Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

anettte
15. říj 2009

ahoj je pravda že maliník je dobrej na ovulační hlen?

danielapro
12. lis 2009

Ahojte holky.
Dnes jsem 37DC a ovu podle BT zatím nebyla. Dneska jsem měla prozatím nejvyšší teplotu - 36,5(celý cyklus mám od36-36,4). Včera navečer mě začal pobolívat vaječník a i dnes a před chvílí jsem zjistila, že mám úplně mokré kalhotky a hleníku kupa. Teď mám těl. teplotu 36,3 a BT 37,5. Myslíte, že ten hleník je opravdu plodný a přichází pozdní ovu?

lauritka
12. lis 2009

daniela BT sa meria len rano po prebudeni, to co mas teraz nema vypovednu hodnotu, ale samozrejme mozes mat aj taku opozdenu ovulaciu ak mas bolesti a hlienik. skus zmerat zajtra rano po prebudeni, ak budes mat vyssiu ako doteraz, tak je pravdepodobne, ze dnes mas ovulku.
ak sa snazite o babatko, tak dnes by som vhupla na to 🙂

jajkaz
10. led 2010

Ahojky, holky, prosím vás, co by mi mohlo pomoct k tvorbě plodného hlenu? Dříve se mi dělával úplně vzorově, ale po zamlklých potratech nic ☹ Už je to rok po tom druhém a stále se nám nedaří....

blondynka400
10. led 2010

jajkaz, zkus pít maliník. Od 1DC od ovu jednou denně 😉

jajkaz
10. led 2010

Díky, za každou radu jsem vděčná 😉

yourly
18. led 2010

Ahoj holky prosím o radu případně o doplnění informací. Nemůžu nikde najít vývoj hlenu v průběhu celého cyklu.. Nevíte o tom některá? někde jsem četla, že hlen je prakticky jen do doby po ovulaci a krátce potom... Já jsem nicméně tak týden i víc po ovulaci a najednou mám hustý jakoby hrudkovitý bílý hlen, nesvědí, nezapáchá. Občas je ho i docela dost. Hledala jsem to všude možně, ale nikde jsem na to nedošla... Myslím, že žádná kvasinková infekce nebo tak to není, nikdy jsem na to netrpěla a mám pocit, že v předchozích cyklech jsem tohle nikdy neměla... Nebo ne až takhle.. Nemáte některá nějaké informace o vývoji hlednu?

pamelka23
16. únor 2010

holky jsem tu nova potrebuju poradit 11,12,13 jsem mela dost plodnej hlen ale 14 uz zadny myslite ze jsem ovu propasla nebo jsem to zkousela v spravnou dobu dekji za odpoved

nicol2010
29. lis 2010

ahoj holky, potřebovala bych Váš názor. Plodný hlen, aspoň si myslím, že to byl, jsem měla 10 DC, ale ovulace podle testů byla až 15 DC. To asi není normální, že ne? V den ovulace byl spíše lepkavý. Jak tomu mám rozumět?

fangi
22. pro 2010

Ahoj holky, mohla bych poprosit některou, co tomu rozumíte, o odpověď na moji otázku: Ještě se o miminko nesnažíme, takže jsem si nikdy neměřila b.teplotu, ani tomu nerozumím, ale už dlouho "sleduju" plodný hlen, který je u mě tak výrazný a ukázkový, že opravdu nelze přehlédnout, a tak jsem taky přišla na to, že něco takového vůbec je 😅 Potom jsem se zaměřila na to, kolikátý den od MS ho mám a vždycky to bylo plus mínus jeden den stejně a tak, jak by mělo být. Ale teď nastala změna a už třetí měsíc mám plodný hlen už 2dny po menstruaci, která je navíc kratší než obvykle (teď jen 2dny) a taky slabší. Co by to mohlo znamenat, nevíte?? Děkuju moc za odpověď 😉

fangi
18. kvě 2011

Koukám,že mi tu nikdo neodpověděl, tak to zkouším znovu - vše u mě trvá viz. předchozí příspěvek, jen je to už cca pů roku, co hled pozoruji 2-3 dny po menstruaci. Vysvětlil by mi někdo, co to může znamenat? Děkuji moc! 🙂

strihalka
18. kvě 2011

@fangi zkus zajit k doki, vypadato, ze na takovouhle tazku jsme vsichni kratky..

werumka
18. kvě 2011

@fangi zkus k tomu měřit bazální teplotu, ta Ti ukáže, zda se jedná o ovulaci...

leeena_4
18. kvě 2011

@fangi to může být cokoliv. většinou se plodný hlen objevuje při ovulaci, nebo jako příznak těhu.

ruzovaopica
18. kvě 2011

Tak ja mam takyto silny vytok len jeden den a to na 9; DC a doktora som sa pytala ci mam ovu na ten 9. den a on povedal ze ten vytok nema s ovu nic spolocne ze to moze byt posvove zvlhcenie a zvysena hladina estrogenu.Ale zabudla som mu povedat ze na druhy den po tomto vytoku mam aj ovu bolesti tak neviem teraz lebo potom uz do konca cyklu nemam ani vytok ani bolesti.Podla mna je to o vu na 9. den cyklu

fangi
18. kvě 2011

Holky,díky,jsem si naprosto jistá,že je to hlen, nelze s ničím zaměnit,ale nerozumím té změně,kdy ho mám,dříve jsem to tolik nesledovala,ani nezapisovala,ale vím,že byl zhruba tak jak se píše,že má být,no a najednou je už skoro půl roku 2-3dny po menstruaci a zase je sto%,že je to hlen. Tedy by to vypadalo na ovulaci,ale moc tu teorii neovládám,jestli jako může být i takhle brzy a co to znamená??? Těhotná nejsem určitě, beru antikoncepci.
@werumka A prosím,můžeš mi vysvětlit,jak se bazální teplota měří a jak klesá a stoupá v cyklu? Určitě to pochopím líp od někoho,než to někde lovit na netu 😉 Můžu to zkusit měřit,nikdy jsem to nezkoušela.

zuzkka88
15. črc 2011

Ahoj měla bych prosím dotaz... je podle vás normální mít plodný hlen před ovulací i 5 dní? První cyklus to začínám víc sledovat a zapisuju si to, měřím i BT (taky první cyklus).. dnes je to pátý den co mám plodný hlen, ale ovulace stále nikde (jsem 16 DC, trvá mi tak od 28 do 31 dnů, spíš k těm 28)... děkuji za odpověď

sssimi
15. črc 2011

@fangi ako môžeš mať hlien keď berieš antikoncepciu? Podľa toho čo píšeš berieš pravdepodobne tabletky. Tie zabraňujú vzniku vajíčka čiže hlien je tam nepotrebný. Iné je to ak máš vnútromaternicový systém.

mochenkaa
2. srp 2011

holky, je možné abych měla tento hlen už 9 DC, když cyklus mám 30 dní? Cyklus mám pravidelný a dnes mi začal tento táhlý bílkový hlen 😕 začala jsem to sledovat až tento měsíc, takže si nejsem jistá kdy jsem ho měla min. měsíc.

lucka_220809
2. srp 2011

@mochenkaa urcite je to normalne... ovu moze pokojne prist skor niekedy, alebo inokedy neskor ako zvycajne.. navyse hlienom sa to zacina a plodnych dni je viac, vrcholia ovulaciou, t.j. k ovu moze dojst aj o 3 dni... Skusaj tieto dni aj ovu testiky, pomozu ti presne vysledovat ovulku a treba popritom samozrejme snazilkovat 🙂

mochenkaa
2. srp 2011

uvědomuju si zpětně že ten hlen mám vždy cca 3-5 dní, ale netuším v které fázi cyklu. Zítra si koupím ty testy a uvidím co mi řeknou. Snažit se určitě budem 😀

lucka_220809
2. srp 2011

@mochenkaa tak drzim palce , nech na konci cyklu ziaria na tehu teste dve krasne ciarky 😉

nemo1985
23. srp 2011

Všem pěkné uterý.
My se sanžíme první měsíc o druhé mimi.

14.8. mi mrcha skončila a od te doby se snažíme. ráno jsem vstávala a břicho nafouklé, trochu prsa nalitá, pobolívání trošku v podbříšku .

Mám pravidelný cyklus po 28 dnech, ovu mi vychází od toho 15.8. že by možné příznaky????

daasenka85
24. srp 2011

ahojík,
můj názor je ten, že se dá otěhotnět i bez "plodného hlenu" - teda, samozřejmě, když je ovulace 🙂 což právě podle mne může být i bez hlenu.. o mimčo jsme se začali snažit v únoru, sledovala jsem každý den hlen, až jsem si z toho vytvořila náběh na mykózu (přestože jsem pečlivě myla ruce i před sledováním, čistila jsem i kartáčkem nehty), nikdy jsem nic moc nezpozorovala :-/ Tak jsem se na to vykašlala, v březnu jsem otěhotněla, v dubnu bohužel zamlklé těhu (cca 7. týden), teď zkousíme zas...
Spíš bych tedy doporučovala třeba kontryhel (díky němu ovu cítím, zkrátil se mi taky po něm cyklus) nebo maliník (s tím zkušenosti nemám). Fígl je podle mě v tom, že když se milujete během ovu a jste dostatečně vzrušené, tak ten bílek tam je VŽDY, minimálně při styku :D (jistě i dostatečnou dobu po něm, aby se mršky dostaly, kam mají).. Toť moje zkušenost.. Navíc jsem slyšela, že sperma může narušit konzistenci bílku, i když by normálně byl..
Ale tím nic nepopírám, naopak fandím těm z Vás, které plodné dny poznají podle hlenu, je to vpodstatě nejjednodužší a nejlevnější metoda 😉 Spíš jsem chtěla uklidnit ty z nás, které nemají to štěstí a "bílek" se jim vyhnul...

crawler
24. srp 2011

@daasenka85 jejku...já si teda vystačím při sledování hlenu s tím, co vidím na kalhotkách...sleduji už 27 cyklů...

daasenka85
24. srp 2011

@crawler tak to zavidím 🙂 já mám na kalhotkách pořád něco :D Tedy, nic patologického, ale neexistuje, že bych tam nic neměla, takže podle toho to taky nepoznám :-/
Pro všechny: pardon za hrubku: nejjednoduŠší :D

crawler
24. srp 2011

@daasenka85 no já tuto metodu /spolu s měřením BT/ používám jako antikoncepci tudíž je správný hlen pro nás hodně důležitý a musím říct, že evidentně sleduji dobře. ráda poradím, když bude nějaká otázka...
jinak já se dívám na kalhotky a toaletní papír a vyhodnotím až večer - platí ten hlen, který je "nejkvalitnější" čili stupnice zhruba taková to: hrudkovitý hustý bílý až žlutý, řidší, vodovitý, sklovitý, čirý, gelovatý...ten nejplodnější je průhledný, gelovitý a mezi prsty se táhne až několik centimetrů. Zpravidla ho mívám 1-3dny. Před ním i po něm bývá čirý gelovitý, ale netáhne se...Tak jestli to někomu pomůže udělat si jasno 😉...

daasenka85
6. zář 2011

všude se uvádí, že plodný hlen má konzistenci a "barvu" bílku.. co když mám jakž takž konzistenci bílku, ale barvu zakalenou dobíla?? stačí to tak? Děkuji zkušenějším 😉

andelka
6. zář 2011

@daasenka85 myslím že stačí, taky jsem to tak mívala. Klasický průhledný bhílek nikdy, spíš bělavý, který se jakž tak táhnul.

daasenka85
6. zář 2011

@andelka Mnohokrát děkuji 😉 a přeji holčičku,pokud chcete 🙂 a hlavně zdravé miminko