Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@pe_t to si piš 🙂 to už zvládnem. manža mi te´d stejně na 3 dny odjíždí, tak žádný spěch 🙂

martasl
6. zář 2010

ahoj,jdu se chystat do práce,tak se mějte zatím čavec 😉

natulaaa
6. zář 2010

JAHUD tak tě chřipka nakonec tak schvátila? 😠 😠 A ta paní s bytem,třeba měli fáákt umtí 😒 😒 ,myslíš,že je to výmluva?

Holky já vám strašně moc děkuji VŠEM 😵 😵 .
@martasl kde ty vubec pracuješ?určitě si to tu už psala 😝
@lucie.krajcarova já se tě včera ptala,asi si to přehlídla,tvoje sestra chodí do repromedy?

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

Tak holky zase tady sedim uřvana a to mam byt jeste pul hodiny v praci...
Viry HPV pozitivni a citologie spatna spise horsi, nez minule!!! ☹
Mam si volat v 5 hodin jeste doktorovi, ted jsem mluvila jen se sestrou. Asi me poslou do nejakyho centra. Nevim, co dal, chtela jsem co nejdriv zase otehotnet a ted nevim, co to obnasi, jestli me poslou na nejakou tu kolpo neco a za jak dlouho po tom zase budeme moct snazit se delat miminko.
Proc, co jsem komu udelala!!! Fakt uz me to nebavi a vsechno mi uz muze byt ukradeny.

lichtakova
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii spíš kdes ty herpes viry chytla, je otázka.
hlavně že se to zas chytllo brzo a rychle s co nejmenšíma ztrátama vyřeší

jane84
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii uvidíš, co ti přesně řekne doktor. Četla jsem, že HPV jsou v mladé české populaci hooodně časté, bohužel 😒 záleží na typu viru a možností léčby je vícero. Jak píše Licht, důležité je, že člověk chodí na preventivní prohlídky a dodržuje, co říká lékař, aby se vše včas zachytilo, což se u tebe povedlo a může se to začít řešit

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

@lichtakova tka to nevim... nejhorsi na tom je to, ze mi nikdo nerekne, jak dlouho to mam... uz 4 roky mam jednoho partnera... dva roky zpatky jsem prodelala pasovy opar "tam dole"... nevim, jestli to s tim muze mit neco spolecneho. vubec nechapu, odkad to muzu mit, jak dlouho to muzu mit, co s tim... mam strasny strach ☹

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

mimochodem, jsem ockovana proti HPV virum, coz je na tom to nejvtipnejsi... 😲

lichtakova
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii neboj, dobře to dopadne, jen bych asi teď hlavně myslela na sebe, než na mimčo
pásový opar jsou viry neštovic, to je něco jinýho.
a napsala jsem to blbě, hpv jsou papiloma viry, ne herpes, jsem trubka

jane84
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ono jde právě o to, že těch HPV je víc typů a očkování si myslím nepokrývá všechny, ale mělo by to pokrýt ty, co se můžou zvrtnout v nádory.

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

co naše miminko ☹ takhle se ho nedockam ☹

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

@lichtakova viry jako viry... do dnes mi nic nebylo, nic me neboli je mi dobre, jednou zajdu k doktorovi a uz se to se mnou veze.
to prece nejde... mam staleho partnera, nemuze to byt z toho, pak jedine to musim mit vic jak 4 roky a nikdo na to neprisel... nevim

jane84
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii neboj dočkáš, ale musíš být především zdravá, vím, že ti to teď přijde nefér, ale hlavně, že se na to přišlo

lichtakova
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii jo, hlavně musíš být zdravá, abys mu pak nějakou dobu vydržela fungovat, viš? 🙂
neboj, dobrý to bude, určitě, uvidíš

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

mam pocit ze to vsechno je jen a jen cekani na nejake vysledky, pak vyjde katastrofa a ceka se na dalsi vysledky a takhle to je porad dokola...
kdybychom o mimco neprisli, mohla jsem ted mit brisko a v lednu porodit a pak resit nejake viry... tohle neni fer

fram
6. zář 2010

@pe_t já žádný porevizní problémy neměla, jen jsem dlouho špinila, tak mi dr . napsala pilule a bylo všechno O:K:, ita mrcha chodila pravidelně, až teď se někde toulá a nevím, co se děje 😠 😠 S tím "pohnojením" to na mě očividně nezafungovalo a nejsem tady jediná, kdo se po revizi snaží už dost dlouho ☹ Ale tobě to určitě vyjde brzy 😉
@jahudka80 chudinko, když se to s..e, tak se to s..re 😠 😠 Brzy se uzdrav a uvidíš, že bába na ten byt nakonec přijde, je to jen blbá náhoda.
@lucie.krajcarova u mě zatím mrcha taky nic 😒

pe_t
6. zář 2010

@fram jj já vím, že je tu víc holek, co se snaží dýl.. 😒 ale dřív, nebo později to vždycky vyjde 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii to mě mrzí....už jsi volala,jaks měla v těch 5? Co ti řekli?

fram
6. zář 2010

@natulaaa nevěš hlavu, teď jsi unavená, uvidíš, že až se vyspíš, hned bude svět růžovější. Já myslím, že úroda je slušná, oba jste s manžou mladý a zdravý, NENÍ důvod, aby to nevyšlo.

fram
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já myslím, že hpv v sobě můžeš nosit a vůbec o tom nemusíš vědět. V nejhorším půjdeš na konizaci. Dělá se to v nárkoze, vůbec to nebolí a do druhého dne tě pustí domů. Otěhotnění to nebrání. Mě to taky dělali a i martasl to má.

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@natulaaa nevím přesně jestli repromeda nebo reprofit..
@zzzzuuuuzzzziiii to mě moc mrzí, takové výsledky fakt nas...ou... je mi to hrozně líto. zas ale je třeba jednat rychle, víš, jak dlouhé jsou objednací lhůty, nebo jak dlouhé můžou být.. jsi přece mladá, neboj. miminko potřebuje zdravou maminku, na to mysli 🙂

herbie
6. zář 2010

zzzuuuuzzziiiii netruchli hpv viry ma 70% zen a ani o tom nemusi vedet ja patrim taky mezi ne ockovana jsem nikdy nebyla mohla jsi to chytnout uz driv a nebo taky od partnera ktery mel predtim zenu ktera mela tenhle vir moje segra ma hpv taky i moje 2 kamaradky ja kdyz jsem potratila tak jsem ho mela zvyseny a vypalovali mi to na cipku uz je to ale skoro rok....jane84 zacatkem prosince to bude rok co jsem potratila 😒 ......

herbie
6. zář 2010

teda chtela jsem napsat co se budem snazit......takze jeste tri mesice do roka

petardice
6. zář 2010

tak nevím, co myslíte velkým potratem a spontánním potratem. já jsem v podstatě sama "porodila". žádné vyvolávání - několik dní jsem měla bolesti, které přešly do křečí a můj doktor nepoznal, že to jsou kontrakce. co hůř - řekl, že krvácení ani bolesti nemají souvislost s těhotenstvím. druhý den jsem přijela do Motola, tam mě okamžitě položili s tím, že nesmím vstát ani na záchod, napíchli žílu, ale než začal působit lék na zastavení kontrakcí, porodila jsem ☹ pak následovala revize dělohy a třetí den opakovaná revize.
každopádně jsem dnešek věnovala hledání nového doktora, mám pár tipů, tak to zítra obvolám a jakmile budu mít jistotu, že mě jeden z nich vezme, zkusím vyslat manžela pro dokumentaci k tomu současnému doktorovi, snad mu ji vydá kompletní 😒

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@petardice myslím, že kvůli vysokému stadiu těhotenství se jedná už o velký potrat.. i když jsi vlastně měla štěstí, že to šlo spontánně.
moc ti držím palečky, ať se z nejhoršího co nejdříve dostaneš. a ke změně doktora ti řeknu, že děláš moc dobře, a neboj, doktor by měl kartu vydat anebo aspoň poslat. v nejhorším si tě proklepne znova nový doktor.

breberuska
6. zář 2010

@petardice to byl spontální potrat, to VP je vyvolaný potrat. To jsem měla já a nebo třeba lucka - zavedou ti tablety s prostaglandiny a začnou kontrakce a spustí se klasický porod. Teda ale ten doktor by zasloužil!!!!určitě ho vyměň, držím palečky, ať je zase líp!!!
@zzzzuuuuzzzziiii ty viry jsou bestie, ale hlavně že se o tom ví a budou to řešit!!a jestli to nebrání těhu, tak je to aspoň na jednu stránku dobré...

breberuska
6. zář 2010

po 15 do 24 tt se tomu říká pozdní potrat...

fram
6. zář 2010

@petardice VP se taky bere jako vyvolávaný potrat (porod) a je to potrat v 2. trimestru. MA je zamlklé těhu (missed abort) s revizí,když se mimi přestane vyvýjet, ale tělo si s tím samo neporadí(týká se jen 1.trimestru).

fram
6. zář 2010

vidím, že breber mě předběhla a vysvětlila jasněji 🙂

breberuska
6. zář 2010

@fram, ale jen o minutu 😀

fram
6. zář 2010

@breberuska a protože mi kůň nějak pomalu nabíhá, jinak bych byla první 😀 😀