Jak si vypočítat plodné dny?

angelflesh
10. říj 2017

Dobrý den,jsem tady nová a nevím zda to sem píši správně,ale potřebuji opravdu poradit už nevím koho a ani kde se zeptat. Mám velice nepravidelný menstruační cyklus a moje poslední menstruace byla 2. září po dobu 6-ti dnů . S přítelem se snažíme o miminko,jenže nevím kdy a jak si vypočítat plodné dny . Nebo jak to vlastně funguje. A když menstruace nepříjde jak dosáhnout otěhotnění, děkuji

vanea
10. říj 2017

@angelflesh Pokud máš MS nepravidelnou, tak to moc nevypočítáš..a i kdyby, tak to je velice nejistá metoda zjišťování=) zkus si spíš něco načíst o měření bazální teploty, nebo o ovulačních testech..případně si stáhni aplikace do telefonu (menstruační kalendář, je jich strašná spousta), tam si zadej hodnoty a ono ti to samo dle tvých cyklů ty plodné dny vypočítá..ale musíš to brát s rezervou...tělo nefunguje jako hodinky=)

galatea_a
10. říj 2017

Když máš cyklus hodně nepravidelný, tak je to komplikovanější. Ale zkus si koupit ovulační testy 😉

angelflesh
autor
10. říj 2017

Zkusím děkuji

tynka9
11. říj 2017

Pokud máš pravidelný denní režim (bez nočních a pod) zkusila bych přes bazální teplotu, teploměr stojí cca 200 Kč, a pokud se měříš opravdu pravidelně, podle pokynů, tak by ti to mělo ovulaci ukázat.

PS: dost často se píše, ze se během ovulaci teplota vyhoupne nad 37^C. Mě takhle vysoko nikdy neskončila. Důležitý je spis ten skok o cca 0,5^C. Mívala jsem normálně kolem sotva 36 a při ovulaci cca 36,7.