Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zinevra
21. zář 2012

@turcice to je jeste brzy, aby tam doktor neco videl. Nejhorsi je to cekani, ale verim, ze urcite bude vsechno v poradku a 1. 10. uz tam bude vsechno i se srdickem 🙂 Nedala ti doktorka treba utrogestan? To dala me, kdyz jsem tam byla takhle brzy. A jak jsi dopadla s tim zanetem, dostala jsi neco?

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin :D no aspoň niečo ,ale neexistuje ze by tu predpisovali tabletky na udrzanie v prvom trimestre ako v Ceskoslovensku .Itala som kdesik ze skore sono aj skodi plodu ,sa nedivim ze v Uk robia prve sono v 12/13 tt,avsak samozrejme ak nastane problem tak aj skorej robia .Ja som mala ist prvi krat k midwife v 11 tt aj par dni ale uz som to nestihla ,chodila som do špitalu .Dalši krat sa objednam uz v 9tt radsej ...

terulin
21. zář 2012

@happyfrog80 Tady prý dávají léky na udržení v 1. trimestru jen pitomci, aspoň tohle mi řekli v nemocnici... Tomu rozumim, že za ty 3 měsíce to nechávají na přírodě.

turcice
21. zář 2012

@zinevra jj utrogestan mám už týden,a na ten 😉 zánět mám antibiotika

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin ale myslim ze to dost pomaha nie?Som citala pripady ze zacali dost krvacat baby podaktore a poslali ich do špitalu a normalne im ze zastavili krvacanie injekciou a tehotenstvo pokracovalo ,ked som to tu hovorila na pohotovosti tak sa mi ufam v duchu aj smiala ze to odkial som prisla haha ,som najprv bola nahnevana na nich ze mi nijak nechcu pomoct a moj ani nehovorim ,ale teraz ich chapem .Aj tak som si dala poslat od mojho byv.doktora jedny tabletky na udrzanie a jedna dobra dusicka z konika mi poslala tusim skatulku utrogestanu ci jak je tomu.Aj to posielala na dva razy bo prvi raz jedny ukradli (dve balenia posielala) ,tak mi druhy krat poslala tie hedny co ostali .No čo vam este neukradnu na Slovenskej pošte.Ufam aj prazdnu obalku by šlohli.3 blahozelacie telegrami uz neprisli na Sk v obalka h.Uz striham zatvaracie telegrami a posielam to ako pohladnice ,lajny narobim ,znamku nalepim a vzdy pride ,na tom nemaju co ukradnut 😀 ...

happyfrog80
21. zář 2012

aj v Čechach sa tak kradne na pošte?

terulin
21. zář 2012

@happyfrog80 To myslím, že ne... aspoň o tom nevím, Jednou jsem si nechala z Londýna poslat obraz a přišli mi třísky a rozšvihaný plátno, ale to mi česká pošta bez problémů zaplatila.
No on ten ultrogestan prý pomáhá (nechala jsem si ho napsat, ale už bylo pozdě), ale zase prý proto je vysoký procento maminek, který se doví, že čekají miminko s vadou až v 2. trimestru, protože to nenechají roztřídit přírodu, ale já tomuhle fakt nerozumim. Jen když jsme o miminko přišli tak mi jeden primář říkal, že doktor, kterej zachraňuje plod do konce třetího měsíce je pitomec nezodpovědnej. Že příroda ví, proč to občas skončit. Ale kdybych byla těhotná po druhý a někdo mi řekl potrat, nebo prášky. Tak nic neřešim a baštim prášky po hrstech, klíďo první týden! Takže pro druhý těhotenství hledám pitomce nezodpovědnýho, kterej mě bude ládovat čímkoliv 😀

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin inak prave čitam ze v Amerike je zakazaný Duphaston ,v Uk zastavili predaj v 2008 tusim a aj v Australii ale nemozem sa docitat prečo .Na Sk ho predpisuju,a dokonca som ho chcela online kupit ale jedine v Amerike ho predavaju online aj ked je tam zakazany a priserne drahy je .

terulin
21. zář 2012

@happyfrog80 To je docela paradox, když se v americe prodáva zakázaný lék on-line.

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin ti uplne rozumim ,skoro kazda berie na Sk tie tabletky a maju zdrave mimčá
...To ti niekto ten obraz az tak zavidel ze ho musel tak znicit ...Ach jaj ...Mbe jeden chlapcek posielal 2 salky a caj do Uk a nestihol ani prejst hranice v Blave ho vybrakovali ze len krabica ostala .Moja teta robi na poste na Zahori a povedala ze v Blave maju stale novych pracovnikov na poste kde triedia bo stale kradnu a vyhadzuju ich .A ked posielam domov nieco tak s poistenim a to stoji 10 euro .Moja mama mi posielala kontryhelove caje bez pripoistenia a mala stastie ,dosli ale uz radsej nechcem aby nieco posielala bo s poistenim je to drahe a posielat to zadraho iba kvoli nenazranym zlodejom je to skoda .

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin mozno to je iba podvod ,ja som si kupovala dvoje cizmy z Azie za £130 a prisli jedny ale ku mne sa nedostali bo mi prisiel list z custom ze maju moj balik ale su tam falosne boty tak si mam vybrat ci to zhabu a ja si spat vyptam peniaze z Pay pal abo mi poslu falošne.Tak reku nechcem ich a z mojej nedbalosti(neskoro som pytala peniaze)som nevidela ani ani 😉.To som chcela tie UGG chlpate čizmy ak poznas,myslim ze v cechach ich nemaju len EMU a strasne drahe ,tusim 3000 cz v Brne som videla ak nie 5000 ,nepametam sa ale mozem vam poradit som v Turecku kupila skutocne UGG za £35 co stoja v Uk £170 a nie su falosne a EMU mam tiez a nechodi sa mi v nich dobre ,proste nie su to UGG .

froka
21. zář 2012

@terulin
@happyfrog80 Tak to trošku nechápu, protože pokud má dojít třeba k MA, tak to duphaston ani utrogestan neovlivní, ale pravděpodobně máte na mysli SP. I když oba tyto léky mají podobný ne-li stejný účinek, tak se tyto dva léky liší. Dlouho jsem zjišťovala čím a nakonec jsem to zjistila. Utrogestan je přirozený progesteron, tedy hormon vlastní tělu. Duphaston je dydrogesteron neboli syntetický (umělý) progesteron a píše se často protože Utrogenstan ne všechny ženy dobře snáší. Já osobně jsem tedy zástáncem toho, že by se vždy měl nejdřív volit lék přirozený pro organismus. 🙂

terulin
21. zář 2012

@froka To by asi měli. Já vůbec proti lékům nebrojim v žádném stádiu. To jsem jen psala, co mi říkali, ale kdyby mi teď někdo řekl ať je baštim, tak to udělám a vůbec nebudu pochybovat, že to bude lepší. To jen , když tady padlo, že v UK ti nikdo první 3 měsíce práškama nepomůže, tak tyhle názory tady taky v některých nemocnicích razí taky.

happyfrog80
21. zář 2012

@froka to uplne s tebou suhlasim ,dik za vysvetlenie ,teraz uz vime ze Duphaston veru nie je az tak dobry ako som si myslela ,aj ked ho mam doma uz pripraveny 😉

froka
21. zář 2012

@terulin To jsou zase nějací chytráci co byly jednou na přednášce v UK a objevili tam Ameriku 😀 To je zajímavé, že vybrat si řešení potratu (jak psala happyfrog80 - tabletky nebo revizi) si tam můžeš, ale zvolit si, zda chceš nějakou lékovou podporu nemůžeš ani jako samoplátce. Nebo se pletu?

froka
21. zář 2012

@happyfrog80 Duphaston je prostě bez vedlejších účinku při podávání ústy, což u Utrogestanu někdy ženy mají např. závratě, bolest hlavy, spavost apod., ale to lze zase řešit tím, že se bude užívat vaginálně, což zase někomu prostě jen nevyhovuje z důvodu pohodlí asi. Takže je na každé jakému dá přednost.

leeena_4
21. zář 2012

@jajkax ahoj, vítej mezi námi. Tady ti bude dobře. Všechny holky jsou tu moc fajn. Můžeš si tu vylívat srdíčko klidně 100x a nikdo na tebe nebude koukat jako na blázna. Já jsem potratila před rokem a pár týdny, kvůli Downovu syndromu ve 14tt. bez ochrany jsme doma sexovali už od první porevizní ms a otěhotněla jsem 4 měsíce po potratu díky IUI.

Jinak ahoj všem, já jsem stále v celku. Dnes jsem vylzela na 40 minut na procházku a během té doby se mě 4 lidi zeptali, jestli ještě nic? Oni asi potřebují brýle, když nevidí ten obří buben, co sebou furt tahám 😀

leeena_4
21. zář 2012

Jinak k diskuzi utrogestan/duphaston. Je pravda, že duphaston je chemický, ale znám spoustu mamin, co ho brali a mají krásná zdravá miminka. Jinak já utroš brala do 10tt na pokyny CARu, prý pak už to nemá smysl, že převezme vyživovací funkci plně placenta. A zkoušela jsem ho zavádět i polykat a u polykání jsem z něho akorát byla jen unavená, což nevím, jestli bylo vůbec tím, nebo jen zkrátka prvním trimestrem

lenickan
21. zář 2012

@leeena_4 mne utroš dr. nechal do konce 12tt dokud 100% nepřevezme funkci žlutého tělíska placenta...
je fakt že když mi došel a já ho dva dny nebrala začala jsem hned špinit... Únava byla fakt šílená nevím zda to bylo utrošem nebo prostě prvním trimestrem - ale díky Bohu už si zase připadám že žiju...

lenickan
21. zář 2012

@jajkax ahojky mrzí mne to stejně jako ostatní tady, ale uvidíš, že čas a první ms ti pomohou bolestivou ztrátu překlenout.
mne 3 ms nedorazila a to jsem měla 2 revize za sebou - první nevyšla - nevyčistili vše... takže doporučovali čekat 6měsíců.
Pokud jsi se vyčistila sama, bez zákroků, čekala bych na 1. MS a pak tomu nechala volný průběh 😀 ale uvidíš sama jak se budeš cítit.

leeena_4
21. zář 2012

@lenickan nevím, tomu nerozumím, jen píšu své zkušenosti. Možná ho nechávají individálně nasazený. Každopádně jím asi člověk fakt nic nezkazí. To ti věřím, taky jsem si připadala v druhém trimestru parádně, plná energie 🙂

happyfrog80
21. zář 2012

to su tie boty spominane z Turecka ...

happyfrog80
21. zář 2012

@froka tu si kazdy musi platit poistenie ,ale da sa priplatit a budu sa o mna lepsie starat 😀 ale nato im kaslu ,to je pravda ze tu je vyhoda v niecom a v niecom nevyhoda ,trebars aj porod ze vraj si mozem vybrat epidural,normal abo vo vode a je to zdarma ale prvi trimester ta maju tu ako keby si ani nebola tehotna ,neriesa nic ,pomozu len tym ze urobia sono a povedia ci je to potrat abo ok to je vsetko ...pretoze minimalne do 9teho tt nemam ani gynekologa ,so vsetkymi problemami musim do nemocnice tam je zvlast pohotovost pre tehotne a hlavne v prvom trimestri.A oni len robia sono ,beru krv ,tlak meraju a robia sono ,ziadne vitaminy ci tabletky nedavaju ....to je ta nevyhoda .

maximka33
21. zář 2012

@turcice to mě mrzí, že máš takové komplikace!! jsem na tom podobně.... v pondělí má být inseminace, a malý má opravdu ty neštovice.. já je neměla, pro plod je to dost rizikové 😢 😢 😢
@fykyska vítej doma, určitě ti pomohli. moc jsi nám tady chyběla!!
@jajkax ahojky, taky tě to potkalo, moc mě to mrzí... určitě bude líp. tady se můžeš na vše zeptat, postěžovat si, tady si moc pomáháme. jo a máme možná podobně staré děti, kdy měla Karolínka narozky?

v pondělí má být inseminace, měla bych se těšit, ALE malý má opravdu ty neštovice.. já je neměla, pro plod je to dost rizikové 😢 😢 😢 VŮBEC NEVÍM, CO DĚLAT. zítra bych si měla dát injekci pro dozrání vajíčka..

maximka33
21. zář 2012

@turcice to je škoda, že ještě nebylo srdíčko, ale je fakt ještě brzy. někdo to má po ukončeném 6. týdnu (čili 7tt), někdo ještě později. přeji a´t se ten hematom vstřebá! a nezlobí!

maximka33
21. zář 2012

@happyfrog80 duphaston jsem brala ještě letos, nevíš, proč to jinde zakázali?
@terulin ty jo, tak o takovém přístupu lékařů nevím.. co takové ženy, které mají problém s udržením každého těhotenství.. moje máma přišla o první dítě brzy, a pak si v každém další těhu šla na chvíli "lehnout" do nemocnice a vyšlo to pak pokaždé..

happyfrog80
21. zář 2012

@maximka33 mne nevideli v 9 tt ani plod len váčok a v 10 uz videli slabo srdiecko biť a v 11tt uz nevideli vobec ,asi maju starodavne sono v Uk ☹

maximka33
21. zář 2012

@happyfrog80 to je fakt podivné, protože i s posunutou ovulací by mělo být srdíčko do 8tt, řekla bych.. jinak když jsem ségře posílala do UK cigára, tak jsme to vždy posílali doporučeně. no ztratilo se to, takže jsme dostali peníze 🙂 dražší věci posílám i do zahraničí doporučeně, pokud jejich hodnota je vyšší než poštovné.. obyčejné zásilky prostě nejsou pojištěné.

happyfrog80
21. zář 2012

@maximka33 neviem ale asi az viac krat je potrat potom su ohladuplnejsi si myslim alebo musim si stať za svojim a vtedy to pomoze .Bo jedna holka pisala ze tu potratila a ked znova otehotnela chcela ist skor na sono ,skor sko v 12tt ale ked nemala ziadny problem tak jej dali termin na prve sono az v 13tt.Ja som len zavidela dievcatam fotky niektore uz v 8 tt davali na konik a ja nic .

happyfrog80
21. zář 2012

@maximka33 chapem ťa,ved aj mne to kazdy poslal doporucene za 1.50 € ci ako na podpis ,lenze este je dalsia moznost to poistit co stoji uz tusim 7€ zo Sk .Ak to nie je poistene za tych viac penazi tak si trufaju vykradat ,o tom ani nerozmyslam ze by som posielala nieco normalne bez doporucenia,to by isto neprislo.Kamos robi na poste v Uk a tam tiez kradnu ale len elektroniku a take drahoty a predavaju si to potom lacno medzi sebou a hovoria ved to je poistene tak čo ,doticnej osobe poslu druhy abo vratia prachy 😀