Prázdniny 2012 aneb začátek cesty za potomkem

koolombina
6. črc 2012

Ahoj holky, domluvili jsme se s manželem, že do toho půjdeme a já už hrozně těším. Je nás tu víc, kdo začínáme v létě? My už měli zkušebku v červnu, ale příležitostí moc nebylo...teď už sem si spočítala plodné dny tak uvidíme.

jane_s
7. črc 2012

@koolombina Ahojky, můžu se přidat? Taky bychom rádi co nejdříve🙂)) vysadila jsem HA na konci února, od té doby se tak nějak pomalu ale jistě snažíme, snad už to teď do září vyjde..jak dlouho nebereš přášky ty?🙂

koolombina
autor
7. črc 2012

Ahoj Jane_s, no jasně, vítej. Já neberu prášky skoro dva roky, ale chránili jsme se jinými způsoby. Na "čisto" jedeme až od června. Malovala jsem si, že to vyjde hned první měsíc, ale to jsem byla naivní🙂 Když už jsme se jednou rozhodli, že do toho půjdeme, tak bych nejradši už zítra nastupovala s břuchem na mateřskou....jsem hrozně nedočkavá! Koukala jsem, že si měříš OVU. Sedí ti testy s propočty na internetu?

rennu
7. črc 2012

Ahojky ve spolek, my už jednoho prcka doma máme, ale rádi bychom mu pořídili brášku nebo sestřičku a protože malému budou 2 roky koncem srpna, tak si myslím, že je to ideální doba 🙂 zatím jsme ve fázi teoretického plánování 😀, já dost řeším i období, kdy by se mělo mimi narodit, protože máme psa a musím min. 1x denně sama venčit a navíc se budem asi z podzima stěhovat a to jsem chtěla absolvovat ještě netěhotná, aby se mě pak neptali, proč netahám věci a tak (těhu jsme sdělovali až někdy po 12tt) ale hormony se mi splašily a bijí na poplach, takže asi brzy přejdeme od plánů k realizaci 😀 😀 žádnou HA neberu, teď čekám MS a pak to zkusíme..jen se mi za poslední týdny rozhodil cyklus, tak nevím, zda trefíme plodný dny - ovulku na sobě poznám, ale rádi bychom zkoušeli holčičku 😅 Nemáte někdo zkušenost s ovu testy?

ddanda
8. črc 2012

Ahojky, mohla bych se přidat? Bohužel se z diskuze začínáme na jaře 2012 asi budu muset přesunout sem k vám, zda mohu. HA jsem vysadila na začátku září 2011 a zatím nic. Ještě nenastal ten správný čas, abychom se s manželem stali rodiči. 😉

ddanda
8. črc 2012

@rennu ahojky, my s Jane_s jsme minulý měsíc testovaly ovulaci o stošest 🙂 Když jsem si zpětně zkusila spočítat ovulaci na netu, tak na stránkách http://www.kalkulacka-tehotenska.cz/menstruace-... mně to spočítalo přesně.

veru324
8. črc 2012

taky se přidávám, tenhle měsíc zkusíme poprvé, tak uvidíme.vysadila jsem už před více jak třičtvrtě rokem, ale cyklus se mi dost natahuje, cca okolo 36 dnů. Tak zkouším OVU testy, abych si byla jistá, kdy probíhá.

jane_s
8. črc 2012

@koolombina NO ani mi to moc nesedí🙂 měla jsem OVU 17DC a podle kalendáře to je 14DC, takže vůůůbec na to nedávám..hlavně jedna moje kamarádka otěhotněla 5 dní před MS a druhá 5 dní po MS, což podle kalendáře opravdu nebylo, nejlepší je zkusit fakt ty testíky😉 Plánuješ je zkusit? Vřele doporučuji, hned jsem se uklidnila, že OVU probíhá a vím asi tak kdy😉 Tak ať nám to už sakriš vyjde že? Já dnes čekám k večeru MS☹( tak jsem zvědavá, ale asi zase přijde mrška..

jane_s
8. črc 2012

@veru324 Jj to děláš dobře, OVU testy je opravdu fajn si minimálně jeden měsíc zkusit😉 je to taková větši jistotua, jestli a kdy vlastně probíhá, každá do máme jinak..🙂 tak ať se co nejdříve zadaří, držím pěstičky🙂

jane_s
8. črc 2012

@rennu JJ OVU testy jsem teď zkoušela, mrkni do mého alba nebo do alba ddanda, tam uvidíš vývoj testíků, já mám cyklus 28 dní, a měla jsem OVU 17DC, takže opravdu lepší zkusit testíky..někomu stačí jen internetový kalendář plodných dní, ale já si myslím, že je lepší opravdu si to jednou zkusit ty testy..tak hodně štěstí a dej vědět ju?😉

jane_s
8. črc 2012

@ddanda My už jsme v OVU testech profi vid Dani?😀 😀 😀

valea
8. črc 2012

Ahoj holky, můžu se k vám taky přidat? HA neberu už od října, ale až do tohoto cyklu jsme se chránili jinak, chtěla bych jarní miminko. Cyklus mám dle všeho naprosto v pořadku, přesný jako hodinky, 27 denní. Vyzkoušela jsem ovu testy a ovulace taky probíhá, jak má. Tento cyklus proběhla téměř ukázková 1.7., s manžilkem jsme se pilně snažili, tak jsem zvědavá, co z toho bude. Jsem šíleně nedočkavá a nejradši bych si udělala hned těhotenský test, ale asi je ještě brzy, že? MS mám dostat 13.7.

veru324
8. črc 2012

Akorát mi dost šokovalo, jak jsou ty testy drahý. mám ted nějaké balení po 5, ale předpokládám, že mi nebude stačit, protože prostě nevím, kdy OVu mám, tak nechci prošvihnout. A jak mám cyklus jednou 33, pak 36, tak je to takové zmatené.

valea
8. črc 2012

@veru324
Já kupovala ovu testy na mimibazaru, 10ks za 170kč, to mi přišlo přijatelné.

jane_s
8. črc 2012

@valea Tak ať to vyjde😉 to zní slibně, vypadá to, že máš všechno v pořádku, tak to by bylo aby nebylo..tak dej vědět, držím pěstičky😉

jane_s
8. črc 2012

@veru324 Já jsem kupovala 5 testů za 89 Kč, ale jsou fakt výborný..je to dražší záležitost..pokud napoprvé nevíš kdy OVU asi tak máš, tak si myslím, že 5 testů je málo😉 Já jsem testovala pro jistotu od 10DC a měla jsem jí až 17DC, takže 9 testů padlo raz dva😉 ale teď už je výhoda, že vím kdy asi to mám, takže už jich 5 bude stačit..jde jen napoprvé.. Tak a´t to vyjde😉

valea
8. črc 2012

@jane_s
Moc děkuji, miminko si moc přejeme a byl by to téměř zázrak, kdyby to vyšlo hned takhle napoprvé 🙂 Ale nezlobila bych se!

Myslíte, že zítra je na těhu test ještě brzy?

jane_s
8. črc 2012

@valea Já být Tebou tak testuju až když v ten den, kdy to máš dostat to nedostaneš, vůbec bych se tím asi takhle dopředu nezabývala🙂 je to pak takové další zklamání..testnula bych nejdřív 12.7. kdyby si to nemohla vydržet😉

wendak
8. črc 2012

Ahoj holky, ráda bych se přidala k vám. Od listopadu jsem vysadila HA a od června se snažíme 🙂. MS potvora je stále nějak rozházená :/. Chtěla jsem se vás zeptat, jak řešíte MS a dovolenou, když se snažíte? Vychází mi mrška, když chceme letět na dovču :/ a tak nevím co mám dělat. Chceme mimi,ale i si užít dovču... díky za rady ;)

veru324
8. črc 2012

@wendak jo tak tohle řeším taky, ale mě čeká dovča až v září. Takže to zatím nechávám osudu, bud už MS nepřijde a já odjedu časně těhotná, nebo přijde a budu to muset přežít. Pravda je, že my se chystáme spíš na takovou poznávačku nebo vandr po Rakousku a Slovinsku, tak sice mi tam nebude příjemná, ale přežiju to. Jinak asi k dr., prý jsou nějaké léky na oddálení MS, aniž by to byla HA. Ale to vím jen z doslechu.

petramarie
8. črc 2012

@wendak cetla jsem, ze se nektere podarilo otehotnet i v MS. Zalezi, kdy mas OVU. Jinak ja osobne kouknu na last minute, az po MS. 🙂 Ale jinak bych jela i tak, nic jineho ti asi nezbyde 🙂

petramarie
8. črc 2012

@veru324 na oddaleni bych se vyprdla, kdyz planuji.. Jen se tim rozhodi cyklus ☹

valea
8. črc 2012

@wendak
My vybírali termín dovči právě podle MS, letěli jsme na last minute, takže se to v pohodě dalo a dovču jsem si užila bez MS. Přece jen s MS u moře je to opruz, co si budeme povídat.

koolombina
autor
8. črc 2012

@jane_s toho se bojím, že mám ovulaci jindy než jsem si spočítala dle internetu. Ale nechám tomu ještě tenhle měsíc volný průběh a měřit budu případně v srpnu.
Dlouhou dovču už sem si vybrala v květnu, takže už mě čekají jen kratší akce v Čechách. Samozřejmě je příjemnější dovolená v čase OVU, než s MS🙂) Přeju všem pohodové dovolené a úspěšné snažení...

jane_s
8. črc 2012

@wendak Užij si dovču a neohlížej se za tím, zda budeš nebo nebudeš těhu a zda bude nebo nebude MS😉 užívej si snaženíčka a nějak to dopadne..stejně MS je příroda, to nejde nějak vymyslet😉 Jinak přeju mnoho štěstí ať snažení dopadne co nejdříve!

jane_s
8. črc 2012

@koolombina JJ zkus ještě bez testování a třeba budeš překvapená😉 testy můžeš koupit pak kdykoli že jo?😉 hlavně ať už to zase některé z nás vyjde, nejlépe všem😉

rennu
8. črc 2012

@jane_s @ddanda holky díky za rady, já toto zatím nikdy neřešila...první mimčo jsme zkusili a napodruhý jsem byla těhu 🙂 tak uvidíme....ted čekám MS a pak jdem na to 😀

wendak
8. črc 2012

Holky díky moc za příspěvky. Kdyby to šlo si vybrat dovču podle MS tak to udělám, ale bohužel přítel jindy nemůže :/ a tak mi nezbyde nic jiného nežli to zvládnout s tou potvůrkou :/, kéž by se do té doby neobjevila, ale bohužel včera zase přišla grr, tak snad to do dovči stihneme, letíme začátkem srpna, ale zatím ještě nevíme kam, necháváme to na poslední chvíli 🙂. O oddálení jsem něco četla na netu, ale právě si říkám, že mi to rozhází cyklus a a bude to ještě horší nežli teď, nemám to úplně pravidelně, jedou 10, teď sedmého jindy 15 :/ a s ovulkou nevím nevím, žádné testíky jsem zatím nezkoušela.. Jinak sex a MS no nevím přijde mi to :/. Držím Vám holky také palečky, aby jste už brzy našly krásné dvě // ;), snad se nám všem brzy zadaří 🙂

ddanda
9. črc 2012

@jane_s jasan, jsme profíci profikaní 😀

medria
9. črc 2012

ahoj holky, můžu se k vám přidat? HA jsem vysadila v červnu a už mám za sebou dovolenou u moře, která měla být dle mých výpočtů v době ovu, snažili jsme se, tak teď už jen čekám, zda o víkendu MS dorazí nebo ne ... no moc šancí tomu nedávám, že by to vyšlo hned, ale můj gynekolog tvrdil, že v prvních cyklech po vysazení je šance nejvyšší 😉

valea
9. črc 2012

@medria
Taky čekám, zda MS o víkendu dorazí a jsem šíleně zvědavá. Už se mi druhý den zdálo o pozitivním testu 😀