Pohlaví dítěte - co vnímáte jako přdnost holčiček a co chlapečků?

beatty
8. črc 2019

Chystáme se nechat si říct pohlaví miminka a zajímalo by mě, co vnímáte jako přednost holčiček nebo chlapečků?
S partnerem bychom každý o něco raději něco jiného, tak ať se můžeme těšit na něco konkrétního, co patří třeba jenom k holkám nebo klukům. :D
A samozřejmě, že jsme rádi za miminko jako takové a přejeme si, aby bylo v první řadě zdravé. ;)

* narodilo se vám pak třeba něco jiného, než jste slyšeli od doktora?

automatické, ze se o

pavla555
8. črc 2019

@beatty jestli to bude holčička nebo kluk to jsme byli zvědaví oba 🙂 Chlap chtěl kluka a mě to bylo fakt nějak jedno... Je pěkný, že mu už pak můžeš říkat jménem... Druhé jsme si taky nechali říct a zas mi to bylo jedno a byla jsem ráda, že si nemusím (nemůžu) vybrat co to bude. Prvního máme kluka 🙂 a tak jsem si říkala, když to bude kluk, tak si budou třeba víc rozumět a bude dědit oblečení 🙂, ale na holčičku už jsem taky měla pár oblečení co jsem podědila a tak jsem si zas říkala, aspoň bych to využila.... No a druhý je holčička a já jsem šťastná je to taková princezna a chlap je taky šťastnej, že to druhý je holčička, tan si to snad i přál 🙂.
No chlapeček - je to takovej taťkův parťák a maminčin pomocník a gentleman a ochránce a holčička je prostě princeznička rodiny 🙂. Oba jsou naše zlatíčka 🙂

sudylichozrout
8. črc 2019

@beatty My jsme si nenechali pohlavi rict ani jednou, mame dve holcicky. Ted cekame treti a take si to nenechame prozradit. Takze jako mama od dvou dcer vidim ty holcici prednosti - zejmena obleceni. Fakt se muzu dokonale vyradit 🙂

ito
8. črc 2019

@beatty Nemusí to platit samozřejmě na všechny, ale co vím i z okolí, tak chlapečci jako menší prostě k maminkám víc tíhnou, dalo by se říct že jsou k nim hodnější než je tomu u holčiček- u nich je většinou ten nej táta. Samozřejmě ale jak jsou pak velcí, tak už je ve společnosti těžko přijímáno, když kluk tíhne k mámě- tzv. mamánek (oproti holce tam je to společensky brané jako normální), i když jím být nemusí, ale je pak bohužel takto vnímaný. Naopak zase v dospělosti u holek má máma o trochu větší pravděpodobnost, že si víc užije vnoučata, přeci jen u hodně žen máma je něco jiného než tchýně. Ale i tady podotknu, že se naštěstí najdou výjimky. 🙂))) Já doufám, že do budoucna nebude žádná větší válka, přeci jen v tom to mají kluci pak horší, na druhou stranu si myslím že jejich život je ale jinak v mnohém jednodušší. Holt každé má to své něco. 🙂

ito
8. črc 2019

@beatty Jinak mé zkušenosti s klukem: nemusíš tolik řešit utírání, když je "podělanej" až někam. U holčiček je to komplikovanější-větší riziko zánětu. Finančně za hadry taktéž ušetříš, nemusíš toho mít tolik a hlavně kluci v nižším věku fakt neřeší, co mají zrovna na sobě. Celkově i hračky mám pocit, že jsou pro kluka skladnější než u holek (kočárky, kuchyňky,...). Až bude chodit do školky a vyskytnou se vši, prostě ho sestřihneš na krátko a nebudeš muset nic řešit, vlasy jsou kapitola sama o sobě. 🙂 Když bude mít někde jizvu ať už z neštovic či zranění, nebudeš tolik řešit, že je vidět ... ale samozřejmě že holčičky mají spoustu jiných výhod.

wafina
8. črc 2019

Já chci holčičku, partner chlapečka. Budeme snad vědět ve středu 🙂. Přednost holčiček vnímám, že vím jak "ženské tělo" pracuje, že jí budu víc rozumět, že ji budu kupovat šatičky, česat vlásky 🙂. Jako velké mínus už teď vnímám její pubertu (aby mi nedošla v 16 v tom). U chlapečků se říká že nejsou tak náladoví a jako miminka jsou hodnější, že tolik nebrečí (ale to vím jen z povídání všech kamarádek). Nevýhodu beru že budu doma menšina :D

pavla555
8. črc 2019

@ito krásně a pravdivě napsaný 🙂

urtica
8. črc 2019

Dle mě se nedá říct, protože existují určité stereotypy, ale co dítě, to unikát.... máme sice holčičku, ale spousta toho "typicky holčičího" co tu zaznělo, nemá...klasicky - šatičky, česání vlásků, panenky...to všechno je u nás pasé, nezajímaá ji - zejména s tím druhým je boj. Od malička miluje autíčka, vláčky, stavebnice, momentálně se nejvíc vyřádí se Sevou. Venku loví hmyz, ze všeho nejraději pozoruje brouky, do princezny má hodně daleko. Z toho co tu padlo - od mala je to tatínkova holčička - dost extrémně, ve dvou letech do té míry, že mě odstrkovala a chtěla být a vše dělat jen s tátou...nesla jsem to poměrně těžce. Synovi je teprve 5m, ale je zajímavé, že už jako u miminka se u něj projevuje větší mamánkovství, od mala je mnohem víc kontaktní, víc na mě visí, je vidět, že preferuje mě (dcera fakt už od mimina preferovala tátu...).

puhelin
8. črc 2019

My jsme si take pohlavi pokazde nenechali rict. Prvni je dcerka, ted mam pred porodem druheho. Vlastne ani nevim, jestli chci zase holcicku, nebo pro zmenu chlapecka.

babanci
8. črc 2019

Mám dcery a vnučky. Poslední se narodila ve středu. Vždycky jsem holky chtěla. Největší výhodu vidím v tom,že je to prostě ženská,takže ji líp rozumím,víc parádím a v dospělosti je obrovská výhoda,že se domů ráda a často vrací a když má dítě,jste babička č. 1. Neplatí to vždy,ale u nás ano.

malytlustyhroch
8. črc 2019

Nase, dle doktorky "na 60% to bude holka," je 100% chlapecek 😃 Vsem mym ucitelkam matematiky patri muj dik, za to, ze me to ani moc nezaskocilo. Kdyz u druheho zase doktorka rikala, ze "na 60%..." tak uz jsem ji ani dal neposlouchala. Zas tak dulezite, abych to musela najisto vedet a premlouvat ji, ze chci jeste jeden utz nebo tak neco, mi to neprijde.

nabellucinka
8. črc 2019

Mu prvniho sem tusila,ze cekame kluka. Muj doktor mi to nechtel rict a tak jsme cekaly az do 20 tydne na velky ultrazvuk. Je tak napul mamanek,kdyz byl mensi tak tihl vic ke mne a od tri je spise vic tatinek. Vsichni nam rikaly,ze kdyz mame kluka chtelo by to tu holcicku. Je pravda,ze v obchode je vice veci pro holcicku nez pro kluka. Ted kdyz jsem cekala druhe,tak nam od prvniho screeningu rikaly,ze to bude holka a pak velke prekvapeni ve 21 tydnu kdyz nam rekli na velkem ultrazvuku ze cekame kluka misto holcicky. Bylo to velke zklamani,ale byly jsme radi ze je vporadku. Doma uz nejake veci nachystane pro holcicku,ale jeste shovane veci po prvnim. Nas druhy je velky mamanek,vic jeste nez ten prvni. Aspon si budou kluci rozumet a mit spolecny pokojik

michaela_2
8. črc 2019

Máme dceru a dva syny. Dcera je typická holcicka ;) Princezna s hlavou plnou snû (přesně taková jsem byla já a přesně takovou holčičku jsem si přála)
První syn je zase typicky raubíř, zlobidlo s věcně odrenymi koleny (přesně dle gusta dědečků a mého muže 😃)
Druhému synovi jsou teprve 4 měsíce, takže uvidíme jaký bude on 🙂
U manžela vidím, jak blízký má vztah k mamince a moc se mi to líbí, takže jsem za dva kluky rada (byť v dětství se vyřádí spis s tatínkem 🙂)
A holčičku jsem si vždy přála...

tynka9
8. črc 2019

@beatty podle mě ti nikdo nic moc konkrétního napsat nemůže - vždycky je to o tom konkrétním dítku a je ho vlastnostech, povaze. Slyšela jsem, jak např. kluci víc trpí na prdíky jako miminka... u nás je to přesně naopak, u chlapečka jsem mohla sníst, co jsem chtěla a nepoznala jsem to, a naše holčička se hned víc kroutí. Slyšela jsem, že kluci jsou větší raraši. Náš prcek je úplně zlatej, s neteřinkou šijou všichni čerti... Prostě si nevybereš - max. mě napadá, že u holčiček je oooohromný výběr oblečení, a kluky, že většinou víc zajímá technika.

ve_run_ka
8. črc 2019

Mě už u 2 screeningu řekli holku a potvrdilo se to ❤️

izz76
9. črc 2019

Já asi nejsem úplně objektivní, protože mám dvě dcery a připadá mi, že holčičky jsou mnohem lepší než kluci.. Roztomiléjsi, hezci, chytřejší, je pro ně hezci oblečení, hezci hračky, celkově je mi holcici svět blizsi, vztah máma a dcera je nenahraditelný.. Kluka mám nevlastniho a klady jsou možná v tom, že kluci jsou víc nekomplikovani, nemají potřebu pořád něco řešit.

latkovkybrno
9. črc 2019

Mám dva syny a jednu dceru. Je to hodně o povaze, ale holčičky si radeji povidaji a sdili, kluci si zase dokazi hrat vice sami. Jsem moc rada, ze mam moznost mit doma oba svety, je to parada. A jsou uuuuplne jine povahy.

latkovkybrno
9. črc 2019

@michaela_2 Taky mam dceru a dva syny. První syn je neskutecne zlaticko. Moudry, hodny. Druhy ma zase ostre lokty a niceho se neboji. A holcicka je vila, opravdu nezne stvoreni🙂

latkovkybrno
9. črc 2019

@izz76 Mam dva syny I dcerku - a opravdu nejste objektivni. Chlapecci jsou uuuuplne stejne uzasni jako devcatka. Fakt 🙂

jitkaem
9. črc 2019

Loni se mi narodil syn, letos dcera... Dcerka ma hodobozovou prdku a jakmile si cvrnkne do plinky, tak se ozve, ze chce prebalit. Syn je typickej chlap, co hygienu uplne neresi - tomu tece hovno do backory a nerekne vubec nic 🤣🤣🤣🤣

pavla555
9. črc 2019

@latkovkybrno u izz76 je to asi tím, že chlapeček je nevlastní ☹. A že jsou holky hezčí, taky vždycky teda neplatí 😂😂😂 Dle mého má každé dítko něco krásnýho 😉🙂😇

latkovkybrno
9. črc 2019

@jitkaem Furt se opakuji jak trubka 🙂, ale-krom dcerky mam dva chlapecky a oba od malinka byli cistotni jde li o plenky. Starsi syn je dokonce o MNOHO vice poradku milovnejsi nez dcerka. Zato na hristi je vzdy jako cunik. Mladsimu synovi vadi kazdy pidi flicek na triku.

latkovkybrno
Autor odpověď smazal
Zobraz
kassandra1
9. črc 2019

@izz76 Já asi taky nejsem úplně objektivní, protože mám dva chlapečky a přijde mi, že kluci jsou naopak roztomilejší, jsou takový bezprostřední, usměvavý, veselý....holky mi přijdou že jsou takový věčně nafouknutý obličeje, rezervovaný, upištěný... No a chytřejší jsou kluci, holky jsou spíš snaživý. Ale oblečení je teda hezčí pro holky, to je jasný 🙂

klllarinka01
9. črc 2019

Prvni jsme se nechali rict a jelikoz se jednalo o prvni dite bylo mi jedno, co to bude - byl to klucik. Takze parada. Je to nase.zlaticko. 🙂 Ted cekame.druhy tak.jsem si rikala, ze parecek by byl fajn. Ale je to zase.kluk. Ale me to nevadi. Mozna naopak jsem i radsi - obleceni budou dedit, hracky dohromady, nemusi jich byt pak tolik,budou mit klucici pokojik, ja vic mista ve skrini, chlapi tolik obleceni nepotrebuji, budu mit sve ochrance, tata partaky na pivo, a nebudu mit o uky takovej strach az vecer nekam pujdou.. °A navic kluci kdyz se porvou tak se hned usmiri, jsou hned kamosi, a neresi to celej denn nepomlouvaji se. Takze tak 🙂

latkovkybrno
9. črc 2019

@klllarinka01 To je fakt, ze kluci neresi. Daj si do cune a je to. Ale holky jsou taky super. Dobra diskuze tohle. Je tu nekde par stereotypu a predsudku, ale taky hodne pravdy.

tynka9
9. črc 2019

@izz76 já mám chlapečka (19m) a je to neskutečnej slaďouš roztomilej, je šikovnej, brebentí mnohem líp než o půl roku starší sestřenka, ... prostě super 🙂 fakt to nejde generalizovat. I mě třeba přijde (ale je to jen můj názor), že kluci jako miminka jsou roztomilejší než holčičky, přeci jen ty faldíky, chmýří na hlavě a tak vypadá u kluků líp. Ale to víš, že naše 2m princeznička je krááásná 😀

Jinak jsem se tu musela zasmát, když tu pár holek psalo, jak chtěly ty holčičky, protože si přeci jen ženy mezi sebou líp rozumějí, líp si sednou. Já vyrostla v bandě kluků a je mi bližší ten klučičí svět a přiznávám, že jsem si maličko víc přála druhého kluka (ale maličkou bych za nic na světě nevyměnila, samozřejmě 🙂). Nějak umím s klukama líp komunikovat a trošku mě děsil ten "růžový svět", copánky, čančání,... na to mě nikdy moc neužilo. A třeba i v mém oboru je přes 90% žen a je to neskutečná slepičárna 😀 zlatí kluci 😀

ladyhacek
9. črc 2019

Nám to bylo jedno, máme dva kluky.
Na první týdny jsem měla doma převážně bílé oblečení. Milují malé miminko v bílém 🙂 pak se dokupovalo - něco modrého l, ale různé barvy.

Holku vnímám jako růžovou,.kluka jako modrého.
Ale to je zakodivane už v nás.
Co se týče hraček holka panenka a kočárek
Kluk auto. Klasika.
Oba kluci opravdu auto. Ale starší ve školce si třeba vezme kočárek, miminko a hraje si.
I jsem ho viděla. Vzal miminko, dál ho vyčůrat a pak do kočárku, bylo to roztomilé.
Doma má kuchyňku a vaří, baví ho se mnou péct, s tátou zalévat, vezme kladivo a vše chce opravit, pak dává se mnou prádlo do pračky. Dělá vše.
A přijde mi všestraný, je mu to jedno.
Vždycky jsem se těšila až si budu hrát w barbínama 🙂
Jsem ráda za kluky, klidně bych brala dalšího. Jezdíme autíčkem, vezmeme si plyšáky nebo figurky z Lega a jdeme jako do zoo a vypravime si.
Já bych neměnila. Holku bych asi brala, ale nechybí mi. Mám bezvadné kluky a je krásné když mi starší natrhá kytičku.
( Taky je roztomile vycurany - zlobí, dostane vynadano. Donese mi kytku a "nemůžeš se na mě zlobit dal jsem ti kytičku 😀 - no kde na to přišel netuším, ale lamač srdci to asi bude 😉 )

normalnimatka
9. črc 2019

výhody u kluků moc nevidim. nemusíš se tolik bát zánětů při utírání zadku. a jako úplný mimina jsou kluci většinou hezčí, protože vypadaj jakoby "přirozenějc". holčičky vypadaj bez vlasů, naušnic a s různejma novorozeneckejma ošklivostma vlastně dost nežensky:D ale to je fakt prkotina.
třeba se tvrdí, že kluci tíhnou k mámám. no, ze svýho okolí vidim všude spíš pravej opak. přecijen mámy tolik nevysaturujou synky přes různý sportování, stavebnicování a nevim co všecko. a i kdyby tam to tíhnutí k mámě bylo, za pár roků přestane.
utz i moje inutice nelhaly a s pohlavím se trefili. bohužel.

odula
9. črc 2019

@tynka9 já si rozhodne rozumím víc se synem. Samozřejmě že svoji holku miluju, ale jsme furt v sobě, obě palicaty až hrůza. Na vlasy ji nemůžu sáhnout, můj vkus je příšernej a co ji budu radit s hadrama ze jo a vůbec at ji do toho nekecam ..😃

"Nedočkavě" vyhlížím pubertu 😃 A jsem zvědavá co se vyklube z nejmladší. Uz ted je vztekla vic nez my dva s manželem dohromady 😱 Se synem je to pohoda jahoda . Je racionálnější, da se domluvit, argumentovat. když na to tak myslím tak je to možná taky proto že jsem vyrustala s brachama 😉

jitkaem
10. črc 2019

@latkovkybrno asi nerozumim tomu, proc se opakujete furt jak trubka? 🤔😮😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru