Prázdniny 2012 aneb začátek cesty za potomkem

koolombina
6. črc 2012

Ahoj holky, domluvili jsme se s manželem, že do toho půjdeme a já už hrozně těším. Je nás tu víc, kdo začínáme v létě? My už měli zkušebku v červnu, ale příležitostí moc nebylo...teď už sem si spočítala plodné dny tak uvidíme.

ivcacekb
24. črc 2012

@makiska1 zkoušela, a že jich bylo 😀D, postupně se ukazovala druhá čárka, ale byl to duch a až po delší době, takže to ani nic nemuselo znamenat a teď vůbec nic, negativní... Ještě mě napadlo, že to mohlo vyjít, ale nastal nějaký problém a tělo si poradilo. Jinak v sobotu jsme se milovali a podle grafu, měl být ten den plodný, ale těžko říct, kdyby se to nááhodou povedlo, zda tou menstruací by se vajíčko vůbec usadilo. Těžko říct. jinak prsa mám pořád citlivá a fakt mě nikdy nebolela, proto jsem si i myslela, že jsem. Teď zas budu měsíc čekat :-/ Je možný, že je to i tím vysazením HA, vysadila jsem ji minulý měsíc.

kopretina22
24. črc 2012

@makiska1 Děkuju....byť je to taková doba od vysazení HA,tak jsme po miminku nijak netoužili....prostě jsme si říkali,až bude,tak bude a musím říct,že jsem byla hoooodně zaskočená testem s //. Nechci se už dál babrat v tom co bylo a můj momentální cíl je normální cylus 😉 Snad se ho brzy dočkám.Po šestinedělí jsem totiž musela brát hormony a to je nejspíš příčina tohoto chaotickéh cyklu.....
Vy jste všechny čerstvě po vysazen HA?

kopretina22
24. črc 2012

@ivcacekb Zbytečně se nesresuj po vysazení HA to může být všelijak....

ivcacekb
24. črc 2012

@kopretina22 Uvidím příští měsíc 🙂

makiska1
24. črc 2012

@ivcacekb hm, třeba to tak mohlo být, ale těžko říct... Pokud jsi teprve minulý měsíc vysadila HA, tak to klidně může být celé rozhašené, držím pěsti, aby se vše co nejdřív ustálilo, a hlavně, aby byly co nejdřív //! 🙂 tyměříš bt? já ještě tak daleko nedospěla, zkoušeli jsme teprve jeden měsíc, to nevyšlo, tak teď čekáme, až skončí MS a začnem nové kolo snaženíčka 🙂

koolombina
autor
24. črc 2012

@kopretina22 já už třeba neberu HA skoro tři roky, od září 2009. Co ti řekl doktor? Navrhl ti nějaká alternativní řešení?

makiska1
24. črc 2012

@kopretina22 já HA neberu téměř 3roky, ale my jsme mimi nechtěli, takže jsme se chránili jinak... teď jsme si řekli, že už je ten správný čas a že to zkusíme, poprvé to nevyšlo, tak uvidíme, za dva dny skončí MS a začnem na tom pracovat znovu 🙂 tak držím pěstičky, ať se vše co nejdřív srovná!! a jakmile bude vše v pohodě, budete pracovat na mimi?

mickeyd
24. črc 2012

Ahojky holky tak jestli nebude vadit, tak se přidám. Já jsem vysadila v červnu HA a plánovali jsme že se trošku očistim a jako vánoční dáreček si dáme těhotenský tes se dvěmi //, já na konci června odjela na týden sama na chalupu se starat o nemocnou babičku a jak jsem přijela bylo tak vroucné přivitání, že momnetálně jsem už v 6tt. Tak vám holkdy držím palečky a hlavně na to nemyslet a najít si jinou zábavu než si měřit teploty a ovulační dny, ale jen tak baj oko si pamatovat že 14 dní po MS většinou je ovulační období...Já to neřešila a padla do toho hned a to mám velké a dlouholeté problémy s nepravidelným cyklem... Přeji hodně štěstííííííčka 🙂

kopretina22
24. črc 2012

@mickeyd To máš velké štěstí - gratuluju 😉 Víš ono se to lehce říká - pokud máš pravidelný cyklus,tak je to v pohodě,ale já jsem to měla kždý měsíc jinak a BT jsem začala měřit asi po roce a něco po vysazení HA protože jsem začala užívat homeopatika na úpravu cyklu a BT mi ukázala jak cyklus funguje a kdy můžu očekávat MS. Rozhodně jsem to nebrala jako pomůcku pro to, kdy na to tzv. vlítnout. Po celou dobu jsem po miminku netoužila a jediné,co jsem chtěla, byl normální cyklus.To se mi taky podařilo a hned napoprvé,co jsme se strefili do ovu a po jednom plese se nechali unést vášní byl pozitivní test. Nikdo z méh okolí to nechápe, nevěří,že doma tajně nebrečím do polštáře a že mi v podstatě vyhovuje,že mimi ještě nemáme.Samozřejmě,že jsem byla z nevydařeného těhu nešťastná, brečela jako malá holka a říkala si proč zrovna my,ale to je už za námi a doufám,že s brzy vrátím do starých kolejí a budeme si dál užívt života a sexu a za čas objevíme opět // a dočkáme se zdravého miminka 😉

olinkak
24. črc 2012

ahhoj holky, tak se přidávám do debaty, cesta za potomkem pro mě už začala před 2ma měsícema, zatím neuspěšně....teď nás čeká cesta na Mallorcu, tak nějak doufám, že se nám zadaří tam...koupila jsem si nějaké ovulační testy, ale nevím, chtěla jsem tomu nechat tak nějak přirozenou cestu volného výběru....tento měsíc opět přišla menses...takže opět se nezadařilo.....HA neberu už asi 4 roky, takže tím to rozhodně nebude....cyklus je jak hodinky...prostě ideální podmínky...a nic....tak uvidíme třeba na líbánkách 🙂

kopretina22
24. črc 2012

@koolombina Co myslíš tím alternativní?Můj gynekoog mi nabízel hormonální stimulaci,ale tu jsem odmítla a obrátila se na mého vykoušeného homeopata,který mi cykus srovnal během 5 měsíců a nemusela jsem do sebe rvát ty svinstva. Ještě před tím jsem absolvovala LPS (vše OK) a přítel speriogram (také vše OK) a můj gynekolog mi řekl,že má z mého stavu velkou radost a že i když těhu nedopadlo,je to naprosto normální (končí tak až každé druhé těhotenství) a že je to dobrý předpoklad pro další snažení.Poslal mě pro jistotu na hematologii,ale zatím nemám konečné výsledky.

kopretina22
24. črc 2012

@olinkak Držím palce,ale nekaž si dovolenou ovu testama.....pokud se snažíte takto krátce,tak bych to nehrotila 😉

olinkak
24. črc 2012

@kopretina22 Děkuji moc, jsem také bláhově čekala, že na to vlítnem a bude hotovo a 2 měsíce vlastně teď už 3 nic....Jelikož mám cyklus 22 dní tak čistě teoreticky by mi ovu měla vycházet ještě před tím než odletíme na dovču...teda podle kalkulačky na netu...tak nevím....ještě se v tom moc neorientuju...jsem začátečnice ve výpočtech a všem 🙂 Tak snad se tím prokoušu a mimi brzy bude na cestě 🙂

kopretina22
24. črc 2012

@olinkak Opravdu se s tím netrap a věř mi - jde to! Já jsem zářný příklad 😀 Nemysli si - děti miluju a na ty vlastní se hrozně těším,ale nemá smysl sedět doma a plánovat život s tím "stejně budu za chvilku těhu,tak nemá smysl cvičit,dělat kariéru atd." Na začátku jsem si taky říkala,že půjdu do roka na mateřskou,ale pak se to zlomilo a žiju naprosto naplno, jako kdybychom se ani o mimi nesnažli. Nelánujeme sex podle ovulace,v práci se dál vzdělávám, pustila jsem se do studia jazyka,začala cvičit jogu, zaplatila dovolenou půl roku dopředu....moje nej kamarádka,která o našem snažení ví,mi neustále říká,že mě obdivuje,jak to beru,ale asi je to mojí povahou.......fak nevím 🙂

ivcacekb
24. črc 2012

@makiska1 Ahoj, děkuji za podporu, taky držím pěsti 🙂BT neměřím ani nic jiného, na plodný dny jsem mrkla včera, kdy jakože měly být, jinak to taky zatím nehrotíme, prostě jak bude chuť, vlítnem na to 🙂, nechcem se tím stresovat. Jen mě teď trochu rozhodilo, že už jsem myslela, že jsem těhule podle příznaků a vypadá to, že nic. A je fakt, že jak to nevypadalo ani tak ani tak, tak už jsme si přála, aby se to nějak rozseklo. 😎

makiska1
24. črc 2012

@olinkak ahoj Oli!! tak od beremka, přes modrou střechu až na koníka? 😀 Akorát my jsme teda ještě pořádně nerozjeli tu střechu, spíš se teď zaměřujem na to mimi 🙂 teda, tak přeju, aby to na Mallorce vyšlo!! 🙂

makiska1
24. črc 2012

@ivcacekb nemáš zač 🙂 já plodné dny taky neměřím, jelikož dlouho neberu HA, tak si myslím, že OVU poznám, ale nevím, třeba se mýlím, uvidíme, pokud to dlouho nepůjde, zkusím OVU test, ať vím, na čem jsme, a zda vůbec vše funguje jak má... nejhorší je, že já si taky myslela, že jsem těhotná, protože jsem prostě "měla všechny příznaky" 😀 a ono nic, MS dorazila na den přesně, ještě se před tím ohlásila špiněním 🙂 Jj, to čekání a nejistota, to je nejhorší co?

ivcacekb
24. črc 2012

@makiska1 nejistota je hrozná, ale určitě se zadaří a pak zas budem řešit jiné věci, naivně jsem si myslela, jak je to vše v pohodě, i těhotenství a rychle se probouzím. už jdu do postele, tak dobrou noc a zítra se snad někomu zadaří, my se nevidíme s přítelem tak často, tak to zkusíme za 14 dní 🙂, to by bylo, aby nebylo 🙂

qualka
25. črc 2012

Ahoj holky, tak jsou tam;0) mám dvě carky:0)

a.n.e.t.t
25. črc 2012

@qualka A i tady ti ještě jednou moc gratuluju 🙂

Vítám všechny nové příchozí snažilky a všem přeju brzké dvě čárky na testíku 🙂 .

iret
25. črc 2012

@qualka no nekeceeej!!!!! to je zase super zpráva hned ráno-vypadá to tu zatím teda dost úspěšně 😵 , veliká gratulace!!!!!!!!!! užívej si toho krásného lítání na obláčku🙂

@a.n.e.t.t holky a kde jinde si ještě přejete? 😕 už je i nějaka soukromá diskuze?

vítám nově příchozí a moc přeju všem, ať se ta úspěšnost se // dál přenáší 😀

qualka
25. črc 2012

Ahoj @iret diky moc, stale jsem v soku;0) jsme v uzavrene diskuzi zaciname v lete 2012, napis na @aajda ;0)

olinkak
25. črc 2012

@kopretina22 Tak to tě obdivuji, že to tak bereš, já jsem měla v podstatě naplánované vše, od bydlení přez svatbu a teď jsem se chtěladopracovat k poslednímu článku - spokojené rodině s miminkem...Neplánovaně jsem teď přišla o práci, tak o to víc by to bylo fajn čekat drobka...zase mít něco na co se člověk bude těšit....Práce se zatím nerýsuje....tak o to víc přemýšlím nad 3 roky pracovní mateřské dovolené 🙂Tak kéž by to vyšlo 🙂 A ještě jednou klobouk dolů před tvým přístupem, kdybych měla alespoň malý kousek tvého přístupu, bylo by to pro mě o dost lehčí 🙂

olinkak
25. črc 2012

@qualka Gratulace !!!!!!!!!!!

olinkak
25. črc 2012

@makiska1 Ahojky, jj už si připadám jak v básníkách byt, auto , svatba, první dovolená v Jugoslávii (u nás na Mallorce) první dítě 🙂 🙂 kéž by to tak opravdu bylo🙂 akorát to mimi se ne a ne se pozvat k nám do bytečku do rodiny....tak snad se brzy nechá přemluvit...tohle je právě to, co si člověk nekoupí..nenaplánuje...neuspěchá a nemá to zrovna kdy on chce a to pro mně jako věčného plánovače je HRŮZA !!!

olinkak
25. črc 2012

@makiska1 Markétko, taky ti držím palečky, aby to co nejdřív vyšlo // mě právě končí MS tak podle výpočtů by ovu měla být kolem 28 zkusím lakmusové papírky...abych věděla, že se nepletu 🙂 a doufám, že můj drahý muž bude zrovna doma a ne na šichtě 🙂🙂 Na střechu brzo přidám další foto 🙂 už máme asi vše co jsem potřebovala ....jen dětský pokojík ještě neřešíme...až prostě budou // a budeme za 3 měsícem prostě z rizika venku 🙂 🙂 🙂 Tak šup na to, ať máme to miminkovské zlato 😀

a.n.e.t.t
25. črc 2012

@iret jo je ještě jedna diskuze Začínáme v létě 2012, je uzamčená, ale po pravdě, tato je určitě lepší, tady se líp pokecá, tam zajdu taky, občas něco napíšu, ale přijde mi, že se tam spíš baví mezi sebou holky, co jsou tam dřív, na ostatní moc nereagují, takže se tam moc necítím...

ivcacekb
25. črc 2012

@qualka krásná zpráva po ránu 🙂 , velká gratulace, a ať je vše v pořádku, užívej si to

kopretina22
25. črc 2012

@olinkak Já jsem taky vesměs plánovací typ....gympl,vysoká,pak jsem chtěla být aspoň dva roky v práci, dokud nedostanu smlouvu na dobu neurčitou a pak šupajdy na mateřskou....jenomže člověk míní a život mění.Všichni na nás už tlačí-když jsme řekli,že mimi chceme ale neřešíme to,tak nás všichni litovali,že nám TO nejde (jsem na tuhle větu alergická!!!!) a když teď říkáme,že miminko ještě nechceme,tak jsme sobci, já kariéristka a nevím co ještě.Hrozně mě tento přístup okolí štve a ještě víc jsme naštvaná na chytré rady - hlavně na to nemysli 😠 Nikdo mi nevěří,že se tím netrápím a všichni (včetně mojí mamky) si myslí,že dělám hrdinku....o to že jsem otěhu jsme chtěli říct rodině až po 12tt,takže nikdo kromě mojí nejlepší kamatádky o tom neví a jsem za to moc ráda.....nechci aby se na mě dívali nako na chudinku,kolem mě je spousta holek,co si tím prošli a já nemíním takovou osobní záležitost rozebírat s celým světem....Nemám chuť každému vysvětlovat,že jsem 1,5 roku neovoluvala a že bez tohu se těžko těhotní 😝 a teď jsme vlastně nadprůměrně úspěšní 😉
Je to fakt těžké to brát "sportovně",ale pro mě je to mnohem přijatelnější než se každý měsíc trápit testama a řešit pořád dokola těhulkování.....asi to má každá holka jinak a rozhodně nikoho neodsuzuju....ze začátku jsem pod tlakem kolegyně taky bláznila - ona vysadila HA asi o 3 měsíce dříve a hned napoprvé otěhotněla,pak jsem se zasekla a řekla si,že takto ne - a je mi líp 😉
Moc se mi líbila věta,kterou řekla Marta Jandová: Dítě si člověk nenaplánuje a proč sedět doma a čekat až TO přijde 😉

kopretina22
25. črc 2012

@qualka Supeeer 🙂 Hlavně,ať je všechno v pořádku 😉