Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pe_t
18. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii to by bylo, aby nebylo 😉 takže doma už dobrý že? 🙂

jane84
18. říj 2010

Dobré ráno holky 🙂
@fram je fakt super, že si mm mohl vzít dovču a náležitě si to užívá. Jen hezky pracujte 😀
@zzzzuuuuzzzziiii koukám, že se poctivě snažíte, jen tak dál 🙂
My se začali snažit hned od 7DC. chci to pohlídat až do konce cyklu, aby byl sexík ob den. Snad to vydržíme až do konce cyklu a nepadneme únavou někdy kolem 17DC. Vážně bych chtěla mít tento cyklus celý pokrytý 😀

zzzzuuuuzzzziiii
18. říj 2010

@pe_t ahoj peti, no dobry, asi jo... v sobotu me zase nastval, ale to nema cenu resit, to by se clovek uvztekal... je pravda, ze aspon nemam cas myslet na miminko, protoze mam jine starosti.
Jak to tak pozoruju, tak mame takova obdobi, vzdycky se 3 mesice samou laskou muzeme snist a pak si zase treba 3 mesice lezeme na nervy... tak ted jsme asi v tom horsim obdobi, i kdyz sobotni noc byla nadherna a prisel sam... vzdycky kdyz s necim nejmin pocitam, tak se deje pravy opak 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
18. říj 2010

@jane84 no nevim, jestli poctive, nechci na to moc myslet a spis si snazim uzivat manzela...
taky jsme mohly zacit uz 7 DC, ale byly jsme rozhadani a prvni snazeni probhelo az 11 DC... dneska je to 17 DC a taktez je to vse tak obden, no... taky si rikam "pokryt" cely cyklus 🙂

meiki
18. říj 2010

dobre ranko

pe_t
18. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii tak bych řekla, že je to teda o moc lepší 😉

@jane84 my začali už 6 DC 😅 ....četla jsem, kolik holek otěhu i hned po ms, tak jsem si řekla, proč ne. Kdybych to měla nějaké rozházené, tak tomu dám šanci i mimo "plodné"dny. 🙂

jahudka80
18. říj 2010

Ahoj holky 😉 přišla jsem vás pozdravit 🙂 ve středu jdu k dr. tak si říkám co jí asi tak mám říct 😅 . Jinak mm v pátek při hezké chíli se mě ptá jestli má do vnitř 😀 😀 😀 na konec skončili na břiše 😀 😀 😀 , a včera už se neptal a skončili ve vnitř 😀 😀 😀 . Tak jsem zvědavá - abych se pomalu začla bát abych nebyla těhotná 😀 😀 😀 .
@jane84 Na Tebe jsem si vzpomněla o víkendu, když tchýně slavila narozky a já jí říkala že kamarádka co bude chtít mimi a dělá vejšku je na tom s rodičovskou stejně jako nějaké cig.co maj základku a nikdy makat nebudou. Už měla nějaké to vínko v sobě a nemohla pochopit že bych musela bejt z 2 dítkem 4roky doma 😠 😀
@zzzzuuuuzzzziiii budu držet palečky ať je vše dobré a ať vám to výjde 😉

Holky vám ostatním @fram Tobě také držím moc moc palečky ať vám to výjde 😉

Já jsem poslala životopis do prodejny květin kde shání floristku tak uvidím, zda se vůbec ozvou 😒

Pa přeji krásný den 😉

jane84
18. říj 2010

@jahudka80 no teda, ty budeš brzo těhu s takovou opatrností 😀 Držím moc palce, aby co nejdřív klapla nějaká práce

jane84
18. říj 2010

@jahudka80 jinak možná tě za chvíli budu následovat mezi 'nesnažilky'. Dohodli jsme se s přítelem, že snažení bude probíhat zhruba do Vánoc nebo přelomu roku, jak vyjde cyklus. Vlastně v červnu končím školu, snad, a pak budu přes léto na pracáku a od září bych teoreticky mohla najít místo na nějaké škole. Pokud do konce roku neotěhotním, tak bych nevěděla jestli hledat práci nebo ne, nechtěla bych být třeba půl roku na pracáku než se zadaří. Takže jsme se dohodli, že do Vánoc a když se nezadaří, tak budu hledat práci, stejně dostanu smlouvu jen na rok a koncem léta bychom se zase začali snažit. Ale snad to zvládnem do těch Vánoc

jahudka80
18. říj 2010

@jane84 jé Jani to bychom na tom byly pak stejně 😀 já tedy potřebuji aspoň rok odpracovat a záleží na tom kdy najdu práci 😒 a zas když mám doma 2 letou cácorku tak také nemohu dělat vše jao 3 směny a ták 😉

jahudka80
18. říj 2010

No holky tohle jsem si našla k prolaktinu takže u mě je to stejně tak jako tak na déle 😀 myslím že otěhotnění za ten 1,5roku ...ideální 😀 😀 😀 😀
Léčba na delší dobu

Tyto medikamenty ale nepůsobí okamžitě a trvale. Nástup jejich účinku (tedy snížení hladin prolaktinu v krvi) je spíše postupný, protože závisí i na odbourávacích mechanizmech. Pro názornost je možné si to představit jako člověka, který mokne na dešti a jeho oblečení nasakuje vodou (zvýšená hladina prolaktinu v krvi). Když si otevře deštník (použije léky), zabrání tím dalšímu moknutí (zvyšování prolaktinemie), ale než uschne (hladina se vrátí k normálu), nějaký čas to trvá. Stejně tak musí mít deštník otevřený stále (musí užívat léky), jinak i když už jednou uschnul (hladina prolaktinu je v normě), znovu zmokne (hladina prolaktinu se zvýší). Proto je třeba s tímto v léčbě zvýšené hladiny prolaktinu v krvi počítat.

meiki
18. říj 2010

@jane84 Jani proc bys mela dostat smlouvu jen na rok? To moc nechapu? ja kdyz jsem nastupovala, tak je pravda, ze to bylo za materskou, ale pak behem roku mi to zmenili na dobu neurcitou.

jane84
18. říj 2010

@meiki my teď máme výuku s jedním ředitelem o provozu školy a tam takové věci řešíme. zatím byl zákon, že absolventi musí být přijati na dobu neurčitou, pokud sami nezažádají o dobu určitou. V praxi to bylo tak, že pokud neneslas žádost, tak tě nevzal vůbec. od nového roku se mění zákon a ta podmínka tam není, takže absolventy zaměstnají na dobu určitou. Ten ředitel nám říkal, že to tak dělá naprostá většina ředitelů, protože si tě chce vyzkoušet, kdyby dal smlouvu na dobu neurčitou hůř se tě pak zbaví. Ale říkal, že se mu zatím všichni osvědčili a po tom roce s nimi uzavřel smlouvu na dobu neurčitou. Prý ať nepočítáme s tím, že bychom hned měli smlouvu na dobu neurčitou

meiki
18. říj 2010

aha, tak to jsem nevedela, ja nastupovala, je to uz 7 let

lucie.krajcarova
18. říj 2010

ahojda, jak se máte?
@jane84 Musím s tebou souhlasit, můj taťka pracuje na vysoké, a taky mají smlouvy na dobu určitou.. dokonce přes prázdniny by správně měli jít na pracák.. takže se každý rok klepe, jestli mu to prodlouží nebo ne. můžou to snad udělat jen 2x a pak rovnou na dobu neurčitou, jenže on je důchodce, tam je to trochu jiné. ale všichni ostatní to taky mají nejdřív na dobu určitou..
@meiki ty jsi taky učitelka?

meiki
18. říj 2010
jane84
18. říj 2010

@lucie.krajcarova jj může s tebou uzavřit smlouvu na dobu určitou jen 2x a pak se buď spolupráce ukončí nebo uzavře smlouva na dobu určitou. Pokud by chtěl zase smlouvu na dobu určitou, tak tam musí být nějaká pauza, ale nevím kolik, možná půl roku.
Právě o tomhle se hodně mluví v souvislosti s učiteli, že jsou přes prázdniny propuštěni. Ale on nám říkal, že tím moc neušetří. protože většinu dovolené, co máš, by sis vybrala přes prázdniny, ale když máš smlouvu do června, tak ti dovolená zbyde a musí ti ji proplatit a vyjde to pro ně o něco málo míň než kdybys byla zaměstnaná

lucie.krajcarova
18. říj 2010

@jane84 jj s tou dovolenou je to fakt. přece by škola nebyla ráda, kdyby si učitelé vybírali dovču během školního roku.. doufám, že se to brzy změní a nechají to prostě i přes léto, má to svoji logiku.
Meiki, a chceš se ke škole po mateřské zase vrátit?

anavirez
18. říj 2010

ahoj holky, tak za 30 min odchazim za gyn.dr., jsem kapanek nervozni. vcera me dost pobolival podbrisek, tak nevim co to melo znamenat. dnes bych mela vedet i hystologii.
sef se mi ohledne nastupu do pravce v listopadu neozval, toz teda nevim. na to jak su kapanek 🙂 nervozni, tak to nechavam plavat.
cece jsem pribrala po adelce a ted pri tehu a kila nechcou dolu, tak tak zapinam kabat, jeste ze mam dobrou salu, ale pres zadek mi to sedi. co myslite, muzu zacit cvicit zlehka v posilovne. to jedine na me ucinkuje.🙂

mejte se pekne, pak vas musim docist 🙂, tu ve šternberku u olomouce je zatazeno ☹

jane84
18. říj 2010

@anavirez budu držet palce, aby byly dobré výsledky. S tou posilovnou nevím nevím, spíš bych zkusila nějaká poporodní cvičení nebo pilates, existuje i verze pro těhotné, to bych brala asi nejvíc

meiki
18. říj 2010

@lucie.krajcarova jj, co se tyka pracovni doby, je to pro zenu super, misto tam mam jiste, teda snad, takze urcite a i byli dny, kdy me to bavilo 😀 😀 😀

jane84
18. říj 2010

@pe_t my zkusili snaženíčko už 5DC ale nanečisto, museli jsme přestat uprostřed, protože mě přitom hodně začalo bolet břicho, jakoby děloha a začala jsem pak slabě krvácet a druhý den jsem špinila, tak až ten 7DC jsem začli naostro 😉

karca07
18. říj 2010

Ahoj holky, jsem tu nová a chtěla bych se zeptat,jestli některá nemáte zkušenost se špiněním uprostřed cyklu. V prosinci minulý rok jsem měla zamlklé těhu 8tt a v létě mimoděložní a od té doby se mi to stává a pak dostanu menstruaci celkem přesně. Tak nevím,jestli s tím mám vyrazit k doktorovi nebo ještě počkat.Dík za odpověď

jahudka80
18. říj 2010

@anavirez začla jsem cvičit doma 😉 do posilovny by mě nikdo nedostal 😀 😀 😀 a jestli ti mohu poradit pít 2l vody a večer už nejíst po 19-20h tedy podle toho kdy chodíš spát já i ve 23h mám taky furt o 8kg víc a vadí mě to a ne a ne to jít pryč 😠 hlavně to chce dobře jíst jako zeleninu jogurty, sýry,.....a půjde to dolu uvidíš 😉

meiki
18. říj 2010

holky zacinam byt pekne nervozni ze zitra, snad bude vse ok a doktor bude moci potvrdit mimiska na spravnem miste

jane84
18. říj 2010

@karca07 Ahoj, vítám tě u nás. Není to špinění v době ovulace?

jane84
18. říj 2010

@meiki neboj, vše dopadne dobře a zítra se přehoupneš do horní části tabulky 🙂

meiki
18. říj 2010

@jane84 tak moc jsem do te horni tabulky chtela a ted mam strach se tam nechat zapsat
@karca07 pridavam se K Jance, mohlo by to byt spineni v dobe ovulky a to je normalni

holky ja jsem tak rada, ze si tady s vami muzu psat, je mi tady s vami taaaak moc dobre

breberuska
18. říj 2010

ahojky holky, píšu po kontrolním screeningu...podle primáře se všechno jeví v pořádku, ledviny máme a to obě, plný močový měchýř a dostatek plodovky...jen mimi vůbec nespolupracovalo, skrčilo se úplně dolů a zaujalo prý polohu "nejméně vhodnou pro UTZ vyšetření", takže to byl docela boj
☹ raduju se, že je všechno ok, ale jsem z toho úplně hotová, strašný nervák...zjistila jsem, že mi stačí říct, že je mimi špatně zkroucené a já mám hned v hlavě strašlivé scénáře...jestli tohle fakt dobře dopadne a někdy budu chtít ještě další mimčo, nechám si ho asi donést čápem 😀

jane84
18. říj 2010

@breberuska gratuluji k úspěšnému screeningu 🙂 neboj, po prvním dítěti se trochu uklidníš a hurá na druhé