První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

skendy
15. únor 2011

@hanuu tak tohle znám u mě to proběhlo stejně!

skendy
15. únor 2011

@hanuu jo jsem happy a mám se na co těšit! 😉 no potom čím jsem si prošla a moje gyn se toho nijak neúčastnila ,nepodávala potřebné info,neměla ultrazvuk a myslím že to byla velká chyba,protože už se na to vše mohlo přijít dřív ... a navíc tedy i odcházela.Mám teď super pečlivou dokrorku co dělala dřív v ÚPMD v Podolí teď má soukromou praxi a jsem spokojená.
Jo budu do konce března bych chtěla dát dolu aspoň 5kg ... řiká se že to pak jde líp a hlavně vím ,že mi to pomůže i po psychycké stránce ,že se budu cejtit líp a tak... 🙂

hanuu
15. únor 2011

@skendy promiň, ale nějak jsem se ztratila. Co u tebe proběhlos tejně?

hanuu
15. únor 2011

@skendy jj, to rozumím a myslím, že je to i takový lepší pocit, když to u jednoho doktora takhle ošklivě nevyšlo, že ta důvěra je přece jenom narušená. A obzvláště pokud nemá ani UTZ a nijak se ti něvěnovala.

verunka7
autor
15. únor 2011

Ajoj holky. 🙂
Začala jsem na začátku cyklu pít Alchemilkový čaj a už mám 8 den MS. 😀 Já to tak vidím, že vezmu lopatu a půjdu se zahrabat. 🙂 Jestli někdy počneme, tak to bude zázrak. 🙂 Ale já už se tomu musím smát. Radši ho dál pít nebudu a skonzultuju to s doktorem ať si ještě nějak neublížím. V kyselině budu ještě na dále pokračovat.
Jinak všem budoucím maminkám hodně štěstí ať se brzo zadaří. 😉

hanuu
15. únor 2011

@skendy Já taky někde četla, že váha může mít negativní vliv. Já bych taky nějaké to kilo potřebovala dolů. Smaozřejmě hlavně pro svůj pocit, ale v podstatě mám už několik let stejnou váhu a jsem jakž takž spokojená, i když moje ideální váha, dle nějakých těch výpočtů je aspoň o sedm kilo níž. Já spíš mám teď problém, že su od rána do večera v práci a když bych hrozně rada chodila cvičit, tak na to prostě nemám už čas a večer ani moc energii ☹

verunka7
autor
15. únor 2011

Holky, změřte se na výšku a to co máte nad metr by jste měly vážit. Tohle je vaše ideální váha. Já měřím 171 cm a vážím tak 67kg, mě ta váha lítá, jak se jí za chce, ale taky se vážím pokaždé jinak. Buď jsem napapaná, nebo moc oblečená, nebo opak....🙂

verunka7
autor
15. únor 2011

Ale i přesto jsem si vypočítala, že bych snad měla mít plodné dny 20. 02., tak jsem zvědavá. 😅

hanuu
15. únor 2011

@verunka7 jj, no právě. Já navíc přibrala asi 3 kg po vysazení ha. Měla jsem celkem drahou, tkerá zabraňovala nadměrnému zadržování vody, když mi ji nasadili, tak jsem trochu zhubla a jak jsem přestala, tak jsem to zase měla zpět.

verunka7
autor
15. únor 2011

@hanuu Myslím si, že se Ti to časem srovná. Ten čas utíká jako voda, gort, když děláš od rána do večera. Já chodím do práce od 8-21 a pak dojdi dom a měj chuť na rozmnožování. 😀 Člověk aby vše stihal by potřeboval, aby den měl 48 hodin, že?

hanuu
15. únor 2011

@verunka7 jj. No já chodím obvykla 7:45 - 19:15, ale každý všední den, nemám žádný krátký a dlouhý týden. A někdy mívám ještě i 5 hodin v sobotu. No já bych ten delší den brala.

hanuu
15. únor 2011

@verunka7 já se navíc těším, že se zase prodlužují dny, příjde mi, že člověk má přecejenom během dne víc energie, když je světlo, svítí sluníčko a tak.

dlabinecka
15. únor 2011

@hanuu Tak pokud není žádný problém, tak proč by ne. není potřeba se tím nějak zabývat. čím víc na to myslíš, tím se snižuje pravděpodobnost, že se to povede 😉 Listovka a tak taky v pohodě stačí, až po otěhotnění, kdyby na to došlo 😉 A nehubni - ted to fakt nemá smysl 😅

verunka7
autor
15. únor 2011

@hanuu Tak to určitě! Za světla do práce a z práce taktéž. Už se těším na léto. Třeba budeme už nosit pupiky. 😉

andilekanitka
15. únor 2011

taky jsem po vysazení HA přibrala 3kg a je to docela znát...jinak .asi mám nějakou alergickou reakci a vůbec nevim na co, svědí mě celý obličej už od rána. Večer jsem měla jen pizzu, leda že by po ní?

hanuu
15. únor 2011

@andilekanitka ju, tak to ti nezavidim, snad to brzo prejde.

hanuu
15. únor 2011

@verunka7 jj, třeba jo 🙂

hanuu
15. únor 2011

@dlabinecka já si to taky myslím, že čím víc na to člověk myslí, tím hůř. Aspoň teď ze začátku. Něco jiného smaozřejmě je, když už se člověk snaží dlouho.
No z hubnutí stejně nic nebude, já na to prostě teď nemám čas.

andilekanitka
15. únor 2011

pane jo, co děláte holky za práci, že tam jste tak dlouho?

verunka7
autor
15. únor 2011

@andilekanitka Já dělám v kavárničce. Je to tam fajn. Chodí tam spíše kravaťáci nebo maminy nakojit své potomky. 🙂 Mám to tam ráda.

hanuu
15. únor 2011

@andilekanitka já dělám v knihovně, ale kromě svojí práce mám ještě úvazek navíc na projektu pro handicapované děti.

andilekanitka
15. únor 2011

@verunka7
@hanuu tak to máte pěkná zaměstnání, to by mě bavilo asi víc než to co dělám, já už chodím do práce jen proto, že za to jsou peníze a plus k tomu to odnáší mé fyzické i psychické zdraví

hanuu
15. únor 2011

@andilekanitka a co děláš ty? Zak pokud to odnáší zdraví, tak to není moc dobré ☹

dlabinecka
15. únor 2011

@hanuu No, tak stejně by to ted bylo zbytečné 😉 V těhotenství je to s tejně pasé 😉 Jasně, myslím, že máš dobrý přístup. Pokud nění žádný zjevný problém, MS TI chodí dobře, tak není, co řešit a brzo to určitě vyjde 🙂

verunka7
autor
15. únor 2011

Tak každá práce něco na zdraví bere a něco dává, jak se vším. Já třeba mám bolavé capenky, ale na druhou stranu posiluji pánev a svalstva kolem.🙂

verunka7
autor
15. únor 2011

Já se tedy přivydělávám Oriflamem. Chci si to rozjet než se dostanu na mateřskou. Je to fajné a nenáročné. 😉 A každá koruna na mateřské dobrá. 😉

andilekanitka
15. únor 2011

@hanuu dělám 12h směny, denní/noční ....celých 12hod sedím v kanclu a koukám do PC, z těch nočních mi je zle a vždy spím celý den a pak jdu rovnou do práce...psychicky je to náročný v tom, že hlídám kamionovou dopravu(zboží) a auto se nesmí nikde zastavit(zboží nesmí přijet pozdě) jinak se zastaví výroba a jsou z toho velké problémy a pokuty....právě bych už chtěla být těhu, že bych byla od začátku doma

verunka7
autor
15. únor 2011

Mno já mám pocit, že bych šla taky na neschopenku, protože v zakouřeném prostředí, 13 hod na nohách, by asi mimi neprospělo.

verunka7
autor
15. únor 2011

Nejhorší spíš bude najít práci po mateřské, toho se děsím už teď. ☹ Teď málo kde je práce od 8 - 15 třeba. Měli by prodloužit školku, aby vůbec rodiče stihali. Nebo leda najít něco jako ten Oriflame, Avon, nějaké pojišťovnictví, prostě něco takového.

verunka7
autor
15. únor 2011

Tahle doba není vůbec pro děti dělaná. Ať se to týče porodného, mateřské, teď zas budou zdražovat věci pro děti, mno prostě hrůůůůza a děs. Radši si to tak nebrát, nebo zůstanu navždy sama.