Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

bielanevesta
18. říj 2009

Ahojky, tak som na upravu MS dostala proveru 17-26 DC ale MS prisla uz 23 DC 😠 máte niekto podobnú skusenost? Podobne som to mala aj s utrogestnamom 😒

bielanevesta
18. říj 2009

a navyse mi uz MS trva 7 dni a nevyzera zeby chcela tak skoro odkracat 😠

olusenka
18. říj 2009

Bielanevesta: já beru Proveru od 15.DC do 25.DC a vždy mi MS přijde o dva dny dříve, tedy asi 23.DC, přitom by měla přijít několik dní po dobrání. MS mi normálně trvá dlouho, vždy tak 6-7 dní (když beru i to špinění ke konci).

bielanevesta
19. říj 2009

Olus díky 😉
ale je to tda "pekné" vobec sa mi nepáči taká vyhliadka aby mi to chodilo skor a ešte trvalo tak dlho 😠

bielanevesta
19. říj 2009

a fakt ten istý problém som mala pred rokom s utrogestanom ale po ňom sa mi ešte motávala hlava 🙄
pomohol mi jedine clostík ale ten mi dr. odmietla predpísať 😒

mmmk
2. lis 2009

petka200 • Dnes v 16:01

Ahote baby.
Nevmate prosím vas skúsenosti s užívaním PROVERA tabl.? Mne to dnes predpísala doktorka na úpravu cyklu. Mam 23 r a ako počúvam, väčšinou to beru ženy po 40- tke. Ak mate skusenosti, poraďte prosííím.

martinaj23
16. pro 2009

Ahoj, také mám 1.cyklus s Proverou, zároveň jsem měla dělat graf BT, ale bohužel nevím, jestli nemůže být zkreslen právě tou Proverou. HA jsem brala více jak 10 let a vysadila ji v dubnu - od té doby 1 vyvolávací injekce, pak cyklus 54 dnů, 32,34 dnů a nakonec opět vyvolávací injekce. Nově teď nasazena ona Provera. Chtěla bych otěhotnět, tak uvidíme jak se povede

breberuska
29. pro 2009

martinaj23: provera zvyšuje BT, bohužel 😉

nathali
29. pro 2009

ahoj baby ja sa pridam k vasej teme mne doky tiez predpisal proveru ale ms neprisla tak mi dali zas agolutin tak cakam ja zatial necitim nejaky rozdiel snad to pomoze

ryangi
30. pro 2009

Ahojky, řešil někdo po prvním díťátku kratší pauzy mezi jednotlivými cykly?? Já to mám tak že když byl malý rok a přestala jsem kojit mám MS cca za 14 - 16dní, a dlouho cca 7 -15dní. Můj dr. mi nasadil Proveru 15den cyklu 2x1 po dobu deseti dnů, opět jsem začala menstruovat po šesti dnech 😠 takže to nezabralo, takže v pondělí jdu opět k dr. jsem zvědavá co bude následovat dál. Je tu někdo s podobným problémem??

adelkam
1. led 2010

Ahoj holky,
prošla jsem si tady Vaše čtení a také bych Vás chtěla poprosit o radu... Nevím, na koho se mám obrátit 😒 ... Proveru jsem teď brala 1.měsíc (17.-23.DC), dnes je to 5 dnů po dobrání a MS nikde, jen slabě špiním (velmi velmi slabě)... 1.den špinění "ze mě vyhrklo" (omlouvám se za ten výraz) pár kapek zcela červené čisté krve, MS mi nikdy takhle nezačíná. Přitom mám ale bolesti v podbřišku, závratě a bolesti prsou jako při začátku MS... Máte některá podobné zkušenosti??? Chceme miminko a já si nevím rady... Mám hodně nepravidelnou MS, proto mi doktor napsal Proveru... A teď nevím, co mám dělat dál... 😖

nathali
1. led 2010

adelkam ahoj neboj to bude ok
ja proveru tiez berem a mne po nej ms neprisla mala som cystu az po vyvolavacke a to na 11 den este pockaj a ked ms nepride chod na gyndu a mali by ti dat agolutin

adelkam
1. led 2010

Nathali, děkuji za odpověď. 😉 Doufám, že to bude ok 😅

foogy
1. led 2010

adelko - já dostávala mrchu po Proveře až 10 den a to 35 DC. Takže ještě vydrž! Hlavně to máš teprve první cyklus, tak ono si na to tělo asi musí i zvyknout.

A jenom chci říct, že tady zuzu psala, že Provera blokuje ovulaci a nemůže se s ní otěhotnět. Není to pravda! Brala jsem Proveru rok a během té doby otěhotněla 😵

adelkam
2. led 2010

Foogy, mám ještě jeden dotaz... Dneska jsem si udělala Mamatest a vyšel pozitivní (slabá druhá čárka, ale dostatečná...)... Špinění zcela ustalo... Je mi 2. den špatně od žaludku... Normálně bych se už asi radovala, ale někde jsem se dočetla, že PROVERA může způsobovat falešně pozitivní těhu testy... Můžete mi poradit??? Příští týden budu muset znovu k Mudr.

foogy
2. led 2010

adelko - no, já fakt nevím, co ti poradit.... Na to je fakt nejlepší si dojít k Mudrovi, on tě prohlídne a řekne ti. Akorát teď musíš 2 dny vydržet a pak už budeš vědět, na čem jsi.

adelkam
7. led 2010

Foogy, tak mi bylo včera potvrzeno, že čekáme miminko. Jsem teda uplně na samém začátku, ale je to tam 😀 Příští týden jdu na utz... Doufám, že bude vše OK...

olusenka
18. led 2010

Ahoj holky, prosím potřebovala bych moc poradit. Jste tu některá, která zároveň s braním Provery měřila bazální teplotu? Prosím ozvěte se mi. Díky moc.

vendulak
30. led 2010

olusenko já brala Proveru a měřila teplotu 😉 a zvedla se vždycky až po tom co jsem Proveru vzala. 😉

olusenka
30. led 2010

Vendulak: aho, díky. Tak to jsi se mnou už čtvrtá, kdo má stejnou zkušenost. A doktor mi tuhle moji domněnku potvrdil. že by Provera zvyšovala tolik teplotu, to se mu nezdálo, ale co se týče ovulace, krevní testy to dokazují, Provera to asi zvedá sama, ovu nikde. 😒

vendulak
31. led 2010

olusenka...pokud není ovulace tak samotné tabletky Provera myslím nepomůžou a chtělo by to něco na vyvolání ovulace jako třeba Clostilbegyt a po něm se v druhé části cyklu může dávat progesteron jako třeba Provera, dřív dávali doktoři vždycky při snažení Clomhexal a Proveru, tak jako dnes se dává Clostilbegyt a Duphaston.
Ale pokud máš čas tak i sama Provera podle mě může nahodit cyklus. Alespoň u mě to tak tedy bylo. Brala jsem jí poprvé 3 cykly vždycky od 21DC po 4 dny po dvou tabletách. A ms ´došla za 4 dny (28DC). Ale byla to taková slabší ms, prostě umělá. Až ten 3. cyklus s proverou tak ms nedošla za 4 dny ale o týden dýl, ale skutečná a regulérní ms! No a od té doby chodilo vše samo, teplota se mi zvedala 21.DC (čili asi ovulace) a přesně 14DPO chodila mrcha 😉 .

anoli85
21. dub 2010

Ahoj, včera mi gyndr. předepsala Proveru, něco jsem si v diskuzích a různě na netu přečetla a jsem z toho dost zmatená, podle všeho Provera blokuje ovulaci a má brát až po ovulaci, ale já nevím, kdy ji mám... BT jsem si měřila jen dva cykly, z toho v prvním cyklu přišla ovu 17. den (potvrzeno i ovu testem) a druhý cyklus jsem měla rozházený, takže jsem z toho nic nepoznala.. No, jde mi o to, jestli bych jí neměla brát až později, ne od 16. dne cyklu po dobu 7 dní 2x denně, ale až později.. Ale zase dnes na prohlídce na ultrazvuku mi dr. měřila folikul a byl asi 7mm velký, tak možná to podle toho pozná, kdy by měla ovu proběhnout.. Ale že nic neřekla, no taky jsem se jí mohla zeptat, ale nenapadlo mi to.. Nevíte, jestli si to mohu sama posunout až na 20. DC nebo mám radši zavolat doktorce a zeptat se jí? Snažím se už přes půl roku otěhotnět a nerada bych další čtvrt rok brala proveru před ovu a tím si to vše zavařila..

veruska007
26. dub 2010

Holky, poradte... presne pred mesicem jsem potratila. Kvuli delsim predchozim cyklum mi lekarka nasadila Proveru. Dnes jsem 29 DC, menstruace nedorazila ani to na ni nevypada (mam hodne vlhky vytok). Rano mi nebylo dobre, tak jsem si udelala tehotensky test...a je na nem slaba druha carka. Co myslite? Je to falesny vysledek zkresleny Proverou?

vecernice
28. dub 2010

verus - provera je progesteron, ta by nemela ovlivnovat tt

jinak holky mam podobny dotaz jako olusenka. nove beru od 17DC proveru 2x1, a druhy den mi teplota vyskocila o 0,35 stupne. je to ovulace, nebo toto provera proste dela? vcerejsi ovu test vypadal slibne, ale testovaci mi prisla jeste o malinko slabsi nez kontrolni ...
diky za kazdou odpoved

tulikiss
10. srp 2010

ahoj holky, potrebuju poradit minulej cyklus sem brala proveru, 31 DC to prislo. No a ted jsem zacala "spinit" a to jsem 13DC. Stalo se to nektery z vas?

lena.k
24. led 2011

Ahoj, holky, obnovuju diskusi. Dnes mi dr. predepsal Proveru (15-25DC, jednu rano, jednu vecer). Vzhledem k tomu, ze se snazime otehotnet a vim, ze Provera ovlivnuje BT, chtela jsem se zeptat, jak jste zjistovali ovu, resp. ovlivnuje ta Provera jen teplotu, nebo bude mit i vliv na ovu testy z lekarny.
A jeste poddotaz 🙂 Antikoncepci jsem vysadila pred 10mesici, od te doby zkousime a nic. Mela jste to nektera podobne a pomohla Provera pri otehotneni? Diky.

petku0204
14. únor 2011

Zdravím lena.k,
my se s manželem snažíme o miminko 8. měsíc a zatím nic. Třetí měsíc beru Proveru (20-25den od začátku menstruace, jednu ráno, jednu večer). Mívala jsem menstruaci většinou v intervalu 33-35 dní a Provera by mi měla nastavit správný cyklus na 28 dní, ale zatím se nic takového neděje. Zkouším někdy i ovu testy, ale pokaždý mi to ukáže negativní výsledek, tak nevím. Nevím jak zjistit jestli ovulaci vůbec mám. Minulý měsíc už to vypadalo nadějně...měla jsem křeče, zvětšily se mi prsa a menstruace se opozdila o 5 dní, ale nakonec přišla ☹( Uvidíme jak proběhne tenhle měsíc. Proveru mám na půl roku a polovinu už mám za sebou. Nejraději bych se obrátila na dokrotra už teď, ale říkal, že to chce trpělivost.

lena.k
15. únor 2011

@petku0204 ptz mi nikdo neodpovedel, tak jsem zavolala svemu doktorovi a ten mi potvrdil, ze Provera, coz je vlastne progesteron, muze ovlivnit teplotu, takze mereni BT by mohlo byt zkreslene. Nicmene na ovu testy pry vliv nema. Takze jsem si je koupila a mela jsem je pozitivni od 15 do 17DC (testovala jsem od 13DC), za coz jsem teda rada, ze aspon ovuluju, kdyz uz netehotnim 😀 Ted jsem 10DPO a mam takovy neblahy pocit, ze to zase neklapne. Sice me pekelne boli prsa, co obvykle pred MS nemam, ale boli me bricho a vzhledem k tomu, ze to zacalo dneska, tak to bude spis MS, nez tehu.
Zkus ty ovu testy zacit delat driv a denne a pry teda ne z ranni moci, ideal je mezi 10-20hodinou, kdy je ten luteinizační hormon v moci nejkoncentrovanejsi. Ja jsem hodne nacetla tady http://merenibt.xf.cz/index2.html.
Jinak co se me tyce, mam proveru na tri mesice, to zrovna ubehne ten magicky rok od vysazeni antikoncepce a kdyz se nezadari, tak holt na to budeme muset jit vic vedecky.

petku0204
6. bře 2011

@lena.k
Ahoj,
tak jsem začala intenzivněji testovat. Testuju od 10DC a už je 19DC a stále nic ☹ Čárka se mi ukazuje jen jedna a ta druhá skoro není vidět, jen 10 a 15DC byla vidět víc, ale ne, že by byla stejně silná nebo silnější než druhá čárka. Tak nevím... Počkám ještě tenhle cyklus a zkusím se objednat na gynekologii.

lena.k
6. bře 2011

@petku0204 hm, tak to nevim. Ja mam druhou carku nejdriv vzdycky slabsi, pak sili a nakonec je vzdy silnejsi, nez ta referencni. Ale vim i o holkach, co tu testovaci mely slabsi, nebo stejnou (takze podle navodu k tem testum bez ovulace), a presto v tom cyklu otehotnely.