Přítel nechce dítě

don321
1. čer 2017

Ahoj holky. Chtěla bych znát prosím vaše názory. Je mi 19 let a přítelovi také. Možná mi řeknete, že to řešim strašně brzo, ale nevím co dělat. S přítelem jsem tak občas mluvila o tom, že si jednou přeju dítě, říkam si to již docela dlouho. Jenže přítel se na to vůbec netváří, říká, že ví, že pravděpodobně děti nechce, nemá je rád apod. trpí momentálně psychickými problémy, tak se utěšuju, že je to způsobené právě tím. Já vyrůstala se sourozenci, on ale sám. Navíc i sám říká, že je sobečtější, ale jeden z hlavních důvodů je ten, že nechce vidět moje bolesti, břicho atp. Nevím co mám dělat. Myslíte, že ještě věkem vyzraje?

aguaverde
1. čer 2017

Když jsem poznala mého muže (já 15, on 20) tak nikdy nechtěl děti.... neměl je rád, nelákalo ho to.... a hle za těch 14 let, co jsme spolu už mluví i o čtvrtém dítěti 😂 zlomilo se to po pár letech (o první jsme se začali snažit v mých 19) .... cizí děti teda nemá rád dodnes, ale vlastní miluje 😎

koordinatorka_odboje
1. čer 2017

Ano, je pravdepodobne, ze nazor zmeni 😃 ale je mozne, ze to nebude s tebou, bohuzel.

ivasad.
1. čer 2017

Určitě ještě dozraje 🙂 Dnešní kluci jsou v devatenácti, nezlob se na mě, většinou ještě děti. I ty jsi mladičká, počkala bych být tebou aspoň do dvaadvaceti....

don321
autor
1. čer 2017

Tak já na dítě nespěchám, chci tak od 25+ (nevadilo by nejhůř ani ve 30) ale bojim se, že přítel stále nebude chtít.

lagina
1. čer 2017

Radím ti, žij přítomností ... 6 let je hromada času 🙂

blahova_andrea
1. čer 2017

pokud na to nespěcháš, tak se s ním o tom ani výrazně asi nebav a nech ho vyzrát. on je fakt ještě kluk a ne muž a má na to zrání spoustu času. čím víc se o tom budeš zmiňovat, tím víc on bude proti 😉 já sama jsem do 25 let tvrdila, že mít děti nechci a nebudu 😀 co potom kluk a ještě před dvacítkou. vůbec se tomu nedivím. a že je sobeckej? kterej chlap není :-/

don321
autor
1. čer 2017

Dobre, dekuju vam za nauory, asi to jeste opravdu nebudu resit a nebudu se rozplyvat nad detickama a dupackama v obchode :D

don321
autor
1. čer 2017

Je teda pravda, že jednou v opilosti mi řekl, že možná by mohlo bekt jednou nějaký dítě a když už tak holka, tak snad to ještě přijde 🙂

jade85
1. čer 2017

@don321 je ještě brzo, hlavně mu to neznechuť tím, že o tom budeš pořád mluvit, chlapi na takový nátlak většinou reagujou dost negativně 🙂 ono se to může ještě změnit i u tebe, třeba budeš mít chuť cestovat, studovat, dělat kariéru a na dítě příštích pár let ani nepomyslíš 🙂

jitulka89
1. čer 2017

moc se mu nedivím, já v 19 neměla na něco takového ani pomyšlení :D o dětech jsem začala lehce uvažovat až v 25, myslím že nemá cenu to teď hrotit, kdo ví, co za těch 5 let bude, akorát ho tím teď můžeš deptat

kolibricek36
1. čer 2017

@don321 pokud má psychiké problémy, tak bych se otočila na podpadku a utíkala co nejdále - lidé s těmito obtížemi bývají dost nevyspitatelní .....
a k tomu dítěti, no v dnešní době - nevíš co bude za rok, natož za 6 let - trvalý vztah je pro dnešní mnohé mladé lidi jaksi nereálný( i když jsou vyjímky), něco se stane a už jsou od sebe ....

ivana345
1. čer 2017

@kolibricek36 omlouvam se, ale chcete tim rict, ze lide s psychickymi piruchami jsou nejak vadni, kdyz radite at od neho slecna utece? :( jsou to vetsinou uplne normalni lide s problemy navic, ne vzdy jde o psychopaty. Ja sama mam psychicke poruchy a manzel by me teda neopustil, takovy clovek potrebuje pochopeni a oporu, a pokud nim je i tahle slecna svemu priteli, je velka sance, ze se z toho dostane🙂 verim, ze jak uz bylo psano, muzi jsou deti mnohem dele, taky bych na nej netlacila, ono to prijde samo 🙂

damae
1. čer 2017

@kolibricek36 jasně, chodit by člověk měl jedině s naprosto zdravým člověkem, co je psychicky uplně v pohodě a celý den se jen raduje ze života! A hlavně je třeba se uvázat jedině k někomu, kdo umí česky, protože člověk nikdy neví, co ti patlalové, co neumí ani dobře napsat tři věty, příště zas napíšou za nesmysl...
Btw., slovo, které jsi pravděpodobně chtěla použít, je "nevyzpytatelný".
[IRONY SIGN]

psya
1. čer 2017

@damae covfefe!

damae
1. čer 2017

@psya děkuji za dovzdělání, tohle slovo jsem doteď neznala 😉

kolibricek36
1. čer 2017

@ivana345 hele, nechci říct, že jsou vadní, jen prostě by si měla rozmyslet co chce - může se stát že jí za pár let začne napadat a co pak - jako člověk nikdy neví - otatně to co píšu se může stát i s člověkem který je zdravý
@damae že nemám češtinu v pohodě, a co - to slovo nepoužívám běžně ..... jinak tady na koníku neumí napsat spousta lidí ani vyjmenovaná slova pořádně .... a nijak mě nenapadne je opravovat ..... jinak vy jste to špatně pochopila

lucie_91
1. čer 2017

@kolibricek36 No to jste uhodila hřebíček na hlavičku, fakt. Boha jeho, copak Vy víte, co má za psychické potíže? Jestli jste měla s někým takovým špatné zkušenosti, tak Váš postoj chápu, ale to, že je někdo jiný "magor" ještě neznamená, že se magořina šíří s každou psychickou obtíží... Někdo trpí jen úzkostmi, jiný depresemi, jiný schizofrenií - vše je psychická potíž. Ten příspěvek je teda skutečně perlička.

kolibricek36
1. čer 2017

@lucie_91 když se Vám z důvodů jiných názorů nelíbí - tak ho smažte ..... vše je dovoleno

damae
1. čer 2017

@kolibricek36 Můj příspěvek byl laděn stejně podobně jako tvůj... Tím pádem také praděpodobně vyzněl trochu debilně...

Bohužel hodnotu některých příspěvků snižuje také úroveň češtiny, jakou jsou napsané...

don321
autor
1. čer 2017

@kolibricek36 pritel ma psychicke problemy ano, bere antidepresiva, ale nemyslim si, ze to znamena, ze ho mam nechat. Ano je pravda, ze se potykame s mnoha problemy, ale i presto se mame porad radi a nenechame vztah jen kvuli vecem, ktere se daji vyresit a vylecit.

@ivana345
Dekuji, snad to teda postupem let jeste prijde 🙂

kolibricek36
1. čer 2017

@don321 to vam chvalim.... Ale v tom pripade by nemel pit alkohol.... Jinak vse se da zvladnout.....

marva
1. čer 2017

@don321 uprimne si myslim, ze pokud deti nema rad a nechce je, a taky ma urcity odpor k tehotne zene (bolesti, brisko) apod., vi co rika a nazor nezmeni. Je jen na tobe se s tim nejak vyrovnat a srovnat si zivotni priority, jestli jsi ochotna se vzdat miminka a byt s nim, nebo si najit nekoho, kdo bude chtit tebe i miminko. Doufat, ze zmeni svoje presvedceni, je ztrata casu.

dokument
1. čer 2017

@don321 promin, ale tady v tom pripade otazka neni, jestli on vyzraje, ale proc ho tak brzy do ditete nutis? Vzdyt je sam jeste dite! Ma pravo dite ted nechtit.

Samozrejme se vekem zmeni a deti treba chtit bude. Ale ted je nechce a ja bych to respektovala.

puresin
1. čer 2017

@marva
@don321 Je mu 19, jasne ze ho deti desi, a zvlast porody, bricha, pliny, a uslintana mimina vseobecne. Neznam moc kluku pod dvacet, kteri by se nad tim rozplyvali. Takze jestli o nej nechces prijit, uber. Ted mate cas na zabavu a cestovani, studium, zazitky, a touha po rodine na nej urcite prijde casem, nakonec neni potreba mit vsechno predem dokonale naplanovane. 🙂

jitulina81
1. čer 2017

Ja v 19 ti sama deti nechtela. Nemela jsem je rada, obtezovaly mne, verejne jsem prohlašovala ze JA NIKDY MIT DÍTĚ NEBUDU. Člověk musi dospet, nazory se mění a vyviji. Muze svuj postoj zmenit, ale nemusí.
Mimochodem, taky jsem kolem dvacitky brala antidepresiva. A nepřijdu si nevyzpytatelna a nikdo ode mne neutika. Nebo o tom nevim. 😀