Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

kristyna_01
26. lis 2008

Já to dostala za 3 dny... Ale ještě bych se nevzdávala, snad to příjde...

pattynka
26. lis 2008

Já jí beru 7 dnů a tak 3 - 4 dny po dobrání dorazí ms!

litsea
26. lis 2008

Holky díky, jdu napsat mail doktorce, co s tím mám dělat... 😅

kristyna_01
27. lis 2008

litsea- No, to je pakárna- to ti napsali, na srovnání MC? Myslím, že mi asi doktor říkal něco jako, že když do týdne nic, mám se stavit.
Co ti řekla, příp. naordinovala?

litsea
27. lis 2008

Kristyno, já měla vždy cyklus jako hodinky, ale v květnu jsem byla na revizi a od té doby slabě krvácím uprostřed cyklu. Četla jsem v příbalovém letáku, že provera je i na anovulační krvácení... Ale je to divný, protože podle BT, hlenu i čípku ovuluju, takže o účincích pochybuju. No ale mám ji první cyklus, tak ještě nevím, jestli zabrala. Každopádně se mi to teď pěkně pošašilo, dneska už mi mešká 7. den...

kristyna_01
29. lis 2008

Bych si zašla za doktorem. Musí to být dost protivný...

litsea
29. lis 2008

Tak už jsem to dostala, hurá! 🙂 Příští cyklus to ale zkusim bez provery...

kristyna_01
11. pro 2008

Ahoj holky,
ráda bych doplnila ten svůj příběh, abych vás případně povzbudila. Sice se o tom skoro bojím mluvit, ale třeba to někomu pomůže.
Min. týden jsem dobrala proveru (2.cyklus) a měl přijít MC- bylo mi docela zle, a prsa bolely... udělala jsem si test, nic se tam neobjevilo, šlůa jsem ven s pejskama, a pak se znovu mrkla na test- pozitivní 😀 😀 😀 😀 .
Skoro jsem se rozbrečela.
No druhý den test znovu a v limitu- pozitivní. řekla miláčkovi, a od té doby se vezu na vlně štěstí.
Pochopitelně mám strach, tyhle rané těhotenství, ale je to úžasný. Ten počit...
Včera u dr. na vaginálním UZV, byl puntík 7 mm, potvrzení těhotenství, další návštěva 22.12.
Přejtemi, prosím, ať to výjde. Je to nejkrásnější vánoční dárek- asi si dám mašličku 🙂
Závěr: provera mi urovnala cyklus- dalo by se říct pomohla k mimi.
Přeju vám, aby to taky vyšlo

pattynka
11. pro 2008

Kristynko,já Ti z celého srdce blahopřeju!!!!!!!!! Hodně štěstíčka a ať se miminku daří!!!!To je pozitívní zpráva pro nás všechny!!!!!! 😀 😀 😀

lenkacar
11. pro 2008

ahoj holky jdu k vám pro radu ,trošku jsem si tu u vás početla ..od zítra mám brát proveru,protože mi poslední měsíc hodně blbne MS,museli mi kvůli tomu stopnout stimulaci v poslední fázi(stimulaci na ivf),mám teda spíš pocit ,že jsem si to rozhodila těma hormonama,ale jde mi o něco jiného ,někdo tady psal ,že když se provera vezme v nesprávný čas ,může bloknout ovulaci..zjistila jsem ,že mě stimulovali na ovulaci na 14den,kdežto já jí mám od přírody první týden po MS,došlo mi to až cestou domu ,že jsem jim to měla říct..nemůže mi ta provera spíše ublížit? nebo prostě jen srovná cyklus ,což také potřebuji ,protože ted jsem měla ms 3krát do měsíce,ale špatnou..potřebuji to srovnat do 2měsíců ,abych mohla znovu stimulovat..děkuji za jakýkoliv názor..

kristyna_01
12. pro 2008

Pattynka-děkuju moc. Fakt doufám, že všechny zažijete brzy tenhle bezva pocit 🙂

lenko- jde o to, kdy ti tu proveru napsali. Dle mého názoru, jestli ti ji napsali někde koncem cyklu- píše se většinou až po ovulaci tedy nejdřív jsem slyšela 17.DC- provera ovulaci potlačí (je to progesteron, který se přirozeně vyskytuje až po ovu, a má za následek, že se prokrví sliznice dělohy a příp.odloučí-menstruaci), no a pak bych neviděla problém... Někdy se dává ale na celý MC, a to já nevím proč. Ale blbý je, že tě stimulovali na jinou dobu než máš ovu- tím sis teda myslím rozhodila MC... Asi bych zkusila doktora, aby ti to vysvětlil, s hormonama není sranda, vzlášť když nemáš moc času. Oni nejsou moc vstřícní většinou.
No víc tomu nerozumím. Fakt bych vyhledala doktora

hypo
12. pro 2008

presne jak pise kristyna
provera se dava po ovu pokud vis kdy ji mas, vetsinou s enasazuje az 17 DC aby bylo po ovu
ja mam ovu kolem 20DC tudis ja ji mela nasazenou pozdeji ale hned po prvnim mesici basteni mi ji zase vysadili ted zovu Closzilbegyt na ovulaci a MS uz chodi sama
i kdyz bych byla radsi kdyby nechodila a byla jsem tehu

lenkacar
12. pro 2008

no snad se 1měsíc nic nestane,dali mi to na 10dní od dnes to jsem 16DC,ale tutově mám ovulku 10DC ,tak že bych měla být po...každopádně hormony blbě snášim..a času opravdu moc nemám ,mám strach abych si to ještě víc nerozházela..do caru jedeme po MS tak snad se mnou něco vyvedou..dík za rady

lenkacar
12. pro 2008

do letošního léta jsem neměla s Ms problémy ,ale od svatby to je furt něco ,nejdřív o 14dní dřív ,,pak o 18dní dýl a tak se to se mnou táhne od léta co přemýšlíme o dítěti..jinak bych se na to vyprdla ..mudra říká ,to se srovná samo ,no ale kdy žejo..nemám čas.

lenkacar
15. pro 2008

ahoj holky nevim jak vy ,ale já mám depky jako prase...no nic jdu zobnout další dávku..

nelyy
22. bře 2009

Ahoj holky, obnovuji diskuzi 😉 dva měsíce čekám na MS(7let HA) a asi mě nemine vyvolávačka, zkoušela jsem estrozin různý bylinky ted užívám sarapis a jeřáb ptačí.... myslím že pak mi moje Dr. dá proveru-už jsem ji kdysi taky brala... tak se chci zeptat jak je to s otěhotněním?? dá se při ní otěhotnět? probíhá ovulace??? moc díky za odpovědi 😉

alzbeta.hod
22. bře 2009

ahojky taky užívám Proveru ale chci ji změnit za něco jiného, přibírám po ní

nelyy
22. bře 2009

ahoj alzbetko, a může se teda při Proveře otěhotnět?? někde píšou že ne někde že jo, ...

alzbeta.hod
22. bře 2009

mě doktor říkal že se nemusím bát ale taky jsem četla několikrát že se to nesmí... taky nevím co dál... snažíme se o mimi a nevím jeslti to neuškodí. Chci jí vysadit, tak uvidíme co mi místo ní nabídne

baterka
23. bře 2009

ahoj holky, hlásím se taky do dikuze k Provere. Snazime se o mimi asi tri mesice. Byla jsem v patek u dr., predepsala miPorverui na tri mesice, pac po vysazeni HA jsem mela cykly systemem - 45 - 31 - 40 - 42 DC a tak. No a dr. mi tvrdila, ze pokud mezitim otehotnim, je to ok, ze se pry tenhle progesteron stejne dava i v tehotenstvi. Ale kdyz jsem si cetla prispevky, nejsem si uplne jista. Navic po ni hodne holek pribira 😠 . Jak jste na tom Vy?

nelyy
25. bře 2009

já jsem proveru brala v 16 naposled.. ale vubec sem nepřibrala... potom sem brala několik let HA(7let) po vysazení se mi ztratila MS.... beru různé kapičky a čekám...ale nejspíš navštívím doktrora... a počítám že mi dá agolutin a pak proveru nevim jak to bude tělo snášet ted, každopádně bych neradal hormony... 😒

eva.a
28. kvě 2009

dá se Provera použít na oddálení menstruace i těsně předtím, než bych měla MS dostat? Čili na nějaké "stopnutí"? Začínám špinit a o víkendu menstruaci rozhodně mít nechci.... dá se s tím ještě něco dělat?

zuzuza
28. kvě 2009

Baterko ahojky, jestli můžu, tak taky přispěju, podle mě je provera pěkný prevít, já mám pco syndrom a baštila jsem ji rok, ale pokud se nasadí před ovulací, tak ji blokne a k ovulaci nedojde, ona pak působí antikoncepčně, takže pozor na ni, ted po nezdařeném ivf jsem ji taky měla brát ale vyprdla sjem se na to a nevzala ji a asi 50. dc jsem měla ovulaci a otěhu jsem po roce a půl a 1 nezdařeném ivf🙂

kristyna_01
3. čer 2009

Ahoj holky,
jen jsem sem mrkla🙂
Provera může blokovat ovu a nemusí- záleží jak Vám ji doktor předepíše. Já ji brala, myslím, 20(nebo 21. už si to pořesně nepamatuju) až 25. den cyklu (ráno a večer) a v břiše mne kope mimi.
Pravda je, že když jsem si tenhle lék přinesla domů, taky jsem si nebyla jistá, že mi dr.předepsal to správné... Byla jsem rozhodnutá, že když mi do 3 měsíců nepomůže, zalžu, že mi je po ní špatně...
Ale ráda bych vás povzbudila... Vlastně jsem otěhotněla hned tu ovulaci po druhém cyklu braní provery- (ovulace byla bolestivá).
Kdybych mohla pomoct napiště mi na mail

kony
6. čer 2009

ahoj, tak i já sem přidám svou trošku do mlýna 😎
Provera 20-26DC ráno a večer jedna pilule, teď beru první dávku čtvrtý den, prsa citlivá, dvě kila nahoře 😠 nevolnost i nervíky mám 😖 , je to k vzteku, ale jak Vás tak čtu, doberu (původně jsem chtěla vzdát)...a zvláště poté, co jsem si přečetla poslední příspěvek od kristyny_01 😉

polesuvka
7. čer 2009

Ahoj holky můžu se přidat. Já zítra začímán s Proverou. Mám ji brát 22- 26DC, ale už 5-9DC beru Clostilbegyt.
Holky máte některá zkušenost s tím že má anovulační cyklus.
Já asi podle BT mám anovulák.
Snažíme se od Listopadu 2008 a ještě se nezaařilo

alzbeta.hod
7. čer 2009

ahojky já jsem fakt ráda že už proveru neberu.... brala jsem ji 2 roky a bylo to k ničemu

polesuvka
11. čer 2009

Ahoj holky můžu se ještě zeptat nevíte jestli provera má vliv na BT.
Moc dík za odpovědi

emilyy
19. čer 2009

Ahoj holky.Chtela jsem se zeptat,za jak dlouho po vysazeni provery jste dostaly menstruaci.Dekuji za odpoved.

kony
20. čer 2009

emilyy, čtvrtý den tu byla, mrcha jedna 😎