Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

hedusa
12. kvě 2014

@lidi No, docela zírám nad tvojí lékařkou. Já jsem po revizi 2,5 týdne. Do nemocnice jsem chodila každé 2dny na kontrolu od revize, 4.den od revize mi řekli, že mi tam něco zůstalo - jakoby krev. Napíchli mi oxytocin + nějakou látku, dostala jsem čípky na zánět a bolest (2dny po kontrole). Začla jsem víc krvácet, tak jsem říkala, že to už bude ok. Za 10 dní po revizi jsem byla u svého gyn. a ten mi řekl, že tam stále něco je. Dal mi 5x injekcí oxytocinu a každý den jsem chodila na injekce. Začla jsem trochu víc krvácet a teď už nic. 23.5. jdu opět na kontrolu a dozvím se, zda půjdu na revizi znovu. Jsem na neschopence a mám být v klidu.
Ještě abych doplnila, revize byla v 17+9 a mimi odpovídalo po KO ve 13tt, 12+2.

kata1988
13. kvě 2014

@nessik od doby, co jsem vysadila HA, mám menzes naprd, akorát v říjnu mi gynekolog nasadil na jeden měsíc Proveru, tak se to pak trochu srovnalo, jenže pak jsem otěhotněla, vzápětí potratila a od té doby mám menzes stylu, že 1-2dny špiním, pak 2-3dny slabě krvácím,a pak ještě min2dny špiním. posledně třeba trval menzes v tomhle stylu týden a v první den kdy jsem krvácela a nešpinila, tak mě bolelo břicho, že jsem si musela vzít aspoň panadol... ☹

lidi
13. kvě 2014

@hedusa ty me opravdu desis. Ja byla na revizi v 10tt a plod byl 9tt. Za celou dobu jsem nemela bolesti ani teplotu nic. Kdybych nesla na ultrazvuk tak ani nevim,ze je tehotenstvizamlklo Co mi tedy radis. Mam se dozadovat znovuvysetreni? Ach jo 😢

terite
13. kvě 2014

@nessik Ahojky, my k té adopci zatím jen odevzdali žádost a nějaké další papíry na úřad. Tento pátek k nám přijde paní ze sociálního odboru a bude s náma probírat nějaké podrobnosti a taky omrkne, jak a kde žijeme. Paní je milá, tak snad to nebude žádná hrůza. Když jsme odevzdávali tu žádost, tak se nás ptala, jestli máme vlastní děti. Netuším ale, jestli by to byl problém nebo ne. Ale předpokládám, že dávají žadatelům "body" dle nějakého systému a ty určují jejich větší či menší přednost před ostatními žadateli. Ale to je jen moje domněnka, přesně nevím. Asi to půjde někde vygůglit nebo ideálně zajít se zeptat na váš úřad. My počítáme s tím, že kdyby se nám ty tři děti nedařily, tak "zbytek" adoptujeme, pokud to půjde. Chceme velkou rodinu 😉 A nechcete zajít do CARu? Třeba je tam jen nějaký banální problém, proč to pořád nejde, a pomohli by. My jsme spolehlivě v CARu otěhotněli už dvakrát.

bibianca
13. kvě 2014

@terite Děkuji za tip. No já ted užívám všechno jak noty na buben už mě to nebaví být tak šíleně upoutaná... takže ted beru vitamíny jak noty na buben. Je fakt, že možná to taky nevadí, protože když jsem otěhotněla poprvé i po druhé tak to mělo podobný efekt. Nejdřív jsem se snažila všechno poctivě užívat četla jsem kolem toho naplánovala si kdy musím otěhotnět a pak jsem přestala na to myslet a ono to přišlo zrovna když jsem to nejmín čekala 🙂 Teď bych měla mít MS, ale nemám zase jen špiním, ale myslím, že se rozjede mrcha. Už aby to bylo... Přemýšlím ještě nad nosifolem. ten jsem užívala při prvním těhu... koupila jsem si ho myslím 2 krát a pak když už se mi nechtělo za to dávat ty prachy jsem zjistila, že jsem těhotná. 😀 Ale protože jsem potratila, tak jsem ho od té doby neužívala přisuzovala jsem to tomu. Pak jsem užívala femibion a 2. měsíc užívání jsem otěhotněla no a zase potratila a teď. užívám stále femibion a 2 snažení pryč a těhu nikde 😒 Nevím, co bych mohla ještě zkoušet...

terite
13. kvě 2014

@lidi @hedusa @zabzulka Holky, jak tady čtu o těch komplikacích po revizi, tak se úplně děsím. Já jsem dneska 21 dní od revize. Už dvakrát jsem byla u své gyndařky a ta mě překontrolovala UTZ a prý je to čisté. Docela mě ale pobolívá podbřišek a střídavě vaječníky. Vždycky si už myslím, že to je třeba ovulka, ale asi to tak nebude, protože mě pár dní bolí nalevo a pár dní zase napravo. No hlavně, aby to bylo ok.
Doufám, že i u vás bude co nejdřív všechno úplně v pořádku. Držím palce.

kata1988
13. kvě 2014

holky, do CARu se chodí po jaké době? po roce neúspěšného snažení? chtěla bych se stavit u svého doktora kvůli těm mým problémům, ale pokud by to chtěl nechat na přírodě, tak jako můj bývalý doktor,tak zvažuji, jestli by nebylo na čase se podívat i do toho CARu.a půjde to na pojišťovnu, i když nebudu mít doporučenku z gyndy?

terite
13. kvě 2014

@bibianca Moc jsem ti neporadila, když to tam mají nedostupné. Já jsem po potratu řekla, že se všemi vitamíny končím, ale už zase beru Femibion (ale jen tabletu obden), brusinky (po sexu mám sklon k zánětům močáku), piju kontryhel a na dneska jsem objednaná k nějaké paní na detoxikaci a změření parazitární zátěže. Tak uvidíme, jestli mě o něčem přesvědčí. Moc na tyto věci nejsem.
Podaří se to, uvidíš. Ono to není jen o všech těch preparátech a měření a správném načasování. Pravděpodobnost otěhotnění je v každém cyklu relativně malá a i když jsou všechny podmínky splněny na 100%, neznamená to, že to určitě klapne. Bohužel to takhle exaktní věda není. I když já bych byla taky radši, aby byla. Jsem takový pragmatický a technický typ 😎

terite
13. kvě 2014

@kata1988 Já jsem šla do CARu bez doporučení gyndaře. Poprvé jsem otěhotněla přirozeně po 3/4roce. Těhotenství zamlklo. Pak jsme půl roku zkoušeli sami a pak jsem nás objednala do CARu. Nikdo nic neříkal, že bychom tam byli "brzo" nebo "bez žádanky". Nebyl problém. Podstoupili jsme pak inseminaci, platila to pojišťovna, my jen doplatek 700,- Kč.

lidi
13. kvě 2014

@terite je to hnus...člověk je celý život zdraví a ničím netrpí. První těhu proběhne úplně v pohodě a ve zdraví a druhé skončí takto a ještě komplikace. Jestli se z toho vyvrbí něco horšího asi už budu potřebovat tabletky, abych se nezhroutila. Vím, že se dějí lidem daleko horší věci nebo třeba nemůžou mít děti vůbec, ale pro mě je toto jako to nejhorší co se mi mohlo stát. 😢 😢 A ještě když vlastně ani nevíš co a musíš takovou dobu čekat jako já tak je to hnus na hlavu.

zabzulka
13. kvě 2014

@terite bohužel, komplikace po revizích můžou být..srůsty ne tak často, ale třeba špatná regenerace sliznice 😒 když to máš "čisté" tak to bude asi dobré, hlídej si menstruaci a musíme hlavně pozitivně při té bídě 🙂

kata1988
13. kvě 2014

@terite Terko, moc díky za info,přesně takové informace jsem potřebovala vědět 😉 .teď tam nepoletím, ale po té naší dovolené bych mohla zkusit kontaktovat Gennet v Liberci, pokud mi teda můj gyndař nic nenapíše 😖 . Upřímně, na srovnání těla za pomoci "necháme tomu čas" jsem měla 10měsíců a jediné měsíce,kdy jsem měla opravdovou MS bylo po Proveře, takže nechat to na přírodě, asi nebude řešení.

bibianca
13. kvě 2014

@terite Už jsem psala na info a paní mi napsala, že mají chybu na eshopu. Že je skladem a že chybu odstraní. 🙂 Jinak jsem ještě přemýšlela nebo přemýšlím nad http://www.samoleceni.cz/2561406/folgravid-tob...., ale nevím, zda to není svým způsobem to samé jako femibion. Nebo je to lepší??

terite
13. kvě 2014

@bibianca Tak to je super. Ten Folgravid - řekla bych, že Femibion je komplexnější a lépe a obecněji ti pokryje tu potřebu vitamínů. Nevím no, pokud máš Femibion, zůstala bych u něj a nic dalšího bych k tomu neplácala.

bibianca
13. kvě 2014

@terite OK, tak si koupím navíc jen ty kapky gynex a ovulační testy.. Dík za radu.. Už je mi to celkem jedno... že se opět nezadařilo a nějak s tím ani nepočítám, že se zadaří další cyklus, tak třeba budu mile překvapena.. V termín ovulace bych měla jít do toho prenatálního centra ke Gerychové FN Bohunice, tak třeba mi změří folikuly a řekne, co a jak a třeba se najde chyba nebo potvrdí stav normálu

kifsepixam
13. kvě 2014

@nessik Nesíčku, já se astrologii věnuju a chodím na kurzy a ptala jsem se na tuhle Jonášovu metodu. Ti naši lektoři se jí nevěnuji, ale neříkali, že by byla úplně mimo mísu. Ale já ani jednou neotěhotněla v době, jak píšou a je fakt, že tehda v tom měsíci jsem neměla ani komplikace a dopadlo to špatně, takže já tomu moc nevěřím. Ale za zkoušku by to stálo, taky jsme měli sex v té době pro jistotu🙂

cabalkova
13. kvě 2014

@kifsepixam Ja teda mela i kompletni rozpis podle Jonase, dokonce jsem si to zaplatila, tak nejen z netu, a ovu mi chodila uplne jindy, takze mi to nakonec bylo k nicemu, ale tak treba to nekomu muze fungovat. Ono jak to vychazi z lunarnich cyklu od narozeni, tak je jasny, ze mi tim vsechny ty potraty a vubec zahejbaly a proste to nesedelo... coz ale zase netvrdim, ze to nekomu nemuze pomoct.... jen u nas to holt bylo jinak. 🙂

reenik
13. kvě 2014

@terite Ahoj Terko, jo jo, máme řádně posnaženo 😀 Není možné, aby se nám tam něco nechytlo, i když nevím no... pořád se pozoruju a snažím se na sobě najít příznaky, i když je ještě šíleně brzo. Už mi z toho hrabe 😀 Chtěla bych všechno a nejlíp hned. Ale preventivně dnes nasadím utrogestan, protože jinak si myslím, že by to těhu nemělo šanci vůbec... už to mám odzkoušené. První tabletku si sice vezmu až dnes po práci, protože bych tady byla úplně nepoužitelná, ale od zítřka už pojedu 2-2-2. Už se "těším" až mi z něho bude zase špatně a sotva se mi podařilo trochu zhubnout, tak určitě zase přiberu, jako minule. Ale co bychom pro to mimčo neudělaly, viď? 🙂Jinak vám moc držím palce na pátek, ať uděláte na paní z adopce dojem. A jsem si jistá, že to určitě dopadne dobře!!! A toho opakování revize se neboj, podle mě ti to opravdu nehrozí, to by na utz už dávno něco viděla a to, že tě bolí břicho je normální, mně řekl doktor, že nemám čekat zázraky - že je to přece jen zásah do těla a to se z toho musí vzpamatovat. No a pak mě potěšil tím, že tam mám ty křečové žíly 😀 však víš....

hedusa
13. kvě 2014

@lidi Ja bych se dozadovala znovuvysetreni. Oxytocin maji v lekarne a obvodacka ti ho muze pichat. Tu druhou latku, co mi k tomu dali 1x v nemocnici nevim. Muj gyn.mi to rekl tak, zkouset ted injekcema, aby to vyslo co nejdriv. Ms muze prijit dele a s ms to take odejit nemusi a muze to nadelat pak neplechu. Hlavne, kdyz chci pak co nejdrive otehotnet. Jen se divim, ze te poslala do prace? Nebo jsi sama chtela? Me rekli pri propousteni z nemocnice, ze mam polehavat a gyn.pote ze mam mit klidovy tezim. Treba je to tim, ze uz jsem byla v 2.trimestru. Nevim...

hedusa
13. kvě 2014

@terite Ja jsem dnes 19dni od revize. Uz 3dny nekrvacim a ani nespinim. Za coz jsem rada. U gyn.jsem byla asi 3x a nekolikrat v nemocnici kvuli laktaci + injekcim. A stale pro me stejna odpoved, neco tam zustalo - krev, sliznice. A vcera vecer me zacal bolet tak vajecnik, jako nikdy. V noci jsem nespala a pak si ten brufen stejne vzala. Zabral

bibianca
13. kvě 2014

@terite Jo a jak ten gynex užíváš. Myslím dávkuješ??

zdenka561983
13. kvě 2014

ahojky je to už pár měsíců co jsem zjistila že jsem těhotná,šla jsem na gyndu aby mě to potvrdili,a pan doktor že jsem ale vypadáto na mimoděložní těhotenství byla jsem ve 2měsíci a žádné příznaky jako krvácení,špinění nebylo ale až tak za 2 dny mě začalo bolet podbříšku a špinila jsem tak jsem hned jela do nemocnice ku podivu tam sloužil můj gynekolog podival se a pak mě řekl že se to nevyvijí jak má... brali mě krev aby zjistili jestli
těhotenské hodnoty stoupají a oni stoupli ale o polovičku než mají tak mě opět brali krev každý den mě vzali 1 skumavku a ty hodnoty zas stouply tak jsem byla ráda,měla jsem tak propichané ruce od toho braní krve že už nevěděli sestřičky kde maji od de mě vzít krev tak mě to píchly do tech modřín co jsem ponich měla....🙂 tak za pár dní jsem šla na kontrolu a pak doktor mě řekl že ty hodnoty netoupají tak jak mají a že to je to mimoděložní těhotenství tak mě dál 2 možnosti samovolné nebo operace.tak jsem řekla že to chci co nejdřív abych se netrápila.druhý den jsem nastoupila do nemocnice šla jsem na ten zákrok a bylo to.Probrečela jsem to jěště nekolikrát ale už je to zamnou.... s manželem sex oddalujem ještě zbývá 1 měsíc od toho zákroku.....a pak se uvidí....

nessik
13. kvě 2014

@terite Terýsku, máš pravdu, zajdu si tam 🙂
@kifsepixam děkuju, no já řeším, jestli se snažit příští měsíc, když jakoby mám špatný měsíc, ale ten termín mi vůbec nevychází. Ovulace by měla být začátkem června a Jonášův termín 12.6. Manžel by na ovuli měl být doma.

nessik
13. kvě 2014

@terite Terinko, prosím tě, jak časově náročné je to v CAR? Jak často se tam chodí? Bojím se, abych pak neměla malér v práci, ale chci se tam objednat, už na to nemám nervy, dnes jsem 10 DPO a test sněhobílý, takže nic a já jsem tomu květnu tolik věřila ☹

kifsepixam
13. kvě 2014

@nessik Nesíčku mě to taky nesedělo ty data, vyprdla bych se na Jonáše a snažila se seč Vám síly budou sačit🙂

julia22222
13. kvě 2014

hlavny je udrzet si zdravej usudek a hlavu nemit v smutku.. 😲

terite
14. kvě 2014

@reenik Ahoj Reni, tak moc držím palce, kolik jsi dneska dpo? Šlo vám to zatím vždy docela rychle, tak věřím, že to je to jediné, co se bude opakovat 😉 To ostatní už ne. Vyčkávám netrpělivě s tebou.
Mě bolel v pondělí hodně celý spodek, odpo jsem byla u gyndr a ta mi řekla, že folikuly už tam nejsou, že buď proběhla ovulka, nebo se nic tentokrát neděje. Ale sliznice vypadala na luteální fázi. V úterý i dneska stoupla BT, tak pokud stoupne i zítra, možná že ta ovulka v pondělí opravdu byla.
@hedusa Achjo, to je mi líto. Jakoby nestačil potrat, ještě ty komplikace k tomu. Jestli tam něco zůstalo, tak by se i hodilo, abys to ještě odkrvácela. A oni ti řekli, že zatím budete ještě čekat nebo co navrhují?
@bibianca Já už ten Gynex neužívám, užívala jsem ho před nějakým časem. Pak už jsem měla ukázkový cyklus, tak jsem všechny bylinky vysadila a brala už jen vitamíny. Myslím, že jsem brala 21kapek 3x denně rozpustit do vody a vypít. Takto 21 dní po sobě a pak 7 dní pauza. Ale teď už přesně nevím, jestli jsem začínala 1dc nebo jak. Zkus vygůglit.
@nessik V tom CARu, nejdřív jsme šli na konzultaci, i s manželem (strávili jsme tam asi 1,5hodiny). On tam zároveň i odevzdal vzorek na spermio vyšetření. Já jsem pak šla sama znovu kolem 2dc na odběr krve (půl hoďky ráno), pak kolem 12dc další odběr a kolem 18dc další. Z těchto odběrů udělali imuno a hormonální profil. Pak další konzultace, kde jsme se dohodli, že půjdem do inseminace. Pak jsem tam chodila tak 2-3x měsíčně. Většinou jen kontrolní UZ před ovu a pak na inseminaci samotnou. My máme CAR nedaleko a já jsem flexibilní (práce z domu), takže nebyl problém. Myslíš, že by to bylo pro tebe komplikovaný?
@zdenka561983 Ahoj Zdenko, mrzí mě, že tě potkala tahle smutná událost. Všechny to tady velmi dobře známe a víme, jaký je to šok, zklamání a trápení. Ten největší smutek snad brzy odezní a až se budete znovu snažit, přijde naděje a doufání v nové těhotenství a pak už je veseleji. Buď silná a zůstaň tu s námi. Vzájemně si pomáháme a podporujeme se.

reenik
14. kvě 2014

@terite no já právě nevím, jsem zmatená... Pozitivní test jsem měla v pátek i v sobotu a hlavně mi v sobotu i v neděli bylo strašně špatně od žaludku, ale střevní chřipka ani nic podobného to nebylo. Manžel se mi smál, že se nám to povedlo tak rychle a že už jsem určitě těhotná. Což je ale hloupost, to je jasné 🙂 Možná mi bylo blbě právě z té ovulace, i když to se mi ještě nestalo. Já na sobě vždycky to těhotenství poznala strašně brzo, i když vím, že je to teoreticky blbost, ale obvykle už tak 3 - 5 DPO jsem věděla, že je něco jinak. Je to zvláštní, protože vím, že hcg se uvolňuje až později.... a opravdu to nebylo vsugerované, protože tehdy se nám dlouho nedařilo, takže kdyby to bylo jen tím, že na to myslím, tak by mi tak zvláštně bylo pokaždé.... Vidíš, pokud jsi měla ovu v pondělí a vyšlo to a kdyby to vyšlo i mně, tak bychom rodily stejně 😀 NO jsem zvědavá, co z toho bude, pořád se pozoruju, už mi opravdu hrabe... 😀 😀 Říkala jsem si, že první test zkusím tak v neděli nebo v pondělí.... Já měla pokaždé slabého ducha už 7-8DPO tak uvidíme.... no už aby to bylo 😀 Jinak BT mi vyskočila hezky nahoru, tak doufám, že tam mrška už zůstane 😀

dorabell
14. kvě 2014

@terite
@bibianca holky já jsem brala ten NosiFol - to mi nádherně upravilo cyklus, měla jsem ho pravidelný na den. K tomu jsem brala femibion, ale ted si koupím vitamíny Baby vit - kamarádce ho doporučil doktor a složením mi přijde super, i cenově se vyplatí k počtu tabletkám 😉 mrkněte se na to http://panaceapraha.cz/info/V99048

bibianca
14. kvě 2014

@terite Jjo, no já už od víkendu očekávám MS a místo toho jen špiním, tak to bylo i minulý cyklus, že jsem týden špinila a pak přišla MS. Asi ho fakt budu potřebovat a doufám, že mi pomůže. Dneska už jsem 34 DC a pořád jen špiním 😒 Mám strach aby to nebylo něco horšího. Jak tu už několik holek psalo, že po revizi mají srůsty atd... 😒 Chjo. Snad to nic závažného není a nebude