První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

hanuu
22. únor 2011

@verunka7 ahoj. Tak to mě mrzí, že návštěva u doktora nedopadla úplně pozitivně. Zánět je nepříjemný, ale vyléčí se a bude to dobré. Já myslím, že ten utrogestan je určitě lepší než chodit na injekce. Třeba ti to fakt pomůže srovnat cyklus a tím i k prckovi.

verunka7
autor
25. únor 2011

Ajoj holky, tak jak se máte? 🙂
Konečně 3 dny volna. 😎 Taky si je pořádně užiji. Sice ten otravný zánět, ale snad bude brzo všechno v pořádku. Má některá z vás taky potrápeníčko ze zánětem? Nebo trpí na to někdo, krom těhulek? Nevím, jak tomu předcházet..... 😒
Co vy? Už je některá z vás těhulka? Pfuj, pfuj! Už se těším, až se tady budeme chlubit fotečkama. 😵
Hezký den všem!

hanuu
25. únor 2011

@verunka7 Ahoj. já už se těším na víkend 🙂
Já jsem osobně na záněty nikdy netrpěla, tak doufám, že to teď nezakřiknu. Ale věřím, že to musí být hodně nepříjemné, ale neumím ti poradit.
Jinak u nás zatím nic nového. Jsem v půlce cyklu ms, očekávám až za dva týdny.

verunka7
autor
25. únor 2011

@hanuu Buď ráda, že záněty nemáš. To Ti lehce závidím.... 😉 2 týdny utečou jak nic. A pak to třeba výjde. 🙂 Já snažení vidím až tak na květen. Abych pravdu řekla, nechtěla bych rodit v prosinci.🙂 Kdykoliv, jen né v prosinci. 😀 Navíc se chci pořádně doléčit. Chudák manžel, tak dlouhá abstinence, samozřejmě než se mi doléčí ten zánět.🙂 Co naděláme.🙂

andilekanitka
25. únor 2011

Ahoj, tak snad se veru brzo vyléčíš, držip palce, jinak holky musím říct, že už týden piju ten kontryhel a nevim no, příjde mi že mě pořád pobolívá v podbřišku, myslíte, že to může být tím? jen se bojím abych náhodou neměla Endometriózu, no k doktorce mám jít 6.4 tak uvidím co mi řekne když do té doby nebudu těhu...

verunka7
autor
25. únor 2011

@andilekanitka Taky jsem ho pila asi 14 dní do plodných dnů a třeba mě vyvolal ten zánět, jako nečistoty.....a v podbříšku mě sem tam zabolelo taky, ale to byl asi ten zánět, nefím. Je to celé na hlavu. 😨

hanuu
25. únor 2011

@andilekanitka no je pravda, že při endometrioze (je to to, jak děložní sliznice roste i tam, kde nema?) se kontryhel pít nemá, ale jestli může způsobit zánět nebo souviset e nějakými bolestmi to nevím. Já ho teda taky piju, ne nijak pravidelně, ale v první půlce cyklu si dám jeden hrníček skoro každý den, prostě jak mi to vyjde a su v pohodě. Ale je tu o kontryhelu celá diskuze, tak možná tam má někdy s kontryhelem i špatnou zkušenost a poradí.

andilekanitka
25. únor 2011

@hanuu tu diskuzi jsem četla, jsou tam i pozitivní a negativní věci...ale tohle přímo jsem tam nenašla...zkusím ještě hledat

verunka7
autor
25. únor 2011

@andilekanitka Jestli něco najdeš, tak to prosím písni sem, ju? Díky 🙂

andilekanitka
25. únor 2011

tak jsem našla, že je to dobrý i na záněty, po operacích i jako výplachy a sedací koupele viz. dále...
Od třetího měsíce těhotenství by měla nastávající matka pít čaj z kontryhele, neboť zpevňuje svalstvo podbřišku a posiluje vazivo dělohy. Pro lepší stahování dělohy po porodu je tento čaj velmi prospěšný i v období šestinedělí.Uplatňuje se blahodárně při poruchách menstruace a při rozličných obtížích ženských pohlavních orgánů. Kontryhel je také složkou metabolických a odtučňovacích čajů -třeba po tom zhubneme 🙂 Koupele s odvarem z kontryhelu podpoří současně s pitím čaje léčbu ženských onemocnění. a zase z jiného zdroje:Pití kontryhelového čaje zase urychluje metabolismus.Z hlediska užívání kontryhelu během těhotenství se zdroje liší, někdo pití kontryhelu doporučuje, protože působí na ženské pohlavní orgány regeneračně, jinde jej striktně zakazují, protože prý staví tvorbu mateřského mléka. Na každém šprochu, pravdy trochu, proto bude kompromisem, pít čaj před plánovaným otěhotněním a pak až po porodu poté, co přestaneme dítě kojit.
tak a teď babo raď...jinak zkušennosti v diskuzích tak 50 na 50 (pozitivní/negativní)

verunka7
autor
25. únor 2011

Mno, já se asi radši poradím z doktorem, jak půjdu na kontrolu. 🙂
Ale i přesto díky moc za zjištění! Jsi hodná. 😉

hanuu
25. únor 2011

@verunka7 jako by věci nemohly být jednoduché, že?

verunka7
autor
25. únor 2011

Holky, našla jsem super stránku se samejma dobrotama:
http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/rez...
Pro ty, kteří rádi pečou, tak jako já. 😎

hanuu
25. únor 2011

@verunka7 nam nam. vypada to fatk dobre, ale ted to nebudu prohlizet prilis bo su v praci a zvykam jablko a zbytecne si budu delat chute.

andilekanitka
25. únor 2011

já bych si dala hned od každého jeden...ty jahodové řezy dělám, jsou dobrý,ale podle tohoto receptu mi to příjde složitý, dělám je mnohem jednodušeji 🙂
něco bych vyzkoušela, ale co? nepekly jste něco z toho?

verunka7
autor
25. únor 2011

Musíme se trochu odreágovat. 😉 Já zatím nic z toho nepekla, ale chystám se. Chtěla jsem upéct něco rychlého, ale jelikož jdu večer na slučku se základkou, tak bych to nestihla. Ještě jsem uklízela, atd... 😵

verunka7
autor
26. únor 2011

Holky, moje švagrová dnes ráno začala rodit. Je to úžasná novinka, jen to malé ať je zdravé. Měla by to být holčička. Mě osobně je z toho takové úzko, když mi se snažíme od března a oni počali v červnu. Měla termín 20. března, ale dnes se chce malé na svět.
Snad se už brzo taky zadaří.

verunka7
autor
26. únor 2011

Tak máme Elišku.🙂 2.70 kg. Jsem hrdá teta. 😎

andilekanitka
26. únor 2011

@verunka7 gratuluji tetičko 🙂 nevlastní bratranec má taky Elišku 🙂

verunka7
autor
27. únor 2011

Je to nádherná princezna. 🙂 Holky, já se tááák těším na vlastní. 😅
Čeká mě dlouhý týden, tak budu psát zase jen sem tam. Doufám jste si užily krásný víkend plného sluníčka. Tedy aspoň na Moravě. 😎

hanuu
27. únor 2011

@verunka7 ahoj, tak moc gratuluju k neteřince. Já jsem si víkend užila, sluníčko bylo super. A taky už se moooc těším na vlastní mimčo. Ještě vydrž, určitě se vám brzo taky podaří.

verunka7
autor
2. bře 2011

Ajoj holky. 🙂
Toto letí, už je březen a venku je nádherně. 😎 Tak jak jste na tom?
Já se stále léčím, ale už se blížím každým dnem ke konci a těším se na pokusy o miminko. 😉 Chudák manža už trpí abstinencí.🙂) Chudák. 🙂

hanuu
2. bře 2011

@verunka7 ahoj, to sluníčko je úžasné. škoda jen, že musím být zavřená v práci,a le i tak je to hned všechno veselejší. No manža mi nedávno říkal, že teď při snažení ho namlsám, zvykne si na častý sex a pak bude mít smůlu 😀 Tak jsem ho uklidňovala, že těhotenství snad tyto radosti nekončí 🙂

hanuu
2. bře 2011

@verunka7 no a jinak u mě nového zatím nic. Nejpozději příští čtvrtek budu čekat ms a nejraději bych se nedočkala a místo ní měla mimčo, ale moc s tím nepočítám.

verunka7
autor
2. bře 2011

@hanuu Jaj, tak to máte dobré. 😀 U nás se sexem je to jak kdy. Máme oba moc práce, tak kolikrát není ani chuť. ☹

verunka7
autor
2. bře 2011

@hanuu A budu moooc držet pěstičky na prcka!
Já se těším až uvidím neteřinku. Chtěla jsem je jít dnes navštívit, bo mám volno, ale oni je už pustily domů. A bydlí cca 30 km? teď něvím přesně od nás. ☹ Škoda mno, ale konečně se budou válet doma.

hanuu
2. bře 2011

@verunka7 děkuju. Já musím říct, že mě tohle období čekání na ms hrozně nebaví. Už chci vědět jestli jo nebo ne a když ne, tak mít před sebou ten nový cyklus a ne teda ještě týden čekat na ms ☹

verunka7
autor
3. bře 2011

@hanuu To čekání je holt takové zdlouhavé. 😒 Njn, ale trpělivost růže přináší. 😉 Ono to příjde až to člověk nebude čekat. 😀 Haničko........určitě si to těhotenství pořádně užijeme. Já si myslím, že samo těhotenství je kouzelné, pak se prcek narodí a už začnou povinnosti. 🙂

hanuu
3. bře 2011

@verunka7 jj, to je jasný. Mně teď ani nejde o čekání na mimčo jako takové. Spíš to čekání na ms je nuda. Prostě je to zdlouhavé, chtělo by to ovulaci častěji než jednou měsíčně 😀

verunka7
autor
3. bře 2011

@hanuu Že? A prý ovulka trvá jen pár hodin? To je na hlavu. 😖