Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

vetyver
20. říj 2012

@daasenka85 tak jsi mě utvrdila v tom co jsi napsala... ségra taky chtěla ,,očistit tělo" skoro rok se chránili a pak skoro rok čekali na otěhotnění... zato kamarádka vysadila a do dvou měsíců byla v tom... všude píšou že antikoncepce je nízkohormonální a vyplaví se z těla hned, jak to přestaneš brát... na svoje narozeniny 2.12. beru poslední prášek a pak hurá na to! Už se hrozně na to snažení těším, jakmile totiž neberu prášky, tak jsem strašně nadržená a přítel příjemně překvapenej 😀 To budou bezva Vánoce, poprvé sami, poprvé naostro... Miluju ho! 😅

daasenka85
autor
20. říj 2012

@vetyver no, teď to neber, že Tě chci nějak strašit, ale já hlavně po vysazení ztratila na 7 měsíců úplně menstruaci ☹ ale nelekej se, kamarádka měla v té době mimi a bývalý o tom nechtěl ani slyšet, věděl, že už nechci brát prášky, to musel akceptovat, ale chránili jsme se jen přerušovaně, ale já přesto doufala, že třeba něco.. každý týden jsem dělala test - blázen 😀 jsem ráda, že jsem potkala svého manžela a že jsem těhu až s ním. ale vím jaké to je, když se ženskou mávaj mateřský pudy. proto bych se na nějaký očišťovačky vyprdla, pak jsi akorát nervózní a říkáš si už abych se mohla začít snažit.. lepší být vklidu a netlačit na pilu.

janinha
20. říj 2012

@vetyver já vysadila teď prvním měsícem a taky se nechráníme nijak jinak 🙂

daasenka85
autor
20. říj 2012

@vetyver tím jsem chtěla naznačit, že jsem nemenstruovala spíš psychicky.. ale to na doporučení na nic nečekat nic nemění 😉

petruska_rs
20. říj 2012

Ahoj holky,můžu se k vám přidat?Já vysadila prášky před 3 měsíci.Teď se chceme začít snažit měla jsem novou práci tak jsme si dávali pozor.Celý život jsem se bála že otěhotním,teď mám zase strach že to nepůjde😒Někdy mám pocit,že mimi moc chci jindy zase ne,nějak se v sobě nevyznám.Chci ještě cestovat a užívat novomanželského života,ale na druhou stráni si přeji mít i ten uzlíček

andrejkasi
21. říj 2012

@vetyver ani já bych nečekala. Je fakt, že první měsíc po vysazení jsme se chránili, ale to bylo spíš tím, že jsme ještě nebyli na stopro rozhodnutý pro mimi. Když jsem ale mluvila se svým gynekologem, tak mi říkal, že není nutný se vyčišťovat a můžeme hned 🙂 Jinak hezký vánoční dárek 😉

andrejkasi
21. říj 2012

holky, funguje vám ten odkaz na soukromou diskuzi tady? Děkuju

frity
21. říj 2012

@sukuba1 🙂 my zatím začínáme taky zvolna, nějak ani neřešíme zatím ovulaci, plodne a neplodne dny, nechavame to nahodě🙂) Ale jak se znám tak brzo asi taky propadnu měření, grafům, počítání a všemu okolo🙂

janinha
21. říj 2012

@petruska_rs jsem na tom uuuplně stejně,mluvíš mi z duše..

andrejkasi
22. říj 2012

@janinha a @petruska_rs úplně vás holky chápu, ještě před měsícem jsem měla na stopro stejné pocity. Pořád jsem zvažovala pro a proti, pak jsem navštívila stránky MK a jak jsem tak pročítala ty diskuze tady a četla příběhy holek, které se už roky snaží, prodělaly samovolné potraty, umělé oplodnění apod., tak jsem si říkala, že nechápu co řeším. Ten správný čas asi nenastane nikdy, vždycky bude něco, kvůli čemu se mimčo zrovna teď hodit nebude. Nemůžu vědět, jestli mě nepotká stejný osud a nechci si jednou vyčítat, že jsme měli začít dřív a bylo by všechno možná jinak. Vždyť mimčo neznamená konec světa, mám vedle sebe spoustu mamin, které víceméně pokračují dál ve svém životním stylu a každá mi řekne, že to jejich díťko je to nejkrásnější, co je v životě potkalo.
Nechci nikomu nic vnucovat, jen jsem vám chtěla napsat jak to vidím já. Každá se musí rozhodnout podle sebe, jak to cítí jen a jen ona. Držím vám pěstičky 😉

janinha
22. říj 2012

@andrejkasi Ahojky, máš naprostou pravdu, tohle tvrzení ve mě taky převládá,ale přece jen tam něco ještě nějaký červík hlodá. Ač se to zdá divné, po škole mám, vdaná jsem, práci mám a jsem spokojená,sice si ještě musím dodělat další specializaci kvůli práci,ale stejně by mě to neminulo ani pak 🙂 Je pravda, že hodně žen si prožilo své,když chtěly dítě a nemohly nebo o něj přišly. Svým způsobem není na co čekat, jak říkáš, mimčo není konec světa, spíš naopak 🙂 Vždy se to dá nějak udělat. Třeba moje švagrová nehrála volejbal jen do 6ti nedělí 🙂 pak už zase sportovala a měla svůj životní styl jako dřív. 🙂

sukuba1
22. říj 2012

Tak to mám taky, že i ve svých 29 letech si nejsem jistá, jestli je ten pravý čas na mimčo. Ale někdy ve 40ceti, už by bylo pozdě asi nad něčím přemýšlet 😀 Takže spoléhám na hormony, že pak budu z mimáka blahem bez sebe 🙂 Jinak co mi dělá problém je, že se mi moc nechce do světa roztrubovat, že se snažíme o mimčo, ale kamarádi jsou zvyklý, že si chodíme o víkendu posedět na vínko a teď si musím pořád vymýšlet nějaký pohádky proč nemůžu pít 😀 a to samé i doma (kdyby se to podařilo tak to chci jako překvápko), když jsem u rodičů na návštěvě, tak jsme si k dobrý filmu dali dobrou sklenku a teď už mi pomalu docházejí výmluvy 😀 😀

andrejkasi
22. říj 2012

@janinha to ve mě malý červík taky pořád je, ale i jak už tu někdo psal, třeba je to jen projev té velké zodpovědnosti, a to je dobře, že si uvědomujeme, že to není jen tak, že je to na celý život a chceme, aby všechno bylo v pořádku. Zvládli to jiní, zvládneme to i my. A jak se k tomu staví tvůj manžel? Ten můj si to užívá a už se nemůže dočkat až to bude 😀

andrejkasi
22. říj 2012

@sukuba1 mě se to taky nechce nikde roztrubovat a chtěla bych to jako překvápko. Naštěstí teď nemáme moc času někde chodit, takže ani se nemusím moc vymlouvat....horší jen, že mě čeká oslava mých narozenin, tak to nevím jak z toho vyklouznu 😀 A mamka už se na mě taky dívá divně, vždycky když tam jedu, tak jsme si spolu dávaly kafíčko a já furt odmítám a dávám si čaj, zatím se ale neptá 😀

petruska_rs
22. říj 2012

@andrejkasi já si to právem taky říkám,jsou to takové dvojí pocity,teď jsme si pořídili aspoň psa ať se cvičíme a začneme si nedávat pozor😄

petruska_rs
22. říj 2012

@janinha školu si můžeš dodělat i s dítětem a bude to super,já jsem začala doktorát a říkám si že by to byla fajn kombinace

andrejkasi
22. říj 2012

@petruska_rs 😀 pes je určitě pro začátek dobrá průprava 🙂 A jakého máte?
Jinak škola se s mimčem určitě dá zvládnout. Moje dobrá kamarádka otěhotněla na začátku třetího ročníku VŠ, tak jen na jeden semestr přerušila a Bc. si pak dodělala. Výhoda je, když pak fungujou babičky 😀
Já jsem taky přemýšlela o doktoradským, ale při mé práci by to bohužel moc časově nešlo, tak jedině až při té mateřské 😀 😀

petruska_rs
22. říj 2012

@andrejkasi máme jack russel teriéři je to střela ale hrozně mazlivá.Já studovala při práci na full time celých 5 let a měli jsme pár holek co nastoupilo těhotný a ukončilo se dvěma prckama a šlo rovnou do práce.Doktorát je řinpráci opruz sama to teď vidím takže přeruším a budu pokračovat až na mateřské.😄

andrejkasi
22. říj 2012

@petruska_rs jeee, tak to máte krásnýho pejska 🙂 Teda to jsi dobrá, to já pracovala na part time a i tak jsem toho měla až až. Doktorát by mě lákal nebo třeba ještě jeden magisterský, pokukuju po tom dlouho. Takže když bychom náhodou měli hodný dítko, tak bych to pak možná zkusila.

jasana3
23. říj 2012

Tak my se plus mínus snažíme od srpna, ale díky stresům se závěrem magistra v září se ani nedivím, že se ještě nezdařilo.. Taky to moc nijak neroztrubuju, ví to jen pár blízkých kamarádek, ale rodina nebo širší okruh ne, Na druhou stranu se zase netrápím myšlenkou, jak odmítat přípitek, když se snažíme...
Magistra jsem taky dodělávala s prací na full time a bylo to šílený.. na doktorát jsem sice šla, ale teda nějak radši bych spíš řešila ty mateřské starosti🙂

janinha
23. říj 2012

@andrejkasi asi máš pravdu,asi to bude ta zodpovědnost,ale musím říct,že si myslím,že je to trošku i sobeckost, ale to je asi v každém člověku. Dítě přece jen naruší tzv. zajeté koleje, než si všichni zvyknem co a jak 🙂 každopádně ale spoléhám, že si na mateřské konečně odpočinu 🙂 Můj manža? už před dvěmi lety bylo pozdě... ten chce už dobře dva roky miminko chce. Respektuje moje rozhodnutí atak,ale je na něm vidět, že už by opravdu chtěl a je připravený. Občas má i nějakou poznámku,ale nic závratného 🙂

janinha
23. říj 2012

@petruska_rs to souhlasím, škola jde dělat s dítětem, ale tu už mám za sebou. Dělala jsem ji prezenčně až do Mgr. a při tom pracovala v nemocnici. Jezdila jsem mezi Ostravou a Uherským Hradištěm. Ze školy na noční, po noční do školy atd, tak to by mimčo fakt nešlo. Teď po mě chtějí specializaci, při které musím být na ARO oddělení a tam mě těhu nepustí ☹ tak bych to dodělala opravdu až po mateřské,ale zase je to na nic, protože bych musela bývat týden v Brně ve škole a bydlíme ve Veselí nad Moravou. A zase týden bez dítěte je dlouho pro mě,když je malé..

andrejkasi
23. říj 2012

@janinha máš naprostou pravdu, určitě v tom je kus z obojího - jak zodpovědnost, tak i trošku sobeckost. Možná ale, že tenhle pocit bude trvat i za rok, za dva, takže ve finále je možná jedno, kdy to přijde 😉 Tak to je důležitý, že manžel tvoje rozhodnutí respektuje a do ničeho tě netlačí. Tak to má být. Je to divný, ale ten můj taky tvrdí, že už před lety bylo pozdě. Akorát bych ho chtěla vidět, jak by se na to před lety tvářil a jak by v jedný ruce houpal kočárek a v druhý držel skripta 😀

janinha
23. říj 2012

@andrejkasi tak to jsi napsala skvěle, to by mě taky zajímalo, jak by to dělal 🙂 práce - škola - mimčo 🙂 Oni si to představují hrozně jednoduše. Ikdyž vím, že mám zodpovědného chlapa, tak oni si to neuvědomují,ale to po nich ani nemůžeme chtít 🙂 a jak dlouho se už snažíte?

andrejkasi
23. říj 2012

@janinha přesně, to bychom chtěly moc 🙂 Mě dokonce i párkrát řekl, že klidně by šel na chvíli na mateřskou místo mě. Myslí si totiž, že si bude čudlat něco v garáži celý dny a mimčo bude vedle v klidu chrupkat 😀 My se snažíme teprve měsíc, takže ještě krátká doba, ale byla bych šťastná, kdyby to vyšlo co nejdřív 🙂

janinha
23. říj 2012

@jasana3 ty jo, o stresech z Mgr mi ani nemluv 🙂 Kamoškám a ani nikomu to taky neroztrubuju,protože to se šíří jako lavina a ani bych se nedivila, kdyby místo toho,že se snažíme, by vznikla fáma, že jsem těhotná. 🙂

janinha
23. říj 2012

@andrejkasi přesně to mi řekl i můj chlap 🙂 že pujde na mateřskou, jen ať jsem už těhu 🙂

jasana3
23. říj 2012

@janinha asi tak.. mě už HA ke konci hrozně vadila a tak jsem ji vysadila, ale s blížícími se státnicemi a obhajobou jsem se nakonec spíš modlila, aby se nezadařilo, protože to by ta fazolka byla docela chudák... stresy strašný.

janinha
23. říj 2012

@jasana3 já teda radši vysadila až teď po státnicích 🙂 protože bych porodila nějakého neurotika 🙂 Jinak mě HA taky vadila, každý lékař mi ji vymlouval ( mám problémy se střevy). Na těle se mi začaly dělat takové rozšířené žilky, ne jen na nohách,ale prostě i po těle..

andrejkasi
23. říj 2012

@janinha oni jsou opravdu všichni stejní, je to pro ně hrozně jednoduchý 😀