Snažení o druhé miminko a obava. Měla jste to také některá tak?

roxanalit
15. pro 2021

Ahojte, dcera bude mít na Silvestra rok a my přemýšlíme s manželem o druhé ditko - nechavame volný průběh, pozor si nedavame, nějak to tak necháme plynout. Druhé miminko moc chceme, ale mám obavu a strach z porodu a sestinedeli. První porod byl fofr, ovšem po porodu jsem měla vysoký tlak, malou mi poradně nedali, domu mě pustili s praskama a já se půl roku davala dohromady, bylo to všelijaké. První dítě, všechno neznamé. Jsme vděčni za malou. Ale já mám pořad obavu zda to zvládnu, protože to co jsem prožívala po prvním porodu….. Samozřejmě taky myslím na to, že vše muže být úplně jinak a sestinedeli budu mít bez obav anižby bych měla stavy co po prvním porodu. Měla jste to taky některá tak? Porodu se nebojím, spíše období po něm. 🙂

matovamama
15. pro 2021

@roxanalit Každé těhotenství a porod je jiný, přesně, jak jste psala, ničeho se nebojte. Pokud se nějaká nepříjemnost objeví, určitě ji překonáte. Stejně, jako jste překonala ty u prvního dítěte. 😊

biciklissie
15. pro 2021

Mě tedy první porod taky pěkně vzal. Byl to celkově dost zlom, najednou ten obr strach o dítě, zodpovědnost, proběhly s kojením, výčitky z toho, atd. Myslím, že to bylo až takové poporodní blues. Sama jsem cítila, že nejsem úplně ready a dlouho trvalo než jsem si nové situaci privykla. Teď mám druhé a je to o moc lepší. Jsou tam zase jiné problémy, hlavně jak zvládnout dvě děti náraz, plus domácnost. Ta už taky, jako třeba vaření, už nejde tak šidit jako s prvním miminkem. Ale už téměř nenastaly ty děsně stavy, celkově to dokazu brát víc racionálně a s odstupem. Akorát zas to kojení, ale taky už jsem to nějak potěšila. Asi hodně pomáhá, že člověk už ví do čeho jde, co může čekat, i ty postupy taky trochu.

merope
15. pro 2021

Taky jsem měla obavy, udělala jsem si všemožná vyšetření, nechala si to schválit internistkou a jdu do toho.

luckawm
16. pro 2021

@roxanalit měla jsem první porod šílený, zakončený po 18hodinach bolestí akutním CS. Malou jsem též nejdřív neviděla byla jsem na JIP. Dávali mi transfuze a bolest po císaři taky nic moc. Sestinedeli bylo celkem peklo. Jedla jsem jen cukroví, abych měla aspoň energii ze sladkého jinak jsem nebyla schopna nic jist apod. Bylo toho hodně. Strach z druhého porodu a poporodnich stavu jsem měla taky a nechtělo se mi ani do dalšího miminka. Nakonec druhy porod byl krásný a celkem rychlí, bez poranění. Sestinedeli krasne. Uz chvilku po porodu ml bylo krasne a byla jsem na sebe pyšná jak jsme to s malou zvládli. Z porodu jsem byla jen unavená jinak jsem si to vlastně užívala 👍🙂.

lentilkah
16. pro 2021

Prvni porod hruza a po nem se s*alo co se dalo. Navic byl syn hodne narocny. Chapu tvoje obavy, ja se s dalsim tehotenstvim musela hodne hecnout. No a bylo to bez problemu 😉