Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
11. bře 2011

@lucie.krajcarova no ještě abych zvracela 😀 to už bych byla totál 😀 😠
@jane84 Máš pravdu ono jim asi nedochází že tady ty náklady nižší nebudou a budem se mít furt blbě... a já rači s miminem budu bydlet ve 2+1 a budu šetřit na domek a i žít vědět že mohu třeba 1x za měsíc do kina, a nebo s děckama do bazénu, vždyť já ani nikam nemohu 😠 ke kadeřnici se chystám už 3měsíce, a musím počkat teď na to není a to mě tak se.. a oni viděj jen to že se bude stěhovat s miminkem, a kdo ví co si rači se stěhovat než dřít bídu s nouzí. No je to pořád dokola a už mě s tím se.. prostě si kupujem pozemek na kterém se dá stavět tak chcem stavět to si jako myslej že si koupím pozemek určenej ke stavbě a budu na něm pěstovat okurky 😠 . Stím dr. mě to mrzí někteří jsou takový mě tenkrát taky řek...a já byla tak vytočená že se objednala jinam a ta to řešila hned 😉 Díky ní máme Marušku.Jo a stím spermio co jsem slyšela od kamarádky stačí mít papír a zkumavku odebrat doma vzorek a donést myslím do hodiny a musí být teplotě těla tak stím jela kámoška v podprdě 😀 rozrazila dveře a když viděla tu frontu čekajících zařvala nesu vzorek 😀 😀 😀 všichni se otočili a paní od příjmu říká pojďtě si dopředu 😀 😀 😀

jane84
11. bře 2011

@jahudka80 😀 😀 😀

jahudka80
11. bře 2011

@jane84 ten dr.je debil v knize píší když se nedaří páru otěhotnět mají-li nechráněný styk rok. A pozor to se myslí bez pozorování ovulace, ... 😉 nemůžeš se Jani objednat jinam. Já jsem dnes tak z toho telefonu od babí tak vytočená a smutná...a babí je ták hodnej človíček furt nás finančně podporuje a já nechci být furt na někom závyslá, a tak jsem jí pomalu na to ani nic neřekla, když by volala mamka tak jí to vytmavým a řeknu že je to naše věc a že si umím spočítat náklady v domě a bytě a že prostě jsme se rozhodli a je to.

Ach jo mě zas začíná bejt zle 😢 ráno mi je dobře, to dopoledne taky jde a po obědě mi začne bejt blivno a trvá to až do večera, večer usínám s bolavým žaludkem a pocitem na zvracení kdy už to přejdééé 😢 ☹ béééééé

jane84
11. bře 2011

@jahudka80 já právě moc nechci odcházet, protože by se tam měla vrátit ta moje dr po mateřské a s tou jsem byla spokojená. Musím si to ještě ověřit. Dívala jsem se na Repromedu v Brně, ale bez doporučení od dr se nedoplatím. 500 kč úvodní pohovor, 600 spermio, 1800 hormonální profil.

zzzzuuuuzzzziiii
11. bře 2011

@jane84 Presne, nenech se odbit!!!
Heled Jani, ja z toho taky byla vyplasena, ale v pohode, naopak, me to uklidnuje, ze se konecne neco deje.
A co se tyce tech cen, zkus se podivat i na jine, ja chodim do SANUSU a jak rikam, platili jsme si jen ten spermiogram.
Manza se taky zprvnu netvaril, ale pak si z toho delal srandu a dokonce to mel vzdycky za chvilinku hotovy 🙂 Dokonce si natocil do mobilu i "sproste" videa, aby nemusel sahat na casopisy, co tam maji, a ktere maji lehce slepene stranky... 😀 😀 😀, to jsem se natlemila... 😀 Poprve to zvladl sam a podruhe jsem tam sla s nim, je to zvlastni mistnost a zvladly jsme to spolu, naopak je to vzruso, pomilovat se takhle na tom miste... a nebo jaky pise Jahud, jde to i odebrat vzorek doma.
Rozhodne byt tebou necekam na doktory, vidis, jak se k tobe zachoval, bych ho kopla!!!

zzzzuuuuzzzziiii
11. bře 2011

@fram frami dekuju, zatim porad nic a stale zadne priznaky... mam to dostat v pondeli az stredu... 😒

fram
11. bře 2011

@jane84 příteli se určitě nebude chtít, s tím asi počítáš, žádnýmu chlapovi se nechce. Já jsem doma řekla, že dr. mi bez spermia žádný další vyšetření neudělá, že pro mě taky není příjemný ležet na koze a jeho při tom odběru nikdo šmírovat nebude 🙂 Jel tam sám a zvládnul to. 😀
@zzzzuuuuzzzziiii to čekání je nekonečný, přeju, ať ti to do středy rychle uteče a hlavně, ať ms nedorazí . A na příznaky fakt kašli.

mircisek
11. bře 2011

@jahudka80 Ty to fakt nemáš jednoduchý. Připojuju se k holkám, nenech si do toho kecat. Spočítaný to máš ty. Ale já tě chápu, mě to taky rozhazuje, když mě nedokážou nejbližší pochopit. Drž se svýho a hlavně se nestresuj. Nejvíc s tebou počítá miminko a Maruška, ty jsou důležitý. 😉
Nevolnosti snad za chvíli přejdou. Ráda bych Ti něco poradila, ale už fakt nevím. 😖

martasl
11. bře 2011

ahoj holky.
ms stále nikde,dnešní těhu test mamatest 10 negativní.už mě to faaaakt sere.v pondělí povalím na vyvolávačku a objednám se na prohlídku a jen tak od doktora neodejdu. 😠 😠 😠 😠

meiki-díky za odkaz,jdu to prostudovat.

jahudko-taky bych si do života nenechala od nikoho kecat.kdyby jsme jen z části dali na ,,dobře míněné rady" nemáme dnes to co máme.takže řiďte se podle sebe 😉

denousek-vítám tě tady.moc mě to mrzí.určitě ti tady s náma bude fajn a i to srdíčko pofoukáme.jak psaly holky,jsme tady fajn parta.

breberusko-teda,takže do konce týdne to bude???se těším na info a fotečky 😉 a ať to jde hladce jako u mé druhé dcery.to mi nestihli dát ani klystýr 🙂

danielko-teda koukám,že to máš za pár.a neboj,doktoři si s miminkem poraděj,ve vnitř ti ho nenechaj 😉

všem kdo byli na kontrole gratuluju a co se chystaj,tak ať jim dopadne na 1*

holky,dnes jdem se snámejma na ples(zábavu).snad 3 roky jsem nikde nebyla.se těším.doufám,že přijdu na jiný myšlenky,pořádně se tam rozhejbu a zítra ms dorazí i bez vyvolávačky.

a.j.a.
11. bře 2011

Ahoj holky 🙂 jsem úplně kaput, dopo jsem se vyškrábala na sjezdovku, ať můžu nafotit malou, která poprvé lyžovala na velkém svahu a jela na lanovce. Zprvu se tvářila lehce vyděšeně, pže přece jen jezdila sama s "cizím chlapem", ale naštěstí je statečná a brzy byli velcí kamarádi. Takže zítra dopo fičí znovu na svah 😵 manžel je nadšený, konečně má k sobě lyžařského parťáka 😀

@breberuska Breber, jasně, není problém 😉 dám pak tady holkám ráda vědět 😵

@jane84 Jani, taky bych se na toho dr vyprdla. Mi teda normální, čekat 2roky a pak až něco začít řešit, moc nepřijde.

a.j.a.
11. bře 2011

@martasl tak to mě mrzí, že test je bílý a MS stále nikde ☹

jane84
11. bře 2011

Holky odpoledne mi bolelo břicho a jdu na záchod a slabě krvácím. Fakt ta kontrola dneska byla za všechny prachy

lichtakova
11. bře 2011

@jane84 ahoj, tak jsem to dočetla a je to fakt blbý...nechápu, proč tě nechává takhle vycukat, mně můj dr. řekl, že to po MA půl roku necháme a pak že by teda nejdřív něco začínal, ale stejně, že by mě radši nechal do jara v klidu...ale to už jsme měli oba vyšetření z loňska....
tak bych to udělala tak, že to promysli a až ti dojde trpělivost, tak na něj naběhni, že buď to začne trochu řešit on, nebo ať ti napíše žádanku, že se chceš poradit i jinde.

lichtakova
11. bře 2011

@lucie.krajcarova nene, nechodím jen z práce, včera to náááhodou bylo z domu 🙂

lichtakova
11. bře 2011

@fram ahoj žížalko, to jsme se minuly, hlavně, že j eti fajn a máte se dobře 🙂

martasl
12. bře 2011

ahoj holky.
tak ples docela ušel.s manželem jsme si zatancovali nějakej ten ploužák(se divím,že jsem manžu ukecala) a jinak jsem trsala bez něho.samozřejmě jsme nic nevyhráli 😠 .v 1 hodinu jsme už byli doma.
ms pořád nikde a ani to nevypadá,že by měla dorazit.holky,myslíte,že je možný mít druhou ovulaci,aniž by dorazila ms??nebo že třeba by ovulace byla hoooodně pozdě,třeba kolem 35-40DC??já už se v tom docela ztrácím a štve mě to.

dnes jdu na noční.venku tak nádherně a musím do práce 😝 😝 😝 😝 😝.

a.j.a-havně dej na sebe pozor.a ať to do tebe nikdo nenapálí.je fajn,že to malé tak jde.hodíš do alba pak nějakou fotečku z lyžovačky?? 😉

martasl
12. bře 2011

jane-pokud ti dělal pořádnou prohlídku i se stěrama,tak můžeš krvácet.mě na to doktor vždycky upozorňuje.ti naši doktoři jsou za trest,že?? 😒 😠

vonrk
12. bře 2011

Zdravím všechny,
také se přidávám do fóra, měla jsem zamlklý potrat v 11t (28.2.11), do toho ještě nestandardní tvar dělohy, jdu na vyšetření a možná operaci pro dorovnání dělohy, ještě zjistili na hematologii, že mi musí v době snažení dávat léky na ředění krve až otěhotním, tak budu chodit na injekce, aby nenastala pupeční trombóza. To vše mohlo mít za následek, proč jsem podruhé potratila. Moje paní Doktorka je úžasná, jelikož mi opravdu pomáhá, už mi jednou nasadila Clostilbegyt, pro ovulaci a přesně napsala který den mám mít sex, a na podruhé jsem otěhotněla. Tak teď doufám, že se nám to povede zase tak rychle, jinak to budeme v příštím roce zkoušet přes umělé oplodnění, přec je mi už 38let a mělo to být mé první dítě.

rozum
12. bře 2011

@vonrk ahoj, tak Tě tady vítám. Jak jsem se dočetla máš už druhý MA, to máme společné, jen je mě o pár let míň. Teď o víkendu je to tady slabšší, ale uvidíš, že v týdnu Tě tady každá ráda přivítá. Jak jsi se mohla dočíst, tak je to tady príma, podporujeme se navzájem. Takže k nám choď a s každou bolístkou se svěř. Jelikož už máš druhý, tak sama nejlíp víš, kdy to přebolí... Tak Ti přeji, aby to bylo rychlé. A ta Tví gymdařka vypadá slibně - a to je základ!!!

jane84
12. bře 2011

@vonrk Ahoj, vítám tě tu mezi námi, jak psala rozum, jsme tu dobrá parta a pomáháme si jak to jde. Stačí i když se tu můžeme vypsat ze starostí a pokecat s někým, kdo ví, co tě potkalo. Tvou dr ti závidím, nejsi náhodou z Brna, hledám nového dr a za každý tip na dobrého dr bych uctivě děkovala

jane84
12. bře 2011

Holky mám dotaz, když jsem teď byla na gyndě a měla preventivní prohlídku, objedná mě nová dr v blízké době? Může mi udělat prohlídku za tak krátkou dobu?

herbie
12. bře 2011

jane84 snad jo? proc by nemohla? kdyz to bude tvoje nova doktorka 🙂

mv
13. bře 2011

@jahudka80 na všechny dobře míněné rady se vyprdněte a zařiďte se podle svého, jak vy potřebujete a co vám bude vyhovovat.

@jane84 to mi mrzí s tím doktorem, rozhodně se ještě pokoukni po možnostech.V CARu, kam chodím já, žádné doporučení gynekologa ani nechtěj a kromě 30Kč jsem nic na úvodním pohovoru, kde všechny testy udělali, včetně SPG manžela neplatila, tak to musíš najít i u vás v místě.

pe_t
13. bře 2011

Ahoj holky 🙂
Luci - dnes jsem 28 ( měla jsem v tab. myslím o 1 den méně, ale to neva)

@jane84 Jani určitě ti udělá znovu prohlídku, i když jsi byla u svého dr. nedávno. Já to měla taky tak. Ted jsem měnila toho dr., a anamnézu si ice celou napsal, ale vyšetření si taky udělal sám odznova. Tzn. prolaktin, stěry, komplet prevenčku. jinak já mám zrovna známé z j Moravy. První dítě šup šup a po 7 letech, když chtěli druhé to nešlo. Nakonec jezdili kamsi do Brna do nějakého centra a dnes už mají krásnou holčičku. takže tam je stopro. Bohužel jsme se 2 roky neviděli a nemám ted na ně kontakt, jinak bych ti to zjistila...ale v Brně něco je.

@vonrk vítám tě mezi námi 🙂 je mi líto každé holky, která se sem dostane tím, čím prošla. Ale z mé zkušenosti - strašně ti to tu pomůže. Super holky, vždy poradí a člověk se může svěřit se vším 🙂
Jinak já čekám na ms tento týden a v 1 DC mám přijít k dr. pro clostybegyt a dávkování . No a to bych ještě u předchozí dr. nebyla ani na kontrole. Jak mě tenkrát sestra odfrkla a v lednu mi dala nejdřívější termín 29.března....teď jsem ji za to vděčná, protože to byla ta poslední kapka ke změně dr. Nemám zájem se obj. 3 měsíce dopředu a běda, když něco chci dřív. Dr.je naprosto neprůstřelná přes sestry. Teď je to absolutně o něčem jiném.V době, kdy bych teprve čekala na kntr. budu už mít ctostík nasazený a chodit na utz. Jani - fakt na změně dr. něco je..... 😉

pe_t
13. bře 2011

jééééžiš ja se rozepsala 😅 😅

mircisek
13. bře 2011

@jane84 Ahoj Jani, od hodně kamarádek jsem slyšela chválu na Centrum ambulatní gynekologie na Orlí 10. Je to tam dobře vybavený, jako odborníci taky dobří a myslím, že pořád berou nové pacientky.

vonrk
13. bře 2011

Ahojky holky,

děkuji moc za povzbuzení. Jsem z Krnova, což je Severní Morava, takže doktorka pro vás velmi daleko, je úplně skvělá, díky ní mám naději, že se to povede.
Pokud můžete svého doktora poprosit o celkové hematologické vyšetření, tak to udělejte, v laboratoři mi řekli, že trombóza v pupeční šňůře je nejčastější důvod potratů, nechápou proč, to lékaři nezjišťují po prvním potratu sami hned, a neberou to jako poslední možnost, když již proděláme několik potratů.
@pe_t , @jane84 , @rozum - díky za přivítání, určitě zde budu chodit častěji, a vylévat si své srdce, a doufat, že se to tentokráte povede.

lucie.krajcarova
13. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................46DC
endie (23let, MA 3/2010).....................................................................................42DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................37DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................28DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)........................................................28DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................27DC
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................24DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................17DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................14DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................13DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................10DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)....................................................................8DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..........................................................................5DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel).....................................................3DC

yfka30
13. bře 2011

Ahoj holky 🙂

@jane84 i v Heliosu by ti mohli pomoct 😉 . Holky mě tak šíleně od včerejška bolí levá bradavka, že mi vadí i když se o ni otře tričko, prává, tak šílená není. Dneska jsem 18DC. Myslíte, že by to mohlo být k ovuli? Nikdy jsem to neměla 🤐

@vonrk vítej mezi námi, tady ti bude dobře, holky hodně pomůžou 😵

endie
13. bře 2011

Ahoj holky

tady už moc nejsem, spíš FB ,jinak jsem 14DC