Síla pozitivního myšlení. Jaký je váš názor?

miladahof
14. čer 2022

Ahoj holky, trosku filozofická otázecka... chtěla bych znát Vaš názor či Vaši zkušenost. Vím, že se říká, že pozitivní mysl je půl úspěchu. Že i doktoři říkají, ze když budete myslet pozitivně, že se vše podaří a uzdravite se apod. Ale zase znám spoustu holek, které se snazili o miminko, či absolvovali ET či KET a pozitivní myšlení jim moc nepomohlo. Nakonec většinou otehotneli, když byli přesvědčení, že to nevyšlo a měli náročný pracovní či osobní období a pozitivního nezažily nic. Jaký je Váš názor? Opravdu si myslíte, že když budu věřit, že to vyšlo a budu pozitivní, že to ovlivní tělo a člověk se dočká pozitivního vysledku?

neomenia
14. čer 2022

Říká se tomu psychosomatika. Pozitivní myšlení je mocné ve spoustě případů. Ale ne všemocné. Záleží hodně na tom, jak jinak žiješ....vztahy s manželem, rodinou.... Tvůj předchozí život, myšlenkové vzorce, vzorce chován, děděné v rodině po generace...vse ma vliv na naše zdraví a na to, s čím konkrétně máme zdravotní problém. Doporučuji návštěvu take lékaře psychosomatika, pokud se nedaří těhotenství...ruku v ruce s klasickou medicínou tě může nasměrovat.....A opravdu se zabývat něčím jiným ( nejsnáze otěhotní holky, co těhotenství neplánují, třeba já s prvním dítětem). Takové to měření teploty, plodné dny, výpočet ovulace...OMG. Cesta do pekla. A je toho plný Modrý koník 😥

gbp
15. čer 2022

@miladahof ja si myslim, ze stres je zbytecna dvoji bolest. ale radu na to nemam. sama jsem musela projit cestou, 3 a pul roku dlouhou nez jsem se dockala. vyzkousela vse mozne i nemozne, byliny, vitaminy, cviceni, zmenu prace, diety...a povedlo se, kdyz jsem dospela do absolutniho bodu rezignace. a rekla si, ze do toho caru teda pujdu 🙈 me ta cesta hodne dala, sebepoznani a tak. a verim od te doby na nejakou silu vesmiru, silu duse, karmu nebo nevim jak to popsat, neco proste mezi nebem a zemi. dcera to tak proste chtela, ona cekala az tou cestou projdu, protoze vedela, ze to potrebuju. ikdyz to bolelo, sem za to vdecna, hodne me to naucilo.
cetla jsme hezky citat. neco ve smyslu, ze navstevu taky nemuzes nutit, aby prisla. pripravis domov, napeces, naklidis a udelas ho krasny a prijemny, aby navsteva chtela prijit, pak otevres dvere a jen cekas az prijde...
ted sem znovu tehotna a ani nevim jak 😅 takze psychosomatika v tom urcite hraje velkou roli. jen proste neni nekdy snadne tu hlavu ovladnout a rady typu nemysli na to jsou proste k nicemu, kazdy ma svoji cestu a u kazdeho je jinak dlouha.

konidana
15. čer 2022

Určitě má vlastní celkové smýšlení vliv. Ne se soustředit na utkvělou myšlenku, ale spíš nechat fakt věci v klidu plynout, že to prostě vyjde tak jak má, že se věc vyřeší. Myslím, že se v mnoha věcech vůbec nenervuju, nechávám je plynout a vůbec si nepřipouštím variantu, že by to mohlo být jinak. Třebas už s prihláškama a přijímačkama na VŠ. Neměla jsem vůbec potřebu dávat si dvě nebo víc, i když jsem o tom chvíli uvažovala, ale pak jsem to zavrhla, jako zbytečnost, když mě přece stejně vezmou na tu první. A taky že jo. S těhotenstvím jsme asi půl roku či rok záměrně čekali, že ještě ne, pak jsme si řekli že teda už by to šlo a šup, bylo to tam na první dobrou. Až moc brzo😅 plán byl že to vyjde až za pár měsíců😂 K ničemu se neupínat, žít tak jak to přichází a v pohodě. ta pohoda v nastavení je podle mne nejdůležitější. Protože i když je pak vše jinak, tak se to stejně vždy nějak vyřeší, a pohoda🙂 Takže snažit se jo, ale prostě se k tomu neupínat a mít v záloze jiné varianty.... Kamarádka se neúspěšně snažila několik let, nakonec šli cestou adopce, dostali asi půlroční miminko, a šup, do 3 měsíců byla těhotná😅. takže mají první adoptované a pak mají další 3 vlastní🙂

gbp
15. čer 2022

@konidana to ti ale zavidim. kazdy to tak neumi, protoze proste nektere charakterove vlastnosti jsou silnejsi 🤷🏼‍♀️ ja zas potrebuju mit na vsechno plan, nejlip i zalozni 😅 vymyslet vsechny varianty...no stejne mi to nevychazi 😂 nastesti mi prijde, ze mam v zivote stesti 🙂 tuk tuk

konidana
15. čer 2022

@gbp no a pak jsou samozřejmě různá rozhodnutí, o kterých donekonečna přemýšlím, vymýšlím (katastrofické) scénáře, nervuju, a nevím..... Takže každý má své silné a slabé stránky😅

cilkat
15. čer 2022

Zázraky se dějí... je super, si jich všímat, mít z nich radost a nepřehlídnout je v každoděnním životě. Jenže tím to zhruba s tím pozitivním myšlením končí: zázraky se dějí - zázraky nejde vymyslet.
Přesně jak píše Konidana - když jsi ve stavu "proč se nervovat, ono to bude tak, jak chci". tak to funguje a vychází... jenže když se musíš do pozice "bude to, jak chci" tlačit, tak to vyvolává jen stres a pozitivní výsledky to nemá žádné... Naopak to škodí o to víc, protože to právě přidává stres/zabraňuje řešit případný problém.

intonace
15. čer 2022

U nás to bylo v pořadí vysadit prášky,nechat tělo vyčistit a čekat. Asi čtyři měsíce nic. Nehlídali jsme plodné, neplodné dny ani nic podobného. A pak nám v práci náhle onemocněla kolegyně a nebyla žádná náhrada. Dělali jsme s druhou kolegyní téměř nonstop. Ona to měla moc daleko a já vzala i pohotovost. No a přišlo těhotenství. V tu dobu jsem s tím vůbec nepočítala, myslela jsem si, že v tom stresu a únavě to nemůže vyjít a vyšlo 😊 Jak píší ostatní vyčistit hlavu od snahy otěhotnět 🙂 Držím palce ať to vyjde🤗