První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 Myslím, že o BT tu bude i diskuze. Ale ovulaci by Ti měl zjistit i doktor Ultrazvukem. já BT nikdy neměřila, přesto jsem věděla, že ovulace není. A pokud nemáš MS, tak je to bohužel dost pravděpodobné... Nemohla jsem otěhotnět. Měla jsem tzv syndrom polycystických vaječníků(PCO), což ve zkratce znamenalo právě to, že nemám ovulaci. Nedorůstaly mi folikuly, ze kterých se uvolňují vajíčka, pomohl mi skvělý doktor a měnší laparoskopická operace😉 No, a pak maličká bojovala o život při porodu, ale to už je jiné téma...

verunka7
autor
14. únor 2011

@dlabinecka Tyjo, to se dá i takhle zjistit? Wau, to jsem nevěděla.
Jak jsi poznala, že ovulku nemáš? Nedostala jsi MS? Jsem ráda, že Ti to dobře dopadlo!!! Ať se Ti daří s druhým prckem! 😉

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 Díky. No, bylo to vlastně hrozně jednoduché, prostě jsem neměla MS: Když není MS není ovulace...

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 a plánuješ jít teď někdy na kontrolu k doktorovi? Ať to společně trochu pořešíte.

hanuu
14. únor 2011

@dlabinecka tak to gratuluju, že Vám to dobře dopadlo.
A po porodu se ti vše spravilo, že už čekáte druhý (gratulace)?

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 já ms mám v termínu,a le jestli mám ovulaci teda fakt netuším ☹

verunka7
autor
14. únor 2011

Hezkého Valentýna, jestli ho někdo slavíte. Já tedy né, zamilovaná už stejně nejsem. 😀

verunka7
autor
14. únor 2011

@hanuu Právě mě čeká 22. února 2011 preventivní kontrola. 🙂 Už se na ní celkem těším. Až mi poradí co a jak. Určitě napíšu, jak jsem dopadla. 😉

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 tak to je super, tak držím palce, ať se s doktorem nějak rozumě domluvíte a pomůže ti.

verunka7
autor
14. únor 2011

@hanuu Díky moc.🙂 Tobě také přeji ať se brzo zadaří. 😉 Zrovna jsem dopila Alchemilkový čaj, už mě leze i ušima. 😒 🙂

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 Děkuju. alchemilkový to je kontryhel, že? J8 dneska taky měla 🙂

verunka7
autor
14. únor 2011

@hanuu Ano, to je to samé. 🙂 Myslím, že ten Alchemilkový název je ze Slovenska. Začala jsem ho užívat pravidelně každý den, ale myslím si, že stačí občas, né? Jak to vidíš Ty?🙂

verunka7
autor
14. únor 2011

http://www.prozdravi.cz/elasti-q-acidum-folicum...
A tohle beru taktéž každý den, ale je tam 2x denně, já to beru jen jednou denně, pro přípravu to snad stačí, nevím.

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 no já ho piju jen občas a s tou kys. listovou bych si asi taky nedělala hlavu, myslím, že por začátek určitě stačí jednou denně. Akorát mám dojem, že některé holky, co říkaly, že jim kontryhel pomohl upravit cyklus ho pily fakt poctivě - několikrát denně (dle doporučení, ten co mám já se má pít max 2x denně půl litru), ale někomu pomůže a někomu ne, jako všechno.

andilekanitka
14. únor 2011

@verunka7 ty jo to je 800mcg...to je spíš až pro těhule, aspoň tak mi to řekli v lékárně, prý stačí když se před bere tak 200mcg, ale jestli to bereš jen 1x denně tak pokud to chápu správně tak by to mělo být 400mcg, to je ještě dobrý , ale 2x denně bych to zatím nebrala 🙂

verunka7
autor
14. únor 2011

@hanuu Jj, to je pro upravení cyklu, jenže to asi nezjistím, když chodím na vyvolávačky. Mno, dopiju ho a radši se optám doktora. Zas do sebe třeba lít půl roku denně čaj, mno nevím.🙂 Tak zas lepší než chemie. Uvidíme.

verunka7
autor
14. únor 2011

@andilekanitka Paní v lékárně se mě ptala, zda je to pro přípravu nebo jestli jsem těhu, říkala jsem jí pro přípravu a dala mi tohle. Takže 1 tableta by měla asi stačit. Jen si myslím, že v 1 tabletě je těch 800, né? A když počteš ten odkaz, tak je tam napsané, že je to i pro plánování mimi.

andilekanitka
14. únor 2011

@verunka7 je tam napsáno Složení ve 2 tabletách: 800 mcg kyselina listová, takže v 1 bude jen 400mcg, no asi záleží na lékárně, je úplně normální, že všude říkají něco jiného, aby se v tom člověk pak vyznal 🙂

verunka7
autor
14. únor 2011

@andilekanitka To je pravda. 🙂

dlabinecka
14. únor 2011

@hanuu Díky 🙂 Jo, spravilo. To PCO je v podstatě hormonálbí problém. A těhotenství a porod je hormonální převrat. Přesně sedm měsíců po porodu mi přšla MS ze které jsem byla značně vyděená 🙂 Další už nedorazila...😀

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 @hanuu Kontryhel je super, holky!!! pijte, pijte!! minimálně tím nic nezkazíte!! A listovka? Je uplně jedno kolik jí zbaštíte - co tělo neužije vyloučí -předávkování nehrozí 😀

hanuu
14. únor 2011

@dlabinecka tak to je super. A plánovali jste další mimčo takhle brzo nebo to byla spíš náhoda?

dlabinecka
14. únor 2011

@hanuu byla to pekelná náhoda 🙂 Vlastně jsem se z toho ještě nevzpamatovala. v první chvíli jsem to dokonce obrečela ☹ Mimi jsme chtěli, ale až tak za rok, naše Eliška je hrozný poděs, tak si nedokážu představit, jak to všechno zvládnu. Ale mimi je určitě chtěné . Dokonce snad ani to druhé nebude poslední 🙂 A Ty máš nějaký problém?

verunka7
autor
14. únor 2011

@dlabinecka Plánujete ještě 3tí dítko?
To muselo být emotivní jak blázen, když ses to dozvěděla.

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 To bylo- málem mě šlehlo, fakt, že jo 🙂 Objevila se mi totiž nějaká mykoza - kterou jsem v životě neměla. Začala jsem šílete, že to někde přitáhl manžel atp 😅 No, a pak jsem koukala na netu, co to je a tam jsem se dočetla, že se to často spouští na začátku těhu. Tak jsem vylítla, vylovila test, co mi zbyl od minule a byl pozitivní snad během vteřiny. No, byla jsem uplně hotová, strašně jsem se klepala a nevěděla, kam ten test mám dát 😀 A strašně jsem se bála to říct manželovi... Ale jo, jasně, máme radost, jen to bude holt náročnější. A třetí mimi určitě chceme -jen o něco později 🙂

hanuu
14. únor 2011

@dlabinecka jé, tak to je pěkné, myslím, že většinou je takové překvápko lepší, než když se to dlouho plánuje 🙂
No já doufám, že žádný problém nebude. Máme za sebou teprve první cyklus snažení, ms po ha přišla celkem na čas a jinak budeme doufat, že se nám brzo povede. Je mi už 28 tak už bych nerada něco protahovala.

dlabinecka
14. únor 2011

@hanuu tak to jo. No, určo to vyjde!! Muj dr. říká, že do třech měsíců otěhotní superplodná ženská, do půl roku plodná, a do roka skoro každá - a tomu zbytku pomůže on 😀 😀 je bezvadnej....
Jj, jasně, máme radost, jen ten prvotní šok jsem musela rozdýchat ... Ale mimi jsme chtěli, takže to určitě není nějaký problém 🙂 Mě dr, kuli tomu PCO a kuli mizernému porodu nedoporučil žádnou HA a kojím, tak jsem to nějak neřešila , no a šlo to celkem snadno 😅

skendy
15. únor 2011

Ahoj holky ,díky za podporu... jinak já včera byla u nové gynekoložky a vše je naprosto ok ! 😀 mám děsnou radost !Takže teď do dubna shodit ještě nějaký to kilo dolu a můžem se dotoho pustit znovu! 😀
Jinak mě celkem překvapilo ,že doktorka na ultrazvuku viděla ,že brzo budu mít ovulaci ,prý kdyby jsme se teď pokoušeli o mímo ,tak by byla velká pravděpodobnost ,že se nám to povede! 😉

hanuu
15. únor 2011

@dlabinecka tak to je dobrej doktor. Mně ten můj řekl, že zdraví pár většinou otěhotní do 3 - 6ti měsíců. Jeho rada byla - no přestanete brát HA a budete pokračovat v tom, co děláte 🙂 A na konci se se mnou loučil, že se uvidíme až budu těhotná 🙂

hanuu
15. únor 2011

@skendy tak to je super. a s předchozím doktorem jsi nebyla spokojená, že jsi vyměnila? A před mimčem budeš chtít hubnout? Jéje, já bych asi taky měla ☹