Snažení o miminko na podzim 2012

daasenka85
16. kvě 2012

Ahoj holky,
zakládám toto téma, protože jsem si nevšimla, že by tu už bylo. Kdyby ano, tak mě samozřejmě zbrzděte a odkažte 🙂
Je na tom někdo jako já, že se chce snažit ještě letos, ale z nějakého důvodu to o několik měsíců odkládá?
Krátce o mě: Po miminku toužím již přes 5 let, ale studovala jsem a navíc nebyl vhodný kandidát na tatínka 😉 Když už byl, tak jsem v dubnu 2011 prodělala revizi v 7 tt a v prosinci 2011 mimoděložní těhotenství. Nyní máme od gynekologa zelenou, ale já se na to ještě necítím. Strašně bych chtěla, ale jsem stále hodně unavená a náladu jako na houpačce. Je na tom někdo podobně, kdo si dává zdravotní pauzu na regeneraci nebo čeká na vhodné podmínky pro první/druhé/třetí.... miminko? 😉

bibianca
19. lis 2012

@ivanatl Tak to asi ne pač MS mi ve čtvrtek skončila... ale bude to asi spíš tou chřipkou... celé rozladěné.

ivanatl
19. lis 2012

@lidu26 Ahoj, vítej mezi náma 🙂. Někdy bývá bolestivá MS způsobená srůsty, neměla jsi někdy nějakou operaci např. slepák? Řekla jsi doktorovi, že máš bolesti při MS? Být tebou jak půjdeš na gyndu, tak bych mu řekla co nejvíc a ať ti udělá třeba aspoň ultrazvuk a zkusí vyšetřit jestli vůbec ovuluješ. A neboj půl rok není ještě tak moc, jak tady psaly holky. 😀

ivanatl
19. lis 2012

@bibianca a proč rozladěné? Když ti začla a skončila v pohodě?

lidu26
19. lis 2012

@ivanatl ahoj děkuji 🙂 ne nikdy jsem na žádné takové operaci nebyla,břicho mě bolí hodně když to mám opravdu silné a to nestíhám měnit tampony 2-3 dny pak to jen dozní...a to se nemůžu hnout, funguju jen s prášky...takovouhle MS mám po vysazení,předtím to bylo v pohodě.myslím si, že ovulace vůbec není díky tíky té dlouholeté antokoncepci...tenhle měsíc to mám rozladěné tak si myslím,že tělo si až ted teprve uvědomuje, že nastala nějaká změna a antikoncepce není,takže možná konečně se bude něco dít.jsem dost zvědavá,co mi doktro příští týden poví!piju ted ten kontryhel tak uvidíme co bude...určitě se nehroutím že stále nic,jen chci vědět že še funguje jak má a počkám si 🙂

ivanatl
19. lis 2012

@lidu26 jasný to chápu. Taky bych ráda věděla jestli vůbec ovuluji po tak dlouhém braní antikoncepce. Já brala prášky cca 13let bez přestávky. Proto jsem teď začla měřit BT, ale právě ne tak z toho důvodu, že bych se třepala na dítě, ale abych zjistila jestli vše funguje, tak jak má. Pročítala jsem si totiž různé články a dá se tímto sledováním těla hodně poznat.

lidu26
19. lis 2012

@ivanatl no já to měření asi ještě vynechám a uvidím třeba příští měsíc.... kdyby ovu nebyla tak se ani nebudu divit a co by s tím doktor ted udělal? asi stejně nic,chce to asi jen čas kdy se to srovná stejně mi žádný hormony nebo nic nedá tak nevím...ještě to není rok....já měla přestávku ale jen na půl roku a nějakou dobu jsem HA brala a neměla MS vůbec úplně mi to na rok stopla tak asi to nebude žádná hitparáda....

ivanatl
19. lis 2012

@lidu26 no ono pokud by tě to měření nějak stresovalo, tak je lepší neměřit. Já to zatím beru z hlediska výzkumu mého těla 🙂 , takže z toho žádné stresy nemám. No myslím, že se dělá vyšetření ultrazvukem, jestli probíhá ovu, ale nevím jak to je a jestli se to 100% dá zjistit. A taky jestli by sis to nemusela zaplatit. Ale třeba se pak zkus doktora zeptat , jestli máš nějaké možnosti. Jinak je pravda, že to chce čas než se s tím tělo trošku popere. Někdo otěhotní hned a někomu to prostě trvá.

lidu26
19. lis 2012

@ivanatl poptám se a zjistím 🙂 ono se to povede 🙂

ivanatl
19. lis 2012

@lidu26 to je jasný, že se to povede o tom žádná 😀

sukuba1
19. lis 2012

@bibianca jéé tak rozhozenou to je na houby 😒 Já jsem první MS po vysazení dostala asi 31 DC. Ale byla to první MS po vysazení, takže bych se vůbec nedivila, kdyby ty další byly taky rozhozený.
Teď jsem 15 DC takže jedeme v druhým snažilkování, ale OVU zatím žádnou necitím, minule jsem cítila takový tlak v podbříšku a teď nic, no ale snažíme se každý den, ale nevim nevim jestli z toho něco bude 😀 😀

bibianca
19. lis 2012

@sukuba1 No, oni říkají že zase moc by se to přehánět nemělo, že sperimie se obnovují až po dvou dnech. takže je dobré sexovat tak jednou za dva až tři dny... jinak jsou ty mršky unavený... 😉

sukuba1
19. lis 2012

@bibianca nj když já si furt říkám, abych to náhodou neprošvihla, i když spermie by měli přežít 48 hodin, možná i déle, no ale co kdyby 😨
Ještě tenhle měsíc to zkusím takhle, ale příští už co dva nebo tři dny, protože už bych to stejně nevydržela, takovej maraton 😀 😀

janinha
20. lis 2012

@ivanatl Ahojky, taky jsem začala měřit BT po dlouhém braní HA. Zatím jsem zjistila,že mám cykly anovulační. Zatím se teda uplně o miminko nesnažíme, spíš to necháváme jak se podaří,ale doufám, že nebudu mít v budoucnu nějaké problémy a že se vše srovná... BT mi skáče hodně ☹

ivanatl
21. lis 2012

@janinha Ahoj, no já teď měřím 1.cyklus, ale zatím to vypadá, že bude taky anovulační. Teploty mám celkem v pohodě, ale už jsem v půlce a pokud dostanu MS tak jak mám což minule přišla, tak ovu neproběhla. Teploty se mi zatím nezvedají. No budem doufat, že se to co nejdřív upraví. Ono bude tělu chvilku trvat, než zjistí, že ta dávka pravidelného hormonu nepřichází a že by mělo začít ovulovat 😀

bibianca
21. lis 2012

Děvčata tak já jsem definitivně omarodila. Včera jsem si byla nucena dojít k dr. pro antibiotika a zrovna o víkendu mám plodné dny... chjo... Radši to zkoušet nebudem není to vhodné při chřipce... Chjo, tak třeba na vánoce se zadaří ;) to jsme chtěli původně začít 😉

sukuba1
21. lis 2012

@bibianca tak to je škoda ☹ teď ty chřipajzny všude lítaj. Já jsem chytla zase nějaký zánět do oka, bolí mě i tvář, no a na oční mi taky chtěla předepsat antibiotika a kortikoidy, ale nakonec jsem se s ní domluvila, jakože se snažím o mimčo a že nevím, že třeba můžu být i v tom, tak mi nakonec dala nějaké kapky pro děti 😀 Ale ta chřipka to je horší, to pak i to snažilkování jde dost špatně 😠

bibianca
22. lis 2012

@sukuba1 já doufám, že u mě už je pomali na ústupu, ale včera večer můj drahý, že něco na něj leze. Tak jsem mu hned nařídila coldrex a medicínku na odkašlávání. 😀

sukuba1
23. lis 2012

@bibianca tak to není jiná možnost než aby jste to spolu pořádně v postýlce vypotili a zabijete tak dvě mouchy jednou ranou 😀 😀 Já jsem teď 19 DC tak pracuju pracuju 😅

zdenkajan
23. lis 2012

Ahojky holky můžu se přidat?Už 5 let se snažíme o miminko.Můj doktor pořád tvrdil že je vše v pořádku. ☹ Tak jsem se naštvala a objednala se na reprodukční kliniku.Šla jsem tam s mojim on šel jen jako podpora kdyby přišli na něco špatného.No a jakmile jsem tam vlezla hned mi brali krev na hormonální profil.Ultrazvuk jak vnitřní tak vnější.No a než sem vylezla měl můj odevzdaný vzorek na spermiogram.Takovej frkot jsem opravdu nečekala .Ted jen čekáme na výsledky a pak se začnem bavit o umělém nebo o léčbě. 😅

sukuba1
24. lis 2012

@zdenkajan ahoj, vítáme tě🙂 5 let už je dost, když tady tak čtu,že většina holek, když se jim nevede cca rok už podnikají další kroky. Tak to jsi udělala dobře, Uvidíš jak ty všechny testy dopadly, budu držet palce ať máte vše v pohodě a dej pak vědět jak si dopadla. Teď když už jste to takhle rozjeli, tak už snad budeš k miminku zase o něco blíž 😉

darazv
24. lis 2012

Ahojte žienky tak ja sa pridavam k vam ak možem my sa snažime s priatelom 5 rokov z toho posledné 2 roky sme prešli IVF neuspešne dokopy 5 transferov,,chceli aby sme sli hned do 2IVF ale ja som odmietla(pribrala som behom stimulace 13kg!!!) problem bol na strane priatela- malo pohyblive spermiky tak som objednala profertil- 3 mesacna kura a pomohlo to priatel ma oki spermiky a ja dufam a verim na zazrak a cakam na vytuzene // 😉 teraz mam mrchu pijem kontryhel a polovici cyklu šup na to 😀 drzim vsetkym snazilkam palce a vytuzene // prajem prijemny vikend 😉

janinha
24. lis 2012

@ivanatl Já jsem zvědavá, jak mi dopadne cyklus tenhle měsíc. jen mě štve, že budu týden na školení v brně a nevím, s kým budu ubytovaná, tak si tam nemůžu pípat teploměrem 4.20 každé ráno 🙂 Máš pravdu, bude chvíli trvat, než si tělíčko zvykne. Můj už si dneska stěžoval, když už bude konečně ta holčička 🙂

lucinek
25. lis 2012

Ahoj můžu k vám, snažíme se taky o mimi, teprve první měsíc, manža chtěl už dřív ale mě se nechtělo, protože máme doma dva caparty, ale teď jsem se nechala zviklat a strašně se těším tak snad to vyjde.

anneli
26. lis 2012

ahoj, můžu se taky přidat? začali jsme minulý měsíc
@lucinek taky mám doma už dva kousky, ale u nás se teda dlouho bránil třetímu manžel 😉

sukuba1
26. lis 2012

@darazv @lucinek @anneli ahoj holky jsem ráda, že jste se přidaly, bude nás alespoň víc a můžeme se navzájem podporovat 🙂 takže držím palečky ať snažení vyjde co nejdříve a někdo už jsem dá konečně tu fotečku se dvěma // 😉

lucinek
27. lis 2012

No já měla dost dlouho pocit, že dvě stačí 1 dítě se narodilo předčasně, s druhým sem ležela měsíc na udržení těhotenství v nemocnici, a tak jsem se i dost bála, prý je možné že to mám prostě v genetice, že nedonosím dítě bez problému až do konce, u nás v rodině je dost předčasně narozených dětí, takže asi fakt geny. Ale nakonec jsme se shodli, že teď když to víme, můžeme to více hlídat, a protože jsem druhou po všech patáliích nakonec přenášela tak si myslíme, že to zvládneme, jen budu muset být opatrná, ale on si mě Manžílek pohlídá

bibianca
30. lis 2012

Tak se dívám, že nás tu přibylo. Já jsem dneska dobrala antibiotika, tak se můžem vesele snažit dál. Škoda, že nám druhé snaženíčko kvůli chřipce nevyšlo, ale zase než vystavovat plod hned po početí nepříznivým vlivům.. to radši počkat. Zrovna nám nastal i náš termín, kdy jsme původně chtěli začít. Už ať jsou Vánoce.. Se na to moc těším. Snad nám to všem vyjde... a budeme mít krásný dárek 🙂

beru3nek
30. lis 2012

ahoj holky,
my se začli taky snažit o druhého prcka a první cyklus nevyšel, tak tenhle bude náš 😀 Docela jsem si myslela, že těhu klaplo, 3 dny jsem špinila od 23. dne, ale zahnízdění asi nedopadlo... Tak ať se nám všem brzo zadaří a pod stromečkem si nadělíme ty vytoužené //

jjanniska
30. lis 2012

Ahoj maminky jsem strašně zoufalá nedostala jsem 17 dní menstruaci poslední jsem měla 13.10. 2012 a do tedka nic před dvěma týdny jsem byla u gynekologa udělal mi ultrazvuk ale nebylo nic vidět :( domluvili jsme se že mám počkat 2 týdny tak jsem šla dnes znovu a opět mi udělal ultrazvuk a vzal mi i krev ale výsledky byli negativní :( Pořád mě bolí podbřišek.Pokud to nedostanu do Pondělí 3.12.2012 mám dojít na vyvolaní menstruace.Myslíte že je jestě nějaká naděje že bych mohla být těhotná nebo jsou krevní testy jisté už ted?Děkuji za odpověd....

sukuba1
3. pro 2012

@jjanniska no nějaká šance a naděje je vždy 😉 , ale spíše myslím, že to bude opožděná MS a bude muset jít na řadu vyvolávačka.
Já jsem dneska 31DC, tak jsem si dělala test a zase nic ☹ tak druhý pokus, taky nevyšel, počkám až snad někdy dojde MS a budu se snažit do třetice 😖 To jsem si fakt nemyslela, že to bude taková věda, děs! 😀