Přeočkovaly jste se před otěhotněním proti černému kašli?

karotky
1. bře 2014

Nebo je tu nějaká těhulka,která onemocněla během těhotenství a jak se to pak řešilo?

eeen
1. bře 2014

Koukám,že si asi četla včerejší článek na seznamu....Taky mě to napadlo,jestli se nechat přeočkovat...

kriistin
1. bře 2014

nenechala bych se přeočkovat

golla
1. bře 2014

ne, jsem celkově proti očkování a toto mi příjde jako totálně zbytečné.

vetyver
1. bře 2014

no, upřímně, nekojit, tak si jdu nechat zjistit protilátky, a podle výsledku přeočkovat... moje máma (bydlí v severních Čechách, já v západních) měla dost vleklou bronchitidu a dokonce jí na černý kašel dělali odběry, naštěstí se nepotvrdil, ale zjistili že nemá už žádné protilátky, takže jí doporučují se nechat přeočkovat - nehradí to pojišťovna, cca 1 tis. Kč...

lv
1. bře 2014

ne, kdyby se plánovala cesta někam doprčic, kde je kdejaká nemoc, tak bych to zvážila ale tady určitě ne..

kacena00
1. bře 2014

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2014_06.htm
Takže závěrem - odborníci sami uvedou, že vakcina na černý kašel je neúčinná, dokonce že očkovaní mohou být a jsou přenašeči (což vcelku koresponduje s tímto http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Zpravy_... ), ale média nás budou nadále krmit tím, že za šíření pertuse mohou nezodpovědní neočkující rodiče a jejich děti...

Pro ty, kdož nechtějí pátrat v druhém oficiálním zdroji- např. v roce 2011 bylo hlášeno 324 případů onemocnění černým kašlem, přičemž z toho 245, tedy 76%!!! tvořily osoby očkované 5 dávkami vakcíny proti černému kašli! FUUUUUJ!!!!!!Mocní by se měli stydět! Tohle zastrašování poslední dobou je fakt na zvracení....

To ani nemluvím o přídatných látkách, které obsahují vakcíny, takže jestli chceš otěhotnět, dost možná se Ti to pak dlooooouho nepodaří, protože na aplikaci hliníku, rtuti do těla nic zdravého nebude... Pokud máš sklon k autoimunitě, pak bych se toho tím tuplem bála...

majus6
1. bře 2014

Černý kašel se u nás vyskytuje, protože očkování, které jsme prodělali jako děti nemá celoživotní účinnost a už u starších školních dětí se opět vyskytuje. Pro dospělého nijak extrémně nebezpečný není, pokud nejsou komplikace (nepříjemný ano), ale může být smrtelný pro novorozence a miminka, která ještě neprošla očkováním. Proto se doporučuje přeočkovat osoby, které budou v častém kontaktu s dítětem. Dá se to naočkovat spolu s přeočkováním tetanu. Nechala jsem očkovat sebe i manžela a doporučuju to všem, kteří plánují rodinu 😉 . Je to hlavně kvůli těm miminům, ani ne tak kvůli nám.

ange_de_la_morte
1. bře 2014

ne a nezwažuju to , wlastně mám zwáženo 🙂 ne a ne 😀

romantika
1. bře 2014

nenechala bych se, zaprvé kazde ockovani oslabi imunitu a muze ji rozhodit zbytecne na dlouho, takze pak bych si zase lamala hlavu jestli třeba nemuzu otěhotnět kvůli tomu. ja jsem ted mela nabeh taky nevedeli jestli je to cerny kasel a protože mam doma neockovane miminko tak jsem to studovala a co jsem pochopila tak to ockovani je nalej vylej, nechrani před nemoci jen oslabi jeji prubeh a u dospeleho je celkem k pretrpeni. nebezpecny je pro miminko. podíl infikovanych ockovanych i neockovanych je také stejny. cili urcite zautoci na každého a ochrani se jen ten co ma silnou imunitu. jinak tam orzebirali ze ten cerny kasel je tu odjakživa, prakticky co 5 let ma vrcholy. ted to někdo zase vytahl z pod supliku. dost mi z toho prislo, ze je to tahac penez z kapes. jinak se nakazite klasicky kapénkovou infekci cca do 2 metru ucinku. nevim ze vseho mi vyslo, ze je to proste stejne porad jen a jen nahoda zda na vas někdo prskne a zda jste oslabeni ci ne. pro miminko by jedina ochrana bylo nikam nechodit, nikoho nezvat a vyckat do doby nez budete verit ze ho to neohrozi. jiank u dospelych to muze probihat netipicky takze staci navsteva kamardky ci babicky která nevypada marod a mate to doma.at se dobře rozhodnete. mam 8 mesicni miminko, dosud není ockovane kvůli neuru a nikdo mi nerve do hlavy ze mu usiluji o zdravi. ba naopak, prave dvakrát tak hlidaji aby ockovani bylo když je dite silne, bez nachlazeni apod..s ockovanim plasim jen ja, takze cert vi kde je pravda v tom ockovat vse co se da.

an3tka
1. bře 2014

Ani by mě to nenapadlo, nevidím jediný důvod, proč bych to měla dělat. Očkování nevěřím, naše malá očkovaná není a nejspíš ani nebude.

katyxq
1. bře 2014

nenechala - protože je prokázáno, že pokud vůbec toto očkování chrání (ale relevatní studie s řádným placebem na účinnost očkování neexistuje), tak proti výraznému průběhu, nicméně ten člověk pak spíš má atypický průběh a černý kašel šíří nevědomě dál ... a tudíž je pro novorozence ješťe více rizikový než neočkovaný člověk ... k tomu možné nežádoucí účinky vakcíny, obsah toxinů, proto před otěhotněním nebo během něho očkovat mi přijde silně hazardní

mzp
1. bře 2014

Ano společně s tetanem asi 3/4 roku před otěhotněním.

baris
1. bře 2014

ach jo, chudák maminka se ptala na jasnou otázku a hned je zasypaná články a odpovědmi o škodlivosti očkování ... 😠 Když neodpovídáte na otázku, tak nepište a piště si do svých diskuzí!!!

@karotky - zeptala bych se lékaře. Já se nechala naočkovat proti neštovicím (neměla jsem je) a dle dr. by se nemělo půl roku potom otěhotnět. Žádný vliv nebyl prokázán, ale jen pro jistotu.

Ad černý kašel - ano, u nás už dlouho nebyl, ale díky otevřeným hranicím a pracovníkům z východu je tu zase.

Ad studie - dneska jsou studie úplně na všechno - a každá studie (podle toho, kdo si jí zaplatí 😀 ) má zcela odlišný výsledek.

hanulkaa
2. bře 2014

Ne, nenechala a nikdy jsem o tom neuvažovala.

eliska_z
2. bře 2014

Kamarád se nechal přeočkovat, když čekali první miminko, cca 3 roky zpátky. Pracuje v rizikovém prostředí, tak chtěl mít jistotu. Před nedávnem se jim narodilo druhé dítě a když mu bylo měsíc a kousek, tak kamarád tím černým kašlem stejně onemocněl. Miminko to nechytilo a je v pořádku. Takže ani přeočkování nezajistí, že to člověk nedostane. Možná šlo jen o náhodu, ale za mě tedy přeočkování ne, zvlášť před těhotensvtím.

uztotakbude
2. bře 2014

Ano, pokud to ohrožuje miminko v případě, že to lapnu, tak určitě ano. Na nějaký rádoby důležité studie fakt neberu ohled. Stejně je to jak už tu někdo psal, vždycky uplacené dle toho, jaký výsledek se jim vždycky hodí. Pokud je vakcína k ničemu, pak se mi stane maximálně to, že vyhodím prachy za "placebo". Ale je-li alespoň nějaká šance, že má kýžený výsledek, pak ano. Určitě bych do toho šla. A očkovat mi připadá naprosto normální, nežijeme ve středověku - bavím se o dospělých i dětech, u dětí samozřejmě s ohledem na jejich aktuální zdravotní stav a fyzickou připravenost.

pisisvori
2. bře 2014

když jsme se nechávala přeočkovat proto tetanu, tak vakcína nebyla (myslím 2010) a teď jsme to nestihla a byla těhotná dřív než jsem tam došla. Ale nějak nevím, jestli mám nutit nechat se přeočkovat manžela nebo ne.

ivarei
2. bře 2014

Jsem ockovana. Nechala bych si zjistit protilatky a v pripade, ze bych je nemela, ockovat bych se nechala. Na rizikovem se mnou lezela holka, jejiz sestra a pritel meli podezreni na cerny kasel, objevil se ve skole. Nebyt ockovana, asi bych se potento strachy.

luciiim
2. bře 2014

Naprostý souhlas s @kacena00. Současná vakcína proti černému kašli nechrání před tím, aby bakterie černého kašle očkovaný organismus osídlily a tím pádem očkovaný může být přenašečem černého kašle, aniž by se mu onemocnění muselo projevit. Za mě - přeočkování současnou vakcínou nemá žádný smysl.

verunka_korunka
2. bře 2014

Nechala jsem se očkovat na doporučení mojí obvodní lékařky a konzultovala jsem to i s kamarády doktory. Ti se také nechávali očkovat.
Očkovala jsem se trojvakcínou, protože by mi stejně teď v dubnu končil Tetanus a od ledna jsme se začali snažit o mimčo. Manžel se také nechá naočkovat na jaře. Rodičům jsme to pouze doporučili, pokud jim končí tetanus, jinak ať se na to vyprdnou.
Další důvod proč jsme se rozhodli očkovali, docela často jsme v kontaktu s babičkou, které je 85 let a je docela nemocná a baští spostu léků. Pro ni by černý kašel znamenal hodně velké problémy.

myskyva
2. bře 2014

Nenechala. V toto očkování nemám důvěru.Čerstvá zkušenost - dcera očkována v 2010,syn v 2013 a oba mají momentálně černé na bílém potvrzen černý kašel 😒

oktarina
2. bře 2014

Ne, ne a ne. Pro me je to zbytecne exponovani tela skodlivinam s neprukaznym ucinkem, nepodlozene studiemi. Ma to pro mne stejnou hodnotu, jako ockovani proti tetanu, chripce, ryme, alergii na slunicko, lidske blbosti atd 🙂

sdusa
2. bře 2014

Vakcina je neucinna, potvrzeno mam od lekaru, tak az bude neco ucinneho a bez hliniku, tak o tom budu premyslet... Do te doby NECHAPU, proc bych do sebe a deti vpravovala zcela zbytecne hlinik a jine sra*cky 🙂

hadroslava
2. bře 2014

Nenechala a nenapadlo by mě to. Jsem zdravá a zdraví si chci udržet a ne ho dávat všanc vedlejším účinkům vakcíny. Totéž u mě platí i u tetanovky.

andy21
2. bře 2014

Na tuhle otázku mě napadla odpověď hned, že nejhorší smrt je z leknutí......

chocolatebal
2. bře 2014

Známá chce jet do Jižní Ameriky a nechala se naočkovat a měla z toho černý kašel....proč se tedy nechat dobrovolně "nakazit" ??? O obsažených látkách ve vakcínách mluvit ani nebudu.... :( takže NENECHALA BYCH SE NAKOČKOVAT

lucyvivien
3. bře 2014

cože ? to by mě ani ve zlým snu nenapadlo 😀 😀

adelaslaba
15. bře 2014

Ano nechala trojvakcínou. Černý kašel, tetanus a záškrt.

pdidi1
8. kvě 2014

Ahojte, v breznu jsem se nechala ockovat a bylo mi receno,ze po dobu 3mesicu se nemame snazit o mimco,ale potom ze to nicemu nebrani. Preji hoodne stesticka. 🙂

melodygirl
8. kvě 2014

V žádném případě, vakcína je neúčinná, souhlasím s kacena00 😉