Snažení o druhé mimi verzus strach z dalšího porodu

alzbeta.hod
16. kvě 2012

maminky vítejte... samozřejmě i snažilky o první miminko jsou vítány...
diskuzi zakládám z důvodu snažení o druhé miminko a jak jste to měli při pokusu o druhé těhotenství, na kolikátý pokus se povedlo? Sotva jsme začali přepadá mě panika že to potrvá dlouho jak při prvním. Zároveň mám ale strach z porodu, u prvního jsem se nebála ale teď ano. Vložte své názory a debatujte dle svého...

danjelca
28. kvě 2012

Dievčatá, tak si dajte epidurál, hm? 🙂

garfie
28. kvě 2012

Na poprvé jsem otěhotněla prakticky okamžitě, i na podruhé to šlo rychle-i když ne tak jako napoprvé. A co se týká strachu z porodu, ten byl takový, že jsem dost dlouho ingnorovala snahy přítele o další dítě. První porod byl překotný, na prvorodičku velmi rychlý-ani mi nestačili udělat příjem, ani dát nějaký oblbovák, ale děsně bolestivý!! Druhý byl taky rychlý a tak hezký, že bych si ho střihla klidně znovu 🙂
Ale když jsem to říkala kamarádce se třema dětma, tak se zasnila a říká "jó´, to je pravda, druhý porod byl vážně pohoda.....ale ten třetí!!!" 🙂 tak nevím...

andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maximaty
31. kvě 2012

Ahoj všem, no já dnes zažila extrémně bolestivou ovulaci, včera a predevcirem tuleni tak uvidíme. Můj strach z druhého porodu je šílený prave proto, ze první porod jsem měla za 3 hodiny za sebou vodu mi trhali když jsem byla až na nezaslou branku otevřená... Bylo to šílený a to to bylo podle všech krátké a bezproblémové. No, jak to může byt po druhé ???

rennu
8. črc 2012

@alzbeta.hod to máš štestí.....já třeba po narkoze taky neměla ani chrapot či nevolnost...ale jiné komplikace ☹

kkjanicka
10. črc 2012

ahoj holky, ráda se k vám přidám.. taky bychom moc chtěli druhé mimi 🙂, porodu se nebojím.. První jsem měla 8,5hodinový a dle mého byl super. Dle budoucího manži to bylo šílené.. skákali mi na břicho, nechtěl sestoupit, jsem menší a drobnější a narodil se nám 3,76 bobek 🙂, tak jsem ráda,a že mi pomohli.. První jinak bylo "hned" a teď se snažíme od půlky února.. tak uvidíme.. snad se brzy zadaří.. a já bych moc chtěla děti 3 🙂, krásně velkou rodinu.. ale to se ještě uvidí 🙂, nikdy neříkej nikdy 🙂

alzbeta.hod
autor
10. črc 2012

@rennu já neměla narkozu.... měla jsem jen spinál nebo jaks e tomu říká... naštěstí jsem vše snášela skvěle a zotavila jsme se rychle. Až na smích a kašel ten byl hodně bolestivý. Na pokoji hrozný horko a já musela pořád kašlat.

alzbeta.hod
autor
10. črc 2012

@kkjanicka taky se snažíme o druhé miminko zatím od května a zatím nic. Tak uvidíme kdy se dočkáme.

yennn
10. črc 2012

Ahojte, my by sme tiež chceli druhé. Pôrodu sa nebojím, zato riešim všetko ostatné. Som baculka a tak sa bojím otehu či mi lekári nebudú celé tehotenstvo nadávať. Bojím sa ako zvladnem pri malom tehotenstvo. Bojím sa ako pri nom zvládnem druhé miminko a že sa z toho zblaznim. Bojím sa čo na to povedia v práci (za pár mesiacov má vrelo očakávajú)... hm, ked si na niečo este spomeniem, napíšem 😀

bejbypd
11. črc 2012

Ahojte, rada by som sa k vám pridala. Teraz prvý mesiac sa snažíme o druhé bábatko...Strašne by som chcela aby nám to vyšlo, akurát mám ovuláciu, presne ako mi aj podľa ovulačnej kalkulačky vychádzala...24.7. by som mala mať menzes a ja pevne verím, že nepríde, ale asi som len taká naivná , že dúfam,že nám to vyjde na prvý šup ako pri našom dievčatku, ktoré sa nám podarilo dokonca cez antikoncepciu. To či sa bojím pôrodu ešte nemám vyjasnené, môj prvý porod trval len nejaké tri hodinky a vobec nebol komplikovaný, len som si predtým dva mesiace celé leto odležala na rizikovom, skôr toho sa obávam, ale moja gynekologička mi povedala, že to tak pri druhom tehotenstve byť nemusí lebo maternica už jedno tehotenstvo absolvovala. Každopádne nikdy som si nemyslela, že tak strašne budem chcieť zase otehotnieť, chlap sa mi smeje, že ako dobre, že chcem byť tehotná lebo mu nedám pokoja a on je len rád 😀

lypka
11. črc 2012

My máme jednu bambulku a včera som oznámila manželíkovi, že na Vianoce ideme na druhé, len tak oči otváral 🙂 😉

bejbypd
11. črc 2012

Lypka tak to je super..ja som to tomu môjmu ani neoznámila jednoducho to tak vyšlo už minulý mesiac, že šak už si nedávajme pozor a teraz si nedávame pozor teda vôbec a chlap sa len smeje že ak fakt budem zase tehotná na prvý raz , tak sa ma bude báť pre budúcnosť aj dotknúť lebo už pri prvej bambuľke povedal, že otehotniem asi aj z vánku 🙂))

lypka
11. črc 2012

@bejbypd nám sa tiež Veronka podarila na prvého šupa na svadobnej ceste, tak dúfam, že potom nebudú žiadne komplikácie, ked budeme pracovať na druhom 🙂

bejbypd
11. črc 2012

@lypka , tiež v to dúfam a trochu sa aj bojím, že sa nám to druhé nepodarí tak rýchlo...ale je to krásny pocit pre mňa už len pracovať na bábatku zase po dlhom čase, mm chcel aj skôr no ja som sa chcela ešte venovať našej Miške tak už dávno sme sa dohodli, že druhé možno tak keď naša Miška pôjde do školy, no a v septembri bude mať 5 rokov tak hádam budúci rok sa nám narodí aj to druhé 🙂 ja som v tomto taká optimistka zatiaľ 🙂 Samozrejme chlap mal jedinú podmienku nech je to syn, lebo vymrie po meči 🙂 Ja by som brala aj dievčatko, druhú princeznú 😀 My už máme dokonca aj mená ako keby sme už čakali 😀

lypka
11. črc 2012

@bejbypd my sme na tom opačne ja by som brala už aj teraz ale muž chce až o rok v lete, ale to sa mi zdá neskoro tak to bude na vianoce 🙂
tiež si myslím, že je to všetko iné, ked na niečom takom krásnom pracuješ. ja by som chcela aj chlapčeka, ale ani druhé dievčatko by mi tiež nevadilo 🙂
a mená teraz budem vyberať ja lebo prvé si vyberal manžel 🙂

bejbypd
11. črc 2012

Keď som otehotnela strašne som chcela chlapčeka, mala som už synovca vtedy tak som si strašne aj ja priala chlapčeka a to by bol určite Michal . Keď sme sa dozvedeli v 26 týždni že to bude 100 percentne dievčatko lebo nám v plnej kráse na sone ukázala pišulku, tak som bola taká nesvoja, lebo som bola presvedčená tak vnútorne , že čakáme chlapčeka. Chlap chcel strašne Julianu alebo Kristínu, ja som Kristína. Keďže meno Juliana sa mi nepáčilo a Kristínu som rázne zmietla pod čiernu zem 😀 ešte v deň pôrodu sme nevedeli meno a chlap to gentlemansky nechal na mňa. Takže keď mi prišla pani doktorka oznámiť že máme zdravé dievčatko a opýtala sa ma ako sa bude volať, tak som povedala Michaela 😀 a tým sa skončila moja možnosť vybrať meno pre druhé dieťa 🙂)) Každopádne pre dievčatko sa mi páči Karolína a Alexandra🙂 Ale chlap už vybral meno pre chlapca keďže sa tvári, že s dievčatko neráta a to by bol Ondrejko a už som si na to meno zvykla a som ochotná ho pre budúcnosť akceptovať 😀DD A na Vianoce je to super, my sme vtedy splodili Mišku darček pod stromček a narodila sa 16. septembra ako maličká cez zimu bola v hlbokom kočíku, krásne na jar do športového a na leto už nám začínala chodiť a užívala si leto plnými dúškami, čiže zima je super na snažilkovanie 🙂

bejbypd
11. črc 2012

@lypka a ako pozerám tak sme aj rovnako staré/ mladé 😀

lypka
11. črc 2012

ja som sa tvárila, že mi je jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko, ale v kútiku duše som si priala dievčatko 🙂 manžel chcel strašne Veroniku po mne a aj jeho mamina je Veronika, takže aj po babke 🙂 ja som po sebe meno nechcela tak sme sa nakoniec dohodli na Barborke, ale dala si ju mesiac pred nami kamarátka tak som nechcela opakovať tak som dala nakoniec Veroniku a som spokojná 😀 len v pôrodnici som ju ešte dva dni volala Barborka a aj ked manžel volal tak sa vždy pýtal ako sa má BaVeronika 🙂
Teraz by som si dala Tatianu a chlapčekovi Daniel 🙂

lypka
11. črc 2012

@bejbypd no ale ty máš veľkú dievku, ja mám ešte len takého drobčeka 🙂

bejbypd
11. črc 2012

Veronika je veľmi pekné meno aj kamaráti majú Veroniku. My sme sa zhodli hlavne na tom, že chceme slovenské mená žiadne zahraničné a exoticky znejúce ako u chlapcov tak u dievčat. Chvíľu sme boli v tom, že chlapec bude Matúš,ale tiež sa nám v rodine teraz narodili až dvaja Matúškovia tým to padlo 🙂 A Barborka je tiež ale pekné meno, mojho drahého ségra sa tak volá 🙂 Juj už aby to bolo hoci neviem ako sa do nášho 2- izbového bytíku pomestíme, my máme totiž ešte aj psa, no ale aspoň bude veselo 🙂

bejbypd
11. črc 2012

no to je krásny vek , v ktorom je tovja dcérka len si to užívaj 🙂 To tá naša slečna nás už pomaly ani nepotrebuje, ráno vstane už si chystá čo si oblečie do školky, umyje si zuby, nachystá sa ja ju len učešem keďže vlasy má po pás 🙂 a hotovo, príde zo škôlky zavrie sa do izby a hrá sa 🙂)) večer veľakrát príde už v pyžame dá nám puisu popraje dobrú noc a poberie sa spať 🙂))

lypka
11. črc 2012

@bejbypd my sme v rodičovskom dome, kde býva moja mama, otec, dvaja bratia z toho jeden s manželkou a dcerou a v decembri budú mať druhé mimi tak dvojizbák je asi ešte lepší 🙂 ale v jeseni si ideme spraviť platnu a potom od jari makať na svojom, takže ak sa podarí tak ako by som chcela tak druhé by išlo do nového 🙂

bejbypd
11. črc 2012

No tak hádam Vám to vyjde , tak ako chceš 🙂 No my sme si síce z neho spravili trojizbový keďže sme mali obrovskú obývačku tú sme predelili na Miškinu izbu a našu spálňu a z druhej izby spravili obývačku. No ale prosím pekne môj drahý našu Mišku naučil spávať v posteli s nami takže izbu má len na hranie, v manželskej posteli spíme všetci ešte aj pes nám pri nohách 🙂)) Ale vy to teda musíte mať tiež veselé, také rodinné bývanie, ale že doslova 😉

lypka
11. črc 2012

@bejbypd ale dá sa máme veľký dom 🙂

shak29
11. črc 2012

holky... já jela s malym do porodnice ve čtvrtek s kontrakcema po 3 minutách. Otevřená na 3 prsty. A náš synáček se narodil v neděli , tudíž sem rodila 3 dny ... a zvládla sem to i bez epidurálu 😀 člověk by řekl, že musim mít z druhýho porodu strach, ale zatim to na mě nijak nedoléhá, těšim se, až toho prcka budu mít zas v náručí a na bolest ani nemyslim 😉

bubinko83
5. srp 2012

baby dnes mam cevikalny hlien taky ako bielok ,chceme babatko ale mm je na nočnej .Ako dlho trva tento hlien a kedy su plodne dni?

barbyes
8. srp 2012

@alzbeta.hod nám sa podarilo druhé miminko hneď na prvý šup 😅 , o prvé sme sa pár mesiacov snažili 🙂 a pôrodu sa neboj...ja som mala tiež z toho miernu paniku lebo prvý bol veľmi zlý a bolestivý 😖 ale druhý prebehol rýchlo a...bezbolestne povedať nemôžem 😀 ale tie najhoršie trvali fakt krátko čiže som si pôrod naozaj užila a spomínam na neho naozaj s radosťou 😉 a samozrejme sú spôsoby ako si pôrod uľahčiť, čaje a pod. a ja som išla druhý aj bez nástrihu, kukni si EPI-no, aj tu na koňovi je téma....už pár dni po pôrode som nevedela, že som rodila, deň po pôrode som sa oholila, áno dolu 😀 druhý pôrod bol fakt luxux 😵 😵

alzbeta.hod
autor
9. srp 2012

@barbyes no já poprve rodila sekcí takže druhý bude vlastně jako rodit poprve :D Ale beru to tak že je to stejně nejkrásnější chvilka i když velmi bolestivá... ale i když jsem u prvního měla šílené kontrakce i když jen asi půl hodinky tak se to dalo přečkat. Nevím jak bych na to koukala po několika hodinách :D

alzbeta.hod
autor
10. srp 2012

holky stalo se vám někomu že MS nedorazila a přesto byli testy negativní? Jako mě....

mrva
21. únor 2013

@rennu ja som prvú sekciu prežívala rovnako. katastrofa :( druhý pôrod bol klasický a trval síce 9 hod v hrozných bolestiach, ale oproti sekcii, prechádzka ružovou záhradou 🙂