Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
4. bře 2013

@terulin včak ani nevíš,jak se těším 🙂 úplně mi to vlilo krev do žil 😉 pořád brouzdám po netu aněco hledám, i když vím, že je to ještě brzo, za ty dva měsíce něco pěkného určo najdem 🙂

maximka33
4. bře 2013

@matysikovad tak to je super plán, tomu moc fandím 🙂 a s gynexem určitě děláš dobře.

marmus7
4. bře 2013

Ahoj holky, tak mám za sebou svůj 10. potrat, tentokráte jsem to dotáhla až do 14tt ...ach jo ...
Po probrečeném víkendu utírám slzu a jdu dál ..co jiného mi taky zbývá ☹

maximka33
4. bře 2013

@marmus7 takt to mě strašně mrzí, že to vůbec je možné.. a ta dvojčata se ti narodila? v pase máš 46. týden těhotenství.

matysikovad
4. bře 2013

@marmus7 ahoj, je mi moc líto, co musíš prožívat ☹ tohle by se nemělo nikomu stávat ☹ ☹ už máš 3 děti? jak jsou staré?

matysikovad
4. bře 2013

@maximka33 já doufám, že mi ten gynex pomůže hlavně po hormonální stránce, protože si fakt připadám, jak kdybych byla nervově labilní, víc nenormání nežb normální 🙂 🙂 😉
Luci, ty s nim máš zkušenost, jak dlouho si ho brala?

matysikovad
4. bře 2013

@nessik nesíčku, jak ti dneska je? byla jsi u toho doktora? jak se cítíš? ještě máš takovou smutnou náladu?

marmus7
4. bře 2013

@maximka33 o dvojky jsem přišla, předčasným porodem, musím to tam změnit

nessik
4. bře 2013

@marmus7 to je strašné, je mi to moc líto, asi vyšetření za sebou nějaká máš, že? Přišlo se na příčinu? Drž se, posílám aspoň pohlazení ☹
@matysikovad zlatíčko, ty na mě tak myslíš, jsi moc hodná, na gyndu jdu za 2 hodiny, tak pak napíšu. Už je mi líp, akorát manžel mi včera řekl, že se není jistý, jestli to třetí chce, musí si to promyslet, ach jo. No, ale pro sebe jsem si to uzavřela tak, že jestli je mi to třetí dítě dáno, tak bude, jinak nic s tím nenadělám a pokud manžel už nebude chtít, tak ho nepřesvědčím....

matysikovad
4. bře 2013

@marmus7 a už jsi prošla nějakými vyšetřeními? dělali ti nějaké vyšetření, proč se ti dějou tyhle potraty?

matysikovad
4. bře 2013

@nessik víš co, on je rozhozený z toho potratu ☹ muj začal o dalším miminku mluvit teprve 1. března, což je 4 měsíce od potratu, do té doby to bylo tabu, hlavně se nechtěl ani snažit o další, vždycky i akorát řekl, že by se to mohlo opakovat a on se bojí, on nechce....ale jdeš na to správně, on si broučínek najde cestu sám 😉

marmus7
4. bře 2013

prošli jsme už vším možným i nemožným vyšetřením a vždy je vše ok, vždy po tom 14tt mi prdne voda a je po ☹ S dvojkama jsem to dotáhla do 21tt .... prý nedostatečnost děložního hrdla, čípek nevydrží tlak rostoucího miminka a otevře se, brala jsme utroš ale asi to nestačilo
Takže to zkoušíme dál, pořád doufám, že to jednou vyjde

marmus7
4. bře 2013

@matysikovad děti mám jen dvě, tříletého a sedmiletého klučinu
Holčička nám v sedmi letech umřela na rakovinu, ted by jí bylo dvanáct, proto se snažíme o třetí, chtěla bych totiž hrozně moc zase mít v náručí holčičku a plést copánky atd (ale budu brát i kluka 😀 )

matysikovad
4. bře 2013

@marmus7 tak to držím moc pěstičky, po tom, co jsi si užila ☹ tak by sis zasloužila nějakou kráásňoučkou slečinku 🙂 třeba to pujde. zkoušela jsi i nějaké bylinky, nějaké rady babky kořenářky? a co ti doktoři na to? když píšeš, že jsi si prošl všema možnýma vyšetřeníma?

nessik
4. bře 2013

@marmus7 to je hrozné ☹ , nejraději bych si naliskala, když tady fňukám nad svým druhým potratem 😒 , jsi moc statečná a snad se zase dočkáte.

@matysikovad asi to tak bude, nebudu na něj tlačit, akorát tím se asi zase snažení posouvá, ach jo, no, co nadělám. Ale asi jsem si to zavinila sama, o víkendu jsem měla nějakou krizovku, řekla jsem mu nepěkné věci, které ani nejsou pravda. Řekla jsem mu, že on to miminko nechtěl (což je pravda, jak se to dozvěděl, chodil jak tělo bez duše a já pořád brečela a nechápala jsem) a že kvůli tomu jsem o něj přišla ☹ No, jsem hloupá, prostě jsme si tu frustraci vybila na něm, přitom on za to nemůže.
No, jdu se chystat na tu gyndu, krom výtoku mě už i pobolívá podbřišek, ale to mám možná trochu i z nervů, uvidíme, co mi řekne.

matysikovad
4. bře 2013

@nessik držím pěsti, at dostaneš jen tablety nebo vag. krém a všechno bude v pořádku, dej vědět

nessik
4. bře 2013

@matysikovad děkuju, jsi moc hodná 🙂

terulin
4. bře 2013

@marmus7 Obrovská poklona před tvojí silou. A veliký přání ať Tě neopustí a brzy přijde štěstí!

kolino
4. bře 2013

@jane84 Janičko, rodinu si nevybíráme...o to víc bude mezi Vámi větší pouto, moc ti to přeji! Tchýně jsou zakeřačky ,ale jejich chyba, příjdou o to nejlepší, radovat se se svými nejbližšími....,ale co chce to tak tak ať to tak má. Hlavně ,že se máte vy moc rádi a rozumíte si ve všech směrech. To jsou krásné plány stavění domu vám závidím i když tu hypotéku né! 😀 Ale bude to mít podle svých představ. A co práce? zůstala si školství věrná? 😉 vím ,že ti končila smlouva.... a co mimčo necháváte tomu volný průběh nebo makáte jako my snažilky? 😅

kolino
4. bře 2013

@matysikovad jé moře!!!!!! tak to gratuluji k rozhodnutí jet poprvé k moři budeš nadšená pokud dobře vyberet i když jako těhule aby si jim to tam celé nepoblinkala!!!!!
Za mě rozhodně doporučuji Egypt, Tunis, Turecko....my byli v Řecku, nadšení jsme nebyli pak jsme byli v Chorvatsku, Itálii, Bulharsku a nic nás tak nenadchlo jak Egypt a Tunis!!!!! protože když jsme si spočítali ,že jsme za Egypt i Tunis dali do necelých 15tisíc na 10dní na osobu tak v ostatních zemích jsme se nevlezli ani náhodou do te ceny! a to jsme se uskromňovali. takže my už jinak než letecky a inclusive nepojedem 😀 Letos chceme to Turecko!!!! jelikož loni jsme nikde nebyli já bez práce, tak si fandíme ,že když já budu vydělávat finančně to bude poznat ,že na moře bude, dokud není miminko musíme si užívat 🙂 Takže přeji šťastnou volbu při výběru.

matysikovad
4. bře 2013

@kolino takže ty tvrdíš turecko? no já si nechám velice ráda poradit 🙂 protože jsem nikdy nikde nebyla a ani nevím, kam jak se jezdí, klegyně mají za roky vybrané určité místa v chorvatsku a tam se ani mně, ani manželovi nechce....takže turecko.... 🙂 úúúplně se tam vidííím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jane84
4. bře 2013

@kolino chvíli jsem byla bez práce, ale od listopadu jsem opět ve školství, učím i matematiku, jsem i výchovný poradce, takže práce nad hlavu. Do toho do práce dojíždím 50km, takže denně najezdím 100km a nebyla jsem vůbec zvyklá řídit. Ale vydržím tam až do mateřské.
S mimčem tomu necháváme volný průběh už delší dobu, ale teď po svatbě se začínáme snažit trochu víc 🙂

kolino
4. bře 2013

@jane84 tak to máš daleko teda! ale hlavně že práce je že. Držím palce ať miminko na sebe nenechá dlouho čekat. 🙂

kolino
4. bře 2013

@matysikovad my máme vybráno Turecko. Ale tam chceme jet poprvé, všichni ho chválí a když je to inclusive tak to je pohoda žádné strastí s pitím na pláž, slunečníky lehátka v ceně pobytu jídlo ovoce, zelenina zmrzlina jen když si vzpomeneš. tak pro nás je to taková krásná odměna za vše. Takže fakt letos chceme, ale koupíme určitě taky na poslední chvíli z důvodu toho ,že to hodně slevní.

cabalkova
4. bře 2013

Holky, mohla bych k vam? Potratila jsem ted v sobotu, pravda na zacatku, na hranici 8tt, ale stejne me to mrzi. neberu tu ztratu nijak tragicky, rikam si, ze e lepsi, ze to priroda vyresila sama a takhle na zacatku, ale prekvapuje me moje reakce. Mame uz jednoho kloucka a ja si rikam, jestli se na druhe mimi proste nevykaslat a nemit jen to jedno. Je to normalni? Je to blok, potlacovani toho, ze jsem prisla o mimi? Zazily jste to nektera?

cabalkova
4. bře 2013

@marmus7 Devce, nemas to jednoduche a 14 tt je uz hodne... ja zacala ted v sobotu krvacet, na utz jeste byla srdecni akce byt pomala, dnes uz gravidita bez akce, "nastesti" ze me litaji cucky, tak se dr rozhodl, ze nemusim na revizi... ae lehko mi teda taky neni. Drz se, bude urcite zase lip.

maximka33
4. bře 2013

@matysikovad Dani, nedobrala jsem ho ani celý měsíc a byla jsem těhotná 🙂)) ale jinak jsem na sobě nic necítila, žádné změny. mají být i detoxikační, tak jsem myslela, že třeba budu víc chodit na záchod, nebo tak.
@marmus7 tak to je fakt hrozné... chápu tvoji touhu. ale možná by se nejdřív mělo zjistit, proč ti to nevychází, proč rupne voda, v tom něco bude.. je fakt zvláštní, že nic nenašli. budem rádi, když tu budeš s náma, určitě se ti trošku uleví.
@matysikovad Turecko musím taky doporučit. a jestli nebudeš těhotná, tak klidně i Tunis, moře je tam nádherné. těhotná či s dítětem se tam moc nedostaneš, přece jen to tam pro děti není moc vhodné. já tam ještě nebyla, ale naši jo, a byli nadšení právě z moře, strava byla trochu vegetariánská 🙂
@jane84 Jani, to je prima, že děláš výchovného poradce, to musí být zajímavé 🙂))
@cabalkova Ježíši, to mě hrozně mrzí, zrovna jsem o tobě četla v tématu říjen ne? nevím, kolik ti je.. já si říkala, že kdyby to náhodou nevyšlo teď, tak už snad do toho nepůjdu. taky máme kluka. a je mi už 36 let, rizika rostou.. tak hlavně ať ti to dobře dopadne bez komplikací. je fajn, když se budeš moct vyhnout revizi. a tady jsi určitě správně.

marmus7
4. bře 2013

@cabalkova Tak to máš "dobrý" že nemusíš na revizi. Já to většinou schytám už vyvolávaným porodem (aby si psychika víc užila) pač potrácím mezi 14-20tt což už je na revizi pozdě a musí se to porodit.

winterska
4. bře 2013

@cabalkova ahoj, to je mi líto, že ti to těhu nevyšlo, moc jsem ti to přála ☹ Nevím, zda si mě pamatuješ z Gestu.. Koukám na tvůj fotoblog jak ses krásně chystala.. bohužel, člověk míní, život mění.. bude to ted pro tebe trošku náročnější, ale počkej pár měsíců a pak uvidíte a půjdete určitě do dalšího snažení 🙂

winterska
4. bře 2013

@jane84 krása - srdečně blahopřeji 🙂