Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

zuzuza
2. črc 2008

Jojo moje řeč, tčicítka na krku, bezdětná, už nějak ten život postrádá smysl, teda už jako že jsem fakt zralá na to malý, dneska jsem byla u kamošky, ta má 3 letého kluka, je to teda děsnej raubíř, ale vážně bych si takovýho přála, jak se s ní pak mazlil a říkal že ju miluje, ale mě teda mazlit nechtěla a ještě mě liskl 😲

zuzuza
2. črc 2008

Jo a moje dieta šla zase do háje, pač mě připravila jednohubky a taky zákusek 😀 a vysvětluj někomu že si vážně nedáš, když ti tvrdí, že výjimka se může, u mě je ta výjimka každej den :(.

ivomal
2. črc 2008

no, my byli dneska opékat buřty s budoucími sousedy....měla jsem pouze jeden, ale jen proto, abych neurazila a taky taaak krásně voněl a měla jsem docela hlad....to mi povídej, já třeba nepeču, z principu, že bych to musela ochutnávat, pak mi to moc nejde a ve finále mě to nebaví a potom na sladký mě moc neužije, ale co naděláš, když kolegyně v práci pečou a skoro denně tam něco tahaj a občas prostě nejde neodolat...a to slyším furt...vem si, výjimka a pod... a to je peklo...... 😠

zuzuza
3. črc 2008

Nazdárek ivomal, naštěsrí u nás v práci mě nikdo nic nenabízí🙂, tak aspoň něco, dneska mám supr oběd, tuňáka ve vlastní štávě a k tomu jsem si vzala kedlubnu a velkou červenou papriku a kneckebroty...horší to ale bude o vejkendu, to jdem k máti na oběd, no v sobotu má být smažený květák, já vařrený, v neděli pečené maso, to si dám a v sobotu máme ´6 let s manžou, teda 6 let jsme spolu, takže to půjdem oslavit na nějakou věču a to si asi dietku nedám:(...jinak ivomal, si představ, že měřím teploty a jako minule asi 3. den provery mě teploty stouply na 37 a držely se až do ms, takže asi 19 dní, tentokrát vůbec žádný vzestup a to už jsem 5. den, teplota 36,6,. divný co? Jsem si říkala, jestli třeba minule jsem nemohla být v tom, když ještě 9 dní po proveře se teploty držely až pak došla ms, jestli to třeba samo nemohlo odejít, ale to asi ne.

ivomal
3. črc 2008

Ahojky Zuzu, já jsem někde četla, že se to stává dost často, ale prostě se vajíčko nestihne dobře zahnízdit a pak odejde se sliznicí. Většinou to ani nepoznáš. Ale taky je to ovlivněné okolní teplotou, já mám teď například daleko nižší naměřené teploty, než v předcházejících cyklech a to je způsobeno tím, že spím u otevřeného okna. Rozdíl mezi minulým cyklem a současným cyklem je vidět na křivce taky. Taky jsem četla, že každá jsme jiná a u některých žen jsou předovulační teploty normální kolem 36,5 a poovulační kolem 37 a u některých je to celé o 0,5 stupně posunuté dolů a taky záleží kde měříš a čím měříš. Já mám dneska po ránu třeba 35,80, ale v noci bylo chladno a taky já měřím v ústech a digitálním teploměrem. A taky záleží na délce luteální fáze. Tu mám hrozně krátkou. Ještě mě napadlo, nikde není psáno, že nemůžeš po otěhotnění mít ms, může se to stát, ale teploty by pak neměli klesnout pod vyznačenou ovu linku, ale nemusejí být nutně 37 C. Podívej se na teploty, jak se ti drží po ms, jestli jsou pod linkou nebo nad a když jsou nad tak zkus test. Ale to jsou pouze dohady, já taky vždycky doufám, že u mě došlo k nějaké výjímce a je zaděláno. Myslím si, že u nás snažilek je to normální stav mysli 😀 .

zuzuza
3. črc 2008

Jasně ivomal, tak to víš, červík vždyky hlodá, právě přes ms jsem teploty neměřila, tento měsíc jsem to vážně zanedbala, měříla jsem před proverou a teď až poslední dva dny a teploty po ms a před ní právě klesly, takže těhu to asi nebude. Já právě měřík každý den ve stejnou dobu před vstáváním, měřím v ř....ce, digi teploměrem, právě si myslím, že sem po ráno tak spocená, z té noci, že by ty teploty měly být vyšší, ale jsou fakt jen 36,6, no tak uvidím, třebas ještě stoupnou, každopádně jak jsi už jednou tady psala, každej cyklus je úplně jinej, že? Teda jsem vážně trochu naštvaná, ale třeba jsou ty nízký teploty signálem, že se tělo už vzpamatovává při léčbě, i když to je asi blbost, pač vlastně po ovu se teploty zvyšují taky vlivem hormonů, takže po proveře by asi měly. No je to fuk, to jsou jen mohje dohady, uvidím, co mi řekne mudr. na další prohlídce🙂, už abych tam byla, byla jsem tam naposledy na prohlídce někdy v květnu:(, nejraději bych tam chodila každej tejden🙂

elennka
3. črc 2008

ahojda holky, co se týká teplot, jak psala Ivomal... nikde není napsané, že v těhu musí být teplota nad 37, kamarádka byla těhu a měla poovulační teploty v rozmězí 36,7-36,8.. každá žena je jedinečná.. Jinak po Proveře a dalších progesteronových preparátech se BT zvedá, jako by bylo po ovulaci.. ale k ovulaci nemusí docházet.. Provera se v těhu nesmí.. spíše je na srovnání cyklu.. gyndaři dávají a když zabere, tak potom volí spíše Utrogestan či podobné preparáty... Na srovnání je docela dobrý přírodní preparát "mateří kašička", já jsem ji teď užívala a ovulka přišla sama....

zuzuza
3. črc 2008

Elennko a co když teda jeden cyklus jsem měla s naprosto ukázkovými teplotami při proveře a po ní až do ms, nad 37 a tento cyklus mám pořád 36,6, 2x bylo 36,9, ale teď 5. den provery pořád kolem 36,6, v tom se už ale vůbec nevyznám. O té mateří kašicce jsem taky slyšela, že bych vyzkoušela? kde se to dá sehnat a jak se to užívá? Když já nevím, jestli by toho už nebylo moc, beru tu proveru, pak metformin a pak ještě budu mět další stimulant, k tomu všemu ještě léky na štítnou žlázu, tak aby se to nějak neovlivňovalo, beru skoro denně teď ještě léky proti alergii a popíjím kontryhel, nevím jestli jsi už slyšela o pco, ale to já má, takže zřejmě ovu vůbec neprobíhá a samotná stimulace zatím taky ne a to už se snažíme od ledna, o pco jsem se dověděla že mám v květnu:(

elennka
3. črc 2008

No mateří kašičku můžeš užívat...klidně i s proverou. Jediná kontraindikace je alergie na včelí produkty... Jinak s těma teplotkama, záleží jak ti reaguje tělo... prostě jednou je to tak a jednou tak... Co se týká metforminu, tak účinky jsou znatelné tak po 3-6 měsících... já jsem bohužel reagovala špatně, tak jsme s metforminem přestala.. před a po laparce jsem užívala mateří kašičku... a teď mám ovu bez léků. Co se týká PCO.. je vhodná téměř vždy laparka s drilingem vaječníků.. protože málokdy dojde k ovu.. s drilingem má možnost folikul prasknout a je větší pravděpodobnost ovulky a následného těhu...

elennka
3. črc 2008

zkus www.cenap.cz mají poradny v celé republice a ohledně BT a všeho rádi poradí a do ničeho netlačí...

zuzuza
3. črc 2008

Jeje elennko díky moc za ten odkazek a za radu, hned se mrknu, ale tak nějaká šance při té stimulaci je nebo ne? A když by pomohl ten metformin, tak taky že jo? to by bylo, aby ani jedno nezabralo, na tu laparku bych šla určitě, tak asi bych počkala do konce roku, jestli zabere metf. a stimulace, pokud ne tak po novem roce na laparku a pak pokud nic tak na ivf.

elennka
3. črc 2008

ale Provera nestimuluje.. jen upravuje cyklus. Stimuluje se Clostilem. Metformin je na podporu inzulinové rezistence... jsem na icq a skypu.. poradila bych ti

zuzuza
3. črc 2008

A jaké máš prosím icq? Já mám 369327586🙂

ivomal
3. črc 2008

Ahojky holky, jaká byla u Vás bouřka? Tady nic moc, jen vypadával proud a je stejně děsný dusno ještě teď..... 😖

ivkaj
15. črc 2008

Ahoj kočky, můžu vás poprosit o váš názor?
Po odběrech hormon.profilu, které vyšly v pohodě jsem chtěla po Dr. něco na srovnání cyklu, protože to teď bylo 32, 27 a 38. Předepsala mi Proveru, ale jak jsem to tak četla na netu, většinou se předepisuje na vyvolání MS a když se začně brát před ovu, tak ji zablokuje a já bych ji měla brát 15-25 DC.
Ale jak tak na to koukám laickým okem, v průměru mám ovu 17DC tak teď nějak nevím jestli má smysl se tím vůbec cpát, když nemám problém s chybějící MS, ale pozdější ovu.
Díky

kalci
16. črc 2008

Ivkaj, tak přesně tohle dilema jsem měla taky. Já mám ovulaci asi jen 4x do roka. Ale když přijde tak ne dřív než 17DC. Proveru jsem měla napsanou od 16DC. No na tři měsíce jsem jí vyzkoušela, ale řekla bych že na úpravu cyklu mi nepomohla vůbec. Délka cyklu závisí na ovulaci. Po ovulaci to bývá 12 až 16 dní. Takže když máš ovulaci 17 DC tak MS dorazí 29-33, když ale budeš mít ovulaci třeba až 20 den MS dorazí 32-36DC. Pokud máš ovulaci určitě každý cyklus a druhá část cyklu po ovulaci je alespoň těch 12 dní, tak bych to asi neřešila a počkala co to udělá. Jak dlouho už se snažíte? Zkus tomu doktorovi ještě zavolat a domluvit se jestli by to dávkování Provery nešlo upravit podle tvého cyklu a ne podle tabulek.

ivomal
16. črc 2008

Ahojky holky, tento měsíc jsem se rozhodla Proveru vynechat....zase mi nepřišla ovu, tedy FF to nevyznačila. Uvidíme co to udělá. 😉

zuzuza
16. črc 2008

Ahoj holky, máte pravdu provera ovu potlačuje, ale pokud ovu nemáte, jakože máte problém -anovulaci, tak si myslím, že se brát může.
Ahooooj ivomal!! Já ted brala proveru 2. cyklus a vše v pohodě, MS dorazila dokonce už třetí den po dobrání, takže cyklus 29 dní. Beru 17. - 26. dc, jinak pak mi to prý dá mudr. 20-25 dc.

ivomal
16. črc 2008

Ahoj Zuzu, já měla teď zase cyklus 25 dní...stejně jako minule. Zkusím to bez, chci vědět , kdy bude Ovu...Začla jsem cvičit Mojžíšku a peru do sebe ty bylinky a Femík. Mluvili jsme o tom s manžou, je taky pro to to na jeden měsíc vysadit, protože mi ten poslední týden s Proverou bylo fakt blbě...až na zvracení, byla jsem hrozně unavená a začínali mi vadit i některé vůně, a furt mě bolelo v podbřišku jako na Ms. A přišla Ms a do dvou dnů jako když utne a i bolesti bříška přešli. To jsem takhle nikdy před ms neměla.

zuzuza
16. črc 2008

No to je zajímavý ivomal, tak jasně zkus to bez ní a uvidíš, jestli přijde ms sama a jestli bude i ovulka, držím pěsti🙂

ivomal
16. črc 2008

Díiky 🙂 Zuzu. Aco ty? Jak vlastně válčíš?

zuzuza
17. črc 2008

Nazdárek Ivi, no já válčím furt stejně, včera večer mě volala mudr. že bych se jí už mohla dojet ukázat, juchuuuuuuu, ani si nedovedeš představit, jakou já měla radost, ptala jsem se, jestli už začnem stimulovat, říkala, že se uvidí, dle ultrazvuku a tak, takže tam jedu př. pátek. Říkala, že je super, že mě ms došla už třetí den po proveře, že to už se možná hormony ustálily, ale víš jak,¨sice se strašně těším, až se na mě podívá, jestli je nějaká změna a jestli už začnem stïmulovat, ale na druhou stranu se děsně bojím toho, že mě zase řekne, že ještě není ten správný čas, že se to třeba až tak nezlepšilo a mě pak už klepne....no ne, samozřejmě bych to nějak přežila a bojiövala dál, ale raději bych tu první variantu🙂

ivomal
17. črc 2008

No vidíš,to máš moooc dobrý,mě ms taky chodí 3 den po Proveře. Už dvakrát za sebou 🙂 . Taky bych už brala nějakou stilmulaci...ale dr. zatím nechce nic jiného řešit. Jinak, minulý týden přišla jedna má kolegyně, že se bude vdávat, protože musí....v březnu vysadila HA hned v dubnu do toho vlítla.....fakt povzbuzení vpravý čas. Moooc ji to přeju, ale proč to nejde tak jednoduše u všech.... ☹

zuzuza
17. črc 2008

No jak dlouho že už se snažíte a že bereš tu proveru? Pokud máš prokázanou ovu, tak ti asi doktor zatím nechce nid¨c dávat že? Ale pokud ovu není, tak by ti měl taky něco dát, ne? pořád jen čekat s proverou se tak max. upraví cyklus a naroste sliznice, ale jinak nic......no to je tedy nadělení, to mě přijde naprosto neuvěřitelný, že se někomu hnedn napoprvé podaří otěhu, to mi teď přijde¨jako něco nemožného. Když už musíme čekat, dobře, ale proč proboha tak strašně dlouho? Vždyť my už se snažíme 7 měsíců, vím, někdo i několik let, ale proč je to tak nespravedlivý....to jsou asi otázky, na ketrý nejsou odpovědi, ale pěkně mě to štve, musíme si asi říkat, že nás to taky čeká, jednou:( Uvidím po prohlídce, možná, že teď je to dobrý, že nevím na čem jsem, horší to bude až mě řekne, že to není tak ok jak si představuje, pač jestli už ty stimulanty nedostanu, tak jako nevím kdy, pač už to bude třičtvrtě roku v září co se snažíme a já jsem nastoupila léčbu až teď a na umělý se posílá po roce snažení, jenže když jsem ještě ani nezkusila stimulaci, tak tam jít nemlžu že? takže abych pak na umělko nešla až za rok, s takovouhle, pač to se dělá tak, že se třeba dva měsíce stimuluje, pak dva měsíce bez, pak zase stimuluje...ale když to třeba nikam nevede?????No uvidím, v pátek budu moudřejší, teda ten příští, taky se dočkáš, neboj🙂

ivomal
17. črc 2008

od doktora ovu prokázanou nemám....nic neřešil...prostě zatím Provera...ale mě došla trpělivost.... 😠 , je mi z ní zle a tak to tento měsíc zkusím po svém...a pak ho přepadnu. Po dovolený. Snažíme se už 5 cyklus. Já chci vědět podrobnosti, jak funguju a nebo nefunguju....jenomže se nesmím nechat odbít jako minule.

zuzuza
17. črc 2008

Jasně Ivi, prostě se ho zeptej, jak to jako hodlá dál řešit, že se furt nic neděje a z¨že už se snažíte taky celkem dlouho,mě se to říká, že? Já mám strašnou výhodu, že moje mudr. mě řekne úplně vše, strávím u ní v ordinaci vždycky tak 20 minut a pak to ještě někdy probíráme mimo práci s ní, takže se jí můžu na vše zeptat a vím, že pro to udělá maximum, ale kdybych chodila k cizímu doktorovi, tak bych si jistě plánovala, jak ho budu zpovídat, ale ve finále by na to buď u něj nebyl čas, nebo z jeho strany ochota, minulej doktor mě jen řekl, že kdybych chtěla otěhotnět, tak že by se mě to nepovedlo a že až budu se snažit, tak že mě dá nějaký léky na podporu vajíček, tot vše jako. Taky mě řekl, že cysta na vaječníku musí pryč, byla 3 cm, chtěl, abych šla na laparku, tak jsem přešla k té známé a ta mě řekla, že je to v poho, že ta cysta ničemu nevadí a že jistě časem zmizne sama, tak na co on by mě tehdy hned kuchal???Dneska už je cysta menší a myslím, že tam možná není už vůbec, takže je to asi tak nějak mno s těma doktorama....

ivomal
17. črc 2008

Achh jo, nemáme to prostě lehký....Zuzi, to máš fajn s tou cystou, že mizí sama..já jsem taky byla vždy pro to to řešit jinak než radikálně....Jinak dneska mám FAKT DEN BLBEC...... 😠 😠 😠 Jsem se dozvěděla, že asi budu muset zaplatit daň z převodu z nemovitostí za toho kryp.., od kterého jsem byt před skoro 4 lety koupila a teď záleží na tom, zda ukecám promlčecí dobu (což půjde možná o dny)... ten deb... sedí v base, protože je to jeden z těch pivních skautů, který umí děti dělat, ale ne se o ně starat a dluží tudíž na ně alimenty (což jsem se taky dneska dozvěděla a to jsem si myslela, že toho člověka už nikdy v životě neuvidím)... jsem byla před lety fakt blbá, že jsem si nedala do smlouvy nějaký lepší páky, jako ho uhlídat to zaplatit....teď už je znám a vím...jenomže člověk byl mladej, bez peněz nazbyt a snažil se to udělat co nejednodušeji a hlavně jsem byla nána jena naivní a blbá... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...Jediný co mě utěšuje, že to nebude moooc závratná částka, protože ten byt byl fakt levnej🙂

zuzuza
18. črc 2008

Ahojky Ivi, no to ti řeknu, to jsou teda radosti, tio je teda něco, snad se to vše brzo vyřeší a ve tvůj prospěch, tak na nějakou dobu zase budeš mět plnou hlavu starost¨í a nebudeš myslet na mimi a třeba samo přijde ne?

ivomal
18. črc 2008

... doufám, ńo to jedině 🙂)) Manža je vytočenej do běla..... 😒 .. snad ho to dneska už přejde. Víkend před námi, ms za námi🙂

zuzuza
18. črc 2008

Přesně tak, víkend před námi, tak pěkně šup šup, po víkendu zase písnem, co nového🙂, my jedem kamsi na chalupu, kde bude víc lidí, tak jsem zvědavá, jestli na nějaké snažení bude čas a hlavně klid, ale musí, pač př. sobotu u¨ž zase začínám s proverou, ale to už budu aspoň vědt, jak na tom jsem🙂