Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

myskaa23
14. říj 2012

@rennu vždyť ty už v diskuzi jsi 🙂

rennu
14. říj 2012

jojo už jsem koukala
@myskaa23

m.r.
14. říj 2012

Ahoj holky mohla bych se k Vám přidat? Chtěli bychom se začít snažit od února,ale není tu na to žádné téma.🙂

eiram2010
15. říj 2012

Ahoj, dnes jsem se rozhodla ,že začneme 🙂 manžel už chce, já jsem v tomhle směru pomalejší. Bude mi v sobotu 36,zní to hrozně pro ty mladší,ale nekouřím hodně sportuji,jíme zdravě a podle gyn.je taky vše v pořádku.Před 4 dny nám zemřel jeden z našich pejsků nečekaně a nás napadlo,že je to znamení na nic nečekat,že je život krátký.Děti mám ráda,manžel je miluje,jen jsem nikdy neměla silné mateřské pudy.Tak tedy začímáme 🙂

m.r.
15. říj 2012

@eiram2010 ahojky tak držím palečky ať se co nejdříve zadaří,my snad taky brzo začnem 🙂 Dřív jak v únoru nemůžem☹

eiram2010
15. říj 2012

@m.r. Děkuji nápodobně 🙂 my to také nebudem hrotit necháme to náhodě a uvidíme..

handule
16. říj 2012

@myskaa23 Ahoj, můžu se také přidat? 🙂

janinha
16. říj 2012

Ahoj holky, taky se chci přidat. S manželem jsme spolu 8 let a od září jsme manželé 🙂 Vysadila jsem antikoncepci,ale najednou mám z toho takový divný pocit. Tak před rokem jsem miminko chtěla,ale najednou to neumím popsat. Studovala jsem dvě vysoké, mám titul,dětskou specializaci, děti MILUJI, mám dobrou práci,ale něco mě brzdí. Možná se sama ještě necítím mít dítě, když sama se někdy cítím jako dítě 🙂 Zase na druhou stranu vím, že čím dřív budeme mít mimčo, tím mu budu blíže a budeme blbnout spolu 🙂 Mám zdravotní problémy ze střevama, tak jsem stejně musela HA vysadit. V práci po mě chtějí ještě jedno specializační studium na rok a půl. Tak jsem se těšila,že už budu mít od školy pokoj 🙂 Možná i to mě brzdí v miminku. Manžel už chce děti apoň dva roky a mrzí mě, že si myslí,že já je nechci. Jen mu nedokážu popsat,jak se cítím. Na jednu stranu chci a na druhou ani ještě ne. Manželé jsme chvíli,tak bych chtěla chvilku fungovat jako manželská jednotka a někam spolu zajet atak.. Člověk stále něco odkládá, škola,práce, další škola a pak mám strach,aby se nám to dařilo otěhotnět.. Je na tom někdo stejně jako já?

daasenka85
autor
16. říj 2012

@janinha Z vlastní zkušenosti chci říct, že jste v ideálním stadiu 🙂 zkušensti jiných budou možná jiné, ale z mého pohledu je začátek snahy o miminko, když už chcete za každou cenu a nesoustředíte se na nic jiného, moooc pozdě. já si s myšlenkou mít mimčo pohrávala od 21 let. ale nebyla jsem zaopatřená a neměla vedle sebe životního partnera - prostě mateřské pudy přišly dřív, typuji, že v té době jsem na tom byla jako vy, líbila se mi představa miminka, ale cítila jsem se mladá. vlastně - rozdílná situace byla v tom, že jsem neměla manžela jako vy a zbývaly mi 4 roky řádného studia 😀 každý si klepal na čelo, že jsem mladá a že je to nějaký "pubertální výmysl". jenže nepustilo mě to a když kamarádka v mých necelých 24 letech otěhotněla, nesla jsem to těžce (přála jsem jí to, ale strašlivě záviděla!). když jsem v 25 letech konečně toho chlapa "CH" potkala, rovnou jsme bydleli a po půl roce jsme nechávali věcem volný průběh. ale už jsem se k mimi natolik upínala, že podle mě bylo skoro pozdě (ne z hlediska věku, vyzrálosti na mimi nebo zabezpečení, na toto vhodná chvíle vlastně nastala teprve teď 😉 ). dvakrát se nám těhu nevydařilo. nevím, možná to byla ošklivá náhoda, ale podle mě jsem tím, jak jsem se k mimi upínala jako k hlavnímu životnímu cíli, byla psychicky rozhozená, tlačila na pilu a vymstilo se mi to.. vím, že to dnes potká hodně žen, ale jednu takovou, co taky dvakrát potratila, znám osobně a měla hodně podobný příběh tomu mému (předchozí partner nechtěl, ona od 20 ano.. když potkala manžela, od jejích 26 se o mimi snažili a dočkali se, když jí bylo 29..). když jsem otěhotněla potřetí, cítila jsem se naprosto neřipravená (vlastně to byl jediný nechráněný styk v měsíci s tím, že další cyklus se chci zase chránit 😀 ), nechtěla jsem znovu podstoupit riziko, že to nedopadne, necítila jsem se být "dobrou matkou", zkrátka sebevědomí na nule.. ale na testíku se mi vykreslily 2 čárky a já byla opět šťastná a plná naděje 🙂 a i přestože na začátu těhotenství opět byly komplikace (krvácení), užívám si to moc a nikdy jsem pak už nezapochybovala..
Proč Vám to celé píšu? abych Vám nabídla zase trochu jiný pohled, i když zkušenosti a názory jiných žen budou zase jiné.. jen vy sama víte, jestli byste již chtěla mimi a jen máte strach (ten máme všechny a je to podle mého projev zodpovědnosti) nebo jestli opravdu ještě nechcete a jen zvažujete nechat se zlákat manželem - to by nebylo nejšťastnější řešení! zkrátka držím Vám pěsti, ať se rozhodnete jakkoliv, mladá jste, takže máte čas si vše ještě promyslet 😉

janinha
16. říj 2012

@daasenka85 Moc děkuji za krásný příběh. Máte pravdu,asi jste dokázala popsat to, co já ne 🙂 Každopádně tomu nechávám volný průběh. Říkám si, že až to má přijít, tak to příjde. Možná jsem se lekla sama sebe, že minulý rok jsem chtěla (ale ještě jsem studovala vysokou) a teď až jsem vdaná a už bych nemusela nic řešit, jsem se docela zadrhla. Každopádně mám tolerantního manžela a respektuje moje rozhodnutí. Samozřejmě jsou kolem toho řeči,ale uleví si a je to 😀 Nijak mě nešikanuje ani nevydírá. Začnu další specializaci kvuli práci a uvidíme. Většinou, jak píšete to opravdu příjde, když to člověk nečeká. Možná je taky můj handicap to, že jsem dětská sestra 🙂 Mám za sebou porody a při každém si říkám, "až tak budu ležet já" 🙂

daasenka85
autor
16. říj 2012

@janinha jinak snad jsem Vás/Tě neurazila vykáním, já osobně radši tykám, ale všimla jsem si, že některé maminy tu vykají (přestože já jim tykám), tak mám strach někomu novému tyknout, jak to vezme 😀 jenže když to tak po sobě čtu, tak to zní tak jako divně 😉
jinak opravdu každé rozhodnutí a vyústění situace je správné! jít znovu studovat a dodělat školu, jít studovat a nedodělat nedodělat i nejít studovat 😉 správný okamžik lze pomocí intuice rozpoznat - já měla jeden jediný den chu´t to zkusit a jsem ráda, že to přišlo, jinak bych se odhodlávala kdoví jak dlouho. některé věci je lepší plánovat jen částečně 🙂 hodně štěstíčka!

janinha
16. říj 2012

@daasenka85 Já se lekla toho vykání,taky všem tykám 🙂 Je to složitá situace,ale uvidím jak a kdy to příjde. Teď jsem si v práci rozbalila výplatnicu,tak jsem si hned počítala mateřskou 😀

callwen
16. říj 2012

Tak je to tam, dvě čárky na testu a bejby v bříšku! 🙂

daasenka85
autor
17. říj 2012

@janinha Fajn, tak se nezlob, vypadalo to, jako když dělám chytrou s tím vykáním 😀 ale tady fakt někdy vykaj i 20letý holky 😀 takže se to těžko odhaduje 😉

frity
18. říj 2012

Ahoj holky, ráda bych se přidala k vám do diskuse🙂 s moji drahou polovičkou jsme spolu sedm let, máme krátce po svatbě a asi právě ta svatba byla impulzem pro miminko a máme oba chuť se posunout ve vztahu zase o krok dál🙂 Jsme zatím na začátku. Dobrala jsem pred pár týdny HA. Chceme tomu nechat volný průběh, tak uvidíme🙂 Je tu někdo kdo teď taky začíná pokoušet o první mimi?🙂

sukuba1
18. říj 2012

@frity Ahoj, hlásím se také jako začínající snažilka 🙂 S přítelem jsem už deset let, také jsem před pár týdny snad po 14 letech vysadila antikoncepci a tento měsíc jsme se začali snažit o první mimčo, no zatím se snažíme od neděle 😀 protože první ovulaci (pokud jsem to tak nějak správně spočítala) bych měla mít cca teď ve středu nebo ve čtvrtek, takže raději celý týden pilně pracujeme 😎

janinha
18. říj 2012

@daasenka85 V pohodě, já se nezlobím přece 🙂 je fakt,že někdo tady vyká, někdo ne,ale aby tady tykaly dvacetiletý, to se mi nestalo 🙂

janinha
18. říj 2012

@sukuba1 hodně štěstíčka při "pracování" 🙂 Měříš BT,aby zjistila kdy máš ovulaci?

bibianca
18. říj 2012

Ahoj holky, tak mi s mužem asi ode dneška začínáme... Plodné dny mám až teda příští týden, ale tak... 🙂 Jsme spolu přes pět a půl roku. V září jsme měli svatbu a teď už jsme si řekli že bysme chtěli mimčo. Není to tak ale jednoduché zařizujeme si bydlení a do toho oba děláme dálkově výšku. Letos teda v červnu bysme měli mít oba státnice já Bc a můj Ing. Tak nevím jestli je to dobrý nápad začínat s miminkem, ale každý mi říká že to tak rok trvá. Nechci to zbytečně odkládat Buď bude nebo nebude. Co myslíte?? Antikoncepci jsem brala před pěti lety, tak snad to nebude tak dlouho trvat. Berete některá nějaké vitamíny??

andrejkasi
18. říj 2012

Ahoj holky, taky bych se k vám ráda přidala do diskuze jako začínající snažilka 🙂 S manželem jsme spolu 11let a letos v červnu jsme se vzali. HA neberu dva měsíce, přestala jsem hlavně z důvodu, že už jsem ty hormony nechtěla do sebe cpát. První měsíc po vysazení jsme pořád řešili, zda teda mimi už ano nebo ne. Pořád jsem si dávala pro a proti a když jsme se nakonec rozhodli, že opravdu není na co čekat, tak jsem začala mít stejný pocit jak píše @janinha. Sama v sobě jsem se nevyznala, protože miminko jsem chtěla už dávno, ale okolnosti to nedovolovali (škola, bydlení, práce,..). Možná jsem se jen lekla té zodpovědnosti a aby vše bylo v pořádku. Naštěstí ten pocit už přešel a už se teda měsíc snažíme 😉 . V pondělí by měla přijít ms, tak jsem celá netrpělivá jak to dopadne, kéž by nepřišla 🙂

daasenka85
autor
18. říj 2012

@andrejkasi držim pěstičky 😉

andrejkasi
19. říj 2012

děkuju moc 🙂 Vždycky jsem si říkala, že se na to nebudu jednou upínat a když to přijde, tak ejhle...psychika začne pracovat. Ach my ženský 😀

sukuba1
19. říj 2012

@janinha děkuji 🙂 Zatím tomu nechávám volný proběh a BT neměřím, ovulaci (jen podle výpočtu), ale bolelo i mě dost břicho, tak snad to bylo ono, jsem měla mít cca tuto středu. Ale pracujeme raději od neděla a budeme celý týden, tak snad by jsme se měli někdy trefit 🙂 Pokud mi to nebude pár měsíců vycházet tak věřím, že začnu panikařit, jak se znám a měřit, počítat a testovat co se dá 😀

sukuba1
19. říj 2012

@andrejkasi nj také jsem si říkala, hlavně nezblbnout a neupínat se 😀 já se snažím teprve první měsíc, ale pořád jak tady čtu různá témata na koníkovi, tak to ve mě začíná nějak hlodat, jestli se to třeba povede hned napoprvé 😉 Přítel mi včera zrovna četl článek, že i když má žena styk ve správných dnech ovulace je šance 20%, že otěhotní. Což se mi zdála teda nějak málo 😠
Jinak holky @janinha a @andrejkasi držím palečky 😉

janinha
20. říj 2012

@sukuba1 děkujeme 🙂 i tobě 🙂

janinha
20. říj 2012

@sukuba1 abych pravdu řekla, tak mě hrozně bolelo břicho a prsa v době ovulace bez HA. Možná ten první měsíc je to tělotakové citlivé,možná to bude tak dýl,než se vše upraví. Hlavně nepanikařit 🙂 hezky pracujte a pracujte 🙂

andrejkasi
20. říj 2012

@sukuba1 i já moc děkuju a tobě taky držím pěstičky 🙂 Mám v okolí taky kamarády, kterým se to povedle hned první měsíc, no tak uvidíme 😉 No to teda je nějaký malý procento, tohle vůbec nemá číst 😀 janinha já to měla stejně, ale teď druhý měsíc už to takový nebylo, anebo jsem to v tom snažení ani nespozorovala 😀

smallinka
20. říj 2012

.

vetyver
20. říj 2012

holky, a necháváte po vysazení antikoncepce nějaký měsíc/dva pauzu (bariérová metoda) a až potom naostro? Můj Dr. říkal 2 měsíce počkat, ale zase tady jsem četla že nemusíme vůbec... tak já teď nevím... jinak my chceme začít přesně na Vánoce = náš vánoční dárek je nechráněný sex 😀

daasenka85
autor
20. říj 2012

@vetyver já bych nečekala. mně se naopak tak rozhodil cyklus po vysazení, že kdybych bývale měla příležitost snažit se hned, možná bych si ušetřila řadu starostí 😉 ale začali jsme se snažit až rok a půl od vysazení, tak nevim, jaká by byla úspěšnost před tím.. ale za mě nečekat, naopak mi přijde, že je větší šance hned po vysazení