Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

katerina34
3. led 2013

@bobikkjana Ahojky.jj,tak to máš 🙂 Minulý měsíc to nevyšlo a teď jsem musela přerušit kvůli svátkům,ale snad nám to brzy vyjde. Vypadlo mi z hlavy co vlastně beru za léky od 9tého dne cyklu,vím,že od 19tého Proveru a ještě jsem si koupila tablety Maca,je to Peruánský ženšen,působí jako energizátor. Jinak BT neměřím,chodím na UV. Přeju hodně štěstí 🙂

bobikkjana
3. led 2013

Holky tak já začala taky s pojídáním tabletek, snad nám to pomůže, i když tenhle měsíc asi nic nebude, protože ovulaci jsem neměla a holky mi říkaly, že provera může první cyklus ovulaci zastavit, tak snad už to příští měsíc bude lepší

martinaj23
6. led 2013

Tak teplota klesá - MS zatím nikde a dle PC grafů byla ovu zrušena. Snad přijde přirozeně alespoň ta MS - po půl roce ☹
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/martinaj23/g...

katerina34
2. únor 2013

@bobikkjana Ahojky,jak pokračuješ??? Něco nového?

anabella_lee
2. únor 2013

Ahojky holky, taky jsem užívala proveru po vysazení antikoncepce, MS jsem neměla vůbec pravidelnou, každý vaječník měl jiný cyklus, chodila jsem na vyvolávání MS, prostě síla. Tak mi dali proveru na 3 měsíce, když jsem jí užívala tak MS byla celkem pravidelná, ale po jejim dobrání opět nepravidelná, navíc mi našli polyp, tak jsem měla na obzoru menší operaci, že bez jeho odstranění je malá šance otěhotnět. Před tím jsme se snažili 10 měsíců, moc jsem to řešila a nervovala se že se nedaří, pak ta operace, tak jsem z toho byla fakt špatná. Nakonec jsem se tedy smířila s tím že bez operace není šance, než jsme se stihli na ní domluvit tak jsem měla zánět močového měchýře, pak zase po antibiotikách mykozu takže také nic a jak jsem přišla po 3, domluvit se na datum tak mi řekli že operace nebude že jsem v 5.týdnu 🙂 radostí jsem se v ordinaci rozbrečela 🙂 Psychika dělá opravdu vše, protože příroda si nakonec pomohla sama, a to jsme tu fekvenci sexu už neměli akční, jen 2 x za měsíc a to ještě mimo dny protože se u mě nedaly spočítat, ani jsem neležela už v postely po styku, hned jsem vstala a šla se umýt a i přes to vše si příroda pomohla a ted jsem pár dní před porodem 🙂 Proč to píšu? zkuste být více v pohodě a neřešit to tak, a ono se fakt podaří 🙂

bobikkjana
3. únor 2013

@katerina34 Ahojky děkuju, že sis vzpomněla, já teď měla trochu náročnější období, takže jsem nestíhala číst ani psát.
No ani provera mi moc nepomohla nebo vůbec. Když jí neberu tak pořád špiním, přestane to až když jí beru tedy jen 10dnů. Teď mi doktor navrhl NosiFol, mělo by to přirozeně vyvolat ovulaci bez hormonů, ale nehradí to pojišťovna. Manžel, řekl že to zkusíme, ale chci ještě doktora přemluvit aby mi předtím udělal hormonální profil a změřil výšku sliznice a pak mě kontroloval i při tom, jestli je opravdu nějaká změna a ovuluju

bobikkjana
3. únor 2013

@katerina34 A jak jsi na tom ty??

bobikkjana
3. únor 2013

@anabella_lee já vím, že psychika je mocná, ale já fakt na to vůbec nemyslím ani nemám čas... tak fakt nevím

anabella_lee
3. únor 2013

@bobikkjana mě opravdu pomohlo to se smířit s tím že bez operace není šance, před tím jsem si dělala ovulační testy, a takové věci co mě jen stresovali, sex byl jen proto aby se podařilo miminko, ani mě ani manžela to už nebavilo, pak jsem se na úplně vyprdla, uklidnila jsem se, zaměřila se na jiné věci a najednou i když mi tvrdili že není šance se to podařilo 🙂 chce to zvolnit. Pokud ale i to nezabere tak je jasné že se to musí řešit s lékaři. Budu držet palce aby se zadařilo 🙂

katerina34
3. únor 2013

@bobikkjana Hmmm,ten hormonální profil si určitě nechej udělat,může tam něco být a může to být opravdu jen štítná žláza,nebo něco.... Kamarádka to tak měla. Každopádně držím palečky. Já mám po ovu, měla jsem dvě dosti velké folikuly,tak uvidíme,třeba se nám už konečně zadaří 🙂

luces
4. říj 2014

@dolda muzu se zeptam kdu brat poprve Proveru je mi to blbe ze se ptam ale berou se tabletky normalne cez usta alebo sa to dava do pochvy? 🙂

veru001
18. srp 2015

Ahojky holky, ráda bych se zeptala, dnes mi Dr. předepsal tabletky Provera, prý je mám užívat 18. den cyklu. Ale bohužel MS nemám již 6tý měsíc. Kdy tedy mám začít užívat? Děkuji 😉