Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

luccii
5. srp 2008

holky a kolikrat denne se doporucuje pit ten caj z maliniku?

lauritka
5. srp 2008

lucci ja si kazde rano urobim pol litra alchemilky kombinovaj s malinikom a potom to popijam v praci 🙂

luccii
5. srp 2008

lauritka, tak ja si budu delat jeden velky hrnek denne... a mozna pridam i ten Mucosolvan, uz jsem uplne silena z toho, abych tento cyklus udelala max., beru Clost. a ten mi da max. 2 cykly a pak uz mi pry pomuzou jen v CARu

lauritka
5. srp 2008

lucci ja som uz aj v CAr byla.. 2 krat tehu-.2 krat missed... teraz skusame trosku prirodzene 😉 ak nic, tak podzim 2.IVF-

luccii
5. srp 2008

lauritka drzim palce!

lauritka
5. srp 2008

😉 lucci aj ja tebe. a vsetkym este netehotnym babulkam 🤐

mrzenka
6. srp 2008

ahoj holky, jsem tu nová, ale mám společný cíl, mimčo...snažíme se už od začátku března, kdy jsem přestala brát HA a dokonce jsem stihla před 2 měsíci potratit i to nejmenší, myslím tak 4tt

macc
6. srp 2008

lauritka: tak už ti zabral Mucosolvan? Mě pořád ne, tak nevím, jestli to k něčemu je, kdyby mi aspoň chutnal 😝 jako třeba jitrocelový sirup, to je mňamka aspoň 😎

lucule
7. srp 2008

ahoj holky, tak ja jsem na hlen zkousela robitussin (účinná látka guaifenesinum ), ale na hlen to moc vliv nemělo ☹ Určitě jsem ho neměla jako vaješný bílek jak už tu někdo psal. jenom jsem měla pocit, že je o trošku řidší.

lauritka
7. srp 2008

ahojki macc nieeee 😒 ale som viac mokrejsia.. teda hihhi... aj pri sexiku 😅 ale ziadne super krasne bielko.. dnes s ty koncim, je ovulka. takze uz to nema vyznam... ale aspon bol vodovy, tak to hadam staci .. 🙂

luccii
7. srp 2008

lauritka: a mokrejsi staci? no snad to pomohlo! 😉

andelka
7. srp 2008

Určitě stačí, holky, nemusí být bílkový, stačí prostě řidší. Držím palce. 🙂

macc
7. srp 2008

ahoj holky, mě zatím bílkový taky nikde, tak já ještě sirup popíjím, dokud ovu nedorazí, doufám, že dorazí aspoň ovu, když už hlen nechce 😠

luccii
7. srp 2008

ja piju malinikovy caj 🙂

macc
7. srp 2008

já bych si typla, že ten vodový stačí k tomu , aby tam spermoni pronikly , ale že v tom bílkovým vydrží žít víc dní 😕

len
7. srp 2008

Holky, teď nevím, jestli jsem to sem už psala (jestli jo, tak se omlouvám, ale jsem líná těch sedm stran proletět 😀 ), ale ač jsem nikdy neměla nijak výrazný bílkový hlen a jinak než vnitřně ho prostě kontrolovat nemůžu, nechala jsem si provést postkoitální test a bylo mi řečeno, že je ideální a pro spermie krásně průchodný 🙂 Nezáleží na množství, ale na kvalitě, no a někdo má holt ten kvalitní schovaný hluboko v děložním hrdle, a to úplně stačí 😉

petrzalkaa
7. srp 2008

viete niekto,či samotná ovulácia nastáva ked je hlien bielkový,alebo až potom, ked ten hlien skončí?

pipi2
7. srp 2008

ahojte holky a budoucí maminy. Přidám se taky s troškou do mlýna...
My se snažíme od června 2008, plodný hled mám vždy 14. den cyklu,(jen jeden den) a je to ta táhlá hmota (cyklus mam 30,pravidelny)
Jen jsem chtěla napsat, že každá jsme originál, tak moc se nesmíme srovnávat s ostatníma nebo se z toho zblázníme. 😉

macc
8. srp 2008

len: no jo jenže my právě nevíme jeslti ho v tom čípku máme nebo ne, tak ho raděj množíme bylinkama nebo sirupama 😉

len
8. srp 2008

Macc, tak si nech ten PKT udělat taky, trvá to asi půl minuty a nijak to nebolí, je to jedno kouknutí do mikroskopu 😉

macc
8. srp 2008

len: zkusím to, ale v tom Iscaru bohužel skoro nic nedělají, tak mě někam budou muset poslat, jestli budou ochotní na moji žádost
a to když ti jednou zjistí , že je tam ten hlen, tak se jako předpokládá, že se tam dělá každý měsíc, nemůže to být zrovna náhoda ?

len
8. srp 2008

Macc, tohle dělají stopro všude, kde mají mikroskop 😉 (čili jsem si to já zvědavka vyzkoušela dávno předtím doma 😀 ). ale je to takový hodně základní test, většinou už se neprovádí, je třeba si o něj říct... Na druhou stranu, pokud podstupujete IUI, tak je vlastně plodný hlen naprosto zbytečný, protože se obchází... Ale jen tak mimochodem - mně se pokaždý zlepšil po Pregnylu 🙂

Jinak hlen je tam vždycky, tím PKT vlastně ověří, jestli neobsahuje nějaký protilátky, který by spermie zabíjely (i když se to pochopitelně nevyrovná poctivýmu imunologickýmu vyšetření) - prostě po pár hodinách od milování naberou vzorek hlenu a kouknou, jestli v něm nějaké spermie přežívají 😉

macc
8. srp 2008

len: tak my máme tento cyklus jít na IUI, jestli teda bude ovu a pak na to imuno, tak si počkám 🙂

macc
8. srp 2008

len: ty jsi tvůrcem těchto stránek ? 😎

len
8. srp 2008

Jsem tvůrcem stránek merenibt.xf.cz 😉
Jinak mně PKT dělali těsně před IUI - odebrali hlen a než zavedli spermie, už byly výsledky 🙂

macc
8. srp 2008

len: máš štěstí na dobrý výběr CARu 😉

luccii
8. srp 2008

len takze to jste se pomilovali a pak naklusali do nemocnice, aby vam odebrali vzorek hlenu? 🙂

len
8. srp 2008

macc, to mám 🙂 Považuju to za největší zásluhu svýho gynekologa, co pro mě kdy udělal, že mě celkem bez diskuze odlifroval k Apolináři 😀

Ano, Luci, doslova byl postup - jeden den folikulometrie (folikul 18 mm), následně Pregnyl, druhý den ráno pomilovat, za pár hodin naklusal manžel odevzdat sperma (čili poprvé ho "odevzdal" při tom milování a podruhé pár hodin nato na IUI - kašlete na řeči o dozrávání spermií 😉 ), no a za další dvě hodiny jsem přišla já, odebrali mi vzorek hlenu, zavedli manželovy spermie a pověděli, že hlen je OK a ještě z toho ranního milování v něm spousta spermií přežívá 🙂

luccii
8. srp 2008

len, takze ta poucka o dvoudennim rozestupu milovani je naprd? 😅

len
8. srp 2008

Luci, při normálním spermiu jo 🙂 Pokud je spermio hodně špatný, tak nedoporučují se milovat denně, ale jinak spíše naopak - čím častěji, tím lépe 😉 Absolvovali jsme spoustu spermiogramů - některé po sexuální abstinenci, jiné bez - je pravda, že při těch bez abstinence bylo spermií o něco míň, ALE - pořád jich bylo dost na normální oplodnění a navíc - měly lepší morfologii i pohyblivost, prostě byly čerstvější 😉 Ale to už by bylo na jiné téma...