Pokus o znovuotěhotnění po revizi. Jaké léky, vitamíny?

uglyduckling
28. dub 2014

Po roce snažení se nám konečně podařilo otěhotnět, ale bohužel jsem v 10tt musela podstoupit revizi dělohy po zamklém těhu (v 8.týdnu). Revizi jsem podstoupila 18.04. a 21.05. mě čeká operace žlučníku. Na operaci jsem měla jít už dříve, ale kvůli otěhotnění se musela zrušit. Doktor mi řekl, že jeden z důvodů, proč těhotenství zamklo je ten, že tělo bylo pravděpodobně vyčerpané ze žlučníkových kolik a záchvatů (žlučník mě totiž začal trápit už v listopadu a operace měla proběhnout až v březnu / dubnu). Každopádně, až bude ten pitomý žlučník venku (což bude nějakých 5 týdnů po revizi dělohy), chci počkat ještě týden dva a pak na to opět zase vlítnou a začít se znovu snažit o mimčo. Teď beru denně 2 sáčky Nossifolu. Četla jsem o kontryhelovém čaji, ale jeho užívání mi přijde hodně složité. Dále jsem četla něco o Gynexu,ale nevím, jestli zrovna pro mě je vhodný. Máte tipy na nějaké další bylinky, vitamíny, čaje, léky atd., aby se tělo dalo po takové zátěži co nejdříve dohromady a abychom mohli zase co nejdříve počít??? Díky za vaše zkušenosti 🙂

kifsepixam
28. dub 2014

Brouku potkaly jsme se v diskuzi a možná si pamatuješ, že i já si zažila své. Nepropadej panice, teď se dej zdravotně dohromady, ať miminko má maminku v pořádku a pak na to vlítněte. Já kontryhle jen doporučuji, po revizi mi moc sliznice nerostla, dost mi ji odebrali a kontryhel moc pomohl a rostla krásně. Pít jeden až dva šálky čaje od začátku cyklu do ovulace (v případě, že ovulaci budeš sledovat, tak budeš vědět, když ne, tak pij do půlky cyklu), to ti pomůže. Sliznice po revizi potřebuje obnovit a kontryhel je na to skvělý, a až otěhotníš, tak už nepít. No a jinak já jsem pro Femibion, prý je moc dobrý. Moc držím pěsti a bojuj, ono to přijde a brzo!

uglyduckling
autor
28. dub 2014

@kifsepixam Ahojky 🙂 Jasně, že si tě pamatuju 🙂 Zajímá mě jaké má kdo s čím zkušenosti. Už proto, že jsem nikdy léky, vitamíny atd. nebrala a teď je toho na trhu tak strašně moc, že zorientovat se v tom je v podstatě nemožné. A osobní zkušenosti řeknou kolikrát 100x víc než popis od výrobce ;) Každopádně jde o to, že toho bylo v poslední době pro moje tělo asi hodně ... v listopadu operace nádoru (naštěstí nezhoubného), stresy z čekání na výsledky rozboru mi nastartovaly ten žlučník a do toho teď nepovedené těhu. Takže se chci nastartovat, celkově zregenerovat a tělo co nejdříve dobít (v pozitivním slova smyslu samozřejmě) 😀

kifsepixam
28. dub 2014

@uglyduckling To je úplně jasné a vše zvládneš, jen to šlo asi na tvé tělo moc rychle. Takže teď vyřešit žlučník a pak se vyřeší i miminko, bojuj!!!

doko
28. dub 2014

@uglyduckling ahojky, mně gynex ani kontryhelový čaj nepomohl. po revizi jsem brala nosifol a femibion a druhé těhotenství zatím vypadá dobře, jen netuším, jestli jejich zásluhou 😀 přeji moc štěstí, jak se zdravíčkem, tak pak s miminkem 😉

uglyduckling
autor
28. dub 2014

@doko Děkuji za info 🙂 A jsou v tom Femibionu nějaké jiné vitamíny než v Nisifolu? A jak dlouho po revizi jsi znovu otěhotněla?

uglyduckling
autor
28. dub 2014

@kifsepixam jasně ze budu 🙂 hlavní je, že teď už vím, ze to jde ;) jen doufám, že to zase nebude trvat rok 🙂

klarionela88
29. dub 2014

po trech nezdarech jsem pocctvrte tehu ..... brala sem calibrum proplan a po tretim trimestru calibrum mami.....,jeste doporucuji jen obyc kyselinu listovou....pred pocetim a do konce tretiho trimestru.....snazily sme se s pritelem dva mesice nez se nam to podarilo...drzim palecky at ti to vyjde a od kyretu pockej minimalne pul roku.....

doko
29. dub 2014

@doko vitamíny jsou tam stejné, ale ve Femibionu je naštěpená listovka, takže ji člověk lépe vstřebá a využije. 😉 když koupím obyč listovku v lékárně, tak z ní nemám vůbec žádný užitek, tak jako z potravy. tuto poruchu má docela dost lidí, ale málokdo o ní ví ☹ a otěhotněla jsem po dvou měsících od revize na doporučení dr., protože jsem měla v té době úplně ukázkový hormonální profil (tělo bylo asi po tom předchozím těhotenství pěkně rozjeté 😀 ).

doko
29. dub 2014

@uglyduckling teda nějak na mě zasvítilo sluníčko a už si píšu sama sobě 😀 mělo to být samozřejmě Tobě 🙂

uglyduckling
autor
30. dub 2014

@klarionela88 Díky za info 🙂 Půl roku se mi ale fakt čekat nechce 😒 I doktor mi řekl, že mám počkat 3 měsíce. Samozřejmě uvidím jak se po operaci budu cítit, ale pokud se budu cítit v pohodě jako po psychické, tak po fyzické stránce, tak na to vlítnem 🙂 Nepočítám, že by to hned na poprvé klaplo, ale chci to zase zkusit co nejdříve.

uglyduckling
autor
30. dub 2014

@doko áááha ... děkuji moc za vysvětlení 🙂 To víš, teprve začínám zjišťovat co je vlastně k čemu a trochu se v tom plácám 🙂

samanta001
30. dub 2014

@uglyduckling já asi moc neporadím, ale jsem ráda že jsem mohla nakouknout. Mám teď ten samí problém, jsem 7týdnů po revizi a ráda bych měla miminko co nejdříve ač v mém případě nevím, nevím... Ráda bych zkusila nějaké bylinky, vitamíny atd... takže pokud někdo přidá další rady budu ráda. Jinak já před prvním těhotenstvím brala také femibion, ale před rokem mi dr. v CARu doporučil Chytré miminko. Jedná se také o kyselinu listovou, ale finančně vyjde lépe jak femibion...