Snažení o druhé mimi verzus strach z dalšího porodu

alzbeta.hod
16. kvě 2012

maminky vítejte... samozřejmě i snažilky o první miminko jsou vítány...
diskuzi zakládám z důvodu snažení o druhé miminko a jak jste to měli při pokusu o druhé těhotenství, na kolikátý pokus se povedlo? Sotva jsme začali přepadá mě panika že to potrvá dlouho jak při prvním. Zároveň mám ale strach z porodu, u prvního jsem se nebála ale teď ano. Vložte své názory a debatujte dle svého...

mrva
21. únor 2013

@danjelca po sekcii nedovolili :( vraj, aby som cítila prípadné rupnutie maternice :/

naomi6
29. bře 2013

Ahoj všem, tak pokud můžu, ráda se přidám do diskuze. První těhu se nám povedlo hned napoprvé, těhotenství i porod jsem měla skvělé a bezproblémové. Příští měsíc se chceme začít snažit o druhé mimčo, tak doufám, že nám to nebude trvat dlouho, i když teď slýchám z okolí, že to často nejde a trvá to délé, než první těhu, tak mám trošku obavy. Malou nám určitě nevezmou do školky, tak nevím, kam bych ji dala, kdybych musela do práce. Držím všem palce.

1890
2. dub 2013

My od příštího měsíce taky začínáme tak jsem zvědavá. První těhu párkrát v nemocnici hold jsem nevydržela doma nic nedělat 😒 no porod 3hodiny ale šití 40min takže to děs. Měsíc jsem se nemohla hnout.

naomi6
3. dub 2013

@1890 tak se budem podporovat, jo? Dneska jsem byla zrovna na preventivní prohlídce, tak dr říkal, ať na to vlítneme, že jsem v pořádku a děloha čeká 🙂

1890
3. dub 2013

No tak my musíme začít až někdy v srpnu. Byla jsem na sociálce a mateřská mi nejdřív skončí v dubnu 2015 a peníze jim nechat nechci, tak hold musíme ještě vydržet. 😒

naomi6
13. dub 2013

@1890 Aha, tak to jo. No my budeme muset taky počkat. Jsem teď momentálně nemocná, tak to raději necháme na květen, i když jsem se už těšila, že začnem teď. A vydržíš čekat do srpna? 😉

1890
14. dub 2013

No, do srpna asi ne. Budu brát prášky do necelého konce května a pak na konci července na to půjdeme. Vypočtu ovulaci mám i proužky začnu od května brát kyselinu listovou a od července pít kontryhel. U prvního jsem to dělala taky tak mesíc jsem se čistila a během dvou měsíců byl kulíšek. 😉

naomi6
8. kvě 2013

Ahoj holky, tak co je nového? Dlouho tu nikdo nebyl....

petroska
17. kvě 2013

Ahoj holky.Je tu někdo kdo by chtěl plánovat druhý mimčo ,ale skrz komplikované první těhu má strach jít do druhýho těhu jako já?Chtěla bych druhé ale nějak nemám nervy podstupovat zas všechny kontroly,ultr a vše co k těhu patří.Chceme miminko jarní,takže už je na čase snažit se ale čím víc se to blíží ,tím víc si říkam jo nebo ne.Je tu prostě strach že se bude vše opakovat jako u prvního těhu,že budou komplikace a mimčo pujde zase na svět dřív.Tak nevím jestli se na všechny obavy vykašlat a s chutí do toho jít a těšit se nebo se smířit jen s jedním dítkem .

aplless
19. kvě 2013

ahojte aj my sa zaciname snazit prve tehu bolo v pohode aj porod nemam zle zazitky az na tie porodne bolesti tie boli strasne. vtedy som nemala obavy lebo som nevedela co ma caka. teraz z druheho mam troska strach lebo viem co to vsetko obnasa tehu a porod. ale aj napriek obavam si vsetko chcem vychutnat a uzit kedze tretie babo uz by som nechcela ale nikdy nevies .......

1890
5. čer 2013

@alzbeta.hod Ahoj my máme chlapečka a snažíme se o holčičku od pátka by měla bý t ovu , tak uvidíme. První porod bolesti 3 hod nenastřihnutí a šití 40min bez umrtvení. Myslela jsem, že zkolabuju strašná bolest. 35dni jsem pořádně nechodila a neseděla. Prostě fakt strašný a to vydržím fakt dost. Bojím se jak u druhého. Přemýšlím nad porodem do vody.

1890
5. čer 2013

@petroska Ahoj to víš, že pojd do druhého. Taky mám strach po prvním, ale nemyslím na to a snažíme se o druhé.

barny
5. čer 2013

tiez chceme popracovat na druhom, syn ma 5 rokov, aj ked nejak sa neviem dokopat, porodu sa bojim uz teraz a tiez ako utiahnut dve deti a zas vypadnut z pracovneho kolobehu na urcitu dobu, no uvidim ako to dopadne, hadam to skusime

alzbeta.hod
autor
5. čer 2013

@1890 stejný zážitek měla i kamarádka, ale mám i kamarádky který šití měli umrtvené, nechápu proč to neumrtvý všichni doktoři, aspoň nějaká úleva po porodu by mohla být. Já už vím že strach mít nemusím, půjdu na sekci.

sue
5. čer 2013

@barny tak to sme na tom úplne rovnako 🙂
Ja šialene túžim po druhom dieťatku, ale zároveň sa veľmi bojím, či bude všetko v poriadku a tiež pôrodu...a tiež aj toho, aká je nafigu doba a do tohto marazmu privádzať ďalšie dieťatko - pretože bude len horšie mám pocit 😒 na druhej strane to zas vnímam tak, že svojmu synovi nemôžem dať nič lepšie ako súrodenca - aby boli na všetko dvaja...
Myslím, že my ak do toho pôjdeme, tak niekedy na jeseň ( v októbri mi totiž končí zmluva na dobu určitú v práci ).

xdelinka
5. čer 2013

@petroska Ahoj, ja sa tiez strasne bojim. Prve tehotenstvo bolo rizikove a po umelom oplodneni. Stale komplikacie s placentou az nakoniec sa musele mala narodit predcasne. Som strasne rada ze mi ju zachranili a velmi by som chcela este
jedno babetko pretoze som si to prve koli tej celej stresovej situacii ani nestihla poriadne vychutnat. Mam velky strach aby to nedopadlo zle. Akonahle chcem zavolat na kliniku a urobit si termin na ket zavaham a v tom momente vzdam.
Mam o mesiac 38 rokov a tlaci ma cas. Asi potrebujem postrcit 😔

barny
5. čer 2013

@sue ved to ze lepsie asi nebude. Tiez robota ma bavi, bojim sa aby som o nu neprisla, pri malom prave manzel prisiel o pracu bolo vseliako, rozostavany dom, ale nastastie si nasiel robotu, teraz je to celkom ok, byvame v dome cez dva roky, ale stale je co dorabat. Chceme druhe dieta, uz to odkladam treti rok, ale tento to asi predsa len skusime, aj ked nejak tlacit nato nebudem, ale bola by som rada keby ma krpec surodenca aj ked vekovy rozdiel uz bube dost velky, ale to mi az tak nevadi

petroska
5. čer 2013

Teda vás je,kdo má strach jít znovu do těhotenství 🙂.Já mám ovšem nejvíc strach z kontrol,z testů,prostě vím už jak vše chodí tak se mi skrz to do druhého dítka nechce.Sem posera a pak je strach že se bude zas vše opakovat a zas bude problémové těhu.Ovšem,jdeme pomaličku na věc.Počkám jak mi skončí menzes a nečekaně,neplánovaně jdeme na druhátko.Každý den přemýšlím co a jak a strach je silnější ale nechci jedináčka tak to musím překousnout.Tak snad se za pár měsícu dočkáme a bude vše ok.Taky jsem přemýšlela,že si domluvím císaře.Dáváte někdo přednost taky císaři nebo jste proti němu?

1890
6. čer 2013

@petroska No přemýšlela jsem nad ním, ale nechtějí ho dělat, když není vážný důvod a platit si ho nechci, to už to nějak vydržím. Budu doufat, že bude lepší než ten první porod. Chci rodit do vody viděla jsem to a říkají, že není taková bolest a jde to rychlejc a pak to omévání miminka v náručí hned na bolest zapomenu. No my budeme zkoušet od zítřka, tak se snad zadAŘÍ. jEDINÁČKA TAKY NECHCI.

petroska
6. čer 2013

@1890 Tak držím palečky at se zadaří a je vše jak má byt 🙂. Taky na to vlítnem za pár dní.Jen si teda žádný plodný dny nestuduju a nechávám to osudu.Po domluvě se známým doktorem jde vše ,takže já využiju známou v nemocnici a asi zase císař-jsu posera.Ale kdo ví,třeba mě strach a císař po 9 měsících přejde a budu si chtít užit klasický porod 🙂.

andelka
6. čer 2013

@1890 jak nechtějí dělat? To by mělo být automatické ne? Mně šili 10-15minut, asi 8stehů (vidět je 4nebo5), cítila jsem jen poslední dva. Na druhý porod jsem pořádně cvičila s epinem, a ani škrábnutí, byl to luxus nemuset se o spodek nijak zvlášť starat. Doporučuju.

1890
6. čer 2013

@andelka Na císař musí být nějaký důvod blbě otočené mimčo nebo cukrovka nebo broblém s kyčlema matky jinak si musíš připlatit. Nejde to , že si řekneš, že chceš císař funguje to tady v okolních nemocnicích. Musí ti to napsat gynekolog sama to chtít ti nepomůže. Mě nenastřihli takže mě roztrhnul a šili 40min . 8vnitřních a 15 venkovních. 😢

andelka
6. čer 2013

@1890 já myslela umrtvení při šití že je automatické, ne císař, tam je to jasné že jen v indikovaných případech. Jsem to asi blbě dočetla, resp. nedočetla. Nechápu jak můřžou cokoliv šít bez umrtvení, navíc tak dlouho. Já jsem měla nástřih malý.

1890
6. čer 2013

Mysleli, že mimčo bude malý a nenastřihli a prostě mě neumrtvila, taky nevím proč. To jsou ty mladý porodníci.

1890
10. čer 2013

Tak ovu snad byla jsem z těch prožku mimo testy ukazují , že ne a jiné že je, tak fakt nevím. Sexík byl v sobotu včera a bude i dnes , tak uvidíme, jak se zadařilo. 😉

maarika
9. srp 2013

Ahoj holky,ráda bych se přidala mezi vás 🙂 Nějak jsem došla k názoru,že mi miminko už odrostlo a tak bych si to chtěla alespoň ještě jednou zopakovat.Jenže...moje první těhu nebylo nic moc.Od začátku samé komplikace,většinou krvácení a tím pádem proležené celé těhu a nechci,aby se to opakovalo,už proto,že stejně bych ležet nemohla,jelikož mám doma raubíře,co chvilku neposedí 🙂 Jenže ty hormony se mnou tak mlátí...No,nezbyde mi nic jiného,než to asi risknout...🙂 A porodu?Toho se bojím taky,mooc.Ale to zatím nějak neřeším,přeci jen,ještě nejsem ani těhule 🙂

stellamaris
9. srp 2013

Ahojte,tiez chcem druhe miminko,prve tehu bez problemov az do 35.tt,mala som preeklapsiu a maly sa narodil akutnou sekciou.Kvoli vysokemu tlaku berem lieky dodnes,napriek tomu tuzim po dalsom miminku,tehu bude rizikove,podla doktorov,preeklapsia sa moze opakovat,ale nemusi...........bude to zase sekcia a mozne je,ze si polezim v nemocnici.Chceli sme este rok pockat,ale mladsia uz nebudem,tak sa na to dame 😉