Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

randr
5. čer 2012

Ahoj, můžu se zeptat, proč si všichni měříte tu bazální teplotu? K čemu je to dobré? Není lepší si prostě udělat ovulační test?? 😕

naomi6
5. čer 2012

@randr Ahoj, myslím si, že měření bt je důležitější než ovulační test. Obzvlášť u žen, které mají nepravidelný cyklus. Ovu testy jsou drahé a navíc třeba mně nikdy nevyšel pozitivní i přes to, že jsem ovulovala. Podle bazální teploty zjistíš, jak tělo funguje a něco se o něm dozvíš. Mně osobně měření bt hodně pomohlo. Měla jsem velmi dlouhé a anovulační cykly...... Ovu testy u mě nepřipadaly v úvahu. Když máš cyklus dlouhý třeba 70 dní, tak by ses nedoplatila 😉, ale je jasné, že pokud má někdo cyklus pravidelný, tak ovu testy jsou super 🙂

randr
5. čer 2012

Aha, no mně doktor právě taky říkal o tý bazální teplotě, ale přišlo mi to jako strašnej opruz si furt někam strkat teploměr a zapisovat. Právě jsem měla taky nepravidelnej cyklus, tak jsem nakoupila 30 testů a jela nonstop skoro celej měsíc až se to tam jednou ukázalo. 🙂

naomi6
6. čer 2012

@randr Tak pokud se ti nechce měřit bt a vyhovují ti ovu testy, není co řešit 😉 Držím palce

venuss
10. čer 2012

ahoj holky, proveru ted beru první cyklus. Mám PCO a snažíme se o druhé mimi, menstruaci nemám vůbec a ovulaci taky ne, tak mi doktorka napsala clostik 5-9DC a proveru 16-26DC. No, doufám,že co nejdriv otehotnim,chteli jsme navazat druhou materskou na první. Zatim proveru beru druhy den, tak nepocituji zadne zmeny, ale pri clostiku me zacalo bolet v podbřišku, doufám, že to není zánět dělohy a doufám,že nemám cystu...Doktorka mě chtěla ohlídat mezi braním prášků,ale bohužel měla ten týden dovolenou a zadny zaskok za ni nebyl.☹

krista1
24. čer 2012

@venuss Ahoj tak jak si dopadla u doktorky,nemáš teda cystu,doufám,že ne.Chtěla jsem se tě zeptat,jak si přišla na to PCO?Doktorka to poznala z utz,nebo si byla na vyšetření vaječníků?A jak dlouho se už snažíte o mimi?Já jsem teda Proveru brala i Clostík a nic nepomohlo,tak jsem si řekla,že to zkusím bez hormonů a uvidí se 🙂 Měla jsem jít na preventivku,ale nechám to až po dovolené,ty dva měsíce se nic nestane 🙂

venuss
24. čer 2012

@krista1 ahojky, děkuji za optání, byla jsem u doktorky a ta mi řekla,že u clostilu je bolení v podbřišku dobré znamení, že to znamená, že se něco děje a že tam vidí tekutinu,tak je možné, že jsem měla ovulaci... Dnes je to cca 14 dní od návštěvy doktorky a menstruace nikde a na těhu testu //, ta jedna je slabší a už nesílí, ale je tam. Volala jsem doktorce,kdy mám přijet a říkala, že za 14 dni od vynechani menstruace. asi to čekání nevydržím. Mám strach, aby to nebylo mimoděložní, nebo aby to nebyl jen nejaky plany poplach... no, mám strašně smíšené pocity a nejraději bych chtěla už všechno vědět... 🙂 ale jsem rada,ze vim, ze clostil zabral... 🙂

ajulinek
14. črc 2012

Ahojky potřebuji poradit, beru clostilbegyt od 5tého dne cyklu 5 dní a od 16dne proveru, beru to teprve druhý měsíc, teď jsem 17tý den a mám pozitivní ovu test, nemůže ta provera té ovulaci zabránit? Podle ovu testu by měla proběhnout asi zítra, když je dnes pozitivní....

lucijeta
17. črc 2012

@ajulinek prej ne, že tam není taková dávka progesteronu aby jí zabránila, ale taky jsem někde četla že může takže fakt nevím 😒

ladka18
19. zář 2012

ahojky,tak z těch příspěvků jsem blázen,já v žádném případě otěhotnět nechci,(47 let),v dubnu jsem si nechala zavést tělísko Mirenu,abych nemenstruovala,ale trochu stávkuje.Lékařka mě napsala proveru,ale jak tady čtu tak má MS srovnat a ne zastavit,tak nevím jak na tom budu.a docela mám bušení srdce jako kdybych měla nervy a při tom jsem relativě v pohodě

lucijeta
23. zář 2012

@ladka18 přesně tak, srovná ms, hezky dorazí vždy po dobrání provery.. moc nechápu jak ti ji má zastavit, ale snad dr. ví co dělá 😅

lenty
3. říj 2012

dobrý den,......boužel jsem v 9tt týdnu potratila a musela jsem jít na čištění. A jak to v našem zdravotnictví funguje, tak zákrok nebyl zrovna nejlépe odveden, jelikož jsem pak pořád špinila. Tak jsem šla k mé dr na kontrolu, kde mi řekla, že mi tam ještě něco zůstalo. Dala mi nějakou injekci do zadku a homeopatika Secala na dva týdny, pak jsem měla jít na kontrolu. Moc nadšeně se na ten ultrazvuk tehdy nedívala a když jsem se zeptala jestli budu moct mít ješt mimi tak mi řekla, že se uvidí při kontrole. No hrozný, na kontrole dobrý. Děloha se prej zahojila, že to z čeho měla strach, je v pořádku. Ale ten den co jsem tam šla jsem zase začla špinit. Koukala na sílu sliznice a prej je na ms nízká, že to je spíš z čípku, předepsala mi nějaké hormon. náplasti na tři týdny a pak na 10 dnů proveru, že mi to upraví ms. Náplasti byly jen na objednání a než během dvou dnů došly tak se mi špinění rozjelo jakoby v krvácení při ms. Tak jsem jí volala, co teď a ona, že si teda mám dát první náplast 5. den krvácení, že ty náplasti by to krvácení měly zastavit, cože se tedy stalo a 18. den začít k tomu brát tu proveru. A že by pak měla dojít ms a pak že už brát nemám nic. Mám trochu strach z toho, že z ní přiberu...je to možný za těch 10 dnů? Už mám dceru, ale ještě jedno mimi chci, tak to samozřejmě pojím, tak jen doufám, že to má nějaký smysl a že bude vše v pořádku a budu moct být ještě těhotná.

lenty
3. říj 2012

byla by možnost otěhotnění i teď přes ty náplasti a proveru????????? Je možný, že by ty hormony mohly nějak jakoby vyvovalt větší citlivost k otěhotnění? Náplasti jsou estrogen, provera progesteron.....pokud se nepletu

krista1
11. říj 2012

@lenty držím ti moc pěsti,aby si mohla mít ještě jedno dítě,neboj z Provery na jeden cyklus určitě nepřibereš 😉

martinaj23
11. říj 2012

Ahoj, začala jsem si měřit BT, myslíte, že pokud se teplota zatím nikam nevyhoupla, že může ještě k ovu dojít? nyní jsem 20 dc s teplota stále 36,6 - 36,4

naomi6
16. říj 2012

@martinaj23 ahoj, záleží na délce cyklu. 20DC je ještě v pohodě, ovulace může klidně ještě přijít. Držím palce 😉

martinaj23
16. říj 2012

@naomi6 no já právě nemám moc cyklů na srovnání, první po vysazení prášků byl klasicky 28, další bohužel už cca 50 dní a to s vyvolávací injekcí od doktora ☹

naomi6
16. říj 2012

@martinaj23 Aha, tak to chce nejprve srovnat cyklus a pak se teprve snažit. Mám to za sebou, taky jsem po vysazení HA měla velké problémy s cyklem. Pomohl mi clostil a utrogestan. Naštěstí po porodu se mi cyklus srovnal krásně sám a ms mám na den, snad i na hodinu. Prášky už v životě nechci brát. Tak přeju, ať se to co nejdříve srovná

simcali
18. lis 2012

Ahojte. Proveru jsem dostala abych otehotnela..ted ji beru 2 mesic, mam brat jeste dve pilulky a dostala jsem krvaceni,je to mozne??

hajari
22. lis 2012

ahoj, první měsíc jsem brala proveru na podporu otěhotnění. Dr. mi ji předepsal od 15 DC po 12 dní 2x denně. Prvních pár dní po začátku užívání mi bylo celkem dost nevolno - pocity nafouklosti břicha, bolest žaludku až na zvracení, únava. Asi po 5 dnech nevolnost ustoupila. MS jsem dostala 30 DC, přičemž normálně mám 33 - 34 DC. Jenže nebyla to normální MS, spíše jen špinění (hnědé barvy). Trvá už 6.den, ale špiním jen opravdu málo, jen na intimku. Prosím o radu, je to normální? Mohla bych být těhotná nebo se jedná jen o důsledek užívání provery? Mimi bych si moc přála.

martinaj23
2. pro 2012

Ahoj, beru Proveru 17.-25.DC, kdy by měla cca dojít MS? Sestřička říkala, že co nejdřív, ale jsem 29.Dc a stále nic - tedy nejlepší by bylo, kdyby už MS nepřišla -snažíme se otěhotnět 🙂 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/martinaj23/g...

lucijeta
2. pro 2012

@martinaj23 BT už jde dolů, tak pokud ještě těhu nejsi tak ms by měla dojít brzy, já ji mívala 2-3 dny po vysazení provery

martinaj23
2. pro 2012

no já právě měla poslední Proveru ve středu, tak se necháme překvapit. snad nebudu muset zase na vyvolávačku ☹

martinaj23
2. pro 2012

@lucijeta a ještě jsem pro srovnání přidala do alba graf před 2 lety - také 1.měsíc s proverou (pro srovnání teplot jen uvedu, že šlo o jiný teploměr)

martinaj23
5. pro 2012

Tak to opět tento cyklus ani přes Proveru nevypadá ani na těhu ani na příchod MS ☹ mám počkat do pondělí a pak opět vyvolávací injekce ☹

katerina34
19. pro 2012

Ahoj holky,tak to tady pročítám a abych řekla pravdu,moc tomu nerozumím. Proveru beru teprve chvilku,vlastně jsem ji před dvěma dny dobrala. Ráda bych se zeptala,po jak dlouhé době,po vysazení příjde MS?? Bolí mě po ní prsa,jsem unavená a přibrala jsem už dvě kila,ale to je asi normální??

bobikkjana
20. pro 2012

Ahojky holky já začínám s proverou od 1.1. Dostala jsem jí na srovnání cyklu, protože se snažíme o mimčo, na jiné diskusi se do mě pustily holky, že si do sebe jenom nechávám cpát hormony a spíš bych si měla tělo od všech hormonů vyčistit. Já ale svému doktorovi důvěřuju. O miminko se snažíme od února a brala jsem za tu dobu lindynaette na srovnání cyklu a norethisteron na špinění, které jsem měla tři týdny snad to není zas tak moc.... 😒

@katerina34 díky že tu mám parťačku ve snažení

@martinaj23 také se pořád snažíte??

bobikkjana
20. pro 2012

Holky a ještě dotaz nikdy jsem BT neměřila, myslíte, že mám začít?? A jak měříte ráno než vstanete z postele každý den???

martinaj23
24. pro 2012

@bobikkjana Ahoj, snažíme se stále, teď to vypadá, že dle BT ovu přišla a mám teď zase začít brát proveru, upřímně se asi ještě rozmyslím
BT - měření - měřím 3.cyklus a to vždy ráno před vstaním z postele, jinak už to není bazální (základní) teplota

martinaj23
27. pro 2012

Akorát jsem teď přišla od doktora a jsem na 24. ledna objednaná do Gennetu - tak uvidíme co se mnou vymyslí 🙂 kontryhel piju a teď jsem dostala leták na nějaký nosifol - ale popravdě, je to balení po 20 sáčcích, užívá se min. 3 měsíce a cena za jeden měsíc je cca 400,- ☹ tak zkusít teď do toho ledna kontryhel - to je nic proti ničemu