Pomohl vám Clostilbegyt k miminku a kolikátý cyklus?

petanevesta
31. kvě 2012

Chtěla jsem se zeptat, jestli Vám Clostík pomohl k mimču a kolikátý cyklus....jestli jste měli při užívání nějaký vedlejší příznaky a případně jestli jste u toho měly i nějaký další gynek. problém, třeba PCO atd....? Jen mě to zajímá, protože jsem ho začala tenhle cyklus poprvé brát (2tablety denně), tak bych si ráda dodala optimismu 😉

andy6230
30. říj 2019

@veru8519 Ahoj Veru, tak dnes jedu k dr. Snad to dopadne, ale jsem dost pesimisticka ke vsemu (ono mozna lepsi). Tak uvidime 🙂 Dam vedet.
A jak to pokracuje u tebe?

veru8519
31. říj 2019

@andy6230 Ahooj, jsem zmatená, je to pozitivní? Teda kdybych si na tomhle testu zkoušela, tak ani nepoznám, jestli jsem těhotná😀... u mě to nedopadlo... první inseminace nevyšla, tak zkusíme druhou a pa se uvidí... Tobě moc držim palec!!!

andy6230
4. lis 2019

@veru8519 Cauky, ano, je to pozitivni 🙂
Byla jsem u dr. Delal mi UZ a krevni test. Na UZ zatim nic nevidel a objednal me znova na 14.11. Vysledky z krve na HCG byli v toleranci, ale velmi nizke. Takze se vlastne nic nevi.
Ale jelikoz carka na tehotenskych testech nijak vyrazne nesili a jsem silene nedockava a 14dni je pro me vecnost, jdu dnes na testy krve jako samoplatce, abych vedela, zda hormon roste tak jak ma. Vysledky by mely byt odpolko. Pokud ano, 14. je ok. Pokud bude spatny, tak si k nemu zavolam a domluvim se co dal. At v sobe zbytecne nedrzim neco, co je spatny nebo mimodelozni.
A kdyz se ti nezadari inseminace, tak uz by se uvazovalo o umelym?

veru8519
4. lis 2019

@andy6230 No tak gratuluju!!!! a určitě to bude dobrý! MY půjdeme ještě jednou do inseminace a pak budu chtít umělý, nehodlám plácat pokusy, pokud to nejde. Takže bychom od prosince zažádali a budeme čekat na schválením prý je to až tři měsíce, což asi taky nevydržim. Jsem hrozně nedočkavá... Ty buď hlavně v klidu

andy6230
5. lis 2019

@veru8519 Tak vcera mi vysel HCG 525 z pucidnich 50. Takze narust je. Ale i kdyz beru udrzovaky, tak stejne spinim. A vcera docela dost. Jdu na dasli testy ve ctvrtek, tak uvidime.
Ty jo..to jsem nevedela, ze se zada pojistovna a musi se cekat. Pristi tyden az pujdu do CAR, tak se na to dr zeptam. Jestli by pripadne neslo zazadat predem, kdyz by to ted nevyslo. To by me zas nebavilo cekat treba do brezna, kdyz zazadame v lednu.

veru8519
5. lis 2019

Jeje, i když je ve mě kousek závisti, víc je ve mě přání, aby Ti to vyšlo. No mě to říkala kolegyně, která tím prošla mnohokrát. Po hodně pokusech má dvě krásný děti, ale počkala si na ně. Byla taky v pronatalu, ale v Praze, její pojišťovna nedotovala Teplické pracoviště. Říkala mi to právě takhle. Jdu tam v úterý na kontrolu a mám si říct, že chci objednat na laparoskopii, ať mě zkontrolují, aby ty inseminace nebyly úplně zbytečné.Když to vyjde špatně, tak si taky zažádám o umělé. Nechci čekat.

kkacca
5. lis 2019

@veru8519 ahoj, necetla jsem celý, jestli chodis taky do pronatalu, ja jse tam chodila, zažádadali jsme rovnou pri posledním pokusu iui a do 14ti dnů bylo schváleno,takže jak nevyslo iui hned začala stimulace.:

veru8519
7. lis 2019

@kkacca Dobré ránko,
děkuji za pozitivní zprávu. A jak jsi dopadla? Jestli se můžu zeptat... a taky... jak finančně je to náročné? I když to platí pojišťovna, jsou i další výdaje? děkuji

andy6230
7. lis 2019

@veru8519 Ahoj Veru, byla jsem jeste pred CAR u sveho dr a z hodnoty HCG 525 mam po 3 dnech 221. Takze to klesa a zadne mimi nebude. V patek jdu k nemu jeste na kontrolu, aby to treba nebylo mimodelozni. CAR je pak pristi tyden. Jsem zvedava, jestli to odejde samo nebo budu muset na revizi - na ni se me moc nechce teda, ale cim driv to skonci tim lip. No jo..tak zas na novo :D me picne :D priste uz tomu verit nebudu dokud nebudu drzet prcka v ruce :D

veru8519
7. lis 2019

@andy6230 Jeje, to mě mrzí.... všichni říkají, že se na to nesmíš moc upínat, myslet na to... chytrolíni😀 já jsem si ale našla takový menší utěšovátko. Vždycky se snažím si v měsíci naplánovat den, nebo spíš večer, buď s kamojdama, nebo s manželem, kino, koncert, taneček. Ale se vší parádou, jídlo, hooodně alkoholu, hlavně hooodně alkoholu. A většinou datum dávám záměrně po datumu, kdy má přijít ta mrcha menstruace, kterou nechceme. Takže když se mimi nepovede, tak se alespoň můžu těšit na tu akci, na které bych se pak nudila, protože bych nemohla řádit a pít😀D příští čtvrtek to vypadá na inseminaci a hned večer mám koncert. Tak nevím jestli to nebude zbytečný zákrok, jestli to ze sebe nevyskákám😀 ...... no jo no sranda musí být

andy6230
8. lis 2019

@veru8519 to je dobre. Tak to ma byt.. 🙂 vidim to uplne stejne. Mimi bych chtela, ale kdyz se nepovede, nahradim ho necim, kde na to nebudu myslet 🙂 rikam si, ze jsem jeste relativne mlada a mame cas, ale musim rict, ze roky bezej teda :D
Drzim ti palce at to vyjde 🙂 a neboooj..nevyskaces :D jestli se to ma povest,tak to bude i kdyz budes parit :D

kkacca
9. lis 2019

@veru8519 ahoj, 7.11. Jsem porodila 🙂 cele ivf se vsim všudy nás vyslo cca 30tisic..drzim palce

andy6230
19. lis 2019

@veru8519 Ahoj Veru, neco noveho u tebe? 🙂
Me se drzi HCG stale kolem cca 80. Takze musim cekat..Nevedi, zda to bylo mimo delozni nebo chemicke tehu. V deloze nic nevidi a na levy vejcovod a vajecnik taky ne. Az se dostanou hormony na 0, budu cekat na MS a az prijde, budu brat klasika zas Femara a pujdu na kontrolu vajecni - Napusteji mi do vajecniku kontrastni latku a budou pozorovat, jak steka dolu a zda jsou vejcovody pro vajicka pruchodne ( cena 3500kc, uz nam to zacina :D ). Tak jsem zvedava kdy to konecne klesne, dostanu MS, zda vyjdou ok ty testy.. :D
Aspon se nenudime a porad mame co resit :D

veru8519
19. lis 2019

@andy6230 Ahoj Andy, no máme to podobné😀 já byla zase na inseminaci, ale průběh úplně blbý, než první. To jsme jeli s manželem celý natěšený a byli jsme jak dvě hrdličky... U druhý inseminace jsme se hned ráno stihli pohádat, brutálně... Takže jsem byla nafučená celý den. Za dva dny mě skolila viróza, říkala jsem si, že to je úplně ideální situace pro udržení těhu😅 no a včera jsem byla s kolegyní v autě a zezadu do nás narazilo auto. Všichni a všechno v pořádku, ale to leknutí bylo šílený... Musela jsem se už smát, že to už je jak naschvál... Takže uvidíme... Pokud to dostanu, tak se mám taky objednat na tu kontrastní látku. Buď to, nebo laparoskopie, což nechci pokud to nebude nutné. Jen u nás je to trošku levnější, mě řekli za 2.500,-Kč, ale i tak je to darda. Takže se opět musí čekat, což nesnáším a pak se uvidí...

andy6230
20. lis 2019

@veru8519 No teda moc pekny :D hele takovy smuly najednou to neni normalni, tak to treba vyjde :D to cekani a snazeni je fakt nekonecny :D

veru8519
20. lis 2019

@andy6230 😀 a hormony se mnou cloumaj, neskutečný. Jako manžel mě občas štve, ale teď už mám docela problém rozeznat, zda by mě to štvalo i normálně... 😀D Pokud se nezadaří, tak si zažádám o umělé, jakýpak copak

andy6230
13. pro 2019

@veru8519 ahojda,jakpak se mas? Neco noveho? 🙂

veru8519
13. pro 2019

@andy6230 Dobré ránko Andy. Druhá inseminace nevyšla... měla jsem se objednat na tu kontrastní látku. Docela dlouho jsem se rozhodovala, bavila se i s lidmi kteří to postoupili a rozhodla jsem se, že na ní nepůjdu. Nechala jsem si napsat rovnou doporučení na laparoskopii... ono když ta kontrastní látka ukáže, že nejsem průchozí, tak mě na ní stejně pošlou. Je to sice zákrok, ale zase si říkám, že uvidí úplně vše, co tam je a já pak budu klidnější, až budou výsledky. Co ty?

andy6230
14. pro 2019

@veru8519 a uz mas termin kdy na ni jdes?
Me se stale drzi tehotensky hormony, takze uz mesic a pul cekam az uplne klesnou abych to pak mohla dostat a zas meli sanci..drzi se to na hrozne malejch cislech, ale skoro vubec to neklesa. Za mesic to slo dolu ze 70 na 60 :( porad chodim na odbery..uz jsem rozpichana jak jehelnicek.
To je hrozny vid....porad neco resit a mimino zadny :(

veru8519
14. pro 2019

@andy6230 Ahoji, jj mam termin na zacatku ledna. Poprve bych uplne vypustila vanoce abych uz vedela🙈 Vadi mi to nevedeni...

andy6230
14. led 2020

@veru8519 Ahoj Veru, nejake novinky? Uz si byla na te laparce?

veru8519
16. led 2020

@andy6230 Ahojí, juju byla, mám týden po. A nic nenašli.... vše v pořádku. Paradoxně jsem si myslela, že tam bude nějaký problém, který odstraní a který bránil miminu. Noooo tak teď nevim.... Jestli zkusit ještě inseminaci, nebo už umělé. Ale straší mě ty peníze za to. Na Vánoce jsem se ještě dozvěděla, že je v tom moje švagrová... Vzalo mě to, i když jí to samozřejmě přeju. Takže mimino v rodině bude a kdyžtak jí ho čmajznu😀

veru8519
16. led 2020

@andy6230 Něco nového u tebe? Jinak té laparoskopie nelituju. Sice ta kontrastní látky by ukázala to samé, ale zase se podívali opravdu všude. V rámci toho mi i "poškrábali" stěny vaječníků, aby se vajíčka snáze uvolňovaly. Mám tři malé jizvičky, které zmiznou, narkózu jsem zvládla v pohodě a za týden po operaci jsem byla v plném procesu jak doma, tak v práci. A odpočinek mi taky prospěl😀

andy6230
16. led 2020

Ahoj,ja stale cekam na 0hcg. Ted mam 7..uz je to na palici :D ale snad do tydne by to melo byt pryc a do 14dnu dostat. Pokud ne, daji mi vyvolavacku. Pak zas femara a kontrastni latka.
Jojo..ty prasule jsou mazec, ale dam uz za dite kralovstvi a pul princezny :D tohle uz je dlouhy...

andy6230
4. únor 2020

@veru8519 Ahoj Veru, ty chodis do Pronatalu vid? Mam dotaz. Mas predstavu pokud budete muset na umele kolik tam u nich stoji? Dostala jsem docela ted sok, kdyz jsem ted zjistila, ze jine holky plati v Arlete, kam chodim ja dle potrebnych zakroku 50tis a vic. Jedna tam ted dokonce zaplatila 80tis, ale manzel mel nejake vetsi problemy a byl na operaci. Pocitala jsem s tim, ze to neco stoji, ale popravde jsem si myslela tak 25tis max. Jako 50tis uz je fakt palka. 😨 A prosim te..Tys byla na inseminacich. Platili jste za ne neco?
A jak se jinak mas ty? Neco noveho?
U me hormony konecne na 0, dostala jsem i MS a ve ctvrtek pokud nebude MS moc silna jdu na tu kontrastni latku na pruchodnost. Doufam, ze zjisti, ze je ok, dam si Femara, Ovitrelle, inseminaci a bude vymalovano. Je to ta nejlevnejsi varianta :D

kkacca
4. únor 2020

@andy6230 ahoj, za iui jsem tam nikdy neplatila, ivf cca 28tisic a vysledek má 3mesice 🙂

veru8519
6. únor 2020

@andy6230 Ahoj Andy. Děkuji za optání, u mě se zatím netěhotní😀 Já jsem měsíc po laparce, hojí se všechno dobře. Ju chodím do Pronatalu, tam jsem teď byla na kontrole. Viděl něco v děloze, docela ho to znepokojilo, ale jelikož nevěděl co to je a na další operaci mě hnát nechtěl, tak se uvidí na další kontrole. Mám za sebou dvě inseminace, které byly zadarmo. Jen léky, ale ty už znáš. Femara, ovitrelle do břicha a pak na 14 dní gynprodyl na udržení, kdyby se zadařilo. Balení je na tři měsíce a stojí pár stovek. Když jsem byla na druhé inseminaci, tak mi pak řekl, že v případě, že to nevyjde doporučuje IVF. Vzhledem k věku... je mi 34. No a teď po té laparoskopii mi řekl, že to vidí tak na dvě inseminace ještě. Akorát mi nebude nasazovat femaru, protože mi v rámci té laparky udělali driling vaječníků a to by nebylo vhodné... Takže příští měsíc asi. Teď beru jen listovku a piju poctivě kontyhelový čaj. Co se týče IVF a ceny, tak mě samotnou to taky zaskočilo, když jsem se dozvěděla předběžné ceny. A 100% počítej s částkou kolem 30.000,- Kč. Základní úkony nejsou tak drahé, jenže když je pak poskládáš dohromady, tak se to vyšplhá na těch 30.000. Mražení stojí dost a pak ten proces oplodnění vajíčka, kdy ti nabídnou levnou a dražší variantu, kdy víš, že ta dražší zvýší možnost a jdeš do toho...

andy6230
11. únor 2020

@kkacca a kam do caru si chodila?

kkacca
11. únor 2020

@andy6230 pronatal praha

andy6230
12. únor 2020

@veru8519 ahoj, co bys tak mohla,kdyz si byla na laparce a nic nevidel 🤔 ja nakonec na zakroku nebyla,protoze se MS protahla. Vlastne ji mam jeste ted. Uz 14dni a posledni 3dny silene silnou. Jsem z toho uz na palici. Za tampony utratim snad vic, nez za jidlo 🤦🏼‍♀️😅😃