Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

krista1
9. únor 2012

@anabella_lee Ahoj tak jak pokračuješ s Proverou?Já ji dobírám tento měsíc.Jinak jsem začala měřit BT a jak jsi na tom ty?Aspoň jsem zjistila,že mám ovulku 🙂

anabella_lee
10. únor 2012

@krista1 Ahojky , tak jsem brala taky první měsíc. Čekám kdy dorazí MS? nebot je to už 9 dní a nic, jen špinění, ale do MS to má daleko. test je sněhově bilý, takže s těhu to nemá nic společného ☹ Tak ještě počkám a když tam tak zase poběžím na vyvolávačku☹ BT jsem si začala měřit nedávno, tak ještě ani nevím zda ovu byla.

anabella_lee
10. únor 2012

@krista1 Tak to vypadá že se MS začíná rozjíždět, no konečně 😀 aspon němusím na vyvolávačku 🙂 Tak zase odznova no ...

krista1
10. únor 2012

@anabella_lee A jak dlouho si měla zpoždění a máš tady někde graf s BT?Já ho mám na womenzone.cz,tam máš aspoň přehled co a jak a kdy.No já jsem po Proveře,taky druhý měsíc čekala až do 41DC a další jsem měla 30DC,teď to budu mít podle ovulky(z BT grafu)stejně...takže se to asi upravilo

anabella_lee
10. únor 2012

@krista1 měla jsem mít MS dle příbalového letáku od Provery 3-7 dní po dobrání, a to bylo tento týden ve středu, takže se to spozdilo jen o 2 dny tak to jde 🙂 Nemám graf na netu, píšu si to papírově. Teploty si měřím teprve 4 dny víš 🙂 Začnu poctivě od skončení MS

krista1
10. únor 2012

@anabella_lee no ono můžeš měřit od začátku cyklu,takže je dobře,že už měříš,já jsem teda po dobrání těch prášků měla zpoždění o 12dní...ale hlavně,že to došlo.Neboj příští měsíc se ti to upraví,já to většinou mám za 5dní od dobrání,teda kromě toho druhého cyklu,ona ta Provera tak rychle nezabírá a na hormonální profilu už si byla?

anabella_lee
10. únor 2012

@krista1 nene na ten asi teprve dojde. Teplotu se mi přes MS měřit moc nechce, nechám to až MS skončí. Přece jen když se teplota měří dole je to lepší až po. Jen můj pocit 😉

krista1
10. únor 2012

@anabella_lee já jsem si měřila teplotu v ústech a taky mi vyšla ovulka,koukni se na můj graf...prostě i tak to jde a je to přesné 😉

anabella_lee
10. únor 2012

@krista1 ono nejpřesnější je to asi uvnitř měřit. Když jsem tak začla asi to tak vyzkouším tento tento cyklus 🙂Jojo dívala jsem se na tvůj graf. U mě je problém že mám normálně zvýšenou teplotu a jsem zdravá, tak to musím měřít déle.

krista1
10. únor 2012

@anabella_lee no,ale v době ovulace se zvýší,tak ji třeba budeš mít přes 37,fakt zkus to.No je to nejpřesnější,ale podle mého grafu vidíš,že to i přes ústa jde...a i podle příznaků jsem věděla,že bude a vyšlo to...takže je to jedno...tak i tak,se ti ta teplota po ovulce zvýší ještě víc,když ji máš zvýšenou a jakou máš teda zvýšenou teplotu?A prý Provera teplotu zkresluje,takže pak až ji budeš brát,tak se po ovulce moc tím neřiď,jako kdyby byla do MS vysoká,tak to nemusí znamenta,že si otěhotněla,to je ta nevýhoda...no snad se vám to podaří,kdy MS přišla a ovulku máš,tak už není problém,podle grafu se pěkně zorientuješ 😉

krista1
8. bře 2012

@anabella_lee Ahoj,tak co jak pokračuješ v měření BT?Nebo už můžu gratulovat a zadařilo se?Co Provera bereš?Já už ne.Dobrala jsem ji.

anabella_lee
9. bře 2012

@krista1 Ahoj, jojo měřím měřím, Proveru mám ještě na jeden měsíc. Zatím žádná reakce, jen tak že mám 5kg nahoře ☹

krista1
9. bře 2012

@anabella_lee no jsou to hormony,tak to většinou působí,já jsem sice nepřibrala,ale byla jsem po tom strašně náladová a nervózní.A upravilo ti to cyklus?Mě jo,ale tento měsíc to vypadá,že ani ne...no tak nevím.

anabella_lee
9. bře 2012

@krista1 no tak po prvním balení ani ne, a ted ještě čekám, začlo špinění, takže počítám do 3 dnů to tady je, tak o trošku ano, ale cyklus bude 32DC. no taky jsem byla náladová 😀

krista1
9. bře 2012

@anabella_lee tak nemusela by to být MS,někomu provera pomohla přímo k otěhotnění,tak snad pomůže i tobě 😉

mysskyna
9. bře 2012

Ahoj holky,také jsem dneska dostalo od Dr. Provera. Dostala jsem jí proto, aby se mi upravil cyklus. Zhruba od 20DC mírně krvácím. Tak jsem na to zvědavá, zda to pomůže.Trochu se obávám těch vedlejších účinků ☹

krista1
12. bře 2012

@mysskyna Ahoj,neboj,vedlejší účinky nepůsobí na každého,můžeš to mít úplně v klidu,určitě ti pomůže.Držím pěsti. 🙂

anabella_lee
13. bře 2012

@krista1 no tak mi ta Provera moc tedy nezabírá pokud nepočítám přibírání kil navíc 😀 zlobí levý vaječník na kterém byla cysta, ten ne a ne začít pracovat, dobrala jsem proveru další balení a čekám už 9 den a pořád MS nikde, těhu nejsem, test byl sněhově bilý....BT taky skáče jak se jí za chce, je to jako na housenkové dráze.

krista1
13. bře 2012

@anabella_lee tak to mě mrzí,já MS mívám teď celkem pravidelně,ale podle BT grafu se mi nějak rozhodila ovulka,teda pokud nemám anovulák,jeden měsíc Proveru neberu a pak asi ani ovulka nebude či co 😒 No uvidím,až dojde MS tak nasadím Clostík a uvidím.Asi budeš mít delší cyklus,mě jednou MS přišla až za 14dní,takže až 41DC,takže ta Provera nepomáhá..proto mi doktor napsal ten Clostík,tak uvidím.Držím pěsti,ať MS dojde co nejdřív,podle toho příbal.letáku se neřiď,někdy to prostě do těch 7dnů od dobrání prostě nedojde,je to divné,ale asi na to má vliv i ta cysta.Tak snad se ti to co nejdřív vyléčí.To já teď začínám silně pochybovat o svých vajíčkách,kdo ví jestli vůbec nějaké mám ☹ Protože příznaky ovulky můžeš mít i bez vajíček 😢

anabella_lee
13. bře 2012

@krista1 no ja už tu cystu nemám, ona zmyzela, ale mohla se udělat další to nepoznám. Ve čtvrtek jdu na kontrolu na ultrazvuk, proč není MS. Tak jsem zvědavá co najde zase za nový problém 😒 To jsi měla tak dlouhý cyklus i když jsi brala proveru jo? No tak u pravého vaječníku MS dorazila 8 den po dobrání provery, je zakopaný pes v tom levém. No taky nevím zda mám ovulaci atd..ještě když ty teploty tak skáčou šíleně. Je to fakt věda teda...a než to klapne tak zešedivím asi z toho 😀

krista1
13. bře 2012

@anabella_lee Neboj,aspoň,že víš,že jeden vaječník funguje na 100% tak i tak můžeš otěhotnět,to je dobře,že ta cysta zmizela,třeba si těhotná,některé těhotenské testy nejsou spolehlivé,tak držím pěsti,ať všechno u doktora dobře dopadne.Jo i když jsem brala proveru druhý cyklus tak jsem měla takové dlouhé zpoždění,asi není něco v pořádku,tak snad mi ten clostilbegyt pomůže a už se konečně dočkám mimi.Držím pěsti,ať se taky brzy dočkáš 😉

anabella_lee
14. bře 2012

@krista1 tak tělíčko se asi zaleklo jít k doktorovi a možná že se MS rozjíždí 😀 tak uvidím jestli to ještě nezruším, včera bylo jen trošku krve na slipové vložce, tak snad se to dneska rozjede..

krista1
14. bře 2012

@anabella_lee no tak to je dobře,že ti MS přišla i bez vyvolávačky,je to lepší,držím pěsti,ať se to příští cyklus zlepší 😉

petulle1986
30. bře 2012

Ahojky holky tak pokud muzu taky se pridavam ke diskuzi o Provere. Dostala sem ji od dr. protoze mam nepravidelnou MS uz strasne dlouho :( Hormonalni profil je pry v poradku tak nevim co se to ve me deje, ze to nefunguje tak jak ma,. Me totiz MS i uplne vynecha resp. nedojde do 45dnu a pak jdu na vyvolavacku. Merim si BT a teploty mam dost nizke bych rekla . Vcera sem vzala prvni prasek Provery a a BT vyskocila rano z 36,3 na 36,82 myslite ze by Provera tak rychle mohla ovlivnit BT ? anebo je nadeje na OVU kdyz jsem ve 26DC? Jinak uz jsem zoufala a mam strach ze Provera nic nevyresi a ja budu na mimi cekat jeste hodne dlouho jestli se ho vubec dockam ☹

anabella_lee
30. bře 2012

@petulle1986 Ahojky, Provera ovlivňuje BT, proto jsem i přestala měřit, kvůli zkreslení a jednak mě to jen stresovalo. Užívám jí ted poslední balení 3 měsíc, pak půjdu na hormonální profil, MS po dobrání balení přišla do až tak do 10 dne, ne do týdne jak je uvedeno v letáku. Ale nakonec přišla. Tak uvidím jaké to bude jak jí užívat nebudu...

dulinnka
31. bře 2012

Ahoj holky,pokud můžu taky se přidam .Snažime se o druhe mimi už skoro 2roky mam za sebou 5cyklu s clostíkem a utrogestanem-nic nezabralo mam nizkou sliznici .taky rentgen vejcovodu a taky laparku s hysteroskopii.vše ok vejcovody průchodne .v nemocnici mi naordinovali na 4mesice proveru.Muj gynekolog nad tim krouti hlavou a posila nas do Zlína na reprodukční medicinu. pry mi provera nepomuže tak nevim asi jde jen o tu sliznici ale pomuže na to provera?nevim zdas ji brat nebo jit rovnou do centra je pravda že jseme vyzkoušeli asi už vše co se dalo..... 😒

krista1
16. dub 2012

@dulinnka Ahoj,tak jak si to vyřešila,začala si brát Proveru?Já už jsem ji dobrala a taky mi nepomohla,jen mi upravila trochu cyklus,měla jsem nepravidelnou MS.No a teď beru Clostík.A nezkoušela si třeba bylinky?Když je problém jen v té sliznici,tak by ti to mohlo pomoct,hodně holkám pomohl Kontryhelový čaj na sliznici 🙂

dulinnka
16. dub 2012

Ahojky,no mudr mi řekl že je to zbytečne a popravde jsem se na to pvyprdla 😖 ...cekam ted co bude bez jakehokoliv zasahu ale tento mesic se nedostavila (aspon dle testu) ani ovu tak nevim asi anovulak 😢 ...no Bylinky jsem zkoušela kontryhel hned na začatku a nezlepsilo se nic...ja mam Ms uplne pravidelnou takže fakt netuším

pernicekl
19. dub 2012

Ahoj, co se týče provery, tak jsem jí brala ve svých 15 letech, protože po první menstruaci se další dostavila až po 6 měsících. Doktorka nechtěla čekat na další a tak mi rovnou šoupla proveru. Brala jsem jí asi půl roku, kdy mi neustále měnila dávkování (to bylo někdy opravdu šílený), aby dosáhla dokonalého načasování mé menstruace 😒 Pak mi ji vysadila a místo toho, aby mi řekla - "slečno, máte problémy s hormony, nedoporučuji HA", tak mi rovnou dala HA. Tu jsem brala asi 5 let. Pak jsem se rozhodla ji vysadit nikoliv kvůli tomu, že bych chtěla otěhotnět, ale protože zastávám ten názor, že by do sebe člověk neměl dávat chemikálie zbytečně. A ajhle - 6 měsíců jsem neměla menzes. Tak ihned doktor a injekce a po ní opět provera. Beru jí teď druhý cyklus, 10 dní 2 tablety denně. Cítím se jako balón, jsem podrážděná, deprese, akné jako v pubertě. Celkově mi vadí přístup lékařů. Překvapilo mě například, že mi vůbec neudělal krevní testy, protože jsem dřív měla problémy se štítnou žlázou a to by mohlo mít vliv. Skoro nic ho nezajímalo a sotva jsem slezla z křesla, už jsem měla předepsanou proveru připravenou na stole. Prostě se těším, až ji vysadím a pak jí nehodlám už brát. Zkusím bylinky, které mi nezlikvidují játra 😉

krista1
3. kvě 2012

@pernicekl A proč si nezajdeš k obvodní doktorce,ať tě pošle na testy na štítnou žlázu,že si ji měla už dřív problémy?To by si pak do sebe nemusela cpát hormony 😉