja cekam na MS..bricho me zas dneska boli jak svina 😠 Jsem 33DC, obvykle mam cyklus 31-35 dni. Ale je fakt, ze trosku hleniku jsem mela na toaletaku o vikendu... 😕 No uvidime.. 😉

Dve ovulace v mesici..zvlastni, ale asi ne nemozny. Hledala jsi neco ohledne toho na netu ??

marjorie
6. čer 2009

Nany, dva dny po mem prispevku jsem na par dni nekontrolovala toto tema, tak se omlouvam za pozdni odpoved a doufam, ze se to pro Tebe vyvinulo pozitivne..

Jinak hledala jsem na mnoha hlavne anglickych a americkych strankach info a bily hlen v dobe menses uvadelo relativne hodne zen.
Jeste zajimavejsi je pozitivni ovulacni test po poceti. HCG a LH jsou totiz bilkoviny hodne podobne struktury. HCG ma navic jednu podjednotku, kterou se specificky odhali tehotenskym testem. Zato ovulacni testy nejsou prozatim az tak specificke, takze vzestup HCG po poceti zpusobi pozitivitu ovulacniho testu. Napr. i u digitalniho ovulac. testu primo pisou, ze falesna pozitivita muze byt zpusobena tehotenstvim.
Celkove je ale diky cim dal vyssi senzitivite tehoten. test casto rychlejsi v rozpoznani tehotenstvi a navic je potom mnohem vetsi jistota, ze se skutecne o tehu jedna.

marjorie
6. čer 2009

Jeste Nany: dve ovulace v mesici jsou normalne pripustne jedine rychle za sebou (to je pak pripad dvouvajecnych dvojcat), jinak je to hormonalne neslucitelne...ja si ale myslim nikdy nerikej nikdy..napr. jako medicka jsem zazila pacientku nad 30 let, ktera pres rok nemela menses a prisla v 6. tydnu s prosperujicim tehotenstvim..

andelka
7. čer 2009

Já mám stejné info. dvě ovulace v normálním cyklu, kdy už jedna byla potvrzená, jsou nemožné (jedině v rozmezí jednoho dne, spíš pár hodin od té první), hormonálně to nejde, progesteron další ovu blokuje. ještě jsem četla, že kolem MS může být plodný typ hlenu, protože hodnota progesteronu klesá.

schm
29. čer 2009

prosim nevim kdy mam plod.h.ms19.6 a cyklus36

lucinecka
29. čer 2009

Schm, zhruba si od těch 36 DC odečti 14 dní a to by mohl být den ovulace. Ikdyž záleží jak dlouhou máš luteální fázi, já třeba jen 11 dní. Nejlepší je měřit BT a sledovat další znaky, hlen, čípek...

schm
1. črc 2009

ja to nesleduju pl.hlen

andelka
1. črc 2009

schm: Plodný hlen se vypočítat nedá, jen vysledovat, bohužel. Při cyklech +-35 dní bys měla mít plodné dny (a tím pádem snad i plodný hlen) +-22 DC, takže někdy v průběhu příštího týdne by byla ideální doba na snažení.

len
1. črc 2009

Holky, nechte Schm na pokoji, nemá na starosti nic jinýho než vymýšlet stupidní dotazy a zakládat diskuze, které jsou jí vzápětí zavírány 😉 Takže nejlepší je ignorovat 😉

andelka
1. črc 2009

len: Taky mi to přišlo mírně divné, ale co už.
Jak to může člověka bavit, co z toho ty lidi mají? Ještěže většina je normální. 😅

len
1. črc 2009

Optimistko 😀 No nic, nebudu rušit téma 😉

andelka
1. črc 2009

len: jo jo, nezdolná optimistka 😀

kalerat
13. říj 2009

anettte • Dnes ve 21:48
Ovulační hlen,ahoj ovulaci jsem podle testu ovulačních mela ale přišlo mi že nemam ovulační hlen