Snažení o druhé mimi verzus strach z dalšího porodu

alzbeta.hod
16. kvě 2012

maminky vítejte... samozřejmě i snažilky o první miminko jsou vítány...
diskuzi zakládám z důvodu snažení o druhé miminko a jak jste to měli při pokusu o druhé těhotenství, na kolikátý pokus se povedlo? Sotva jsme začali přepadá mě panika že to potrvá dlouho jak při prvním. Zároveň mám ale strach z porodu, u prvního jsem se nebála ale teď ano. Vložte své názory a debatujte dle svého...

xlucia
16. kvě 2012

@alzbeta.hod tak u nas to iste, ale tyka sa to tretieho mimina 😀

alzbeta.hod
autor
16. kvě 2012

@xlucia tak ať se zadaří? A už se snažíte nebo zatím jen uvažujete? Nebo dokonce čekáte? My jsme začali první měsíc, řekla bych celkem intenzivně. Občas mám divný pocit ale nechci tím zatěžovat psychiku která při prvním snažení hrála hlavní roli.... snažím se na to nemyslet tak snad budem mít štěstí

xlucia
16. kvě 2012

@alzbeta.hod uvazujeme. je tam viacero veci kvoli ktorym vaham

alzbeta.hod
autor
16. kvě 2012

@xlucia no u třetího bych váhala i já... hlavně kvůli financím a bytovým prostorům 😀

alzbeta.hod
autor
16. kvě 2012

jdu do hajan.... těším se na další příspěvky...

xlucia
16. kvě 2012

@alzbeta.hod trafila si klinec po hlavicke, plus ako potom najst pracu

adelajda2012
16. kvě 2012

Tak ja som uplne cerstva mamina prveho babatka, ale pred 10 dnami som si na porodnom stole hovorila "len si dobre zapamataj ake to bolo!!! nie ze to vytesnis a budes chciet dalsie dieta" 🙂
Ale druhy porod vraj byva jednoduchsi... A mas len taky vseobecny strach, alebo z niecoho konkretneho?
Drzim palce pri snazilkovani aj v boji proti obavam!

kvetinka211
16. kvě 2012

@adelajda2012 zensky mozog je podla mna uzasne stvoreny ... ja som si prve noci po porode hovorila, ze dalsi porod urcite dlho nie ak vobec (inak chcem mat 3 deti), rozmyslala som ze mirena mozno neni az taky zly napad (inak som velmi proti takymto veciam), desila sa predstavy ze znovu otehotniem ... a po sestonedeli som uz pozerala na tehotensky test a bola smutna ze je tam len jedna ciarka 🙂 🙂 🙂 Racionalne si pamätam ze to bolo hrozne a zatial najhorsia bolest aku som zazila, daleko za hranicou toho co som si myslela ze zvladnem ... no ta emocionalna stranka veci velmi rychlo vyprchala a mam pocit ze pohodicka, ved to je len par zlych hodin ... ku koncu tehotenstva a po nom som mala take obdobie ked som si nic nevedela zapamätat, vsetko som zabudala ... predpokladam ze to nejako suvisi s pripravou tela na zabudnutie porodu ... Ale ked teraz obcas mam bolestivejsi menzes, tak sa mi spomienky zazracne objavuju ... takze predpokladam ze pri dalsich porodoch mi hned ako zacnu prve bolesti dojde do coho som sa to zasa namocila 😀

strasska
16. kvě 2012

ahojte,
pri prvom porode som sa v podstate iba v kutiku duse trosku bala, hlavne toho "neznameho", porod dopadol na 1 🙂
pri druhom porode som sa v kutiku duse bala, lebo som uz vedela, co ma caka, porod dopadol na 1* 😉
a teraz sa opat v kutiku duse trosku bojim, lebo si myslim, ze uz nemozem mat lepsi porod ako tie predchadzajuce 😀

a myslim si, ze by som sa v kutiku duse bala aj pri stvrtom, aj ked uz stvrte neplanujem 😔 😵

anulka1000
16. kvě 2012

nám sa prvý synček zadaril až po troch rokoch čakania a ako prvorodička som sa vôbec pôrodu nebála a priam som sa tešila kedy už budem mať doma moje vytúžené dieťatko. Druhý synček sa nám zadaril na prvý raz, a takisto som sa pôrodu nebála a možno preto oba dopadli super. / oba trvali iba 4,5 hodiny / a myslím si že aj tá bolesť stála za to, mám dve krásne zdravé detičky.

alzbeta.hod
autor
17. kvě 2012

@adelajda2012 můj strach je tak nějak všeobecný, začala jsem rodit normálně ale kvůli komplikacím jsem musela na aktutní sekci. Takže strach z bolesti rozhodně nemám, i když to opravdu hoooodně bolí, ale mám strach z toho že zas budou komplikace, že se něco prošvihne a kdybych rodila normálně tak se hrozně bojím šití...

alzbeta.hod
autor
17. kvě 2012

@kvetinka211 přesně tak. J8 si průběh porodu pamatuju s malýma mezerama. Prostě občas vůbec nevím co se dělo a manžel mi to pak připomíná ale já si to prostě nepamatuju. Trpím při vrtání u zubaře jak pes a tahle bolest je mnohem mnohem silnější a dalo se to, i když v mém případě naštěstí ne tak dlouho.... klepala jsem se jak pes a zvracela a bylo to fakt hrůza. Ale větší strach mám z toho že se nebudu opět otvírat a to malé včas nezachrání. Nebít Dr.Kočího tak by mi tu teď malá neběhala... ☹ STále na to myslím. Malou jsem od rána necítila a každý mi jen říkal že spí, ať ji budím... v půl 8 večer mi dr.Kočí řekl že musí ven a to hned... že ji selhává srdíčko...

alzbeta.hod
autor
17. kvě 2012

@anulka1000 já měla naštěstí celý den jen slabý tlak do podbřišku... jen opravdu nepatrná bolístka... tak to trvalo cca od 3:30 14:30 kdy mi v porodnici něco píchli ( prý na uvolnění). Pak se bolest stupňovala a v 17h už to bylo hodně bolestivé. Ale jsem ráda že mě nechali trpět jen 3 hodiny.

tea333
17. kvě 2012

@alzbeta.hod my sme sa pri prvom snazili 7 cyklov, pri druhom sa to podarilo ihned, vlastne este skor, nez sme sa zacali snazit.aj ja som rodila akutne sekciou, syncek zacal mat slabe ozvy.
tiez nemam dobre spomienky na porod, ale vobec sa ho nebojim - aj ked uz sa to blizi 🙂
Kazdy porod je uplne iny a ja sa tesim na to, ze na konci sa budeme vsetci tesit z nadherneho babatka 🙂

ajca123
17. kvě 2012

@alzbeta.hod druhe tehu bolo super s aj som si ho užila 🙂)) a tešili sme sa že to bude chlapec..
Nas prvy syn vybral meno pre brata...
Cele tehu bolo ok a pôrod bol veľmi ale veľmi krásny a rýchly 🙂)
A narodil sa nám Filipko a o rok a niečo som otehotnela opäť 🙂)) a narodil sa nám Riško 🙂) tiež pekny pôrod a rýchly
Tieto dve tehu boli neplanovane 🙂, ale sme šťastní že ich mame ..
A 4babo je uz plánované o 3roky 🙂))

marecek1
17. kvě 2012

@alzbeta.hod
my sa tiež snažíme o druhé miminko, strach z pôrodu nemám, pri synčekovi som mala dobrý pôrod - v porovnaní s tým, čo čítam/alebo som počula,
o dvanástej v noci mi odtiekla plodová voda, o jednej som bola už hospitalizovaná v pôrodnici, niečo po tretej už bol synček na svete. pôrodné bolesti som mala poriadne, ale našťastie netrvali dlho, aj ma lekár nastrihol + zašíval, ale stálo to za to 🙂

alzbeta.hod
autor
17. kvě 2012

@marecek1 závidím a přála bych si totéž. Mě voda neodtekla, stále se na to čekalo... museli mi ji píchnout ale ani to nepomohlo. Hlavně potom byli kontrakce strašně silné a nesnesitelné. Ale všichni pomáhali a byli moc milý.

veruska007
17. kvě 2012

@alzbeta.hod Ahoj, my chceme třetí... a taky se po předchozím porodu strašně bojím... vymýšlím, jak přijít k císaři. Rodila jsem 30h v neskutečných bolestech (rodila jsem po 3., tak to můžu porovnat). Pak mě dr. šil bez umrtvení, nakonec jsem málem umřela na otravu krve... manžel by chtěl třetí mimčo hned, ale já mám doteď z porodu noční můry ☹

adelajda2012
17. kvě 2012

@alzbeta.hod no ja som sa tiez hrozne bala sitia...robila som vetko preto aby nemuselo byt (masaz hradze, cvicenie, lanove semienka a ine bavske rady) ale nakoniec aj tak muselo byt...mam dost stichov, ale nie je to take hrozne ako som sa bala. Nastrihnutie necitis, sitie som malicko citila, ale nic strasne...no a na dalsie dni to sice boli, ale da sa to prezit. To uz mas ine starosti/radosti 🙂
No ale ako citam tvoju skusenost, tiez by som sa viac bala ze sa nieco nepodari...lenze to sa budes bat vzdy, take obavy chytaju kazdu maminu, aj prvorodicky...tazko na to nejaku radu...snad len dobreho doktora si zohnat a verit svojmu telu 😉

alzbeta.hod
autor
17. kvě 2012

@veruska007 to se ti absolutně nedivím... oni chlapi si to řeknou jak nic ale my máme ty šílený vzpomínky i když ají nádherný konec. Ale překonat to a srovnat se s tím je těžký. Můžu říct že jsem takový půl rok měla noční můry, neustále se mi o tom zdálo a dodnes se mi to občas vrací ale jen hooodně málo. A tak 3 měsíce jsem nemohla moc sedět, strašně mě bolela kostrč.

alzbeta.hod
autor
17. kvě 2012

@adelajda2012 jj je to spíš asi obava z toho jak to proběhne na podruhé, koho tam zrovna chytnu a tak dál.... ale všichni mi líčí jak je šití strašný jak moc to bolí a td. Ale i přes to chci zkusit rodit normálně, pokud nebude jiná možnost jsem smířená s císařem ale nerada bych podruhé. Injekci do páteře jsem teda skoro necítila což mě překvapilo ale celkově ten spánek 2 dny po SC byl bolestivý.

naomi6
17. kvě 2012

Ahoj všem, my pomaloučku začínáme uvažovat o druhém mimču. Porod jsem měla skvělý, rychlý a byl to pro mě bez přehánění ten nejkrásnější zážitek, který bych si ještě chtěla zopakovat. Rodila jsem jen 3 hodiny. Málem jsme nestihli dojet do porodnice 🙂

rennu
17. kvě 2012

@alzbeta.hod ahoj, také už přemýšlíme o druhém prckovi 🙂 osobně bych chtěla děti, tři, ale to je asi jen sen.....poprvé jsem otěhotněla takřka hned, ale těhu jsem měla rizikové, od 6-7.měsíce jsem měla dporučeno jen ležet a končila jsem CS v celkové (na spinál jsem srababa) a za mě nikdy víc, komplikace, jestli mám divný práh bolesti nevím, ale trpěla jsem jak kůň a nesnesitelný bolesti jsem měla ještě dlouho poté (jizva)... takže já se nebojím přirozeného porodu, i když od kamarádek vím, že to je někdy taky očistec, ale já mám panickou hrůzu z dalšího CS ☹

veruska007
19. kvě 2012

@alzbeta.hod Jj, taky jsem z toho KO, poslední noční můru jsem měla před týdnem 😖 . Strašně doufám, že to nějak uhraju na CS.

lucyda
19. kvě 2012

ahojky,tak ja zazivam podobny pocit ,doma mam 2,5 leto dceru a posledni dobou se mnou cloumaji hormony a preji si mit jeste jedno....jenze bojim se tehotenstvi ,porodu ,jestli bude ditko zdrave,jak to budu zvladat ,co na to moje rodina ,atd......ale chtela bych moc ,nejlepe znovu holcicku 🙂ted beru jeste HA ,ale za dva mesice mi konci a ja se nejpis zacnu snazit 🙂

alzbeta.hod
autor
19. kvě 2012

@rennu mě CS nijak nevadilo, měla jsem to za sebou ani nevím jak. Na spinál jsem taky srab ale nikdo se mě neptal jak chci umrtvit či uspat. Takže spinál. A jsem za něj moc ráda, žádná nevolnost po narkoze. Vše jsem vnímala a slyšela jsem ten první křik miminka a malou mi hned po umytí ukázali. Já poprve otěhotněla po 15 měsících a na rizizkovém jsem byla od 5tt.

alzbeta.hod
autor
19. kvě 2012

@lucyda tak to jsme na tom úplně stejně. M jsme se snažením už začali tak uvidíme. Je mi jedno co to bude, hlavně ať je zdravé ale druhá holčička by mi nevadila. I když kluka bych si taky přála. Od porodu už jsem antikoncepci nechtěla a ani nechci. Je mi bez ní o moc líp.

lucyda
19. kvě 2012

@alzbeta.hod Ja ji zacala brat kvuli vypadavani vlasu ,zadne pripravky nepomahaly ,tak mi predepsal lekar HA....Tak preji at se zadari,co nejdrive 🙂Jinak taky mi to vice mene ,jedno hlavne at je zdrave!!

alzbeta.hod
autor
19. kvě 2012

@lucyda jj přesně tak. I mě by ji na kožním doporučili na zlepšení vlasů ale měla jsem z ní migreny a úplně mi rozhodila ovulaci takže prášky už nee

mabika
28. kvě 2012

no baby, my by sme tiez uz dali druhe, prvy porod som mala sekciu a teda tie stavy prve dva dni neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi. Toto ked budem musiet znovu zazit, tak neviem.... Lenze uz si nedavame pozor 7 mesiacov a stale nic ☹. Ale kojit som prestala na vianoce az a mam pocit, ze som z toho este rozhodena a preto sa nedari. Ale prve bolo po 7 mesiacoch az, tiez nie hned...