První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

verunka7
autor
12. únor 2011

Mohly by jste mi poradit prosím, jak na bazální teplotu? 😕

jowana
12. únor 2011

Veru doporučuju tyto stránky http://merenibt.xf.cz/symptotermalnimetoda.html je tam hezky rozepsané, co by se mělo sledovat a jak na měření BT. Jinak vám trochu závidím, že už na mimču alespoň pracujete, já mám stále nějaká období, že to nejde..nejdřív škola, pak rekonstrukce bytu, pak práce, teď změna práce a mám výčitky, že bych to zaměstnavateli nemohla udělat. Na víc mám problémy, tak mám strach, aby to šlo.

verunka7
autor
13. únor 2011

Ajoj holky. Je možné, že když chodím na Agolutin a do budoucna otěhotním, můžu i přes to dostat MS?

verunka7
autor
13. únor 2011

@jowana Díky. 😉

hanuu
13. únor 2011

@verunka7 taky pěkný víkend přeju. No tak snad budeš brzo zdravá 🙂 aspoň si doma odpočineš.

hanuu
13. únor 2011

@andilekanitka ahoj, taky držím palce. Já jsem sice na rozdíl od manžela nežila v představě, že si řekneme, že teď a bude to, ale stejně jsem tak nějak na poprvé doufala. Tomu se asi nevyhne nikdo. My teď začínáme druhý měsíc. Tak držím palce, ať jste uspěli 🙂

hanuu
13. únor 2011

@verunka7 tak s měřením BT ti neporadím, v tom zatím nejedu 🙂

verunka7
autor
13. únor 2011

Mno tak jsem si přečetla odkaz na BT, ale je to mazec všechno dodržet. 😒 Zatím to asi hrotit nebudu. Uvidím, co mi řekne doktor. Jen bych chtěla třeba vědět, jestli vůbec mám ovulku.

verunka7
autor
13. únor 2011

Ty testy jsou celkem drahé a navíc jich člověk potřebuje více. 😖 Mno tohle prostě příroda zařídila velice neefektivně. 🙂 Zas na druhou stranu by po světě chodilo mnoho lidiček. Je to prostě boj.

andilekanitka
13. únor 2011

@hanuu Ahoj, děkuju, doufám, že nám to vyjde co nejdřív, nevím jak bych zvládala kdyby to třeba půl roku nešlo, taky držím palčky ať se vám brzy zadaří... 🙂

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2011

Ahojte holky , ještě můžete zkusit Kotvičník podzemní - jinak paní ze zdraví přírody tomu říká kapky pro nový plod života 😵 Nám to pomohlo a spoustu mým kamarádkám taky , tak zkuste za to nic nedáte 😉

verunka7
autor
13. únor 2011

Mě by teď pomohla akorát slivovice. 😀 Mám rýmu jak trám. Hrůůůza. Ale i tak díky za radu! Nechci zas do sebe cpát vše co se dá. Musím to zkonzultovat s doktorem. Zatím jsem na kyselině, Alchim. čaji, piju šumák s hořčíkem, vápníkem a vitamínem C.

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2011

Však určitě, já jen píšu co pomohlo asi nám 🙂

verunka7
autor
13. únor 2011

@p.e.t.u.l.k.a To jsi brala před otěhotněním ten Kotvičník? Na kolikátý pokus se vám to povedlo?

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2011

@verunka7 no po tom kotvičníku na první a mým dalším 4 kamarádkám taky,ale třeba je to jen náhoda a kotvičník by měl i manžel

verunka7
autor
13. únor 2011

@p.e.t.u.l.k.a Tyjo, tak to budu asi tiše závidět. Jak dlouho jsi to užívala? To je také čaj? Já mám bohužel nepravidelnou MS. ☹ Neberu prášky od března 2010 a zatím bez výsledků. 😢

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2011

@verunka7 po kontryhelovém čaji by se ti měla MS upravit 😉 Já jsem ho taky pila a tu listovku a já jsme kotvičník ani moc nebrala jen občas,ale M ten měsíc před otěhotněním pravidelně tady je http://www.nadeje-byliny.eu/Vyluhy-z-pupenu/284...

verunka7
autor
13. únor 2011

@p.e.t.u.l.k.a To se musím optat doktora, protože chodim měsíc co měsíc na Agolutin ( vyvolávka MS ), takže bych neměla ani šajnu, zda se to zlepšilo. Ale jsi moc hodná a určitě si tuhle stránku uložím. Díky

hanuu
13. únor 2011

@p.e.t.u.l.k.a Ahoj, díky za info, o kotvičníku jsem nikdy neslyšela, ale dobrý vědět, pokud se brzy nezadaří tak určitě vyzkouším 🙂

andilekanitka
13. únor 2011

tak o tom kontvičníku jsem nikdy neslyšela, uvidíme jestli nám to teď vyšlo a kdyžtak to vyzkoušíme, nebo ten kontryhelový čaj...někdy se to podařit musí 🙂

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 tak už jsi zdravá?
a ty na to vyvolávání chodíš proto, že ti prostě každý měsíc ms sama nepříjde? A nejsou na to nějaké léky, aby se to srovnalo?

verunka7
autor
14. únor 2011

@hanuu Ajoj. 🙂 Včera se mi spustila fešná rýma a dnes to pokračuje, ale už je mi lépe. Zůstala jsem radši doma i zítra zůstanu. Díky za optání. 😉
MS mám od svých 12 let, nikdy jsem jí neměla pravidelnou, ale vždycky se nějaká dostavila. Sem tam jsem chodívala na vyvolávku. Potom jsem si našla v 17 manžela a od té doby jsem brala antikoncepci Logest. Vše probíhalo v pořádku. V březnu 2010 jsem vysadila antikoncepci a nechávala tomu volný průběh. Taktéž jsem jí neměla pravidelnou, tak jsem po půl roce zašla za sestřičkou a ta mi říkala, že na tu vyvolávku mám chodit každý 19 den. Tak chodím. Ale tak poslední 3 měsíce se mi stane, že v půlce cyklu špiním. Sestříčka říkala, že to může být díky ovulce, ale nějak se mi to nezdá. 2x po sexu se mi to špinění spustilo, vždycky tak 2-3 dny. Ale bylo to vždycky v půlce toho cyklu. Právě jdu po roce na preventivní prohlídku, tak jsem zvědavá, co mi doktor řekne. Ale vždycky jsem byla v pořádku. Předminulý rok jsem hodně trpěla na záněty. Asi 3x po sobě jsem chytla zánět. A ještě mě tedy trápí výtok, ale doktor řekl, že je to normální. Nosívala jsem v pubertě T, ale od dob, co mám manžu, tak nemůžu, protože ten výtok mám tak silnej, že bez intimky nemůžu nikam.

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 teda, tak to máš taky veselo. Já měla hrozný strach, aby mi po HA naskočila MS. A první celkem v pohodě po 30 dnech, tak doufám, že to tak bude. TAkže ani tomu moc nerozumím, jen jsem vždycky slyšela, že holky chod¨í na vyvolávačku, když ms nedorazí a když mají delší problémy, tak dostanou nějaký prášky na úpravu cyklu. ALe jak říkám, nevím o tom nic, jen mě to každoměsíční vyvolávání překvapilo, ale doktoři určitě vědí, co dělají.
To je fajn, že už je ti líp.

verunka7
autor
14. únor 2011

@hanuu Je to takové náročnější. Zatím jsem právě mluvila jen se sestřičkou, uvidíme, co mi poradí sám doktor. Mám z toho takové menší obavy, ale je to tak a musím holt bojovat.
Vám se určitě brzo zadaří. 😉 Musíš tomu věřit.
Mě chybí taková ta podpora od manžu. Chce tomu nechávat volnej průběh a až se zadaří, tak se zadaří....ale to může být otázka s mojí pravidelností a těmi problémy taky pár let. Proto zjišťuji, co já proto můžu udělat, aby se líp zadařilo. Nechtěla bych manžovi vložit blok do hlavy, to bych měla vymalovaný, kdybych na něj nějak tlačila, nebo ho do něčeho nutila ( jíst různé vitamíny, atd.).

hanuu
14. únor 2011

@verunka7 já tomu věřím 🙂 Spíš už do toho nejdu "neinformovaná" prostě vím jaké různé problémy mohou být. U nás je to zatím tak, že manžel mimčo chce, ale jsme na začátku, takže jsem zatím žádné vitamíny pro něj vůbec neřešila. Ale pokud by se chvilku nedařilo, třeba pár měsíců, tak bych mu asi nějaké vitamíny dát zkusila. Myslím, že se to dá vysvětlit i tak, aby z toho nebyl tlak. Ale takový ten "sex na čas" ten je na houby, to by se manželovi taky nelíbilo.

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 Doporučuju zkusit měřit bazální teplotu nebo zkusit koupit ovulační testy, abys zjistila jestli máš ovulaci 😉

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 mimochodem, myslím si, že vyvolávat nějak pravidelně pořád dokola MS je naprostý nesmysl, to ničemu nepomůže 😉

verunka7
autor
14. únor 2011

@dlabinecka Ajoj. 🙂 Gratuluji k miminkům. 😉 Máš nějaké zkušenosti s BT? Testy jsou celkem finančně náročné na mé problémy. ☹ To máš ale fakt velkou pravdu! To řeknu doktorovi, že těmi injekcemi ničeho nedocílíme. Jen tedy toho, že mi dojde MS.

dlabinecka
14. únor 2011

@verunka7 Díky 🙂 O první mimi jsme museli dost bojovat, druhé ted dorazilo poněkud nečekaně 🙂 Já s měřením BT zkušenosti nemám, ale měla jsem anovulační cykly. Vlastně jsem neměla ovulaci vůbec. Ale určitě Ti tu s tím měřením někdo poradí. Nebo si o tom najdi něco na internetu 😉 Pokud nemáš ovulaci, tak by Ti dr měl pomoct jí nějak vyvolat 😉 A MS je TI v podstatě uplně k ničemu. MS je následek ovulace (zjednodušeně řečeno) a pokud je vyvolaná uměle, tak dokáže jediné - začít nový cyklus...

verunka7
autor
14. únor 2011

@dlabinecka Jak to, že jste museli o mimi bojovat, jestli se můžu zeptat?
BT jsem už četla, jen by mě zajímal názor človíčka, kterej to zkoušel.