První snažení a první bejbátko

kabelitka
15. únor 2012

Ahoj děvčata co se začínáte snažit o prcka,
spoustu diskuzí už je rozjetých a ráda bych se sblížila s některýma z vás a probírala vše co nás čeká v následujících měsících a včecko to kolem s váma prožívala.
S přítelem se snažíme o první bejbátko, takže jsem "nováček"..

kabelitka
autor
3. dub 2012

my tě pochopíme určitě. Hlavně myslet pozitivně a mít oporu to je to nejduležitější. Spoustu holek to vzdalo a otehotněli a maj bobše doma. CHce točas

neytirinka
3. dub 2012

Opora a pozitivní myšleni je hlavni to je pravda,všechny holčiny co by chtěli miminko a nemužou se svim spusobem trapi,ale ja vim že pokud mi nepracuji vaječniky a nemám ovulaci nemohu otěhotnět.

katka1313
3. dub 2012

@neytirinka Jaký je vlastně důvod, že ti nepracují? Nejde to nějak léčit?

neytirinka
3. dub 2012

@katka1313 lečit to nejde,prostě nepracuji nevim důvod

kabelitka
autor
4. dub 2012

Ja se dycky myslela ze se to da nejak praskama hormonama opravit. Ale asi zalezi co je za problem.
Jinak holky ja vcera u dr. Mame jeden kousek 2mm malinkej zatim bez srdicka. 24.4.kontrola a dostanem prukazku. Jen zakaz vseho mame henatom. ☹

katka1313
4. dub 2012

@neytirinka To je mi fakt líto. A proč jste zamítli adopci? Já přemýšlela, že kdyby nám to nevyšlo, tak si mimčo adoptujeme. Ale zatím vůbec nevím, co to všechno obnáší.

neytirinka
4. dub 2012

@katka1313 ahoj zamitli sme to z duvodu máme byt 1+1 bydlime tu ještě s moji mamkou ktera je po těžke operaci a do tohoto maleho bytu by nam miminko nedaly kdyby sme si adoptovali,za druhe je to finančně u nas trošku špatne,ja jsem bez prace a přitel má jen narazove prace a to v rakousku a německu stavi stanky na vistavištích a mamka má jen duchod a když zaplatime najem a pronajem garaže kterou potřebujeme tak nam mněsičně na jidlo pro 3 osoby zbyde cca kolem 2500 kč.Adopce je trochu naročnějši

katka1313
4. dub 2012

@neytirinka To chapu, u nas by to ted taky jeste byl asi trochu problem. Ale myslim, ze je to jen momentalni situace. Jednou se tu treba sejdeme na plne jine diskuzi 🙂

kabelitka
autor
4. dub 2012

ney: a to jste chtěli miminko, když je nemáte kam dát? My máme taky 1pokoj, ale obrovskej a jsme samy, mít tu ještě jednoho dospěláka a namít ani jeden stabilní příjem na dítě si teda netroufnu. Máš můj obdiv!!

neytirinka
4. dub 2012

@katka1313 Snad časem ano,ale chce to čas 😉

neytirinka
4. dub 2012

@kabelitka Mi sme si miminko visnily ale prostě nejde to ☹ ,děkuji ja jsem takova bojovnice 🙂 a hlavně přitel mně dost drži psychicky,i když občas máme i vymněnu nazoru ale to by pak nebyl život bez toho 🙂

kabelitka
autor
6. dub 2012

Ney,kolik vam vlastne je?

neytirinka
8. dub 2012

@kabelitka mně je 30 a přitelovi 31

bjoucik.15
8. dub 2012

@neytirinka ahoj páni to je mi líto, že to nejde. Občas se dějí i zázraky, třeba taky jeden zažiješ a budeš mít svoje vysněné mimčo 🙂 S tím bytem je to docela mazec. Nevím nevím jestli bych chtěla mít dítě v malém bytě ještě s někým, ale je to samozhřejmě tvoje věc.Ikdyž já mám co mluvit, chci dítě a nemám práci ☹
No přeju ať je líp 🙂

kabelitka
autor
8. dub 2012

bjouci. a přítel má práci? Pokud máte alespoň jeden stálý příjem a ktomu přibude mateřská tak se to dá. Je to podle mě i lepší než jít ze dvou platů na jeden a mateřskou.
Když chlap nosí 20 a ženská 15 a najednou mají o 7 mín. Kdežto když chlap 20 a přibude mateřská. Není to tak hrozný.
Ney: tak to už je věk namimi dávno za váma, ikdyž bohužel v dnešní době ještě 5 let čas. 😉

bjoucik.15
8. dub 2012

@kabelitka jj přítel pracuje a má stálý plat. Tady jde o to, že kdybych otěhotněla, tak jdu na rizikový a nemohla bych být alespoň 3 měsíce v práci, abych dostala to minimum tj. 7200. Když bych šla z pracáku budu mít nějaký 3000 ☹

bjoucik.15
8. dub 2012

ještě vydržím, než si najdu práci a pak se začneme snažit, teď to necháváme náhodě. Tady jde o to, že bych vydržela třeba 2 roky , než by se finanční situace zlepšíla, ale nemám čas ☹ nebo mám, ale pak je ve hvězdách jak to bude a nechci riskovat že už nebudu mít žádný děti.

kabelitka
autor
8. dub 2012

od nového roku to je tak že stačí aby jeden z rodičů uvedených v rodném listě dítěte splnoval podmínku 270 pojištěných dní za dva roky a potom si mlžeš volitmateřskou jak chceš ty. Já jsem student a odpracováno nemám nic. Přítel maká takže mateřská se bude volit na 3 a nebo možná i 2 roky, narozhodování je ještě čas (jsem 7tt)

bjoucik.15
8. dub 2012

@kabelitka no jasně, ale přeci jen je lepší když je více peněz než se to narodí, protože pak už to táhne jen chlap ☹ Vím, že volit matěřská se může přes partnera, ale nevolí se peníze, pokud máš něco odpracováno a jdeš z práce na MD tak máš přeci více peněz ne?

kabelitka
autor
8. dub 2012

no 6 měsíců máš mateřskou a pak jerodičovká.
Mateřská 70 % z platu rodičák si volíš na jak dlouho chceš a je ve výši 220.000 za celou dobu.

Já kdybych čekala až bude líp finančně nemám děti nikdy.
Je to o prioritách. Někdo potřebuje peněz víc a někdo mín. Někdo chce kariéru a peníe, někdo chce vychovat děti. někdo chce všechno.
Je to na každém znás jak se rozhodneme,
Já každopádně bych dítě nikdy neodkládala jen kvůli tomu že můžu ze státu vytáhnout o pár tisíc víc.

bjoucik.15
8. dub 2012

@kabelitka to spíš stát vytáhne víc tisíc z nás 🙂 Ne tady jde o to, že alespoň svoje dluhy musím zaplatit, aspoň z části.Kdybych měla mít všechno tak nemám děti nikdy. Ale já bych měla mít teď, pak je to otázka, jestli.... Takže i kdybych neměla splaceno všechno, holt dítě je přednější aspoň pro mě.

medi_ivca
8. dub 2012

@kabelitka tech 70% je pocitano z hrubeho platu ze?
Hele a jak se pocita dlouhodoba nemocenska? Myslim jako, ze kdyz pujdu na rizikove? Je tam taky nejaky koeficient? Vubec nemam tucha 😕

kabelitka
autor
9. dub 2012

bjouci: my zaplatili taky prvně všecky přítelovi dluhy a vrhli se na mimi. Zbyl jen úvěr kde chybí rok a půl a to by se uspěchat nedalo. Tak sme si řekli že ten jeden dluh už je relativně v pohodě. No když byl blbej mladej rpí hold na starý kolena chudák (a já sním).

ivi: http://www.mpsv.cz/cs/7 tady to je hezky popsaný a kdyžtak zkus pročíst diskuze na emimino je to tam moc hezky a srozumitelně vysvětlený a holky jsou tam hodně obeznámený. Já sem stoho kolikrát jelen.

bjoucik.15
9. dub 2012

@kabelitka tady jde o to, že mi si každý platíme to své. Já nepomáhám přítelovi a on nepomáhá mě. jsou to naše dluhy a ne společný. A mám toho dost ☹

kabelitka
autor
9. dub 2012

Bjouci tak to chapu. Ja nemam dluh ani 1kc. Pritel uz stoky tisic zaplatil dpmb za cestovani. Za popelnice apod. Hold matka na to srala,tak mu to tak dopadlo. Ted uz jen ten ue z nepovedeneho podnikani stotisic a nejaky pokutky u policajtu. Ja mu stim pomaham protoz mame spolecne panize. Dohodli jsme se tak kdyby on si platil dluhy ja bych tahla domacnost. Takhle to dame dokupybzaplatime co musime neco odlozime a stoho mala co zbude zijeme. Ale uz me to taky sere. Ale clovek je mladej blbej a neuvedomuje si jak si pokazi zivot v dospelosti. A dost deprese. Jdu se jeste nacpak a skouknout farmare

bjoucik.15
9. dub 2012

@kabelitka jo to máš pravdu, ješitnost u mě hrála velkou roli, nechtěla jsem bydlet u našich a tak jsem si půjčila peníze na nájem a neplatila soc a zdrav :( a stejně jsem žila od výplaty k výplatě... teď mám na krku úvěr, kr. kartu, soc a zdrav. ☹

medi_ivca
9. dub 2012

@kabelitka dekuji! Mrknu na to 😉

verun83
9. dub 2012

Ahojky Vy zkušenější. Přečetla jsem už všechny příspěvky tady a stejně mi to nedá nenapsat. Za prvé - je mi 28let a NIKDY jsem nebyla na gynekologii. Mám psychický blok, bohužel. Prášky jsem tudíž nikdy žádné nebrala. S přítelem jsme se pokusili o početí 16.3., což bylo necelý týden před začátkem menstruace. Menstruace se nedostavila, od 1.4. jsem měla strašně nafouklé břicho, nateklá prsa a udělala jsem si první test - jedna čárka viditelná druhá slabší, takže jsem z toho nebyla nijak moudrá. No a včera 8.4. - nový a dražší test a dvě čárky úplně jak vymalovaný. Takže jsme měli strašnou radost..ale bohužel pár hodin po této zprávě jsem měla pocit, že ze mě něco teče, a taky že jo - na kalhotkách tmavě hnědý flek. Přišla mi ta barva jako na konci menstruace..každopádně noc byla čistá, tak jsem zadoufala. Každopádně dnešek mě zas vyvedl z klidu, přijde mi totiž, že jsem začala krvácet jako při normálním cyklu:( Mám v plánu po třech dnech test zoopakovat a pak pokud těhotenství ještě patrné bude jít k lékaři (což pro mě bude nejhorší počin v mém životě). Chci se zeptat, dočítám se tady, že je možnost, že ještě těhotná jsem, máte někdo zkušenost s tím, jak tady někdo píše, že je možné menstruovat do 3.měsíce těhotenství? A ještě, pokud bych šla k lékaři s krvácením, to mě prohlédne taky? Není to moc nechutné? :/ Děkuju Vám.

kabelitka
autor
10. dub 2012

ahoj veru. Tak to jsi dost nezodpovědná že jsi ještě nebyla na gyndě. Jako tvoje věc, ale dost risk.
Jinak pravda může být oboje. Buď jsi jedna z hrozně mála co má normlní cyklus i v těhu, ale s největší pravděpodobností bohužel ta větší skupina, která bohužel o miminko příjde.
Ale určitě skočit k dr. Ale podle mě asi až skončí krvácení. To by ti rovnou řekl jesli mim iodešlo celé nebo bude potřeba pomoc od doktorů.
Každopádně držím pěstičky a myslím na Tebe

solteeskaa
10. dub 2012

Ahojky jsem tu teprve chvili..snazim se s pritelem o miminko uz od srpna 2011 a porad nic...byla jsem i na operaci s vajecnikama a ted kdyz mam vajecniky cisty tak se mohu snazit o miminko..na jednu stranu se neskutecne tesim na tehotenstvi a vsechno kolem ale na druhou stranu mam vsak ale uplne ze vseho strach..Kdyz jsem vysadila prasky tak jsem miminko chtela ale ted kdyz to mam jako lecbu tak mam strach aby se to vubec povedlo..