Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

lucypuky
4. zář 2012

@rennu a držim palce aby se to povedlo do konce roku 🙂 ja bych taky potrebovala a chtela aby to vyšlo tak do listopadu protože pak by jsme museli prestat se snažit do cca dubna kvuli tomu že mi konči smlouva a už bych nespadala do 180 denni lhuty :/ tak snad se nam to obema povede 🙂

rennu
5. zář 2012

@lucypuky tý jo, tak to už nevím, tak daleko jsem zatím nepátrala, ale mužskýmu bych měla taky něco naordinovat jen nevím co 😀 Taky držím pěsti, tfuj, tfuj, tfuj.... třeba se potkáme v diskuzi o společným termínu 😀

terulin
6. zář 2012

Jé holky, Vás tady přibylo... Já jsem tento měsíc poprvé zahájila zjišťování ovu, ale spíš mě to znervózňuje.
@rennu Já svému drahému vnutila listovku, prý je dobrý, když to tatínek bere.

lenka.han82
6. zář 2012

@terulin A jak zjišťuješ? Proč tě to znervózňuje? Já se na to chystám poprvé teď v září po MS. Koupila jsem si ovulační testy, na každodenní měření bazální teploty nemám moc buňky 😀 Mě dělá problém celkově dělat něco hodně pravidelně 😝 Jsem zvědavá, jestli mi to vyjde tak, jak ukazují různé ovulační kalkulačky, kterých je na internetu asi milion 😀

lenka.han82
6. zář 2012

@lucypuky
@rennu
taky doufám, že by se mohlo zadařit do konce roku, ale na druhou stranu se snažím být realistka 🙂 Můžeme se snažit i rok ☹ Nejsem nejmladší a ve 30 letech už není tak snadné otěhotnět jako ve 20, kdy stačilo pomalu, aby se kluk o holku opřel a už byla v tom 😀 😀 😀

terulin
6. zář 2012

@lenka.han82 No protože, já jsem netrpělivá a už to testuju 5 den a pořád žádná čárka navíc 😀. Taky doufám, že do konce roku už budu chodit jako dvojbalení.

lenka.han82
6. zář 2012

@terulin možná zkus jiné testy, na některých diskusích jsem četla, že některé jsou spolehlivější a některé méně spolehlivé. Nebo se tím zas tolik nezabývej a užívejte si uprostřed cyklu s mužíčkem obden 😀 Pak ovulaci neminete 😀 😀 😀

terulin
6. zář 2012

@lenka.han82 No my, si ještě užívat můžeme pouze bez následků... V létě jsme o miminko přišli a zkusit to budeme moci až za měsíc, ale mám si raději vyzkoušet, že ovu probíhá tak nějak jak má. Takže jsem možná nervóznější než se patří 😀

lenka.han82
6. zář 2012

@terulin Aha, už chápu, proč seš nezvóznější.To mě mrzí, ale držím moc a moc palečky, ať to brzy určitě vyjde!!! 😉

terulin
6. zář 2012

@lenka.han82 To si piš, Vánoce už hodlám trávit nad fotkama malého vetřelce, budujícím si v mém břiše bejvák 😀

rennu
6. zář 2012

@terulin fakt? listovku beru já, tak mu taky šoupnu bobuli 🙂 a držím pěsti at to vyjde, to mimi u vás 🙂
@lenka.han82 no o věku no comment...bude mi 32, takže bych do té doby to taky ráda zmákla - tj. do prosince...tak doufám

lucypuky
6. zář 2012

tak ja byla dneska u gynekoložky a kromě listovky a bylinek už mam i duphaston tak jsem zvedava na ty zazraky 🙂

lenka.han82
7. zář 2012

@lucypuky co je duphaston?
@rennu nedávno jsem četla, že otěhotnění vlastně není vůbec jednoduchá záležitost a hraje tam spousta faktorů důležitou úlohu 😨 Lepší je tohle asi nečíst 😀 😀 😀

rennu
7. zář 2012

@lenka.han82 to je pravda....no radši to taky nečtu jinak bych se vybláznila a chytla stresíky..první se nám podařil napodruhé a ted to nějak nejde, tož uvidíme....dnes jsem 8DC, musím koupit ovu testy, mám jen pár, jelikož nevím, kdy mám ovulku a půjdem na to 🙂)))))))

lucypuky
7. zář 2012

@rennu
@lenka.han82 ja jsem taky nakoupila ovu testy tak uvidime co ukažou 🙂 možna to se zkusim testovat už odzitra nevim vubec kdy mam ovu... no a Duphaston je na upravu menštruačního cyklu tak doufam že to pomuže 🙂 produkuje to nejakej hormon nebo neco takovýho.. jinak jsem zistila že mi prej poradne funguje jenom jeden vaječnik protože ten druhý je celej pocystovanej (PCO) tak mne to moc nenadchlo tak uvidime..

lenka.han82
11. zář 2012

@lucypuky
@rennu
@terulin
Holky, tak je to celý nějaký podivný 🙂 Dostala jsem to o dva dny dřív, takže plodné dny se mi zase nějak posunuly - alespoň ty virtuálně spočítané na netu 😀 Opravdové zjistím podle ovulačních testů, které jsem si koupila a už se těším a jsem zvědavá, jestli to bude sedět, nebo jestli mám ovulaci jinak než uprostřed cyklu 🙂 Doufám, že ty testy budou fungovat, páč si nedovedu představit, že si budu každý rano měřit bazální teplotu. Na to ráno nemám moc času, jsem ráda, že se stihnu umýt, oblíct a vyrazit do práce 🙂

rennu
11. zář 2012

@lenka.han82 tak snad se ti ovu testy osvědčí.....já mám podezření, že jeden vaječník mi jede taky kratší cyklus...takže ovu nevím a na bazálku já teda nejsem 😅 Já ted měřím od víkendu.....a kontroluju s kalendářem online a vypadá to, že se mi ovulace blíží....druhá čárka je krapet tenčí než ta kontrolní, ale silnější než včera o dost...tak to asi dneska prubnem..... podle kalendáře, bych měla mít ovu ve čtvrtek....

holky co je pravdy na tom, že když se snažíme o početí, že bychom se neměli snažit v době plodných dní denně, ale obden? minule jsme to neřešili a tulení bylo asi denně....ale ted nevím, přeci jen mi jde dost o termín...navíc teda nevím, zda to prubnout i v den ovu nebo i den po..prostě se tulit ode dneška do pátka 😀 😀 protože manželovi říkám, že prostě si zaděláme na holčičku a to se musí před ovu...ale mám zakloněnou dělohu, takže u nás může být i problém tohle....chjo

terulin
11. zář 2012

@lenka.han82 U mě zafungovali celkem spolehlivě. Měřit teplotu neumim, ale jedna holka tady na koníkovi mi poradila, že se dá ovu poznat podle hlenu a řekla bych, že ovu test a hlen se shodli na stejném čase... Takže hrdině čůrej na papírek a budeš mít jasno 😀

lucypuky
11. zář 2012

@rennu ja mam taky zaklonenou delohu a doktorka mi doporučila polohu ze zadu a pak ležet na briše 🙂 hodne holkam to už pomohlo k otehotneni co jsem četla 🙂 říkala že i když budu treba koukat na telku nebo cokoliv mam ležet na brichu.. tak to vyzkoušejte 🙂

noo a k tomu sexu obden tak to jsem slyšela taky ale my sexujeme když mame chut i každej den nerešim to že obden pak bych se bala že se zrovna netrefime treba 🙂)

noo a ovu testy funguji na 100% bych rekla 🙂 čarka mi už 3 dny pomalu ukazuje že se bliži ovulace a dneska byla už celkem silna.. byla jsem zhodou okolnosti na ultrazvuku a ten to potvrdil 🙂 jedna folikula je dominantni a měři 13mm co pri ovulaci by mnela tak 18mm takže čekam na ovulaci juppiiiiii 🙂)) dneska jsme už zadelali na holčičku a ted budeme zkoušet par dnu chlapečka tak uvidime :D :D

lucypuky
11. zář 2012

@rennu no ale ted koukam že podle ultrazvuku mam delohu v AVF což je normalne tak nechapu jak na to pani doktorka pred tím prišla.. no v každým pripade na zaklonenou delohu zezadu 🙂)

rennu
11. zář 2012

@lucypuky ahááá, poloha ze zadu, jo tak to se nebude muž zlobit 😀 😀 já zase si podkládala v leže na zádech zadek polštářema, abych měla pánev šikmo nebo dělala "svíčku " 😀 totiž jsem se neptala nikdy jakým směrem to je zakloněné....takže leh na břiše jo? to zkusím Teda máš kliku, že jsi byla i u dr, tak to máš ověřené......no my sexovali v neděli, ale to bylo mimoé plodný, tak zkusíme tu holčičku dneska .... jak dlouho vydrží - přežijí ty mršky v děloze? Já bych moc ráda holčičku, ale jako na rovinu, když na mě minule přišlo tukání biologických hpdin, bylo mi to šumák a ted to taky začíná být....hlavně zdravé miminko 😀

lucypuky
11. zář 2012

@rennu přesne mně je taky jedno jestli holčička nebo kluk hlavne až je to zdrave a hlavne at JE 🙂) no holčička prej vydrži 3-4 dny tak to by mi teoreticky vychazelo a tobe asi taky 🙂 noo ja jen doufam že se mi ta moje folikula ješte zvetši aspon o 6mm praskne a tim padem bude ovulace a taky mimčo 🙂 dneska jsem byla na Bulovce a zrovna jak jsem čekala na ultrazvuk tak si babičky s čerstvým tatinkem gratulovali k malemu chlapečkovi bylo to tak kraaasne až mi vyjela slzička :( už je nejvyšši čas aby to vyšlo !!! :D

lenka.han82
11. zář 2012

@rennu
@lucypuky
Já bych taky brala holčičku 🙂 Všichni kolem nás mají kluky, já mám 2 bráchy a naši mají 2 vnuky od staršího brášky, sestřenice taky 2 kluky... Prostě samej kluk 😀 😀 😀
Jinak donedávna jsem četla, že obden je ideální a cca před 14 dny jsem narazila na článek, že kvalitní spermie se tvoří pořád, takže se může sexovat prý každý den...těžko říct, kde je pravda 😉 ale já se asi budu držet každodenního sexu během ovulace, ať se zvyšuje šance 😉 Manžel tvrdí, že je "nadsamec" 😀 😀, protože na vejšce byl dárcem spermatu, tak uvidíme 🙂

terulin
13. zář 2012

Já bych brala cokoliv, co bude živý, zdravý a naše. Už se těším až zaděláme 😀

lenka.han82
14. zář 2012

@terulin To je jasný, hlavně ať je to zdravé miminko 🙂 Já se taky těším, až zaděláme! 😀 Ale musím se přiznat, že jsou chvíle, kdy si nejsem úplně jistá, jestli se vyrovnám se všema těma změnama v mým těle, který proběhnou nejen během těhotenství, ale i po porodu 😨 Co když se všechno zas nevrátí do normálu? Co když už nebudu mít chuť na sex? ....atd. Ale přeci jen pořád hodně převažuje, že miminko chci 😉

terulin
14. zář 2012

@lenka.han82 Neboj, když jsem byla těhotná, tak jsem úplně zoufala, jak se moje tělo mění a jak nevim, co s tim... a když miminko zase zmizelo, tak mi návrat do normálu přišel úplně nenormální 😀 Si zvykneš rychle

errlu
14. zář 2012

ahojte.

chvilku jsem tu nebyla,nestíhala jsem cosi net.Ale už jsem taky nakoupila ovu testy 😉

já bych brala holčičku,kluka už mám,ale hlavně at je to zdravý.

myskaa23
14. zář 2012

ahoj holky můžu se k vám přidat ????, krátce o mě ..... jsem čerstvě vdaná v srpnu jsme měly pohádkovou svatbu 🙂 a od října se chceme snažit o mimíska...v listopadu mi mají dát smlouvu na dobu neurčitou ...čekaly jsme na tohle,ať se mám kde po mateřské vrátit ....a teď se chceme vrhnout na snažení 🙂 snad se nám brzo povede to štěstí🙂
a co vy????? jak jste na tom se snažením ? nějaké rady?

myskaa23
14. zář 2012

holky chci se vás zeptat je to možná blbá otázka,ale musím se zeptat...když sexujete ...no prostě necháváte spermouše v sobě až do rána? nebo se hned po snažení jdete osprchovat?

palomitacheca
14. zář 2012

Ahoj, my se sice o miminko nesnazime, ale vase diskuze me zaujala a musim rict, ze po precteni nekterych prispevku i pobavila 🙂 pred rokem jsme na tom byli stejne. O miminko jsme se lehce snazili od cervna, zadarilo se v listopadu a ted mi tu chrupka uzasna 5tydenni holcicka 🙂 tak vam vsem preju, at to brzy vyjde a dockate se tech svych vytouzenych pokladu 😉
Jinak ja otehotnela diky tomu, ze jsem si shodou okolnosti zrovna kontrolovala cipek, ten byl pootevreny, k tomu ovulacni hlen a ovulaci potvrdil i lady q scope, tak jsem se par dni po sobe vrhla na pritele a vyslo to 😀 i kdyz teda prvni test v den ocekavane ms prinesl zklamani a pozitivni byl az druhy test delany po tydnu 🙂 o to vetsi prekvapeni to bylo.