Po vysazení antikoncepce nemám MS. Lze i tak otěhotnět?

janca83
19. pro 2008

Ahoj holky,mám takový dotaz,v červenci jsem vysadila HA,od té doby jsem musela jít 2x na injekci Agolutin,bez ní bych MS vůbec nedostala,úplně mi zmizela,koncem ledna bysme se s přítelem chtěli snažit o miminko,ale moc se bojím,že to nebude tak snadné,teď už jsem 30DC a menstruace pořád nic,užívám na radu jedné známé kapky Jeřáb ptačí,ale ale spíš to opět nedostanu,začátkem ledna chci jít na gyndu a doktor říkal,že pokud opět sama nedostanu menstruaci,že zahájíme léčbu no a z toho plyne můj dotaz,moc bych se chtěla koncem ledna snažit o miminko,ale bojím se že když mi doktor předepíše prášky,že při nich nesmím otěhotnět a já po miminku fakt mocinky toužím 😢 😢
Zajímalo by mě,co vám doktor předepsal,když jste po vysazení HA chodily pouze na injekce a menstruace sama nemohla přijít.Moc děkuju za odpovědi 😉
PS:Ještě bych chtěla napsat,že těhotná určitě nejsem,byla jsem v říjnu očkovaná proti příušnicím,takže do ledna stejně nesmím otěhotnět,takže radši spolu s přítelem teď ty 3měsíce ani nic nemáme,abych náhodou nebyla těhotná a pak neměla problémy

nefer
19. pro 2008

ahoj janco,ja mela podobny problem - ja vysadila HA pred rokem, dostala sem to asi po mesici ale pak nic,takze sem sla v unoru na vyvolavacku,pak sem to teda dostala za 14dni,a potom tak nejak kazdy mesic az do kvetna,ale od kvetna opet nic,takze sem sla v srpnu opet na vyvolavcku,toak sem to dostala za 2dny a dr mi predepsal norethisteron,abych uzivala 3mesice, takze sem ho zacala uzivat, MS se dostavila ale me bylo nejak divne, bolela me hlava, byla sem neprijemna, menstruace bolestiva no des,kamoska mi pak navic rekla,ze to funguje jako postinor,takze pokud otehotnim tak to ten plod znici nebo to na nem necha nasledky,tak sem to prestala brat a posledni 3.mesice sem se na to vykaslala

nefer
19. pro 2008

a pak mi kamoska poradila abych si koupila sarapis, ze ji taky pomohl, na baleni je sice napsano ze je to pro zeny v prechodu,ale nic ti neudela a navic by mel srovnat cyklus,je zalozen na prirodni bazi-materi kasicka,takze do sebe zadny hormony a svinstvo necpes, ja ho uzivam 2mesice, hlava uz me neboli, sem v pohode,MS se dostavila,cekam jestli se teda dostavi znova abych mela cyklus pravidelny a aby se taky zadarilo

nefer
19. pro 2008

navic pusobi na rust delozni sliznice,aby se tam mohlo vajicko dobre usadit, co sem cetla nejaky diskuze na toto tema,tak holciny rikaly ze jim taky pomohla a dokonce mnohe z nich velmi rychle otehotnely,tak sem na to zvedava 🙂

janca83
autor
19. pro 2008

Ahoj nefer,já zatím nic dalšího užívat nebudu,poradím se s doktorem,myslela jsem si,že mi pomůžou ty kapky Jeřáb ptačí,hodně holek tady na internetu na ně psalo chválu,ale od jiných jsem zase slyšela,že je to věc dlouhodobá,že prášky zabírají rychleji než kapky,no každopádně začátkem ledna půjdu na gyndu a rovnou mi řeknu,ať mi předepíše něco,při čem nebudu mít strach otěhotnět.T se snažíš o miminko?Já už po něm toužím víc jak 2roky,ale tenhle rok je to opravdu nejsilnější a nevím,proč dál čekat,přítel taky není proti,i když má velkej strach ze zodpovědnosti,ale to já taky

nefer
19. pro 2008

jojo,ja bych taky uz chtela mimi, u nas to bylo ale horsi,manzel byl pracovne mimi republiku a vratil se az v listopadu a tak nejak tomu nechavame volny prubeh,ikdyz ja uz bych docela chtela, rozhodli sme se proto asi pred rokem a taky me strasne trapilo ze mam cyklus uplne mimo a ten muj doktor je taky nejakej divnej-on vi ze bych chtela mimi,ale da mi na upravu cyklu to svinstvo,to sem trosku nepochopila,jinak jeste beru kys.listovou,ta je dobra,tu klidne brat muzes,berou ji jak tehotne,tak ty,ktere maji v planu otehotnet 😉

nefer
19. pro 2008

a janco muzu se zeptat kolik ti je?!

hypo
19. pro 2008

ahojky, tak ja mela to same, bez agolutinu ani rana, zadne MS pak mi dr. nasadila Proveru a MS se dostavila ale mezi tim jsem vymenila lekare a zjistili mi anovulaci tudis spatne fungujici vajecniky a proto zadna MS nerostla sliznice atd. zacala jsem brat Clostylbegyt aby se nahodila obulace a tim se mi srovnala i sliznice a konecne normalne menstruuji ale radeji bych byla uz tehu 🙂 😅

hypo
19. pro 2008

jo a abych nezapomlea ja pila kontryhel, kapky femigard a nic nepomohlo, tak jsem musela sahnout po prascich 🙂

nefer
19. pro 2008

no asi k dr taky zajdu na zacatku pristiho roku, nebo mozna bude nejlepe kdyz ho vymenim 😀 a zeptam se co a jak

maly_prcek
19. pro 2008

Ahojik, mně taky nenaskočila MS po práškách... První cyklus byl s AGL a pak sem si koupila Femigard (a krom toho listovku a sem tam si dám kontryhelový čaj, ale ten mi teda fakt nechutná) a další cyklus byl už naštěstí OK, MS byla, dokonce i ovulka 🙂 Asi bych to skusila nejdřív přírodně a až kdyby to nepomohlo, tak bych šla do umělých hormonů... 🙂 Jinak mám zkušenost, že některé doktory je třeba trochu popošťouchnout a naznačit jim, že se ti moc nechce čekat rok, než se ti spraví cyklus... Hodně štěstí 😉

nefer
19. pro 2008

to mas prcku uplnou pravdu 😀 nekteri doktori by do tebe cpali jen hormony,ale aspon kdyby nejaky pozitivni ale do me nacpal samy svinstva ☹ takze tedka to zkousim prirodne a uvidime co dal 😵

janca83
autor
19. pro 2008

Nefer,tak mně je 25let a příteli bude v lednu 33,takže věk na miminko naprosto ideální 🙂 A kolik je tobě?
Ach jo,kdybych to věděla,že budu mít po vysazení HA takové problémy s cyklem,tak bych je nikdy nebrala a to jsem je brala jen 5let,což zase není nějak strašně dlouho,jiný holky to berou mnohem dýl a cyklus jim naskočí normálně,ach jo ☹ Mý největší přání pro rok 2009 je abych byla těhotná,můj taťulda má v dubnu 60let,tak by to byl určitě pro něj nejkrásnější dárek,kdybych otěhotněla,po vnoučkovi či vnučce už dlouho touží,i když zrovna mého přítele teda moc rádi nemají,no ale do dubna určitě neotěhotním,já bych si mooc přála být těhotná do konce roku 2009,to je mé nejvoucnější přání 🙂 🙂

misakri
19. pro 2008

ahojky holky.. já jsem měla stéjný problém jako vy.. po porodu dcerky v srpnu 07 jsem si nechala předepsat antiko a MS přicházela pravidelně.. zhruba v lednu 08 jsem změnila HA pro kojící za normální, ale nedělala mi dobře, takže jsem ji po měsící užívání vysadila a od té doby problém s MS ☹ ☹ .. v březnu jsem ji měla normálně, pak v dubnu nic, tak na injekci, dostala jsme MS začátkem května, v červnu opět nic, takže další vyvolávačka, MS se dostavila začátkem července, pak znova nic, takže další injekce a domluva s doktorem, že když se za měsíc MS znovu neobjeví, tak to začneme řešit, že asi neovuluju.. takže poslední MS 30.8... v září jsem MS opět nedostala, tak jsem byla psychicky trošku mimo, že jako asi bude fakt někde problém a druhého dítka se jen tak brzy nedočkáme.. a ono ejhle, 1.10. jsme si udělala z prdele test a ono //.. i doktor byl trochu v šoku, že se nám to podařilo.. zítra začínám 17tt a jsem fakt nesmírně šťastná, že se nám to samo podařilo.. 🙂 🙂

všem vám držím palce, abyste měly takové štěstí jako já.. 😉 🙂 🙂 🙂

nefer
19. pro 2008

ty jo,kdyz to janco o tobe ctu tak si rikam,jako kdybys mluvila o me 😀 no fakt!!! me je 23,v kvetnu 24,manzelovi je 31, taky nechci aby mel dite az buhvi kdy a aby mu nerikali dedo misto tatko 😀 ale taky sem brala HA asi 5let a letos sem si rikala kdybych to vedela tak ji nikdy neberu a v budoucnu uz ji ani brat nechci, my se brali pred 2lety nez jel do mise a s nasima sem taky byla kvuli tomu rozhadana takze docela sila,ale tedka se to uz vse urovnalo a je to ok,konecne, ale tim ze sem taky mela nervy,tak si myslim ze to melo taky vliv na ten cyklus...takze doporucuji nemysli na to,uzivej si pritele a ono to bude ok

nefer
19. pro 2008

miso tak to ti moc gratuluju!! to verim ze si stastna ja bych taky byla 😵

nefer
19. pro 2008

a mé přani je taky abych aspon v roce 2009 byla tehu a pak to mimco,no doufam ze se nam to vsem nejak podari 😉

janca83
autor
19. pro 2008

Nefer,tak mně bude v dubnu 26,to je hrozný,tak to letí 😖
Jasně,zezačátku mě to mrzelo,že rodiče přítele moc nemusí,ale teď už na to nějak nemyslím,máme se rádi a to je hlavní,je to můj miláček,za nic na světě bych ho nevymněnila 🙂 Teď mě spíš nerví ta chybějící menstruace,ale jsou Vánoce takže myslím na hezčí věci a po novém roce to zas budu řešit s doktorem.
Miso taky gratuluju,já věřím,že se všechny krásného voňavého drobečku dočkáme 🙂 🙂
Holky,krásně jsem si popovídala,musím teď do práce,ach jo,to bude zas blázinec,zase se tu brzo ukážu,papapa 😉 😉

nefer
19. pro 2008

janco mej se hezky a nekdy zase papa 😉

janca83
autor
21. pro 2008

Ahoj holky,tak zatím nic,dneska jsem 32.den a menstruaci jsem ještě nedostala a nejspíš ani nedostanu,ach jo,to je život ☹ ☹ Takže hned začátkem ledna mažu na gyndu a domluvím se s doktorem,že se chci snažit o miminko,ale ať mi žádný prášky nedává,spíš nějaký hormony,ať se můžu snažit,no on tomu líp rozumí,určitě mi poradí,já se tááák šííílneně těším,až začneme,júúúú,akorát čekat celej měsíc to bude na nervy.
Ale už mám vyhlídnutej jeden krásnej obchůdek s překrásnýma oblečkama,sice docela hodně drahý,ale jsou to strašně krásný teplý oblečky,strašně krásný,fakt,takže až budu těhotná,hned si tam jeden obleček koupím pro radost 😀 😀

nefer
22. pro 2008

ahoj janco,to ja si taky rikam,ze az budu nekdy tehu nebo az budu mit prcka,tak jak si ho budu strojit,taky jsem tuhle videla takovy super oblecky 🙂 jenze nez to bude ☹ achich achich 😢

janca83
autor
22. pro 2008

Ahoj nefer,to víš,já než budu těhotná,to bude taky dlouho trvat,mně zatím ke štěstí stačí,až budu snažilka,po miminku toužím už přes 2roky,ale teď už do toho opravdu chci jít,jediný co mě brání je ta chybějící menstruace a do ledna se stejně kvůli očkování snažit nemůžu ☹
Ach jo a štve mě,že v práci teď poslední dobou otěhotněly 3holky a už zbýváme jen 2 holky(já a ještě jedna paní a té už je přes 30let)co se ještě buď o miminko nesnažíme nebo nemáme ještě žádné děti,ach jo,už abych byla aspoň snažilkou,byla by větší šance na otěhotnění,i když nevím nevím,když vůbec nemám tu prokletou mentruaci.
A jak ty se dlouho snažíš o mimčo?

katuska23
22. pro 2008

holky chci vás uklidnit,já MS neměla tři měsíce a minulý měsíc bylaovu jak blázen,nevěřilajsem tomu,a docela mě to vykolejilo,myslela jsem že MS je základ 😖 ale ani tak se opět nezadařilo 😝

svela
22. pro 2008

Ahoj holky, taky jsem měla podobný problém. Dřív jsem mívala MS pravidelně, od 18 jsem začla brát prášky, po kterých jsem po 7 letech dostala trombózu. Musela jsem je ze dne na den vysadit, první měsíc jsem dostala slabou MS, ale pak už nic. Několikrát jsem dostala injekci agolutinu, ale ani ta nezabrala, nerostla mi děložní sliznice. Zkoušela jsem Femigard a Gynex a taky nic. Po 8 měsících jsme se chtěli začit snažit o miminko, ale neměla jsem dovolené žádné hormony kvůli trombóze a doktorka se mnou nemohla nic dělat. Začla jsem chodit do CARu, kde mi po několika vyšetřeních řekli že mám buď čekat a neví jak dlouho, nebo že kvůli riziku trombózy je jediná možnost IVF. Už jsem byla rozhodnutá, že do toho půjdu, když jsem zjistila, že to není třeba 🙂 Zrovna včera to byl rok, kdy jsem objevila // a dneska už mám doma čtyřměsíční holčičku. Sice to trvalo rok a osm měsíců, než jsem otěhotněla, a pak jsem si právě kvůli trombóze musela každý den píchat injekce, ale výsledek stojí za to 😉
Takže nevěšte hlavu, sice to může trvat dýl, ale určitě vám to nakonec vyjde jako mně 🙂

janca83
autor
23. pro 2008

Ahoj holky,přeju krásný předvánoční ránko!Moc děkuju za povzbuzující informace,já věřím,že to bude určitě v pořádku,jen se obávám,aby mi doktor v lednu nepředepsal prášky s tím,že při nich nesmím otěhotnět a já už fakt dál čekat nechci,moc po miminku toužím,hrozně moc ☹ ☹
Jak trávíte Vánoce?Já ještě dneska jdu do práce a pak naštěstí 3 dny klídek,už se nemůžu dočkat,bude to pro mě obrovský balzám na dušičku.
Přeju vám všem,co sem chodíte krásné prožití vánočních svátků a snažilkám ať zjistí brzo dvě čárky na testíku a nesnažilkám,ať jsou brzo snažilky. 😉 😉

nefer
23. pro 2008

ahoj holky, janco my se snazime tak neco malo pres mesic - manzel se mi vratil teprve v listopadu,byl pracovne mimi republiku, no ale zase to tak neprehanime,proste tomu nechavame volny prubeh 🙂 ikdyz ja bych taky chtela,jenze muj drahous potrebuje cas,aby se zase poradne aklimatizoval a byl ok,takze ho nesmim tolik zadirat 😀
jinak ja sem dneska taky jeste v praci,ale mam zkracenou prac.dobu,pak jeste musim dokoupit nejaky veci,ozdobit stromek a doma trochu pouklidit 🙂 a do prace jdu zase az v pondeli-jen na 2dny a pak mam zase volno,no uz to potrebuju jako sul 🙂
a jak je jinak?!

janca83
autor
30. pro 2008

Ahoj holky,zdravím vás,mám výbornou zprávu,dostala jsem v neděli menstruaci 😀 😀 😀 Jak málo stačí ke štěstí,že 😀 Sice to mám slabé,včera jsem použila jen jednu vložku,ale i tak jsem šťastná.Takže počítám,že jsem dostala MS 39DC,když už jsem to vůbec nečekala,začínala jsem špinit 36DC,holky já jsem šťastná.Nevím,jestli tomu pomohly kapičky Jeřáb Ptačí nebo ne,ale jsem moc ráda,že jsem nemusela na 3.injekci.
Přeju všem krásný den 🙂 🙂 🙂

nefer
30. pro 2008

ahoj janco, tak to gratuluju!! hlavne zes to uz dostala a preji ti abys to ted mela vse ok a v novem roce aby se zadarilo 😀

janca83
autor
30. pro 2008

Moc děkuju Nefer,teď ani nemůžu mluvit o tom,že bych měla slabou menstuaci,dneska se mi to pořádně rozjelo,tak pořád běhám na záchod,ale mám radost,joj 😀 😀
V lednu jdeme oficiálně s miláčkem na snaženíčko,teď ještě musím 3týdny počkat,byla jsem v říjnu očkovaná,tak musíme se 3měsíce chránit,teď už jen pár dní a snad snad se brzičko zadaří.
A co ty,jak se máš a jak budeš trávit Silvestra a Nový rok?Já naštěstí zítra nemusím do práce,to jsem děsně ráda,polovina lidí jde,ale mně dala paní vedoucí dovolenou,juchů,takže s přítelem nakoupíme nějaký ňamky,uděláme chlebíčky a budeme spíš doma,stejně mi není nějak dobře a dost mě bolí bříško,takže mi to ani nevadí,že budeme slavit doma a co ty??

nefer
30. pro 2008

ja byla dneska naposledy v praci a pak jdu az v pondeli 5.,hura!! my jedem s drahousem do Prahy,maji tam nejakou party jeho kolegove z prace a manzelky,tak uvidime
jojo to brisko je desny,to taky znam,kdyz sem to mela minule tak me strasne bolelo asi tak 3dny a to bylo fakt desny,ale aspon to mas,to je dobra zprava 😉

janca83
autor
31. pro 2008

Ahojky Nefer,přeju hezké silvestrovské dopoledne!! 🙂 🙂
Ty se máš,že jdeš do práce až v pondělí,já jdu ještě v pátek na odpolední.A můžu se zeptat,,kde pracuješ?Já dělám na poště,měli jsme před Vánocema pěknej blázinec,strašný fronty 😖
Tak jsem zvědavá,jak příští měsíc,abych teď měla menstruaci tak něj pravidelně aspoň do 35dnů,nechci chodit na injekce a už vůbec ne brát nějaké prášky,ale jestli fakt ty kapičky zabraly,tak úplně žasnu,nečekala jsem,že po měsíci to hned zabere,většina lidí mi říkala,že je to na dlouhodobý užívání a že to hned nezabere,tak jen doufám,že ten příští měsíc to bude taky OK 🙂
Moc ti přeju,abyste si párty užili,pak mi můžeš napsat,jaké to bylo,ju?
Takže ještě jednou ti přeju hooodně zdravíčka do nového roku a co nejdříve dvě čárečky na testíku!!! 🙂 🙂