Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

matysikovad
8. lis 2012

@sukuba1 moc ti přeju. mně minule po půl roku snažení pomohl ten femibion a kontryhel s maliníkem. našla jsem na netu přesně jak se mají ty čaje pít a poctivě pila - hned ten měsíc se nám zadařilo. akorát to nedopadlo...ale byla jsem v těhu nemocná, měla jsem teplotu a virozu skoro 14 dní jsem se z toho nemohla dostat, tak jestli to miminku třeba sedlo na srdííčko, kdo ví. mně bude 27 v dubnu ( tajně doufám, že si naložím // na narozeniny a manžel bude mít v únoru - tak to by bylo úplně nejlepší, takový dáreček :- ) a taky ty ovulační dny nejsou od věci...aspoň zhruba vědět, kdy je máš 🙂

sukuba1
8. lis 2012

@matysikovad ještě zkusím nějaký ten pokus a pokud mi to půjde pustím se taky do čajů. Čaje piju ráda, tak to bude v pohodě. Asi ta nemoc Ti to opravdu zapříčinila ☹ Kdyby se Ti to povedlo na ty narozky to by bylo supr, já jsem začínala před měsícem a říkala jsem si, že by to byl krásný dárek pod stromeček, ale tak rychle to asi nepůjde 😠 Minule si myslím, že jsem i ovulaci poznala, ale snažili jsme se skoro každý den před i po ovulaci a stejnak nic. Budeme pokračovat tenhle měsíc, ale když to nevyjde, tak nevim jak to každodenní snažení ještě dlouho vydržím 😀 😀

matysikovad
8. lis 2012

@sukuba1 no my na toto miminko jsme se snažili něco kolem půl roku...už jsme byi zoufalí, když už nedošla MS...ale možná nám tehdy i pomohlo, že jsme dělali na baráku koupelnu, že jsme měli jiné myšlenky starosti, než jen myslet na to, kdy už to konečně bude. no ted mám klid, že, jsem v tom intermezzu, kdy se musím hojit a léčit, ale jak to začne byt akutní asi taky nebudu moc v klidu 😀

pipinka
8. lis 2012

krásné skoropoledne přeji, dnes jsem to poět dostala, už přestávám doufat. a jak jste na tom vy?

sukuba1
8. lis 2012

@matysikovad jj teď to chce být v klidu, uvolnit se, udělat si něčím radost, aby si se cítila celkově dobře a připravila se na nové snaženíčko 😉
@pipinka chjo fakt zase ti přišla ta potvora MS, tak to snad příště musí už vyjít a kor když už máš toho nového chlapa ! A jak často spolu spíte, teda jestli se můžu zeptat 🙂

matysikovad
8. lis 2012

@sukuba1 já vím. jenomže jsem doma. doma je nuda. nikde nikdo. někdy mám úplně pocit, že se zblázním...do práce ještě nemůžu, protože mám fyzicky namáhavou, to bych si nelajzla. venku je zima na procházky a do hospody jsem se zařekla, že v rámci zdravé životosprávy a přípravy na nové miminko, nepáchnu.... ☹ pora´dte co dál..jak se zabavit... 🙂 nějakou dobrou ponůku

pipinka
8. lis 2012

@sukuba1 no skoro každý den několikrát. přišla zase a odteklo moc krve a teď ž zase skoro nic. doktor říkal, když jsem tam byla v pondělí, že už je vidět, že moje tělo začíná reagovat tak jak má a že mám vysadit hormony a v ůlce měsíce prosince mám přijít na kontrolu, tak snad se povede

bibianca
8. lis 2012

Holky, začínám mít strach, ale opravdu. O víkendu jsem měla šílenou migrénu tak jsem požuila sprej Rosemig, který by se v těhu neměl. Já se bojím snad jsem nějak miminku neublížila... Chce se mi bečet. Asi blbnu..

sukuba1
8. lis 2012

@matysikovad tak o víkendu s manžílkem nějaký romantický výlet nebo udělat páteční večer s kamarádkami, uvařit něco dobrého a pořádně s nima pokecat, dámský dýchánek 😀
@tak hlavně, že to takhle řešíš s doktorem a takhle se o tebe stará, tak to vypadá dobře, hormony pryč a mimčo sem 🙂
@bibianca neboj bibi, určitě se nic nestalo,teď jsem vyhledala chat rosemig v těhotenství a píší, že neurolog, jej může předepsat i v těhotenství, když jsou závažné důvody,tak doufám, že to bude v pořádku. Hlavně klid...a neděle už je zase o krok blíž 😉

matysikovad
8. lis 2012

holky, čím černější myšlenky, jak těhule, tak snažilky, tím to víc stojí za prd! myslet pozitivně! 🙂
@bibianca neposílat miminku vubec negativní myšlenky, ono se nějak srovná, ale maminka musí být v pohodičce, stres je svině! dej na mě.... 🙂 pohlaď si bříško ( miminko ) a povídej mu, jak se na něho těšíš.... já to dělala málo, málo jsem mu vyprávěla! tak šup šup, i s tátou, pěkně ho pohlaďte a žádné neg myšlenky a slzy!

bibianca
8. lis 2012

@sukuba1 No, neděle je ještě daleko, tak to budem zkoušet zítra jestli do tý doby nic nepřijde... Už to nemůžu vydržet. Sice nebudeme mít čas se nad tím radovat nebo smutnit, protože jedeme oba brzy do školy, ale aspoň to budeme vědět a v neděli budeme slavit nebo uklízet 😀
@matysikovad Už jsme ho pohladili. No já včera ležela ve vaně a dívala jsem se na své prsa a zjistila jsem že mi povyrostli. Ne nezdá se mi to je to fakt. Dost jsem teda za poslední 2 měsíce přibrala, ale mé bradavky se taky zvětšili vždycky byly také dětské a teď?? Myslím to vážně. Miminko jsme už pohladili. Chceme Barborku nebo Vojtíška, tak jim říkáme brambůrka a šmoula .... 🙂
Začínám věřit v to že jsem těhotná, ale co když tomu tak není?? 😎

matysikovad
8. lis 2012

@bibianca to nemáš potvrzené? nemáš nafouklé to břísko? taky dost bolívá na začátku podbřišek jako na menstruaci nebo jako zánět močového měchýře. a ty prsa jsou taky dost viditelný fakt ...ale ty bývají i jako PMS

sukuba1
8. lis 2012

@bibianca jóó tak já už jsem zvědavá co zítra napíšeš jak test dopadl, přeji ráno hodně štěstíčka 😉

bibianca
8. lis 2012

@matysikovad nafouklá jsem, napřed jsem už týden možná dýl právě proto jsem si myslela že přijde MS, ale když nechodí... no, uvidíme ráno...

luca.s
9. lis 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Jsem tady nová. Původně jsme se chtěli začít snažit až v únoru, ale pak jsme si uvědomili, že není důvod to odkládat, takže v tuhle chvíli jsem v očekávání své 1.MS po vysazení HA. I když bych si přála aby nedorazila, tak těhu příznaky žádné. První snažení jsme hold odflákli 😉

sukuba1
9. lis 2012

@luca.s ahoj, budeme rádi, když se přidáš a přeji hodně štěstí, ať se Ti brzo zadaří 😉
@bibianca tak co jsem úplně nedočkavá, jak Ti test dopadl ?

bibianca
13. lis 2012

Ahoj holky, tak v pátek ráno jsem se vzbudila nachcípaná přesto jsem si test udělala negativní... Během dne mi teplota stoupla na 38 ale v sobotu jsem musela jet do školy do Bna a to mě porazil. Tak teď místo v práci sedím doma. Mimino nebude... Ale tak byl to první měsíc jsme to zkoušeli... Byla jsem tenkrát vystresovaná z práce, tak i to je možná důvod. Zítra jdu na endokrinologii se štítnou žlázou, tak třeba mi něco napíše na povzbuzení ;)

sukuba1
13. lis 2012

@bibianca jasný je to první měsíc, tak co by jsme chtěly, že 😀 Mě teď skončila MS a budu najíždět na druhý pokus 🙂 Tak se zatím uzdravuj, čajíček...ať jseš pak fit a můžeš se snažit dál 😉

luca.s
13. lis 2012

@bibianca
@sukuba1 u nás taky první pokus, MS nikde a test negativní.

sukuba1
14. lis 2012

@luca.s jj u mě taky na první pokus byl test negativní a MS se mi zpozdila skoro o týden. Teď už mám po ní a jedu na druhé kolo, tak jsem zvědavá 😀

foxmilka
14. lis 2012

Ahoj holky, tak se k Vám přidávám. My máte teprve první pokus za sebou, mám MS nepravidelnou... test negativní a dnes je to už 37.den a furt nic 😠

bibianca
14. lis 2012

@foxmilka To bude tím stresem a nebo někde na tebe číhá chřipka... Já jsem si do poslední chvíle myslela že jsem těhotná a ráno se vzbudím v teplotách... MS přišla až druhej den ;).... Klíd... když to bude tak to bude... když ne, tak ne... ale klííííííííííd dočkáš se a dočkáme se všechny 😉

foxmilka
14. lis 2012

@bibianca To máš asi pravdu, ten stres tomu taky přidává. Ale celkově mám dlouhé cykly. Antikoncepci jsem vysadila někdy v květnu a od té doby to je teda jízda... jak se tomu chce.. minulý měsíc to bylo 28, ale předtím i 42... jenže jak jsme se ještě nesnažili, tak jsem to moc neřešila... 😒

vendy1407
15. lis 2012

Ahoj holky, jsem tady nová, jen tak letmo prolítám diskuze... Ke konci měsíce chci vysadit HA a chceme se začít snažit. Jak se stavíte k tomu jestli začít hned nebo počkat nějaký ten měsíc? Je lepší počkat na první MS ať vím jestli mé tělo pracuje i bez HA tak jak má?

sukuba1
15. lis 2012

@vendy1407 určitě začni hned po vysazení, pak se ti ještě můžou rozhodit cykly. Je určitě lepší neotálet a vlítnou hned na to 😉 Já jsem vysadila HA po 14ti letech a taky se snažím hned.

vendy1407
15. lis 2012

@sukuba1 díky za názor 🙂
Informovaly jste své lékaře o takovém rozhodnutí? Připadám si taková málo informovaná, sice pročítám co se dá, ale nerada bych hned na začátku něco zanedbala...

ivanatl
16. lis 2012

@vendy1407 Ahoj Vendy, já jsem se taky začala snažit hned po vysazení antikoncepce. Tu jsem brala 13let. Své doktorky jsem se ptala jestli se můžeme začít snažit hned a říkala, že v tom nevidí problém. Že spíš záleží jak moje tělo bude fungovat. Ono to totiž většinou není tak, že když vysadíš prášky, tak hned otěhotníš. To se povede jen opravdu velkým šťastlivcům. Já doslala první MS od vysazení tak jak jsem měla a teď mám dostat MS až 3.12. tak jsem zvědavá jestli to dorazí tak jak má. Nemusíš se určitě bát začít se snažit hned, čím dřív se začneš pokoušet tím líp. 😀

bibianca
19. lis 2012

@sukuba1
@vendy1407
@ivanatl tak holky a já mám asi po prvním snažílkování rozhozenou MS... 😒

ivanatl
19. lis 2012

@bibianca a nebo se třeba zadařilo hned na poprvé 😀 . I takové tu mezi námi jsou 🙂 . Uvidíš, pokud ti nedošla MS, tak počkej tak týden jestli se nedostaví a pak zavolej svému gynekologovi. On by tě vyšetřil a řekl ti co dál. 🙂

lidu26
19. lis 2012

ahoj taky se přidávám snažíme se půl roku a zatím nic ☹ vysadila jsem prášky skoro po 10letech...pravidelná MS ale bolestivá vždy trvá 7 dní. tento měsíc jsem prvních 5dní ´jen špinila a až včera jsem to pořádně dostala, takže se to nějak začíná motat a MS bude minimálně 10dní...za 2 týdny jdu na gyndu ale asi mi nic neřekne a řekne přijdte za půl roku.. začínám pít ten kontryhel ale maliník jsem si nepořídila...