Prázdniny 2012 aneb začátek cesty za potomkem

koolombina
6. črc 2012

Ahoj holky, domluvili jsme se s manželem, že do toho půjdeme a já už hrozně těším. Je nás tu víc, kdo začínáme v létě? My už měli zkušebku v červnu, ale příležitostí moc nebylo...teď už sem si spočítala plodné dny tak uvidíme.

jane_s
12. črc 2012

@ddanda Nejde, holky, nejde😀DD

iret
12. črc 2012

tak ja zatím netuším,jak to budu podruhé brát, ale poprvé jsem se napřed pozorovala a pak jsem snad záměrně přehlížela příznaky, najednou jsem se prostě bála,že je to ono.....když jsem našla // tak se mi napřed docela zhroutil svět-je to divný,ale bylo to tak 😀
a jinak první mimčo bylo na třetí cyklus, přišlo mi to docela rychlé, jsem zvědavá,jak to bude teď, na jednu stranu se šíííleně těším-hlavně proto,že nebudu muset do práce 😠 , a na druhou stranu se toho bojím,zatím si nedovedu představit,že budu mít to druhé stejně tak ráda.....

nikola_svobodova
12. črc 2012

Ahoj holky 🙂 můžu se připojit mezi vás? 🙂 S přítelem jsme spolu pět let, a já i když pro někoho možná brzy začala snít o miminku 🙂 HA jsem vysadila před 2ma měsíci a teď v srpnu na dovče se chystáme oficiálně začít.. Začala jste některá s nějakými přípravami na těhotenství? Myslím vitamíny a tak? 🙂

iret
12. črc 2012

@nikola_svobodova
ahoj, myslím že po 5ti letech je miminko tak akorát🙂, a svatba zatím nebude?
já beru femibion-ale teda zatím nepoctivě,snad se polepším!

jane_s
12. črc 2012

@nikola_svobodova Ahojky, jasně přidej se mezi nás snažilky😉 Já beru kyselinu listovou, vitamin E a calibrum🙂 jsem řádně vybavena..tak přeji hodně štěstí a co nejkratší čekání😉 jaký jsi DC?

a.n.e.t.t
12. črc 2012

@iret já se taky musím přiznat, že pro mě bude miminko vysvobození z práce, už mi tam z toho celkem hrabe... 😖 , ale samozřejmě to není jediný důvod, ten nej je, že už to mimino prostě chci 😎

@nikola_svobodova a kolik ti je let, že myslíš, že je to brzo? já myslím, že každá ženská to má jinak, některá chce dítě ve dvaceti a jiná se cítí "zralá" na miminko až ve třiceti, nejdůležitější je, aby chtěli oba partneři 🙂 . Jinak teda beru kyselinu listovou, ale já na to braní prášků jsem hlava děravá, takže občas zapomínám 😅

valea
12. črc 2012

@nikola_svobodova
Já beru poctivě Femibion

makiska1
12. črc 2012

@jane_s Jani můžu se zeptat, v jaké formě bereš tu listovku? možná se ptám blbě, ale moc tomu zatím nerozumím... 🙂 přemýšlela jsem, jak tomu trochu pomoci, tak piju čaj z kontryhele, a koupila jsem si čaj z listů maliníku, ale to jsem zjistila, že je spíš na snadnější porod, tak to radši pít nechci, a nevím, čím jiným to ještě trochu podpořit... Díky za radu! BTW pamatuju si tě z beremka 🙂

nikola_svobodova
12. črc 2012

@iret
@jane_s
@a.n.e.t.t
@valea
Holky díky za tipy, taky jsem pořídila kyselinu listovou, ale přesně jak píše iret zatím beru nepravidelně 🙂 Brzo jsem myslela spíše věkem, je mi 22 . Ale dětem se věnuji už 10 let 🙂 tak vím že to není jen brzká nerozvážnost. S partnerem se na miminko moc tešíme, i když jsme si vědomi co všechno to obnáší občas nějaká obava proběhne 🙂 ale to asi znáte 🙂 Svatbu plánujeme dřív než by se malé narodilo 🙂 Taky už se vám o dětech zdá? 😀 já snad v každém třetím snu rodím 😀

jane_s
13. črc 2012

@makiska1 faaakt? No jo svatby utekly jak voda..ted by to chtelo ty miminka vid? 😉 Kdyz zajdes do lekarny..tak si kup kyselinu listovou v tabletach..na mesic za cca 60 kc..je to fajn vec..doktori doporucuji..me jeste doporucil vitamin E a beru i calibrum..tam je taky listovka a dalsi veci potrebne pro poceti😉 jak dlouho se snazite?🙂

ddanda
13. črc 2012

@nikola_svobodova kdyby nebyl můj tekrát ještě přítel rozumný, tak jsem měla v tvém věku taky mimi. Hrozně mně to bralo, ale partner studoval a nebylo to zrovna nejrozumnější. Teď mně trochu mrzí, že jsme k tomu rozhodnutí nedospěli alespoň v 25, protože je mi 29 a to už mi přijde že jsem stará. Ale samozřejmě budeme rádi, když to už dopadne 😉

jane_s
13. črc 2012

@nikola_svobodova 😀😀😀 tak aspon si ten porod ve snu nacvicis a pak to pujde samo😉 ja zatim takove sny nemam..nechci na to tolik myslet..pak jsem az moc zklamana kdyz prijde nova MS vis? Tak hoooodne stesti at to vyjde co nejdrive😉

medria
13. črc 2012

ahoj holky, zdravím všechny nově příchozí a všem přeji krásné a pohodové snažilkování 😉 já beru listovku už od dubna (dr. mi doporučil min. 3 měsíce před plánovaným otěhotněním) a teď, když jsme přešli ke snažení beru calibrum babyplan, akorát teda ta cena mi přijde neúměrná. mám to na dva měsíce, pokud se nezadaří, tak asi přejdu zpět na listovku a calibrum začnu brát zas až budu těhu.

jinka k tomu věku: já mimi chtěla už tak dva roky zpátky a to opravdu hodně (navíc mi k tomu dopomohla i blbá práce, takže jsem se už viděla na mateřské), ale neměli jsme dořešenou hypotéku a koupi bytu, tak jsme museli počkat. naštěstí je už všechno OK a můžeme začít se snažením 😉 no trochu mě top mrzí, už mi bude 27, tak si říkám, že je opravdu nejvyšší čas.

v neděli se možná dozvím, zda první pokus vyšel a když ne, tak si asi příští cyklus změřím OVU, abych zjistila, zda vůbec a kdy probíhá, než zkoušet něco jen tak naslepo, že 🙂

medria
13. črc 2012

jo jinak ještě k tomu kontryhelu: docela bych tomu věřila, kolegyně v práci ho pila a do měsíce byla těhotná. jen se musí pít jen do ovu, a pak už ne 😉 tak pozor na to 😉

valea
13. črc 2012

Obyčejnou listovku jsem taky brala 3 měsíce před snažením a od června beru ten Femibion. Kontryhelovy čaj piju taky, jak už bylo napsáno, pije se vždy do ovulace.
Holky, dnes mám dostat MS, tak jsem hned ráno zkusila testik a byl tam DUCH!!!!! Kéž by sílil a bylo to opravdu mimi, držte pěsti, zítra zkusím znovu.

a.n.e.t.t
13. črc 2012

@nikola_svobodova tak pokud se na to cítíte oba dva, tak je vše ok, když mě bylo 22 taky jsem hrozně chtěla miminko, jenže jsem studovala, manžel taky, ani jsme spolu nebydleli 😅 , teď je mi 26 a když bude mimi, tak se narodí až v mých 27 a taky mi to přijde dost let 🙄 ...
@medria tak budem držet pěsti v neděli 🙂, já teda nejdřív až příští neděli...
@valea to je super, tak to přeju hodně štěstí, ať duch sílí 🙂

ddanda
13. črc 2012

@valea No ty jo, tak to je supéééér!!!! 🙂

valea
13. črc 2012

@a.n.e.t.t moc děkuji, strašně moc bych si to přála. Pro manžilka by to byl úžasný dárek k výročí svatby, které máme příští týden 🙂

ddanda
13. črc 2012

@valea no tak to by byl uplně ten nejhezčí dáreček. taky jsem to chtěla k výročí ☹ Tak třeba k našemu druhému výročí už bude mimi, ne jen těhu 🙂

valea
13. črc 2012

Dnes v noci se mi sice zdálo, že na testiku bude přímo dálnice, ale i za ducha jsem strašně moc ráda!

ddanda
13. črc 2012

@valea jasný, nemusí pršet, jen když kape 😉

a.n.e.t.t
13. črc 2012

@valea tak to je ten nejlepší dárek 😵 , my máme výročí na začátku září, tak já snad buď do té doby nebo taky minimálně do výročí (na výročí)

valea
13. črc 2012

@a.n.e.t.t určitě! Všechny se dočkáme, to by bylo aby ne!

iret
13. črc 2012

@valea -obr gratulace!!!!!!!!! to klapne!!! 😎

s věkem tu asi budu za babičku:-/,bylo mi 34,ale taky jsem to takto moc neplánovala....

valea
13. črc 2012

Holky vidíte, ho tam taky? Fotí se to pěkně blbě, ale aspoň něco...

iret
13. črc 2012

@valea je to teda fakt blbě vidět,ale řekla bych,že ho vidím 😉

valea
13. črc 2012

@iret ve skutečnosti jde vidět líp, takhle při umělém osvětlení a ještě mobilem to pravda dokonalé není.

sabisek
13. črc 2012

@valea vidim!

sabisek
13. črc 2012

Holky, chtela jsem se zeptat co si myslite o sportovani behem tehu. Premyslim, zda behem snazeni nemam sportovani zastavit. I pred tim jsem chodila behat, cca 30 minut denne a nechci s tim jen tak prestat, ale take nechci pripadne 'setrast' pripadny uspech naseho snazeni. 😅

valea
13. črc 2012

Jsem teď ještě napjatější než předtím. To už jsem brala tak 50 na 50 že těhotná budu a teď se snad začnu i modlit, aby to byla regulérní čárka. Ale používám GS mamatest 10 a ten by snad mohl být spolehlivý.