První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

andilekanitka
15. únor 2011

@verunka7 na to nemůžeš takhle koukat, to by si lidi pak děti vůbec nepořizovali, např. třeba my, oba dělám tyhle směny, což s dětma nejde, aspoň jeden musí být v cca 15 - 16h doma kvůli dětem, no pak ta mateřská, rodičovská je almužna na to jak je vše drahé a dále se má zdražovat, porodné pro jistotu zrušili...aspoň ten kočárek jsem si myslela, že bysme za to pořídili...navíc naše měsíční výdaje jsou cca 30tis., ale miminko chceme, holt se to bude muset nějak udělat to bychom ho něměli nikdy...a práci po mateřské...mám v plánu mít hned druhé mimčo tak uvidíme 🙂

verunka7
autor
15. únor 2011

Jj, taky bych to tak řešila. Když by se tedy zadařilo. Chceme 2 mimi, tak snad se zadaří po sobě. Mno život je jaký je a musíme se s tím smířit. 😖

andilekanitka
15. únor 2011

dnes v rádiu říkali, že kdyby se dal žalovat stát za to, že nám zkazil život, tak v ČR by těch žalob bylo asi 95% , ale bohužel to tak nefunguje, tak se s tím musíme smířit jak píšeš 😒

bapo
15. únor 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Dlouho jsem odolávala různým diskuzím, ale není špatný se zapojit.Člověk se něco novýho dozví a hlavně jsme spojenkyně se stejným cílem 🙂 My se s manželem snažíme půl roku a už mě to trochu leze na mozek. Ze začátku jsme to moc neřešili, ale teď už začínám být vždycky smutná, když přijde menses. NO hold musíme asi vydržet. Jinak antikoncepci jsem přestala brát v dubnu 2010, od června beru listovku (1 tabletku denně) a minulej měsíc jsem vyzkoušela kontryhelový čaj. Docela mě chutnal a to už je co říct, protože bylinkový čaje nesnáším - br. 🙂 Po čaji se mě menses zkrátila na 4 dny ze 6, co jsem mívala dřív. Ale jiný efekt zatím žádný ☹ Snad se brzo zadaří.
A vám přeju to stejný!

andilekanitka
15. únor 2011

@bapo Ahoj, budu držet palečky aby to brzo vyšlo 🙂

hanuu
15. únor 2011

@andilekanitka aha, tak to musí být náročné, docela stres. Mě moje práce taky baví, ale jak všude někdy jsou tu taky celkem nervy, ale jsem spokojená.

hanuu
15. únor 2011

@bapo ahoj, vítej a přeji ať se brzo podaří.

hanuu
15. únor 2011

@dlabinecka díky, snad jo.

hanuu
15. únor 2011

@verunka7 no uá mám taky práci, která není moc pro maminky s malými dětmi, aspoň teda ta moje konrkétní pozice, ale co pak pujdu dělat teď fakt neřeším.

skendy
15. únor 2011

@hanuu no mě se stalo to ,že v 18tt mi odtekla většina plodové vody a už se nedoplnila.Takže jsme museli těhoteství ukončit.Je fakt ,že mít dobrého doktora je fakt v těhotenství namístě!!!

bapo
15. únor 2011

děkuju za přijetí 😉

skendy
15. únor 2011

Holky já sice nejsem v práci tak dlouho jak vy a v podstatě jen "sedím" u počítače ,ale i tak teda dorazim domu jsem schopna něco málo udělat a mám toho všeho plný kecky... už jsme si s drahou polovičkou dělali legraci ,že to rozmnožování bude jen víkendová záležitost... ta dnešní doba je fakt strašná!!!!

verunka7
autor
15. únor 2011

@bapo Nazdárek, vítej. 😉 Doufáme, že se nám všem brzo zadaří. Pak si budem ukazovat pupiky, jak nám rostou. 😉 Já neberu HA od března 2010, ale nijak jsme to s manžou nehrotili. Ale od Nového roku jsem si říkala, tyjo, je vše v pořádku? A už mě to začlo hlodat v hlavičce......, ale dostala jsem úžasný dopis, tak přemýšlím, jestli ho nezveřejním. Musela bych se zeptat.

bapo
15. únor 2011

@verunka7 No je pravda, že my se snažíme od srpna, do té doby jsme to neřešili, protože manžel se ještě moc necítil (chlapi no 😀 ): Je ale fakt, že čím to trvá dýl, tím víc o tom musím přemýšet. Navíc mě nepřidaly mé 2 kámošky které téměř na den stejně otěhotněly. Dozvěděla jsem se to před týdnem a je mi z toho pořád tak smutno. Navíc se ani moc nesnažily :( Chtěla bych už být mezi nimi a těšit se z příchodu miminka, ale bohužel. Chvíli je to v pohodě a chvíli jsem na tom psychycky fakt blbě. Je to nespravedlivé!!!!!!!!!!!!!

verunka7
autor
15. únor 2011

@bapo Mno, taky jsou chvilky, kdy na to kašlu a řeknu si, jsem stejně ještě mladá, tak až se zadaří, tak se zadaří, ale pak........už bych chtěla strašně drndat. ☹ To jsou holt hormonky. Ale nic se nebuj, další cyklus může být náš. 😉

bapo
15. únor 2011

@verunka7 seš hodná 🙂 Jasný, příští cyklus je náš. Je pravda, že na plodný dny se soustředím tak 2 měsíce, teplotu si neměřím, protože mě to přijde hrozně složitý a asi i manžel by si ťukal na čelo, co to jako provádím 😀 On v tomto nemá vůbec žádný informace. Tak ho tím ani nezatěžuju 😀

bapo
15. únor 2011

Nevím, která z vás psala, že si nechává každý měsíc vyvolat menses,ale taky si myslím, že to je k ničemu. Určitě je dborý se o tom pobavit s doktorem. Já taky nikdy neměla pravidelný cykly, někdy menses vůbec nepřišla. Naštvaná jsem šla za doktorem, aby s tím něco udělal. Mrkl na ultrazvuk, prý ovulace je, tak předepsal Proveru, kterou jsem brala 20-25 den cyklu a menses chodila jak hodinky skoro rok. Jen od minulého měsíce to zas hapruje, tak se za ním taky chystám, aby mě nějak změnil léčbu. A jestli ne, tak změním já doktora 😀

dlabinecka
15. únor 2011

@hanuu Jasně, že jo 🙂
všem vám, holky přeju hrozně moc štěstí, at jste brzy těhulky a potom i maminky. V dnešní době je to težké, otěhotnět je jen půl uspěchu - donosit a porodit zdravé dítě je taky někdy veliký problém, ale dneska doktoři dokážou vážně zázraky - vím o tom své 😉

andilekanitka
15. únor 2011

já vím proč nám to nejde...to je právě tím, že na to myslíme ,ale jak to udělat aby se na to nemyslelo???

l26
15. únor 2011

Ahoj holky,narazila jsem na vaše téma a přečetla jsem pár příspěvků a jako bych ještě nedávno viděla sebe 😅
Taky jsem byla nešťastná,když dorazila MS,ale věřte,že u každé příjde ten pravý čas a objeví se na testíku //
Mě už se to teď říká,že se nic nemá hrotit,vím,jak některým z vás je,cítila jsem se obdobně.
Ale třeba vás trošku povzbudím,takže:s manželem jsme se brali v červenci 2006,řekli jsme si,že po svatbě zkusíme mimčo,už před svatbou jsem se léčila s anovulačními cykly,moje MS byla dosti nepravidelná,vždy mi to řešili hormony,po svatbě jsem byla bez léků a nic ☹ ,měsíce plynuly,dokonce i roky,podstoupila jsem laúparoskopii,hysteroskopii,všechno v pořádku,pak následovalo 4x IUI,beúspěšně,došlo na IVF,ač jsem měla 28 krásných folikulů a následně 10 krásných oplodněných vajíček,ani to se nezdařilo,vždy jsem šla z kliniky s jedinou myšlenkou,teď to musí vyjít!!!
tohle vše se odehrálo už 3.rok po svatbě,takže 3 roky boje,když už jsem neměla sílu na další pokud,poslední jsme měly v září 2009,řekla jsem si,že na další pokus nejdu,a že necháme KET na leden 2010,jenže tak jsem z toho byla zklamaná,že jsem se psychicky sesypala ☹ ,aby toho nebylo málo,tak v listopadu jsem skončila v nemocnici na kapačkách,tak jsem se celkově zklidnila a celý pobyt v nemocnici jsem byla jak vyměněná,na nic jsem nemyslela,spíš jsem měla v hlavně to,abych byla brzo fit a vůbec jsem nepřemýšlela nad tím,že bych chtěla nějaký mimčo,po propuštění z nemocnice jsem byla v takové pohodě,jako nikdy a když jsem šla v prosinci před lednovým KET na kontrolu vaječníků,nestačila jsem se divit,když mi doktor oznámil,že jsem těhotná 🙂
a dnes máme krásnou téměř 6-ti měsíční dcerunku Nikolku.
Tím chci říct,holky,netrapte se tím,já vím a sama mám zažité,jaké to je,měsíc co měsíc čekat,jestli MS příjde nebo nepříjde a stresovat se,pokud dorazí,dřív jsem nechtěla ani slyšet,když mi někdo řekl,že je to o psychice,ale dnes tomu dávám za pravdu ,opravdu to hodně souvisí s psychickou,takže nenechte se tím úplně pohltit,MIMČO PŘÍJDE VE CHVÍLI,KDY TO NEJMÉNĚ ČEKÁTE,VĚŘTE MI,JSEM ŽIVÝ DŮKAZ,ŽE TO TAK JE
všem vám přeji hodně štěstí a brzké // na testíku 🙂

verunka7
autor
15. únor 2011

@bapo Holka, Ty se mě začínáš líbit. 😀 To já chodím každý měsíc. Vždycky 19 den. Je to na palici, vždycky mě týden bolí zadek.🙂

bapo
15. únor 2011

@l26 Teda, obdivuju tě a smekám před tebou. Čekat 3 roky, tak zešílím. Ale tvoje slova krásně povzbuzují. Všichni okolo říkají, hoď se do pohody a nemysli na to. Ale jak? Říkám si, bude jaro, plánování letní dovolené, pokračování ve stavbě baráku a myšlenky se snad stočí jiným směrem. Tohle je debilní doba - furt tma, zima, dřepím doma, nudím se, a proto na to pořád myslím. Tak všem přeju pozitivní myšlení (i sobě 😀 ). Čápi se nám za chvíli vrátí z teplých krajů, tak snad přistanou u každé z nás 😵

verunka7
autor
15. únor 2011

Holky, na tom něco bude, proto jsem ho chtěla zveřejnit. 😉

Ahoj! Koukala jsem do tvé diskuze a tak mě napadlo, že bych ti mohla napsat.

Já jsem HA vysadila v srpnu 2009 (brala jsem ji od 06/2005) a podařilo se mi otěhotnět až v říjnu 2010. Ze začátku jsem si z neúspěchu nic nedělala, ale později nám to začalo lézt na nervy. Několikrát jsme vyměnili prostředí, zkoušeli pár babských rad, ale pořád nic. A jelikož jsem měla taky šíleně nepravidelnou MS, tak jsem si ani nemohla vypočítat plodné dny atd... Snad každý měsíc jsem chodila na gyndu, že jsem "to" zase nedostala. Párkrát jsem dostala vyvolávací injekci a občas orgametril, který mi měl cyklus upravit. Zabíral akorát následující měsíc. Pak jsem klidně i dva měsíce MS neměla. Po odběrech krve mi mudra řekla, že mám rozkolísanou hladinu ženských hormonů a hodně zvýšenou hladinu hormonů štítné žlázy. Prý teď neotěhotním, že ty hormony musíme nejdříve vyléčit. Ale už nebylo třeba Příroda si dělá sama co chce. A známá se taky snažila přes rok, taky měla síleně nepravidelnou MS a povedlo se.
Žádné vitáminy jsem nejedla. Akorát ovoce a zeleninu. (zeleninu hrozně málo) a miminko je úplně v pohodě. Moc bych to neřešila. Naše mámy taky nic nebraly a měly ještě horší stravování, protože neměly takový přístup k potravinám. Akorát maminy obírají o peníze. Je to těžký bussines.
Akorát co vím, že přítel kolegyně z práce bral selen na pomalé spermie. Taky pořád pracuje, prý je to možná stresem... Tak nevím.
Promiň, jestli jsem tě obtěžovala, ale jen jsem ti chtěla dát najevo, že příroda je mocná čarodějka. Měly jsme stejný problém a vyřešilo se to samo.
Tak se měj pěkně a přeji mnoho úspěchů, zdraví a lásky!
Ahoj Lucka

verunka7
autor
15. únor 2011

Holky, tak tohle téma: První kroky k dítěti bych uzavřela. Souhrnně: Nesmíme na to myslet. 😀

verunka7
autor
15. únor 2011

Nééé, já jsem ráda, že si tady můžu pokecat s fajn lidičkama. 😉

hanuu
15. únor 2011

@l26
@verunka7 díky za pozitivní příspěvky. A moc s váma souhlasím. Já si taky myslím, že moc to řešit je zbytečné, kolikrát kontraproduktivní, ale je hrozně těžké se od toho odpoutat. Já jsem si zakázala se minimálně pulk roku stresovat tím,že ms přišla a doufám, že to vydržím 🙂

hanuu
15. únor 2011

@skendy jj, vím, je to moc smutné. Já si zatím o svém doktorovi myslím, že je dobrý, jen trochu srandista, ale ukáže se to až bude vážně nějaký problém. Zatím jen mohu říct, že mě zkontroloval UTZ a řekl, že vše se zdá v pořádku. Každopádně doufám, že žádnou větší krizi s panem doktorem nebudeme muset řešit.

hanuu
15. únor 2011

@verunka7 máš pravdu 🙂 už jsem taky přemýšlela, že nebudu chodit na koníka, ale já se sem dostala z beremese, když jsme loni plánovali svatbu a já čerpala inspiraci. V práci část pracovní doby sedím u počítače a jsem k dispozici lidem, ale zdaleka ne vždy je plno práce, tak brouzdám po netu. Už jsem si zvykla na to beremese, a teď jsem nějak samovolně přešla ke koníkovi 🙂

verunka7
autor
15. únor 2011

@hanuu 😀 Mi jsme svatbu nějak nehrotili. 16 lidí a zbytek to nevěděl. Přišla nás asi na 25 000.