Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

simko77
18. kvě 2012

co se týká chtění asi to tak je - u mamky v práci už paní ani nedoufala měla několik potratů, už i žádost o adpoci, několik horm. léků --doslova zoufalá. Co vím, už se na to...... a to doslova a ehjle už je 3 měíc těhotná, přirozené a užívá si doma 😀 , ale asi každý musí do takovéh stadia dozrát sám - lehce se to říká a těžko dělá 🙂 psychika je základ na všechno

daasenka85
autor
18. kvě 2012

@simko77 😉

momani3o
3. čer 2012

ahojky děvčata prominte ze Vam sem lezu ale zbyly mi nějaké léky po IVF tak kdyb nekdo mel zajem je milito to vyhodit a nebo dat jen tak zpet do lekarny prodam pod cenou po domluve

vorllinka
4. čer 2012

Ahoj holky, jste tu snažilky podzimničky? 🙂
Já už jsem se pomalu chtěla přidávát do tématu leden 2013, ale bohužel jsem minulý týden musela na revizi dělohy v 9tt ☹ Dnes jsem absolvovala poslední kontrolu v nemocnici, příští týden jdu ke svému gynekolovi. Protože jsem potratila už potřetí, tak mě čekají genetické testy a doufám, že se přijde na to, proč to nejde.. A na podzim se budeme moci začít znovu.

Na jednu stranu se bojím do toho jít znovu, co kdyby to zase nevyšlo ☹ Ale prostě vím, že nám ještě jeden človíček do rodiny schází.. Tak budu doufat, že to vyjde, že nám všem to co nejdříve vyjde 🙂

Holky, berete nějaké vitamíny nebo bylinky? Já jsem si dneska koupila kontryhelový čaj,aby narostala sliznice a beru kyselinu listovou, tou se snad nic nezkazí 😉

daasenka85
autor
5. čer 2012

@vorllinka ahoj 🙂 s těmi potraty mě to mrzí :-/ já mám za sebou neúspěch dvakrát a doufám, že teď je na řadě aspoň jedno miminko 🙂 To jsi potratila ještě před Šimonkem? Nebo jsi stihla všechno po něm??? a pokaždé samovolný? u mě to je právě jinak, poprvé zamlklé těhu, podruhé mimoděložko, takže vidím souvislost zejména v zádech nebo psychice, v hormonech asi ne.. Tak snad Ti na něco přijdou nebo nepřijdou a na podzim budem těhulkovat 🙂)

simko77
5. čer 2012

@vorllinka Ahojky, tak tě tu vítám 🙂 je mi to taky líto - je to nepříjemná záležitost. Já baru kyselinu listovou jen. ten čaj znám,ale zatím nepiju, jo dobrej ? má nějaké účinky ?? a vždy se TT. ukončilo kolem 9 týdne? Jak to vidím já v nemocnici to moc neřeší a berou to jako rozhodnutí přírody... na jednu stranu to chápu,ale pro každou je to dost bolestivá záležitost!! - doufám,že to dobře dobapne a budete vědět proč!!, držím palečky 😉

vorllinka
5. čer 2012

@daasenka85
@simko77
ahoj holky, díky za přivítání 🙂
Šimonek se nám podařil hned, to bylo úplně bezproblémové těhotenství. My jsme se o druhé mimčo začali snažit, ještě když Šimimu nebyl rok. Nejdřív jsem samovolně potratila kolem 6tt a pak jsem dvakrát musela na revizi kvůli tomu, že se plod nevyvíjel.

@simko77 Simi, ten čaj je chuťově moc dobrý a účinky by měl mít na sliznici, aby byla pěkně narostlá a aby se tam vajíčko uchytilo a celkově myslím, že dobrý na ženské orgány 😉

simko77
5. čer 2012

@vorllinka oki, tak já ho zakoupím, mám poslední plato prášků , a pak tomu dáme volný zatím nenásliný volný průběh 😉 budu se modlit aby se do Vánoc zadařilo .... 😨 já měla taky první těhu úplně v pohodě,ale teď si mimčo řeklo v 11tt,že ne (bylo malinké i když srdíčko už tlouklo atd.) ☹ ,ale stalo se....... ,tak to ste začlo brzo 🙂 já si to teda vůbec nedokáži představit o druhém dítěti jsem začla přemýšlte až měla Eli tak 4 roky,ale díky partner. situaci to nešlo ... .Teď už je vše oki... ,tak si moc přejem človíčka malinkého 🙂 , dkyž tu vidím ty miminka,tak bych prášky vysadila hned,ale Ne já to zvládnu. Čas tak rychle letí 🙂 🙂 , budete čekat ty tři měsíce ?

vorllinka
5. čer 2012

@simko77 tak to jsi taky doufala dlouho, co? Do 11tt ☹ My jsme chtěli děti co nejdřív od sebe, ale příroda to chce jinak, tak uvidíme, jak se nakonec zadaří 🙂 Eliška už bude pomocnice, že ano? Půjde do školy teď v září nebo až příští rok?

Ty tři měsíce asi čekat budeme. Uvidím také, jak mi dopadnout ty genetické testy a jestli se na něco přijde..

simko77
5. čer 2012

Jo, bude taky se moc těší a je vidět,že sourozence potřebuje.BUde pečovatelka 🙂 , Do školy má odklad je totiž 10.6 ,takže ...nám to bylo doporučeno, Sice by mohla, je dost stydlivá - taková přísavka na mě -když to někde nezná atk. je dost nedůvěřivá 🙂 , kdybych moc chtěla tak šla,ale nechtěla jsem to hrotit.Jak ve škola tak psycholožka i ve školce - všichni rekli, kdy je narozená ? aha, 10.6, tak to je na hraně 🙂 ,záleží tady dost na vás.
🙂 🙂 jo, byl to šok 11tt. nic ,ale vůbec nic mě nebylo. ted si jen vybavuji že ten poslední týden jsem měla dost nechutenstí - což (jak jsem se dočetla) může značit zamklé těhu. a pak jsem začla malinko špinit ve čt. večer a ráno paní dr. už nenašla srdíčko ☹ .bohužel,ale jak viídím,děje se to jak na běžím pás....Přeji Ti aby gentika dopadla dobřea byla to všechno je nějaká hloupá zhoda náhod 😉 ,Jak ty genetik. testy probíhají. Doktorka mě taky vzhledem k věku chtěla poslat,ale pak si to rozmyslela,Jedině pokud by se to _nedej bůh- opakovalo ☹ , ale doufám že už NE!!!

skorepka
5. čer 2012

ahoj, pridam se i k vam, mam 10mesicni cacorku ale uz pul roku bych chtela dalsi, bzel musime cekat - az se poplati nejnutnejsi. Nesnasim prachy! male bude v srpnu rok, tak snad v rijnu by jsme mohli. To by od sebe (mam pocit ze holky 😀) byly rok. Nejdriv jsem Lvici nechtela, ale vypada to ze je super. tak klidne i druhou. 🙂 Jen doufam az se nam to povede, ze to nebude jako u nekterych z vas - potrat ci cokoliv jineho. ☹ to nepreji nikomu

simko77
6. čer 2012

@skorepka tak super, bude nás vít, tak jsem zvědavá jak se nám zadaří. Teda máš můj obdiv!! tak brzo další mimčo, já si to teda vůbec nedokázala představit!!jak jsem psala nejdřív od 4 let. 🙂 no,ale ted už malá bude slavit 6 let,tak už by se zadřit mohlo ,o) a moccccc se těšíme na bábetko 🙂 .JO, peníze jsou mazec!!někdy nás staví do blbé situace a i rozhodunutí čemý dát přednsot!Tak ať se vám daří vše poplatit a a ať máme všechny brzo bříška amiminka v náručí ,o), 🙂

skorepka
6. čer 2012

@simko77 tak ja mam se segrou 7let a to je hoooodne, a dle mne aby si vyhrali a rozumneli tak je 3 strop. Ale kazda to chce jinak. 🙂 a myslim ze nejhorsi to bude jen ze zacatku - myslim na hlavu. Pak si to sedne 😉

skorepka
6. čer 2012

@simko77 joo a myslim ze druhe snad nebude horsi nez Veru, ta mi 4mesice v kuse od rana do vecxera probrecela a ja se pravidelne vecer hroutila, kdyz prisel manzel v pul 9 z prace. Byla jsem na ni cely den sama. Ale zapomenuto a chci dalsi a jak se rika prvni hodne, druhe ubrecene a naopak, takze ja uz mam to ubrecene za sebou 😀

simko77
6. čer 2012

@skorepka tak to se mám nač těšit 🙂 ,Eli byla poklad 🙂 🙂 spala skoro celou noc.Tak to věřím,to bylo náročné,ale člověk zapomene ,o) tak doufám,že se brzo zadaří 🙂

ladus88
7. čer 2012

Rada bych se zapojila.Jelikoz jsem uz stastne zamilovana a s partnerem spolu uz pres 7mesicu sdilime domacnost tak uz nake ty myslenky jsou.I kdyz tvrdim nejdriv svatba pak mimco,jenze nejhorsi je ze vic a vic touzim po mimcu,ted me malinko zradilo zdravi tak doufam ze to vse dobre dopadne,a na podzim muzem pomalu zacit se snazit.Nemusi to dopadnout hned na poprve,kort u me mam obavy ze asi urcite ne,jelikoz mam snizenou funkci stitne zlazy a problemy se srazlivosti krve...

naomi6
7. čer 2012

@ladus88 Ahojky, tak moc držím palce. Pokud bereš léky na štítku a vše je v normě, tak to nebude určitě problém. Já se léčím se štítkou přes 6 let a mám zdravou holčičku, takže se určitě toho neboj.

ladus88
10. čer 2012

@naomi6 Dekuji,snad by to mohlo dopadnout🙂

naomi6
13. čer 2012

Ahoj holky, tak co je nového? Jak se chystáte na snažení? Já zatím nic neberu, jen měřím teplotu a cyklus je v poho, ovulka bývá 18. DC, tak jsem zvědavá, jak to na podzim půjde. 😉 Pište

skorepka
13. čer 2012

@ladus88 sim te, neni dulezita prvni svatba, naopak tehulkova nevesta je krasna. Ja se vdavala v 5. mesici a s manzelem jsme se brali po 7mesicich chozeni. Kdyz to citis, neni na co cekat. Chtela jsem mit v satech velke brisko, ale mela jsem termin v cervenci, v cervnu jsem se bala - kdyby to prislo driv a v kvetnu svatbu vymluvila mamka. Tak sme se brali v dubnu a mela jsem jeste male brisko. Ale sla bych do toho ted klidne mesic pred porodem 🙂 Jo a Verunka se nam povedla na poprve.. 🙂

markysek2
14. čer 2012

ahoj tak já se taky přidám, původně jsme se chtěli začít snažit už za měsíc, ale vlezla nám do toho rekostrukce domečku a konečně snad náš první syn dostane svůj vlastní pokoj..tak abychom to zvládli v klidu a míru..tak jsme to odložily nejdříve na září, spíše řijen.....tak doufám že se nám povede lépe než u prvního, který je ledňátko a budeme mít pro změnu leňátko 😀

simko77
14. čer 2012

@naomi6 já zatím beru jen kyselinu listovou - přemýšlím také o měření,ale nevím- je to potřeba? nechci mít nervýky,tak si říkám,že to nechám zatím zcela volný průběh. Vitamíny tak zatím nejím.Mám dost pestrou stravu,tak si myslím,že to není potřeba.....

simko77
14. čer 2012

@markysek2 tak tě tu vítám 🙂 už je nás dost 🙂 ,tak doufám,že všechny už na vánoce budem mít mimíska v bříšku 🙂 🙂 ,připravuješ se nějak ??

ladenka
14. čer 2012

Ahoj holky, s dovolením se přidám, máme doma už jednu princezničku s ďáblíkem v těle a HA mám do srpna. Potom se chceme začít snažit o sourozence, tak od října. Tak uvidíme, jak rychle to půjde. 🙂

markysek2
14. čer 2012

simko77 no po pravdě zatím ještě ne..jen trochu redukuji váhu, protože mi po prvním mimísku zůtalo spousta kil a nějak se mě drží..a asi bych měla začít s tou listovkou 😒 když tak nad tím přemýšlím...v podstatě to zatím moc neřeším až si řeknem teď ( to zní hrozně) tak asi začnu šílet 🙂 🙂 🙂

naomi6
15. čer 2012

Ahoj holky, my také chceme začít zhruba od října. Myslíte, že mám už začít brát listovku nebo nějaké vitamíny? Co berete vy?

naomi6
15. čer 2012

@simko77 Ahoj, potřeba to určitě není, pokud máš pravidelný cyklus a víš, že ovu probíhá. Já jsem to jen chtěla zkusit. Kojila jsem malou 15 měsíců, tak jsem chtěla vědět, jak se cyklus upravil a hlavně, jestli mám ovulaci. Před otěhotněním jsem měla s cyklem dost problémy a po porodu se mi krásně srovnal, takže mám radost, že ovu mám. 😉 Asi taky pomalu začnu zobat listovku 😉

skorepka
20. čer 2012

@simko77 tak sme se rozhodli, ze si nebudeme davat bacha a nechame vse prirode.. 🙂 tak nejak driv nez na podzim, ale snad tu muzu zustat 🙂
@naomi6 ja kyselinu zacla brat az od 2. mesice tehu, a brala jsem ji 4mesice, nechtela jsem aby mala byla velika. Vse je v poradku. Dle mne se zena (pokud nema nejake problemy) se nemusi ladovat prasky dopredu nebo preventivne. Ale kazdeho vec 😉

naomi6
20. čer 2012

@skorepka Ahoj, tak držím palce, at to brzy vyjde. My jedeme v srpnu na první dovču do Lednice i s naší malou princeznou, tak se moc těším a jsem zvědavá, jak se jí to bude líbit. Taky nejsem zastáncem nějakého zbytečného pojídání vitamínů, zatím nic neberu, jen jsem se chtěla poptat, jak jsou na tom ostatní maminy..... Ale listovkou se určitě nic nedá zkazit. 🙂

skorepka
20. čer 2012

dekuju, tak si uzijte dovcu.. my nikam nepojedem, manza furt nema cas vzit si dovcu. Ale nejak jsme si na to uz zvykla.
@naomi6