Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

dammanka
7. bře 2011

Ahoj holky! Zdravím všechny, co máte zkušenosti s Proverou. Chci se zeptat. Doktor mi naordinoval Proveru od 17DC. Podle teplot ani ovu testů jsem ovulaci do 17DC neměla. Je možné, že ovulace může přijít až ve dnech, kdy se bere Provera, nebo je Proverou blokována?

leeena_4
7. bře 2011

@dammanka ahoj, proveru jsem brala půl roku a vím, že ovulace může přijít i během braní provery. Blokovat ji může, ale nemusí. 😉

dammanka
7. bře 2011

@leeena_4 Díky za odpověď! 😉 A zkoušela sis měřit teplotu? Mně při braní teplota stoupla a pak při dobrání stoupla ještě víc, až nad 37°C. Ovu Ti potrvdily ovulační testy, nebo jak jsi ji zjistila?

leeena_4
7. bře 2011

@dammanka no, u mě je to složitější. Já měla ovulaci jen jednou, protože mám syndrom PCO. Ale vím na 100% že to funguje. Kamarádka takhle otěhotněla. Brala Proveru 16-25 DC a na 20DC měla ovulku a z toho má krásného chlapečka 😉 Jinak provera může a nemusí zvýšit bazální teplotu. Já měřila a zvyšovala mi ji o cca 0,2 stupně. Po ovulce mi stoupla nad 37

dammanka
7. bře 2011

Tak teď jsi mi zvedla náladu 🙂 Já myslela, že pokud do 17DC (než začnu brát Proveru) nemám ovulaci, tak pak už mám smolíka. Teď mám čtvrtý den 37,1°C, tak možná OVU proběhla. Každopádně podle příbalového letáku mám dostat MS do středy, tak uvidíme 😉 Jinak jsem koukala, že už toho máš taky dost za sebou ☹ Tak Ti budu držet palce, aby Ti v Gestu pomohli. Koukám, že jsi taky pražačka, mohla by jsi mi prozradit, ke kterému dr. chodíš? Poznávám ve Tvých popiscích toho svého a navíc mi potom taky vyhrožoval Gestem ☹

leeena_4
7. bře 2011

@dammanka nemáš smolíka, neboj. i jsem viděla spoustu grafů, kde holky braly progesteron (i proveru) a ovulovaly 😉 Děkuju za držení palečků 🙂. Chodíme k primáři k panu doktorovi Černému a ničeho se neboj, v CARu se není čeho bát, nám se dost ulevilo, co jsme tam 😉

dammanka
7. bře 2011

A jak se teda pozná ta ovulace, když beru Proveru? Tak tohohle pana doktora neznám. Já zatím zkusím bojovat a doufám, že se Gestu nedočkám ☹

lena.k
7. bře 2011

@dammanka Ja jsem mela ovulaci taky az po Provere (beru od 15DC). Provera ovulaci neovlivnuje, progesteron podporuje rust delozni sliznice, pokud ji pak prestanes brat, tj. hladiny progesteronu klesne (pokud jsi tehotna, tak neklesne, ptz progesteron dal produkuje placenta), tak dojde k menstruacnimu krvaceni. Co se tyce ovulace, tak ja pouzivam ovulacni testy. Provera mi teplotu zveda, takze musim jinak. Ovulaci poznas i podle ostatnich priznaku (hlen, cipek, ovulacni bolesti), dobre je to popsani tady http://merenibt.xf.cz/index2.html.

dammanka
7. bře 2011

@lena.k Děkuji za vysvětlení. Ještě jsem se chtěla zeptat. Pokud jsi teda měřila teplotu v cyklu s Proverou. Co ti udělaly teploty po dobrání Provery?

lena.k
7. bře 2011

@dammanka spadly, jako klasicky pred MS. Zkus kouknout tadyhttp://www.fertilityfriend.com/home/311f23 , Cycle 01/21/2011 je muj prvni cyklus s Proverou. Ted zacinam druhy,

dammanka
9. bře 2011

@anoli85 Ahoj Anoli! Koukám, že jsi tu psala o Proveře, když jste se ještě snažili o miminko a teď už to máš "za pár" 🙂 Tak jsem se chtěla zeptat, jestli ti Provera k otěhotnění pomohla a jestli jsi případně měla ovulaci až při braní Provery. Jinak gratuluju k těhotensví!

anoli85
9. bře 2011

@dammanka Ahojky, já jsem Proveru brala jen jeden cyklus, pak jsem ji vysadila, protože mi po ní bylo zle. Po Proveře jsem nic jiného nebrala, povedlo se to samo, i když to nějakou dobu trvalo 🙂 Jestli jsem v tom jednom cyklu, kdy jsem ji brala, měla ovulaci, to netuším.. BT jsem měřila a vyskočila mi zrovna v první den braní Provery, takže fakt nevím, jak to nakonec bylo.. Moc přeju, ať se Vám to taky brzy povede 😉

petku0204
14. bře 2011

@lena.k
tak jsem testovala dál a nejsilnější čárky jsem měla 22DC a 23DC stejně silné nebo možná malinko silnější než testovací. Ale nevím jestli to není moc pozdě od začátku menstruace. Jak jsem psala od 20 do 24DC beru již třetí měsíc proveru. Tak snad to ovu byla 🙂)

lena.k
14. bře 2011

@petku0204 No, pokud vim, tak nektere holky ovuluji i pozdeji v cyklu, takze 22DC je ok. Ja mam treba prumernou delku cyklu 30dni a prumerny den ovulace 15DC, coz je teda zhruba v te pulce. Ale jak rikam, nekdy je to pozdeji, nekdy driv, hlavne, ze je 🙂 Na FF se da najit spousta grafu s ovulaci kolem 22DC a delka cyklu neni nijak vyrazne delsi, nez 28dni. Tak hodne stesti. My ted posledni cyklus cekame, jestli se to povedlo (jsem 24DC) a kdyz ne, tak nas ceka CAR.

katiz
17. dub 2011

Zdravím vás děvčata... Proveru jsem dostala poprvé v lednu 2009 a ještě ten měsíc jsem otěhotněla, a to jsem předtím docházela do gyncentra v OV a za dva roky nic až ta Provera pomohla...
Teď chci otěhotnět znovu a nedaří se, tak mi gynekolog předepsal Proveru na tři měsíce, teď ji užívám první mesíc, a ještě mi chybí dvě tabletky a pak MS.. měly jste u toho taky šííílené křeče v podbříšku?

petku0204
11. črc 2011

ahoj holky, tenhle měsíc mám poprvé začít brát clostilbelgyt. Mám syndrom polyc.ovárií a proveru beru již 8 měsíců, ale nemůžu se nějak dočkat mrchy. Obvykle přichází 4. den po dobrání provery, ale tentokrát je to již 11 den a nic. Tak mě napadlo, že si udělám jen tak proformu těhutestík a jsem z toho celkem v šoku. 1 rok se snažíme o miminko a nic a teď 11.7.ve 12h se mi ukázali 2 čárky....tak vám ani nevím, jestli se můžu potichounku začít radovat. Co myslíte???

katiz
21. črc 2011

@petku0204 držím pěsti aby to bylo všechno v pořádku a mimčo na cestě 🙂
zítra jdu na krev a v pondělí na pokec s doktorem a podle posledního našeho sezení zřejmě dostanu clostilbegyt nebo něco pododbného... v uterý na dovolenou... tak možná by jsme mohli přijet zpět už čtyři 🙂

petku0204
22. črc 2011

@katiz děkuju za podporu. Já jdu ve středu ke gynekologovi, tak doufám, že bude vše OK 🙂
Tak přeju ať vás jede z dovolené domů víc 🙂)))

slunicko09
16. srp 2011

Ahoj holky ,chtěla bych obnovit diskuzi.Beru proveru 18-25den cyklu.dneska je to 4den co ji beru a pobolívá mě v podbříšku,měla jste to některá?Doufám,že proběhla před ní ovu,snažili jsme se do doby než jsem vzala první pilulku.Děkuju za odpověd

boruvky
20. zář 2011

@slunicko09 Ahoj, já dostala Proveru dnes. Doktor mi píchl vyvolávačku a mám ji brát od 15. DC 2x denně. Jsem zvědavá, jestli se mi podaří otěhotnět..

danko86
27. zář 2011

Ahojte vsetci, momentalne uzivam proveru 4 cyklus, MS som mala zatial pravidelny 28-29 dni. Chcem sa spytat, ze ako je to s tou ovulkou? Myslela som si, ze provera sa zacina uzivat az po prebehnuti ovulky. Vcera som mala ruzovy vytok,co sa mi nikdy v strede cyklu nestalo, tak teraz neviem ci sa zadarilo, alebo sa mame snazit dalej 🙂

sipkova
19. lis 2011

ahoj začala jsem brát Proveru a nějak se bojím jejich negat. příznaků jak píšete.... ☹ ☹

krista1
1. pro 2011

Ahoj holky,taky beru už 2.měsíc 19DC Proveru a jen 6dní,ještě mi doktor nezkontroloval hormonální hladinu,tak jsem zvědavá co zjistí.Žádné negativní účinky na mě zatím nemá,chutě mám pořád stejné a myslím si,že když nechceme přibrat,tak je nejlepší nejíst páté přes deváté 🙂 Pročítala jsem si tuhle diskusi a zjistila jsem,že řada z vás už otěhotněla a braly ste Proveru,tak mě to celkem pozitivně naladilo.V příbalovém letáku jsem si četla,že je to i na anovulační cykly,tak nevím,všechny tady píšou že to na to nemá vliv,ale asi by to tam nebylo napsané,kdyby to nevyvolávalo ovulaci 😉 Co myslíte ostatní?

krista1
6. pro 2011

Je tu někdo kdo má zkušenosti s Proverou?

lucijeta
6. led 2012

@krista1 ahoj, tak jak to u vás pokračuje? 🙂 taky jsem dostala proveru, budu ji brát první cyklus, teď čekám na první ms po vysazení HA

krista1
7. led 2012

@lucijeta Ahojky,ty jsi teprve teď vysadila HA?A proč sis nechala napsat Proveru?Já už ji budu brát teď 3měsíc a MS mi ještě nesrovnala. 😒

lucijeta
7. led 2012

@krista1 protože jsem před HA mívala cykly kolem 40 dnů, tak čekám a pokud to bude stejné rovnou ji pak 16DC nasadím, říkala že provera i připraví tělo na uhnízdění vajíčka.. 😉

krista1
7. led 2012

@lucijeta Aha,tak to jo,já je mám nepravidelné,tak mi to doktor předepsal po roce snažení a zatím se mi to neupravilo to už ji beru 2měsíce,asi na mě nepůsobí.Jinak manžel má špatný spm,takže uvidíme.Teď jsem měla po půl roce dlouhý cyklus 41dní,jinak ho mívám tak 28-31,takže nevím...po prvním dobrání mi přisla MS normálně za 29dní a druhá až za těch 41,nemám s ní zkušenosti,takže nevím jestli je to normální nebo ne,teď mě čeká příští týden další balení,tak uvidím.Vím,že je v letáku napsané,že je i na anovulační cykly,takže je to super,ale zdá se mi že ovu jsem měla i před tím,takže na to to nepotřebuju,ale hlavně na to srovnání,já ji beru až 19DC.A ty i přítel/manžel ste oba zdraví?

krista1
7. led 2012

@lucijeta A bereš nějaké vitamíny nebo tak?Já beru Gs Mamavit a ten kontryhelový čaj.Snažíte se o první?A můžu se zeptat kolik ti je?Mi je 25 a manželovi 27.

anabella_lee
16. led 2012

Ahojky holky, taky mi dr napsal proveru, mám nepravidelnou MS či vůbec, každý vaječník si prostě děla co hcce 🙂 tak doufám že to pomůže. Mám užívat od 15DC-25DC 1-0-1 po dobu 3 měsíců. Trošku mě děsí ty recenze že potlačuje ovulaci když se začně brát dříve než k ovulce dojde, ani nevím zda jí mám ☹ nebo že se po ní přibírá, je to asi individuální, ale i tak no.Tak jsem zvědavá zda Provera pomůže.....