Porod sekcí - po jaké době jste opět otěhotněly?

gepe
28. lis 2013

Zajima me hlavne doba od porodu SC do dalsiho otehotneni. Prip. zda jste ne/mely nejake prip. komplikace spojene s otehotnenim pokud to bylo "brzy". Vim, ze kazdy doktor neco rika, zajima me praxe. 🙂
Diky 🙂

michaela_2
28. lis 2013

Sekci jsem měla z důvodu, že dcera byla nožičkama napřed a byla už i přenášená ( nechtěla jsem plánovaného císaře před termínem porodu 🙂).
Podruhé jsem otěhotněla, 13 měsíců po sekci - podle mé doktorky, to tedy bylo hraniční, ale zastávala názor, že minimálně ten rok tam je........................
Před třemi týdny jsem porodila přirozeně - a bez jediné komplikace 🙂.

llluckaaa
28. lis 2013

Sekci jsem měla kvůli KP. Dr. říkala, že bych neměla rodit dříve než za dva roky. Otěhotněla jsem (s jejím svolením 😀) ve 20 měsících prvního dítěte. Měla jsem další sekci kvůli KP. Teď jsme začali plánovat třetí dítě, od druhé sekce to je asi 30 měsíců. Dr. mi kontrolovala jizvu a prý na to můžem zase skočit 😀 Pokud se zadaří, mám jistou třetí sekci.

paulie
28. lis 2013

První SC jsem měla kvůli příčné poloze malého, otěhotněla jsem neplánovaně v jeho 9m (doporučení bylo mít aspoň 1,5 - 2 roky klid 😅) a celé druhé těhotenství jsem byla více sledována kvůli pnutí, ztenčování a křečím v jizvě. Kvůli tomu a znova příčné poloze jsem rodila SC i podruhé ...
Ale měla jsem spíš smůlu, než že by to bylo pravidlem 😉

lenicka07
28. lis 2013

Otěhotněla jsem (neplánovaně) 8 měsíců po sekci, měla jsem z toho docela obavy (hlavně před první kontrolou), doktorka mě uklidnila, jizvu jsem měla zahojenou pěkně, akorát na kontroly jsem chodila častěji, každé 3 týdny. Těhotenství bylo bez problémů, jizva mě nebolela ani jsem neměla jiné komplikace. I podruhé to byla sekce (z důvodu oční vady), ale doktor pak nakonec hned po operaci říkal, že při přirozeném porodu by jizva asi nevydržela (byla na jednom místě ztenčená). Takže obecně doporučovaná doba mezi císařem a dalším těhotenstvím je minimálně 1 rok, raději však rok a půl, ovšem neznamená to, že pokud žena otěhotní dřív, že se děje něco tak hrozně dramatického (samozřejmě nějaké riziko tam je).

romcovaklarka
29. lis 2013

@gepe Otěhotněla jsem plánovaně po 11 měsících. Přičemž Mudr. mi říkala, že se doporučuje počkat rok, ale pak se na mě koukla a řekla mi tak jakoby "mimo záznam", že podle ní po půl roce už je děloha zahojená a zahojenější už nebude. Takže my jsme si vlastně přestali "dávat pozor" už po tom půlroce, první MS jsem dostala v 8 měsících, ale měla jsem biochemické těhotenství a pak na další cyklus jsem otěhotněla znovu a už to byla Sára 😵
Jo a nevím, zda to bylo "brzy", ale komplikace jsem žádné neměla 🙂

kalo
29. lis 2013

@gepe já 3 sekce a třetí otěhotnění bylo necelý rok po druhé sekci

martasek84
9. dub 2014

co dr. to názor ... jsem po akutní sekci pro podezření na hypoxii u dcerky ... jednalo se o falešně negativní monitor ...dcerka je v pořádku, apgar 10-10-10 ... na prohlídce po šestinedělí mi můj dr. řekl, že jizva je zahojená a že i kdybych otěhotněla hned po šestinedělí, že on by mě na potrat rozhodně nehnal ... takže kdo ví, každopádně je to ten nejextrémnější názor na další těhotenství po sekci, kt. jsem kdy slyšela ...

zuhur
9. dub 2014

SC kvůli neschopnosti dítka projít ven a hrozící hypoxii, otěhotněla jsem po dvou letech, ale hrála tam roli i psychika. Druhý porod přirozenou cestou pomocí vakuové pumpy - stejný problém, ale menší odhadní váha dítka.