První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

hanuu
27. kvě 2011

tak denska začalo špinění, nejpozději zé¨ítra ráno je tu mrcha a před námi 6. snažení.

skendy
28. kvě 2011

@verunka7 Ahojky ,tak jak vidíš u nás tady se taky bohužel žádná změna nekoná!To jsi dobrá ,že už to neřešíš.Já ať se snažím jak to jde ,tak jsou chvíle kdy jsem celkem zoufalá a někdy my jde na to chvíli nemyslet neřešim!Jinak teda držím palce ,když jsi těď tak smířená že by psychika mohla zafungovat! 🙂

@hanuu Ahojky ,tak hurá aby ms skončila co nejdřív a hurá do snaženíčka! 😉 Já (ne)očekávám v pondělí ,ale radši s tím moc nepočítám!!! 😠

hanuu
3. čer 2011

@skendy ahoj, tak jak jsi na tom? Co ms?
Já si teď dávala od koníka týden pauzu a musím říct, že to bylo celkem fajn 🙂

skendy
3. čer 2011

@hanuu Ahojky ,ms dorazila o den později než normálně ... takže další měsíc nic a nové snažení před námi... Já tě v tom snažení samotnou nenechám! 😀 každopádně ti závidim ,protože mě se ta pauza od koníka nějak nedaří i když jsem už řikala několikrát ,že si jí dám. Budeš tento měsíc zkoušet ty ovu testy?My zkusíme sexovat ob-den ... jestli to teda vydržíme! 😉 Tak červen třeba bude náš .... 😉

hanuu
6. čer 2011

@skendy Ahoj, tak to mě mrzí. Ale červen je pěkný měsíc, tak třeba se zadaří 🙂
No pauza se daří tak napůl, ale obecn jsem první půlku cyklu v pohodě, ale pak se to stejně nějak zvrtne.
Ovu testy už zkouším, mám jen problém s tím, kdy testovat. Kdy jsi testovala ty? mám dojem, že nejlepší by bylo kolem poledne, ale to prostě nemůžu, takže až po práci v podvečer. No uvidíme.
Manžel taky rozhodl, že obden, ale zatím se nám to nějak nedaří držet - poslední 4 dny jsme nevydrželi a bylo to každý den 😀

skendy
7. čer 2011

@hanuu No jasně že červen je taky hezký měsíc... a co nám také zbývá! 😀 Já se teda teď snažím na koníkovi alespoň neprohlížet albíčka s miminama a // .Vždycky sem skočím ,kouknu jestli nepíšeš nebo se někde u přátel něco nezměnilo a padám rychle pryč.Zatím docela držím. 🙂 No já tetovala také doma po práci kolem 16:00 .U ovu testů je to ale asi jedno kdy testuješ ,ne?Teda alespoň na těch mých to psaly.Taky jsem si řikala ,že si je zkusím na tenhle měsíc ještě pořídit,ale jinou značku než jsem měla posledně!!!
Jé to se Vám to hezký zvrhlo ! 😀 každopádně to ničemu nevadí ... o to lépe! 🙂 známá to vydržela celý měsíc každý den a teď je těhotná! 🙂 My začnem dnes nebo zítra uvidíme jak na tom budem s únavou večer! 😉

hanuu
9. čer 2011

@skendy jj, no myslím, že u nás asi problém s tím trefit se do ovulace není, což mi příjde o to horší. Jinak by to bylo celke jednoduché. Jinak teď zkouším ovulační testy a zatím poslendí dva dny slabý duch, před tím nic. Dneska jsem 13 dc, tak pomolu začínám mít strach abych vůbec ovulaci měla. To je můj velkej strašák ☹
No a dokonce měřím i BT. Mám dost vysokou, pohybuju se 36,7 +- 0,1 zatím žádné výkyvy, tak su an to taky celkem zvědavá, ale mám teda fakt strach, že bude anovulační cyklus ☹

skendy
10. čer 2011

@hanuu To je právě ono .Myslím ,že člověk si myslí že neni problém se strefit do ovu ,ale ona pak chodí v úplně jinou dobu než si člověk myslí!Řekla bych ,že pokud se ti začal na testech objevovat slabý duch ,tak se třeba něco začne dít.Já třeba mám cyklus 30DC a tedy ovu kolem 15DC ,takže být tebou to ještě nevzdávám.Ovu na BT poznáš ,že nastane pokles teploty a pak stoupne ,takže to vlastně zjistíš až den poté.Proto jsou celkem fajn ty testy ,které by to měli odhalit dřív.Myslíš ,že máš vysokou BT? 😉 minulý cyklus jsem pomalu nešla pod 36,9 a teď jsme zatím 36,8 ... u každého je to jiné!Z toho bych si hlavu nedělala! 🙂 my jsme teprv začali se snažením ,takže máme vše před sebou. 🙂

hanuu
10. čer 2011

@skendy jj, taky si říkám, že je ještě čas, ale já teda cykly mívám trošku kratší, max 28 dní. No uvidíme jestli se z ducha nestane něco jiného, přece jenom při těch ovulačních testech to vlastně nic neznamená, pořád je negativní.
To jsi mě uklidnila, že máš taky vysoké teploty před ovulací. Tak hodně štěstí. A zkusíš zase ty testy?

skendy
10. čer 2011

@hanuu Neboj ono se to snad nějak vybarví!Držím palce! 🙂 Jo včera jsem v lékárně nechala asi 800kč - kupovala jsme maželovi něco na záda a pak snažilkovou výbavu : kontryhel.čaj,kys.listovou,pro manžílka vit.E (pry je dobrý na spermie) a první 3 ovu testíky.Ještě to tento měsíc zkusím,ale začnu testovat až kolem 15DC což si ještě chvíli počkám! 🙂 uvidím co mi to ukáže.Jinak snad zabere metoda obden! 🙂

hanuu
11. čer 2011

@skendy jj, je to drahá sranda 🙂
Já zatím pořád nic, na posledních třech testech duši, ale jinak nic. ale asi sjem začala testovat hodně brzo, jak jsem měla i kartaší cykly, tak sjem si říkala, že na poprvé to vezmu ze široka ať to neprošvihnu a zbytečně me to stresuje, že pořád nic.

skendy
12. čer 2011

@hanuu to si právě myslím ,že se mi taky stalo minulý měsíc,že jsem testovala moc brzy a pořád jsem tam měla čárky.No uvidíme co bude tento měsíc,ale moc na to všechno nezpoléhám!Radši se budu spoléhat na to ,že metoda obden bude učinější a snad se nějak trefíme! 🙂

marca22
12. čer 2011

1 rada všem,stůjte si za tím že jakmile vaše snažení bude trvat rok ať vás ihned dr někam pošle. My se začali snažit půl roku po svatbě v mých 19 letech a gyndařka mě poslala na vyšetření až po roce a půl,do té doby mě pořád odbývala tím že mám dost času a vůbec jí nebylo divné že skoro nedostávám ms. Když mi vypsala konečně žádanku do jednoho Pražského CARu,čekala jsem půl roku než mě vůbec vzali,pak dalších půl roku zkoumali ovulaci a zjistili že není a že mi selhávají vaječníky takže ihned 2x neúspěšná stimulace na IVF a dg. Předčasné ovariální selhávání,už mi nemohou nijak pomoci,nemohu ve svých 22 letech mít vlastní děti,protože jsem vlastně v přechodu,kdyby šlo všechno rychleji,mohlo to být jinak. Naštěstí existuje program dárcovství oocytů.

hanuu
12. čer 2011

@skendy no já nemám strach o trefení se, ale spíš, aby ovulace vůbec byla.

@marca22 No my zatím máme "teprve" půl roku, ale zase jsem o dost starší a nechci příliš ztrácet čas, takže v podstatě chci na doktora zatlačit dřív než za rok. Teď nechám léto být a kdyby se nepovedlo, tak manžel jdem v září na spermiogram a já uvidím co ovutesty a BT.

Někdy si říkám, že bych raději měla nepravidelné cykly nebo něco, aby člověk měl nějaký "evidentní" problém a doktor to musel řešit. Takhle mě to frustruje, že mám naprosto pravidelný cyklus, že se zdá v pohodě, ale zatím se nám nedaří.

skendy
13. čer 2011

@hanuu Je debilní ,že taky hodně funguje ta psychika ,ale dostaň to z hlavy a buď v klidu!? To chce nějakou dovolenou ,aby na to člověk přestal myslet!!!

hela82
14. čer 2011

@hanuu presne vim o cem mluvis.... mne se take nepodarilo ovu vubec namerit (krom slabulinkeho ducha v jeden den). Moc bych si prala at se nam vsem drobec postesti 😔

hela82
14. čer 2011

@skendy Prestat na to myslet je tezke, ja se snazim maximalne venovat nasemu stenatku (o nekolik dnu bude mit 6 mes.), to mi hodne pomaha. A paradoxne se mi dari odreagovat se pri cteni ruznych testu kocarku a diskuzi a tak. V te chvili prestavam myslet na to ze se nedari, nebo ze uz to mimi chci. Nectu je jako ze ktery si koupim, spise mne zajima prakticka stranka - neco jako kdyz si prohlizim informace o autech - taky se zadne nechystam kupovat ale chci mit prehled co se povedlo a co ne. Je to takove moje hobby 🙂 Asi to chce opravdu nejake zaliby ktere pohlti volny cas 🙂

skendy
15. čer 2011

@hela82 Ahoj.No já když jsme doma tak to ani tolik neřešim.Pro mě je nejhorší doba v práci!!!Začala nám okurková sezona a jak se nic neděje a člověk nemá do čeho rýpnout ,tak brouzdá po netu a leze mu to občas na mozek! ☹ Zrekonstruovali jsme byt a tak se v této blbé době snažím hledat inspiraci na doplňky do bytečku! 🙂 občas ani nevim jak ten čas uběhne a občas trpím jak se to vleče!Já čekám tento týden,že by měla dorazit ovu .Dodržujeme rytmus sexíku obden a uvidíme jestli se trochu toho štěstí uloupne i pro nás! 😉

hanuu
15. čer 2011

@skendy Ahoj, tak co? testuješ?

hanuu
15. čer 2011

Holky tak na mě včera dopadla depka. Jsem dneska 19 dc a podle ovutestů i podle BT ovulace nebyla. Navíc mám teplotu pěkně rozlítanou. Tak se asi moje velké obavy vyplnily ☹

hanuu
15. čer 2011

@skendy a kde pracuješ, že máte okurkovou sezonu? Já to mám stejně, v práci sedím u počítače a občas není moc co dělat tak brouzdám po netu ☹

skendy
15. čer 2011

@hanuu Ne ještě zatím netestuju .Zítra začnu.Moc se tím ale nevzrušuju ,protože minule jsme z toho byla divá!Tak si myslím ,že ty čárky na těch testech budou celkem orientační!Moc jim nevěřim.Spíš dávám šanci metodě obden! Neměj depku ,že máš rozlítané teploty!Já je mám taky celkem rozlítané.Z jednoho měření nic nepoznáš!Musí se měřit alespoň 3 měsíce ,aby jsi z grafů něco přečetla!Každopádně pokud máš strach ,tak se domluv s doktorkou ať tě vezme na UTZ - na něm je poznat ,že ovu probíhá! 🙂
Já dělám fakturantu v jedné pražské aréně a jelikož je přes prázdniny výluka nemám co fakturovat a tudíž se i nudím!Celý den jsme na netu ,ale snažím se koníkovi vyhýbat.Spíš jen vždycky mrknu jestli nepíšete!

skendy
16. čer 2011

@hanuu Tak jsem to včera nevydržela a zkusila první ovu testík! 🙂 byl na něm slabý duch ,takže zatím nic!Alespoň bylo vidět ,že je slabý ne jako na těch minulých testech kde jsem byla zmatená co se děje!Co u tebe?Testuješ ještě? 🙂

hela82
19. čer 2011

Ach jo holky, tak ja hlasim dalsi neuspesne snazeni - 2DC. Vypada to ze mne ovu testy nelhaly, jenom slabounka carka a jinak nic... Tajne jsem doufala ze jsem to treba nezachytila testem, ale figu. MS prisla. Zaciname od zacatku. ☹

hanuu
20. čer 2011

@skendy ahoj, no já testovala naposled v pátek, ale čárka už začala trochu slábnout a podle BT se nakonec ukázalo, že ovulace asi byla ten 19. dc Ale teda velké zklamání, ani jeden test se mi neukázal pozitivní, ale asi 5 dnů jsem měla čárku z toho tak dva dny stejnou, nejsilněkší, ale pořád o dost slabší než kontrolní.

Příští cyklus na to buď kašlu a nebo to zkusím dopoledne. Teď jsem testovala odpoledne.

hanuu
20. čer 2011

@hela82 no třeba jsi to fakt nezachytila testem. Mně taky nic neukázal a asu teď vděčná měření BT, zkusila jsem to prvně, byla jsem dost proti tomu, ale bez toho bych si myslela, že mám anovulační cyklus a z toho jsem byla dost v depresi. Však já tě taky brzo dohoním s novým snažením. MS čekám v sobotu a tentokrát jsme se asi ani netrefili, ten den jsem totiž měla depresi, že neovuluju (zatracené ovulační testy!)

hanuu
20. čer 2011

@skendy a už máš dvě pořádné čáry na testech?

skendy
20. čer 2011

@hanuu @hela82 Ahojky holčiny. Je mi líto jak jste dopadli,ale nezdávejte to ono se něco urodí!!!Jsme zpátky z prodlouženého víkendu a s testováním jsem celkem spokojená! 🙂 na Ovu testech se mi v sobotu 17DC ukázali krásně viditelné a stejné //.Snažení proběhlo 1x v pátek,sobotu a neděly,tak teď budem napjatě čekat jestli z toho něco bude a jestli to stačilo!Měření BT jsem vzdala,jelikož ve všední den stávám v 5:50 a o víkendu mě nikdo nedonutí se takto brzo vzbudit! 😉

hela82
20. čer 2011

@hanuu Tak to mne ty cisla na teplomeru litaji jak se jim zachce, takze po zkusenosti z pred par mesicu uz BT nemerim. Ale jak to tak ctu tak mozna zacnu merit souvisle, treba z toho neco i bude.... 🙂

hela82
20. čer 2011

@skendy Vstavas v 5:50 😨 Ufff holka, mas muj obdiv. Ja nadavam kdyz si rano musim umyt vlasy a kvuli nim vstavat v 7hodin misto 7:45 😅
Ja budu zkouset ted merit soubezne BT i testovat OVU, tak uvidime.... Ja se jen tak nevzdam. Piju kontryhel a beru i Gynex kapky .... 😎 Aspon jednoho mimiska chci.