Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

zuzuza
25. čer 2008

JJ Ivomal, je to fakt, já teda můžu říct, že na mě to léto působí nějak pozitivně, já na to nějak skoro vůbec nemyslím a tak doufám, že by to mohlo přijít třeba nečekaně.....teď rekonstruujeme kuchyň a tak mám zatím jiné starosti, ale vím, že určitě se ta touha zase ozve co nevidět, určitě mě to zase zklame, třeba až půjdu na prohlídku, jak mi narostla sliznice, to mi zase určo mudr. sdělí něco nepříjemného a bude to tu zase, teď se těším na stimulaci clostibeg., měla by začít doufám v srpnu, ale už zase přemýšlím, co když to na mě nebude působit...ale teda fakt se s tím až tak moc nezalamuju, ale jak říkám, zase to vyplavce brzo na povrch, jo a ivomal hele, taky se ti zdá, že ten sáčkový kontryhel je o dost hnusnější ten sypaný? Ten sypaný mě hodně chutná, ale ten sáčkový teď nemůžu ani čut a jak chutná ten maliník?

ivomal
25. čer 2008

Zuzu, tedy nemám zkušenosti se sáčkovým kontryhelem, ale zrovna včera jsem manžovi říkala, že ten maliník mi chutná o dost méně než ten kontryhel a ten mi fakt dost chutná. U nás v lékárně neměli sypaný maliník, jen sáčkový, možná je to i tím, ale srovnání nemám. My taky budujeme, zrovna dneska nám přijede technik zaměřit nová okna v bytě a taky se chystáme stavět a tak mám plnou hlavu domečku a hlavně ing. sítí, které tam měli být a nejsou...☹, takže bojujeme s RWE, ČEZ a spol., všechno moooc dlouho trvá a furt se jim něco nelíbí a pořád se na něco vymlouvaj ...starostí mám plnou hlavu, tak taky nemám moc času přemýšlet, zda se to podařilo, nebo ještě ne. Samo, že o tom přemýšlím a zkoumám pochody mého těla, ale snad to moc neprožívám, záleží, kolik prostoru na to mám.... Určitě nebrečím nad kočárky, nejsem z těch které se na malé dětičky žvatla a šišlaj a mají potřebu je chovat, nedojímám se u televize a fotek s dětičkami, dětské věcičky mě zatím neberou a pohled na těhulku mě taky nerozbrečí... až mě to občas děsí...... Ale sledovat BT mě fakt docela baví, příjde mi to nesmírně zajímavé, ja to tělo umí fungovat. Ovšem v pátek hodlám přepadnout doktora a jsem moooc zvědavá, co mi poví. Kontrola volá!!!! Tu kuchyň budeš mít úplně novou, nebo jen kosmetické úpravy? A jakou? Já mám Radůzu v třešni - od Decodomu a jsem moooc spokojená. Mám ji už tak 6 let.

zuzuza
25. čer 2008

No kuchyň opravujeme v bytečku, budeme mít takovou zeleno bílou🙂, celý nový podlahy, musíme to tam vysekat, pač nám zatíkalo ze dřezu a podlahy jsou celé durch prosáklé, takže teď celý byt smrdí dřevem, prohnilým brekeke, takže paráda, tak tři týdny bez kuchyně, taky bychom chtěli časem stavět domeček, z manžela si dělám pořád srandu, že až budu čekat z umělýho dvojčata, tak pak sebou konečně pohne a začne se něco dít, pač být ve 4. patře bez výtahu v 2plus1 bytě, s dvojčatama by to asi nešlo hehehehehe, taky mě jinak baví meření BT, každý ráno jsem zvědavá, jaká bude, je to jako překvápko, hehe, no jsem zvědavá, jak to se mnou bude pokračovat, tak hned dneska houpnu do lékárny pro maliník🙂 a budu pít denně jedenkrát kontryhel a jedenkrát maliník, jsem na tu chuť zvědavá🙂

ivomal
25. čer 2008

No, já si myslím, že až se to pohne s mým těhu až kopnou do země, tak otěhotním a stěhovat se budu před rozsypáním....máme to v rodině...ségra měla taky problémek s otěhotněním stejný jako já a když se to konečn+ povedlo, tak se v 7 měsíci stěhovala do manželova služebního bytu. No a utekli dva až tři roky a oni si konečně pořídili vlastní bydlení a bum ho, je opět těhu a stěhovat se bude v osmém měsíci...... 😀 ...takže zákon schválnosti funguje dokonale! Ono se říká, že když se ti to nejmíň hodí, tak se to povede. Tedy 4 patro bez výtahu...no, musíš mít super kondičku, mě by to zabilo, fakt že jo 😝 😉

zuzuza
26. čer 2008

Ahoooj Ivomal!!!No máš recht, určitě to tak bude, že začnete kopat a těhu přijde, to tak stejně měla moje mamka mě bylo 6 let a ona chtěla druhý, furt to nešlo tak si koupili auto a bum čekala švicu hned další měsíc, takže tak to asi prostě je, ale zase já nechápu, že se hodně říká, že třeba hodně se zadaří na dovči, ale mě se to nějak nezdá, že by to tělo až zas tak reagovalo na odpočinek, že by třeba zrovna v tu dobu spustilo ovulaci, když předtím ji třeba několik měsíců nemáš, no nevím jako, já jsem včera měla trochu ten bílkový hlen, táhlý, dneska mě teplota vyskočila na 39, ale jak říkám, jsem realista a nevěřím, že by to byla, navíc mě bylo včera strašně zle večer, takže se žádné tuleníčko nekonalo. Dneska jsem si tak představila, jaký by to bylo, kdybych už čekala mimi, jak bych už měla pupek a gálela se pěkně doma v klidu a strašně jsem se na to začala těšit, jsem si řekla, že musím být trpělivá...ale stejně musí to být pěkný nervy to těhu, když chodíš na kontroly a mezi tím nevíš, jestli je všechno ok, jsem zvědavá, jak to budu jednou zvládat....a v sobotu zase ta proveraaaaaa brekekekeke a včera sem si dala ten kontryhel ze sáčku, jako porcovbaný, ale to se vážně nedá púít, je to strašně silný i když to dám do půl litru, to se vážně nedá, jen co si vzpomenu na tu chuť, tak se mi zvedá žaluddek, takže dneska jdu zase do sypaného, to je sto a jedna!

ivomal
26. čer 2008

Čus Zuzu, mě čeká Provera aaaž za 14 dní.... 😀 , tedy jestli mi doktor zítra řekne, že ještě pokračujeme....mám v plánu z něj vydolovat něco užitečnějšího a účinějšího.... 😎 . Jo, už jenom pro to, že jsem se po Proveře slušně zakulatila... Jinak v práci se mě šéfka každej měsíc ptá, zda jako už...ona to myslí dobře, je báječná 🙂 a vrchní šéfka dokonce váhala, zda je ještě ekonomické mě posílat na angličtinu, protože jako bude mateřská....jako že co nevidět :o/..., taky nejsem nejmladší a moc se tím netajím, že chci vajchnout na mateřskou. Tady se stejně žádná kariera neočekává a neplánuje, ať už já nebo vedení.....přiznám se, bude to pro mě takové malinké osvobození...fakt mě to už dost neba a není motivace, prostě jsem jasně vyhořelá... 😒 ...Jo a taky jsem se dneska dozvěděla že to druhé mimi od mé švíci bude taky kluk... 😀 , takže můj druhý synoveček 😀 ...no, malinko jsme doufali v holčičku, no neva, alespoň to bude na mě 🙂, můj manža totiž tvrdí, že on bude mít určitě dceru...jednou! Abych pravdu řekla, já bych holčičku taky raději, ale jen trošinku...

zuzuza
26. čer 2008

J8 bych taky možná raději holku, ale i za kluka budu vděčná hehe, no přesně jako u mě, já jsem v práci už taky úplně vyfluslá, já si myslela, že budu v létě už doma s pupkem a místo toho tady hniju a kdoví jak dlouho ještě budu, karieristlka nejsem, jdu do prace a zu práce s čistou hlavou, taky si myslím, že si tady všici říkají, no jo, vdala se a ted bude čekat....jenže ono pěknej prd..., no jo s tím se asi počítá, že jak se jednou ženská vdá, tak jde hned na mateřskou, až já se dovím, že jsem v tom, tak okamžitě pláchnu na nemocenskou, tedy asi až po tom 3. měsící, pač to šlověk neví, ještě jestli se vše bude dobře vyvíjet, ach jo, bych si to tak přála už, ale zase to máme aspň všechno před sebou, tebe se v práci taky vyptávají, jestli už už? A co jim na to odpovídáš? já vždy řeknu pravdu, že mám problém, pač stejně by asi nevěřili, že v 28 letech ještě nikam nespěchám...

ivomal
26. čer 2008

Úúúúúplně mi mluvíš z duše, už jenom to, že jsem se vdala byla pro některé bomba... 😀, už to ani nečekali. A po svatbě začal kolotoč blbých otázek... všechny moje kámošky, které se vdávali stejně jako já, loni, mi potvrdili stejný scénář.... 😠 ...já jsem na tom úúplně stejně jako ty, jakmile zjistím, že jsem v tom a bude první trimesrt za mnou , tak mi doslova upadne práce od ruky..... a trhněte si protézou...trošku mi je líto šéfky, protože vím, že druhou takovou už mít nebudu, ale snad to pochopí, koneckonců je matkou dvou krásných holčiček...., hlavně kliiid, pohodu a žádný stres a jiné negativní vlivy....Jinak na otázku, tak co kdy bude mimčo a ještě lépe - už na tom pracujete...? Odpovídám, ano makáme, co to dá (ať si závidí) 😀, a zatím se nedaří, mám prostě problém. Takže, jakmile na mě hodí soucitný pohled, tak doplním, že sice to nejde, ale tvoření dětí je docela příjemná činnost a že jsem slyšela z mnoha zdrojů, že pak už na to tolik prostoru není a někdy ani chuti, tak proč tento stav hned zatracovat, na každém problému se najde něco pozitivního....hlavně to říkám takovým těm, který prošli v 18 kolem šňůry s pánským spodním prádlem a byly hned v tom 😉 .. a pak už šeď, nuda a plínky.... a na sexík už nebylo tolik prostoru a když bylo, tak hned další mrňous. Průšvih je, že veškeré moje kolegyně a podřízené u mě v práci a jsou stejné věkem mají děti už v pubertálním věku a pokud možno 2-3, takže jsem za exota....je mi 33... 😀 ... no co, já chtěla studovat a vybudovat si v klidu hnízdo a ne opačně....takže základní hnízdo máme, nějaké ty jistoty taky a teď už si pořídit mimčo a v klidu si tento stav vychutnat ,nestresovat a mít na ně čas... 🙂 A to že budu mít problém jsem věděla vždy, můj doktor mi to řekl už veelmi dávno (máte sice problémek, ale přijdě, až bude váš čas)...jenomže tehdy byli mé priority jinde...fuj to jsem se rozepsala 😀

zuzuza
27. čer 2008

Nazdárek Ivomal, no ty jo,to bylo moc krásný počteníčko, moc pěkně jsi to napsala, jak jim to říkáš s tím praciováním na mimi, že je to příjemný a tak, to budu taky říkat hehe. No mě je 28 a můžu říct, že jsem se dost vyblbla v mládí, nalítala po zábavách, diskotékách, takže když teď to malý k nám přijde, tak to bude v ten nejlepší čas. Už mě totiž nebaví někde vylítavat, alkohol......., ale zase si ráda zajdu někam na véču nebo tak, taky teď budeme mít hnízdečko pěkně nově udělaný, všude čisto, vymalováno, vyklizeno a pak už si snad to malý k nám cestu najde a fakt to bude v ten pravý čas, no co jedna má známá porodila teď ve 20, možná jí bylo 19, chlap jí odjel makat do ciziny, prachy nemá žádný, bydlí s děckem u tchyně...nemůže nic, sama bez peněz a bez chlapa, tak za tohle bych rozhodně neměnila a jsem ráda, že jsem zabezpečená, pěkně s manželem.......tak snaaad se k nám to mimi taky brzo uráčí přijít...nejvíc se ale těším, až to oznámím v práci a pak budu pěkně doma chodit po nákupech, po kafíčkách a užívat si toho volna a v práci ať se z toho po....pač tady dělám takovýho vola.........

ivomal
27. čer 2008

Ahojky Zuzu, tak jsem akorát dorazila od doktora....mno, vesele mám pokračovat v programu Provera, protože to prostě potřebuje čas a prostor a kdybych náhodou vynechala s MS, tak ať naklušu na ultrazvuk a jinak nic. Jsem to tak nějak čekala. Primář se jinak smál, prý to na něj zkouším, ale nezlomím ho...trpělivost růže přináší 😀 Mám to vyřídit doma 😎 Takže dneska budu vyřizovat 😉 Jinak má taky takové kámošky, které začínaly už 20....tehdy na tom byly blbě....a u některých se to ani po letech nezlepšilo, maximálně jsou teď rozvedené, samy s dětmi a bez pořádného zázemí a o práci ani nemluvím.......ale děti mají pěkný 🙂 S jednou jsem nedávno byla na třídním srazu...a to jsme fakt byly hodně dobrý kámošky na škole...jsme každá úplně v jiném levelu...ona zůstala někde na střední škole a žije jen z těchto vzpomínek a furt by šla někam pařit, nadává na neschopného manžela (pivní skaut) a stará se v podstatě sama o děti a nemá pořádnou práci, do teď nemají pořádný bydlení.. já už jsem vybouřená, usazená, klidná ( tak s manžou sklenku vína doma u dobrého filmu, nebo cd, nebo véču) a střední školou nežiju už dobrých 10 let a mám své bydlení....jen ty děti mi do toho chyběj .... a teď co je lepší, já jsem se svou variantou spokojená.... 😉 Jo a až budu těhu a budu moct, tak taky se chystám nakupovat, kafíčka, plavání, kurzy, prostě se na to mateřství pořádně připravit 😀

zuzuza
27. čer 2008

Přesně jak píšeš ivomal, raději spokojený manželství, zázemí, fdobrou práci...než být sama s dítětěm, bez peněz a nedat dítěti to co potřebuje, v nejhorším případě si můžem přece nakonec adoptovat, ale to v tvým případě asi nebude potřeba, teď přemýšlím, jestli máš problém jen s ms, s nepravidelností, nebo s anovulací....já jsem na tom rozhodně hůř než ty, jám mám to zatracený pco, takže je to běh na dlouhou trať, ty jsi chtěla po doktorovi už nejaké stimulanty asi co? Jak dlouho že tu proveru už bereš? Já ted zítra jdu na druhý balení brekeke, jsem zvědavá, jestli se to po pití toho kontryhelu dostaví dříve a silněji, doufám, že anoo, ještě ten maliník budu popíjet v době před braním provery, to je možnost že bude ovu a pak kontryhel při proveře, aby se sliznice zvýšila a případně se to mělo kdre zavrtat🙂 Takže asi taaaaaaaaak.

ivomal
27. čer 2008

Tak tohle je můj druhý pokus o odpověď...první jaksi síť odmítla odeslat.... 😠 , tak jsem byla dneska u doktora...ani psí očíčka nepomohly a pokračujeme v Proveře, dokud nebudu fungovat jako hodinky, prý trpělivost přináší růže a moje tělo potřebuje čas...mno, neva, tak nějak jsem to čekala, stejně jsem tam jela jen proto, abych to slyšela a že zatím probíhá vše dle plánu 🙂 Jinak já začínám čtvrtý měsíc s Proverou... Už jsem to tady někde psal, před vlastně už třemi lety jsem na Proveře byla a fakt mi na dva roky úúúžasně srovnala cyklus, takže vím, že funguje (jenomže jsem nesnažilkovala)...jenomže teď ještě vyladit ovulaci a vystihnout ten pravý okamžik a bude to 😀

zuzuza
30. čer 2008

Nazdár ivomal!!!!!Jsem tady, zase při pondělku, já jsem začla s proverou v sobotu brekeke, to zase budou nálady. Jinak má mudr. taky říká, že prvně se musí ms srovnat, být pořádná sliznice apka můžem začít stimulovat, jen u mě není na co čekat, pač s pco se musí jednat hned, jak mi naroste sliznice, tak snad už něco vyfasuju, pojedu k ni asi v srpnu, tak su zvědavá. Ale můžu říct, že na mě to léto působí celkem pozitivně, teď na to ani nějak nemyslím, když přijdu dom z práce, tak si otevřu doma okno, nebo si sednu na balkon a pohodička, čtu si, nebo tak, jedem na kole, ale horší to bude v zimě, no musím si najít nějaký koníček, abcyh na mimi tak nemyslela, ono pak přijde🙂

ivomal
30. čer 2008

Ahoj Zuzu 🙂, nemyslet na mimi, ono příjde samo 🙂 ...jo, to mi připomíná každé ráno budík, když mám měřit BT... teď se mi to daří, dneska se například budu prokousávat smlouvou pro plynárny, aby nám jako laskavě povolili stavbu přípojky a plynovodu....co poslali jako k vyplnění, tak z toho jsem totálně jelen... 😖 ...A dneska ještě podepsat smlouvu na okna do bytu a odeslat....a k tomu být v práci ... 😠 ...jinak moje BT vypadá nadějně, tanto měsít teplotky neskáčou, drží se hezky při sobě, no mám z nich radost... 😀 ... dneska jse už 12 CD, takže snad by tento týden měla proběhnout ovu, tak snad nám do toho nic nevlítne a bude klid na snažilkování.... 😉 Za poslední tři měsíce jsem měla pocit, že vždy když přišla ovu, tak jsem byla buď já služebně mimo, nebo manžel, nebo jsme měli oba nějaký jiný program a pak jsme to doháněli před a po ...naoa nic...není se čemu divit 😖

zuzuza
30. čer 2008

No tak ty ivomal tedy ovu máš? Máš to potvrzeno teplotou, nebo i hlenem nebo ultrazvukem? Já moc nevěřím, že ji mám, ale ty teploty mě teda celkem štvou, pač jeden to je 36,6, pak 36,9, pak 36,4 a furt tak dokola, jen když beru proveru, tak se mi zaručeně zvednou a drží až do mrchy, to mi připomíná, že musím odpoledne vypít svou dávku kontryhele hehe. Jinak teda jak se dívíám, tak okolo stavění a přestavění je tada práce, to vyřizování musí bejt horší než to budování. my jsme s kuchyní taky zatím nepokročili, teprv se bude dělat podlaha, takže na minim. 14 dní ještě bez vaření, umývání nádobí, teplýho jídla, takže jak říkám, no čas na myšlení na mimi moc není, ale byla tady dneska kolegyně v práci, a ta už má teda pěknej pupek, má mít mimi v srpnu, tak jsem jí zase trochu záviděla🙂.

ivomal
30. čer 2008

mno, já sice podle FF měla ovu 2x ze 3 cyklů, ale vždy se mi to zvedne až při Proveře...takže komu mám věřit. Na UTZ s ovu nechodím, a ten zbytek jsem začala zkoumat teprve nedávno. A Ovu testy mi vždycky ukázali že ji nemám....tak a pak babo raď....a taky jak jsem psala, jsme, to flinkali....ne vlastní vinou 😉 Mě teplotky právě minule taky takhle blbě skákali, ale musím zaklepat, posledních pár dní je mezi nimi rozdíl max 0,1 C. Že by zabrali čajíčky? Někdy si myslím že ovu proběhla, ale pak propadnu malomyslnosti a myslím si, že je to vše na nic a FF kecá. Já se dneska dozvěděla, že nový okna budu mít tak do konce července....HURÁA, konečně si budu moct otevřít ventilačku a přitom nemuset sundat půlku mého květinářství na parapetu.... 😀 Co budeš mít na podlaze v kuchyni?

zuzuza
30. čer 2008

Jako myslíš, co budu mět na podlaze v kuchyni jako nějaký kobereček máš na mysli? To asi ne, jen plovoučka, i když do kuchyně trochu nepraktická, jinak s těma květináčama mi mluvís z duše, to stejné u náš, ty vytáčecí okna, takže když jednou za rok větrám, všechny květináše míří na stůl....🙂, jo s proverou se ty teploty zvýší, to mi řekla i mudr., že si na to mám dát pozor, takže dle FF se to ukáže jako ovu, ale klamná....bohužel:(, já jsem zvědavá, jestli po tom clostilu nebo tak tu ovu budu mít a taky jak se to ukáže, někdo píše, že ovu při stimulaci na stopro poznají, že je bolí vaječníky, ten hlen, jsem vážně zvědavá, jestli se teda nějaké ovu já někdy dočkám sakryš teda:(

ivomal
30. čer 2008

fuj koberečky, ne já se špatně vyjádřila, právě jsem měla na mysli, plovoučku nebo lino nebo dlažbu... 🙂 ..já mám dlažbu, zameteš, setřeš a pohoda...plovoučku mám v ob. pok. a je to to samý... 😎 No já trochu doufám, že mi ovu příjde dříve, než začnu zobat Proveru.....ale ovu testy si mooožná ještě jeden pořídím, jen tak pro pořádek...

zuzuza
1. črc 2008

Nazdar Ivomal🙂, no já jsem dnes celá zmatená, já jsem měla dnes při WC ten bílková hlen, tak nevím, jestli to může bejt ovu, pač proveru beru dnes teprve 5. prášek, tak že by? Ale pochybuju o tom. No musím to zaklepat, dneska provera 3. den a můžu teda říct, že nálady zatím v poho, tak pevně doufám, že to tak zůlstane i následujících 7 dní. Jinak kontryhel fuuuurt popíjím, vždycky si udělám půl litru, pak cjhodím celou noc na wc🙂

ivomal
1. črc 2008

Ahojky Zuzu, já jsem včera koukala na můj hlen a zatím je bílý, takže se asi pomalu připravuju. Čaje piju oba vytrvale dál tak po 1/4 litru a v noci tedy naštěstí nelítám na wc...a to je v podstatě vypiju před spaním. Tedy, když už v noci musím, tak jdu tak 1x maximálně. Já ještě tak 5 dní a začnu taky s Proverou. Já ji mám brát od 18 - 22 CD tak 2 denně. Ty ji bereš 10 dní? Jinak se teploty drží zatím pěkně dole a vyrovnaně. Mě příjde, že každý můj cyklus je něčím jiný...

zuzuza
1. črc 2008

No to se tedy máš, že ji bereš tak málo dní, vlastně půlku, já deset dní to je dlouho a pak ještě dalších 9 než přijde ms, takže strašně dlouhýýýýýýýýýýýýý cyklus, tak snad tím kontryhelem se trochu zkrátí, uvidíme jak tentokrát zapůsobí. Já mám totiž i tu nízkou děložní sliznici, proto ta provera, aby mi narostla🙂, snad se zadaří a ms bude i teď druhý cyklus silnější, ale řeknu ti, je to fakt, že každý měsíc mě to tělo něčím pekvapuje, jsem fakt zvědavá, jestli na mě už zabral ten lék na cukrovku, pač mám vna vaječníku strašně moc cyst, to jsou nedozrálě fiolíky a taky takovou cukrovou krustu, která vaječníky obaluje, to je to pco, co mám, tak by mě ty léky měly odbourávat cukr, tak na ultrazvuku se pak uvidí, jestli už to působí, snad teda, ale jak říkám, ne na všechny to zabírá, tak jako ty stimulanty. No dřív jsem k mudr. jezdila s nadšením, že mě bude říkat nějaký pozitivní zprávy, no teď už jsem realističtější a spíše čekám, v čem zase bude problém, kdy ty jdeš zase k mudr.? Já už se těším na srpen to bych měla dostat pokud bude sliznice ok ty stimulanty, ale na druhou stranu mám strach, že na mě nezapůsobí, no pořád nějaký kolotoč kolem toho, to je to PCO 😔

ivomal
1. črc 2008

Já byla u dr. teď v pátek, ale bylo to jen 5 minutový povídání a nic nového. Dokud se cyklus neustálí, tak se mnou nic podnikat nechce. To je základ a pak můžeme vymýšlet dál. Takže plán zní, dalších min 3 - 6 měsíců Provera, těhu se při tom nevylučuje. Pokud se zkrátí cyklus pod 21 dní, tak mám přijet, pokud vynechá ms, tak rovnou na UTZ. O stimulantech ještě nemluvil. 😒 ....jaký mám folíky a jak rostou netuším. Počítám, že ho tak v září přepadnu znovu a uvidíme. Jen musím mít ustálený cyklus, nebo mě zase pošle do kšá....mluvil až o roku úpravy cyklu, to jsem šla mírně do vývrtky.......mu je jasné, že je mi to dlouhé. Ale vypadá to slibně, tak si myslím, že pak už něco vymyslí. Musím minimálně tři cykly ještě vydržet a když budou v normě, tak uvidíme...Ale na UTZ si asi zajedu stejně. Zkusím se s ním domluvit přes telefon. Ale ne tento cyklus, až když tak ten příští.

zuzuza
1. črc 2008

No tedy ivomal to tě fakt lituju, jak dlouho, že už tu proveru bereš? A jak na tom seš? MS přeci dostaneš vždycky po proveře ne? Ježíš dalšího půl roku, přece by měl ověřit, zda vůbec probíhá ovu a něco už řešit, to se mě zdá strašné protahování, nevím, to je jen můj názor, mě teda taky řekla mudr. že stimulovat budem až po nárustu sliznice, každopádně ovu nepomůže samotnému otěhotnění, je to celkově na endometrium-výstelku dělohy, snad to píšu správně.....Ale asi doktor ví, jak postupovat ze jo, já jen, že prostě někdy chodíš k doktorovi, který s tebou roky nic nedělá a pak jdeš k jinému a ten se diví a hned nastolí léčbu........no uvidíš, věřím, že se ti zadří dříve než za půl roku!!!!!!!!!

ivomal
1. črc 2008

však, když řekl slovo až rok, tak jsem protestovala.....a pěkně protáhla ksichtík.....Proveru mám teď 4 měsíc, ale to už jsem myslím psala a ms vždy po ní přijde....a ohledně toho, co mám načteno o Proveře, tak je dobrá na úpravu cyklu a otěhu se při ní dá, ale není to stimulant. Jen právě upravuje cyklus. A většinou se předepisuje v druhé půlce cyklu na 5-10 dní a většinou 2 tablety denně, ne před ovu, ale až po ovu.

zuzuza
2. črc 2008

Ahoj Ivomal, konečně už aspoň středa, co, tak to letos vyšlo pěkně blbě, oba svátky na víkend sakryš teda. No jak říkám, pokud ti ms chodí v pohodě, tak nevím, na co ten doktor jako čeká, dělal ti už někdy hormonální profil nebo tak? Ví jak seš na tom hormonálně?

ivomal
2. črc 2008

Vím, dělal ho, než začal srovnávat cyklus a říkal, že je vše v normě. Výsledky jsem viděla, takže nekecal. Ale před lety jsem měla problém, třeba se to od té doby srovnalo. Taky je pravda, že říkal, že takové vypadnutí ms může mít několik příčin. A já jsem po svatbě, když ms vynechala prudce přibrala na váze 5 kg a při Proveře daších 5 kg. A nejde to dolů. Před svatbou jsem měla docela stresy, nejen kolem svatby, ale i v práci a v rodině (můj tchán není zrovna můj oblíbenec a já jeho), takže když jsem se dostala do klidu, tak se tělo začlo bránit přírůstkem váhy. A říkal, že můžu být takto citlivá na jakýkoli podmět, takže srovnáváme....

zuzuza
2. črc 2008

Jeje, to je teda něco, že jsi přibrala po tý proveře, a jako máš víc chut na jídlo? Jíš víc? Já teda chuť na jídlo při proveře nemám, ani při tom metforminu a dneska se už 3. den úspěšně držím na dietě, tak snad to dodržím, každopádně snad ti ta provera pomůže, doufám, že i mě, ale hlavně teda pokud není ovu, tak je asi potřeba, aby se nastartovala, no já doufám, že se nám co nevidět cykly spraví, jinak mě asi klepne. My jsme měli svatbu teď v dubnu, tak předtím jsem se jakž takž držela na dietě, ale pak byl zase náááával nenasytnosti, takže jsem plácala páté přes deváté, je to boj a kolotoč s tou váhou, pořád dokola ch jo:(, nechci vidět až budu těhu, jak váha půjde nahoru, mě by to zas tak nevadilo, ale já mám problémy s tím, že mě naroste prvně zadek, stehna a ruce, takže jak říkám, před těhu se musím aspoň trochu odtučnit.

ivomal
2. črc 2008

no,ani moc nejím , furt jím stejně, ale Provera dle příbalového letáku zadržuje vodu a může zvýšit tělesnou hmotnost...jsem ve směs na zelenině a menší porce. Je fakt, že co jsem s manžou, tak se můj jídelníček upravil .. k horšímu..., ale ne tak drasticky. Snad až vysadím Proveru, tak to půjde dolů.... A kde si se vdávala?

zuzuza
2. črc 2008

Jéje to mě teda strašís s tou proverou, no mě taky přijde, že jsem nějak za poslední dobu nakynula, tak že by to bylo tím, taky se snažím jíst hodně zeleniny, jenže já mám po ní takový hlad, to se nedá, i při práci v kanclu, celej den sedím, mě tak tráví, že to není možný...no nic, musím se držet🙂, já jsem měla svatbu teď v dubnu a kousek od Brna, jsem z okresu Brno-venkov🙂

ivomal
2. črc 2008

jeee, Brno a okolí, tam jsem strávila 5 let svého života, když jsem ještě chodila na školu... 😀 Do Soběšic jsme jezdívali na smažák 😀 ..jo to jsem měla o 10 - 20 kg méně.... 😉 jojo, mládí v čudu a do důchodu daleko....