První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

verunka7
autor
8. únor 2011

Já jsem vysadila prášky v březnu 2010. Zatím bez výsledku. Ale přiznáme se, že jsme to flákali. Nechali jsme tomu volný průběh. Mě už teda hormony pěkně cukaj a už bych chtěla své vytoužené miminko. Jen moje půlka je v práci hodně zatížená, takže na tu výrobu kolikrát nezbydou síly. Ale už se fyzicky a psychicky připravuji. Zkouším si vybírat zdravější jídla, sportuji, atd.... Snad se brzo zadaří.

verunka7
autor
9. únor 2011

Tak jsem 8. 2. 2011 dostala opět měsíčky. ☹ Njn, co se dá dělat. Uvidíme další cyklus......od včerejška jsem začala pít Alchemilkový čaj, koupila jsem si šumivé tablety s vápníkem, hořčíkem a myslím vitamínem C. Počkám až měsíčky zkončí a pak hurá na výrobu. 😉 22. 2. 2011 jdu na gyndu, preventivní kontrola, třeba se něco chytrého dozvím.

skendy
10. únor 2011

Ahoj ,poradím ti ještě kys.listovou a kontryhelový čaj (sypaný ,koupíš v každé lékárně) a vůbec neni marný si koupit i vitamíny přímo určený pro těhotný a brát už je teď.Vlastně to i doporučují. 😎 No a můžeš partnerovi koupit vitamín E ,má prý dobrý vliv na spermie! 😉 Jinak ti moc držím palečky... my se taky začnem (znova po protratu) snažit od dubna,ale přípravu dělám už teď. 🙂

verunka7
autor
10. únor 2011

Ajoj, diky za odpoved! Jj, kyselinu mam uz taky koupenou, ale jeste ji neberu. Cekat az po mesickach? A caj pit prubezne, nebo treba hodinu pred sexikem? Tobe taky drzim palecky!

andilekanitka
10. únor 2011

Ahoj, četla jsem, že ta kyselina listová by se měla začít brát tak 3 měsíce před plánovaným otěhotněním, že taky prý kromě snížení vzniku výv. vad zvyšuje šanci na otěhotnění. Jinak my se snažíme od prosince, listovku beru od cca září a ještě nic. No nevím jestli mám ovulaci, myslím si, že ne, (HA jsem vysadila po 6 letech) ale ovulační testy jsem si nedělala. Tak uvidíme tehle měsíc, jestli se zadařilo. Držím palce ať se brzo zadaří 🙂

verunka7
autor
10. únor 2011

Njn, ale co já vím, kdy otěhotním? 😖 Tak jí zkusím začít brát a uvidí se. Možná jsem měla zmínit, že mám dost nepravidelné měsíčky a chodím měsíčně na agulin....či jak se to jmenuje, kdy vám ty měsíčky vyvolají. Mám takové období, kdy je mi takové to divné smutno s nejistoty....brrr. ☹

verunka7
autor
11. únor 2011

Agolutin....pardón. 😉

verunka7
autor
11. únor 2011

Ajoj holky, můžete mi prosím poradit? Chci brát tu kyselinu listovou...je tam doporučená dávka 2x denně. Nestačí jedna tableta denně na přípravu těhotenství? Díky

skendy
11. únor 2011

@verunka7 Ahoj ,tak já beru listovku co jsem si koupila v lékarně volně prodejnou a tam mám dávkování 1x za den.Asi záleží kolik je v ní účinné látky.Beru ji už asi pul roku...jelikož jsme byli těhotný a brzo se začnem zase snažit . 🙂 myslím ,že to nemůže člověku uškodit.Nevím jestli má listovka podporovat otěhotnění ,ale určitě by měla zabránit vývojovým vadám!!!Jinak čekat po menses nemusíš ,klidně ji začni brát hned.Čaj je jedno kdy budeš pít - on má vliv na tvoření sliznice v děloze a měl by i upravovat menses cyklus!A ani neni tak hnusnej! 😀

skendy
11. únor 2011
skendy
11. únor 2011

@andilekanitka Ahoj zkus ze kouknout sem a vypočítat si to - nám to napoprvý vyšlo! 😉
http://www.naseporodnice.cz/menstruacni-kalenda...

verunka7
autor
11. únor 2011

Ajoj, díky moc, jsi hodná. Mimi jsem zatím neřešila, ale od Nového roku si říkám, proč to nezačít zkoušet na plno. 🙂 Jen ta nepravidelnost je na houby. Ale mám plno otázek na doktora, tož uvidím, co se dozvím. 🙂 Ale už mi i tak hodně pomohlo tohle fórum. Jen mám také obavy, aby si manža neudělal blok proti sexu. Netlačím na něj. Jen on je takový, že chce sexovat pro radost a třeba se někdy zadaří, ale to je jak hledat s mojí pravidelností jehlu v kupce sena. Z toho mimi chce, z toho zas je takový nesvý. Prostě to není vůbec jednoduchý. 😒

skendy
11. únor 2011

@verunka7 doktor by ti měl poradit a řict co s tou pravidelností ,ale zkus ten čajík.Nic tím nezkazíš a třebas to pomůže.Jinak tady všude běží v diskuzích spoutu názvu a léků co ti s pravidelností pomůžou.Myslím ,že když doktorovi řekneš ,že se začnete snažit poradí co a jak. 🙂 to znám ... jednou je mažel nadšený na miminko a že tomu vše podřídíme a když řeknu že začnem v březnu ,tak jsou hned v záloze nějaká ALE. 😠 No já jsem se ale rozhodla ,že uvidim jak mi vyjde ovulace a menses a březen - duben je jasný! 😉 jinak to že si vypočítáš kdy máš ovulaci a manželovi to neřeknej a jednou to zkusíte sexovat pro zábavu v ovulaci .... 😉 za zkoušku nic nedáš! 😉 V dnešní době mi přide ,že neplánovaných a náhodných těhotenství je strašně málo! 😒

verunka7
autor
11. únor 2011

Jsi fajn holka. Koukám, že to bude asi u každého stejný. 🙂 Chlap je nehorázný kariérista a já jsem ta, která drží oheň v krbu. Mám hafo koníčků, to jo, ale chtěla bych ty koníčky propojit s miminkem.🙂 Jsem sportovně založený človíček a už se vidím, jak beru mimčo na projížďku na bruslích.🙂 Koukám po těhotných a jen tak si vzdychám...třeba je to jen období, v podstatě mám hafo času, bo je mi 23, letos 24, ale chtěla bych prvního prcka do 25. Právě jsem si říkala v tom březnu 2010, že vynechám veškerou chemii ( antikoncepci, alergické prášky,...), 1. abych se očistila od chemie, 2. jsem mladá na braní denodení chemie, 3. mě neba si na to vždycky vzpomenout, že teď mám brát prášky. Skoro rok jsem to vydržela, ale od nového roku mi tikaj hormony. Mno a chemie je opět na místě...vyvolávačka MS, kyselina, atd.🙂 Je to semnou těžký, ale chci pro prcka to nejlepší...kdo né, že? Bude růst ve mě, né v manžovi. Njn, život je boj a vyhrají jen Ti nejsilnější. 😉

hanuu
11. únor 2011

@skendy ahoj holky. Jen jsem chtěla říct, že mi to sice příjde smutné,a le souhlasím s tvou poslední větou, že to není zdaleka jen tak, když chce člověk miminko, někdy mi to připadá úplně jako věda ☹
Ale mně doktor, když jsem mu na preventivce říkala, že se začneme snažit, že mám přestat brát prášky a pokračovat v tom, co děláme 🙂 Rada teda nic moc, ale zase to znělo celkem optimisticky.

verunka7
autor
11. únor 2011

@hanuu Ajoj. 🙂 Jako znám holky, co si nad tím hlavu nelámou. Vysadily prášky a jsou těhu, ale znám i případy, kteří se snaží i léta. Tak si říkám, proč zrovna já to musím mít skomplikované. 🙂 Protože nechci třeba stresovat, bo stres není na místě. Ale zas na druhou stranu o to asi budu mít větší radost, když to výjde.🙂 Nepříjdu k tomu, jak slepej k houslím.🙂 Zas na druhou stranu aspoň dám sebe do kupy a můžu se radostně těšit na možná zdravé mimi.🙂 Než když bych pro to nic nedělala. Musíme to brát optimisticky. Jinak to snad ani nejde. Zatím si můžeme s manžou užívat chvíle bez prcka, bo prcek je dožitovní pouto.

verunka7
autor
11. únor 2011

A ještě jsem chtěla zmínit, že Agolutin....na vyvolání MS nemůže dítěti ublížit, pokud na to někdo chodíte. Jen doufám, že to tělu nijak neubližuje. 😠 A je to šetrné.

skendy
11. únor 2011

@hanuu holky, dneska to neni lehký a závidím ,těm co si řeknou ,že to zkusí a mají děťátko.
Nám se to loni v srpnu povedlo sice rychle hned na 2 pokus ,ale ve 4 měsíci mi odtekla většina plodové vody a nedoplnila se ,tak jsme těhotenství museli ukončit. ☹
Právě ,že tenkrát jsem si řikala ,proč se nějak na těhotenství připravovat .Brát nějaké vitamíny.Vždyť těhotenství neni nemoc..... dneska už vím ,že udělám vše proto aby se něco takového neopakovalo.Beru vitamíny,cvičím,snažím se jíst zdravě a vím ,že jakmile se mi to povede tak hodím nohy nahoru a žádnou práci nechci vidět 😀 okamžitě nastoupím alespoň na první 3 měsíne na rizikový!
Možná ,že je to všechno přehnaný ,ale už NIKDY nechci zažít to co loni.

skendy
11. únor 2011

@verunka7 děkuju ,taky jsi fajn .Z věku si nic nedělej mě bude letos 26 a taky jsem si plánovala první dítko do 25 .Myslím ,že na tom neni nic špatnýho být mladá maminka.Naopak bych řekla ,že je to fajn i do budoucna!Ani mi nemluv ,už se nemůžu dočkat že jednou po zimně vyjde to pravní jarní sluníčko a všude to bude vonět a já vytáhnu ten kočár a pujdu na procházku nebo na brusle.... bomba! 😵 A nejhorší je ,že teď je těch těhotných všude mraky a ty hormonky mi pěkně šílí... už aby to bylo a bylo vše ok!!!Já se snad i těšim na to těhotenský zvracení 😀 no hormony...vždyt to řikám 😀

verunka7
autor
11. únor 2011

@skendy Připraveným patří svět. 😉 Toho potratu je mi moc líto! Ale život jde dál. Mě připadne, že si ten potrat zažije každá druhá...kolem sebe mám holky, který si tím prošly. Jedné se v 5 měsíci přestal vyvýjet plod, druhé se plodu nevyvinulo srdíčko, další chytla jen blbou rýmu, atd atd....švárová leží s nohama nahoře, bo prcek jak přibírá, tak padá dolů....zas si říkám, že je hnusné o tom mluvit, ale na druhou stranu se obrňuji, kdyby se to stalo mě, ale myslím si, že člověk to bude mít v sobě na doživotí. ☹ Ale Bůh ví, co dělá. Asi to tak mělo být.

hanuu
11. únor 2011

@skendy to je mi moc líto, že máš takovou zkušenost. Snad se vám povede stejně rychle,a le tentokrát to bude vše v pořádku.

hanuu
11. únor 2011

Mně už je 28 a najednou si připadám nějaká stará. Hlavně mám pořád strach, že nám to fakt nepůjde a za rok začneme běhat někde po doktorech. Příjde mi fajn mít mimčo dřív, ale člověk pořád na něco čeká - až dostuduje, na správného partnera, na práci, bydlení a pod. Zatím začínáme teprve druhé snažení, takže zatím jsem ráda, že mám všechny tyhle věci už vyřešené, no a snad nebudu mít příležitost změnit názor.

verunka7
autor
11. únor 2011

@hanuu Tak to vám mocinky přeju! Já bych chtěla děti co nejdřív ať už pak nemám nerva ze zdravím, atd....máme bydlení, máme se rádi, zatím jsme zdraví, tak na co čekat. Já si myslím, že na dítě není člověk nikdy připravenej. 😵

hanuu
11. únor 2011

@verunka7 jj, máš pravdu, ale třeba ještě asi před 2 - 3 lety mě ani nenapadlo mít mimčo, jako v té chvíli. Prostě na to musí být "ta pravá chvíle" pocitově ne materiálně. A ideálně když se potká i se zdravím a vším ostatním.
Ale jinak si taky říkám, že kdyby byl člověk hodně racionální, tak je pořád něco, proč to odkládat - až se splatí byt, až budeme mít nové auto až tohle, až tamto. To by člověk odkládal fakt tak dlouho, až už by bylo pozdě.

verunka7
autor
11. únor 2011

Každej to cítí jinak, to je fakt. 🙂

andilekanitka
11. únor 2011

taky jsem chtěla mít mimíska do 25 let, ale to už bohužel nestihnu, možná tak otěhotnět, jsem si myslela, že by to mohlo vyjít na poprvé nebo podruhé, ale nic, tak ted čekám...jsem 1. den po ovulce tak uvidíme....jinak mi drásá srdce číst o zamlklých těh. atd. ,je to hrozný...budu doufat, že alespoň tohle se mi vyhne...a ne jen mě, ale, že to potká co nejmíň budoucích maminek.... 😉

hanuu
12. únor 2011

@verunka7 nj, tak já jsem do 25 studovala VŠ, tak mě to v té době popravdě moc ani nenapadlo, pak jsem se vlastně pustila ještě do jedné, ale to už jsem začala pracovat.

verunka7
autor
12. únor 2011

@andilekanitka Tak to vám mocinky držím pěstičky! Já mám zatím MS, tak potom si vypočítám plodné dny. 🙂 Už by se to mohlo povést. 😅 Jen dělám víkend, tak to bude náročnější. ☹

verunka7
autor
12. únor 2011

@hanuu Jo, tak to chápu. Pořád mám tendence jít na dálkovou VŠ, ale pořád se nemůžu odhodlat..... 😒 Jsem člověk, který se nechá vést životem a bere, co mu dává. Uvidíme mno.

verunka7
autor
12. únor 2011

Jinak všem přeji krásný víkend. 😉 😎 Já jsem trochu nachcipaná, tak se radši držím doma v teple. 🙄