Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

martakl
7. led 2013

@phuskova Nárok na mateřskou bys mít měla...podle mě budeš v té ochranné lhůtě. Jde mi z těch všech informací hlava kolem, takže je asi lepší se pak zeptat někde na sociálce nebo kde se to řeší🙂

niikkis
7. led 2013

@phuskova no já jsem právě zvědavá, na kolik nás ta svatba celkově přijde.. taky si nepředstavuju žádný super luxus.. jenom věci který mi zůstanou, tak za ty si ráda trochu připlatím (vlastně jenom fotky a prsteny...) ale trochu spoléhám na to, že se nám velká část vrátí formou svat. darů... od příštího měsíce bych měla v práci dostat přidáno, tak jsem si řekla, že ten rozdíl oproti dnešku si budu dávat stranou a třeba by se za to něco málo do výbavy dalo pořídít.. spíš mi jde ale trochu o budoucnost.. až nebudu moct kojit, pak školka, škola, zájmové kroužky.... k tomu určitě přibude další sourozenec.. ze začátku to táhnout z jednoho platu a rodičáku mi přijde nemožné...

phuskova
7. led 2013

@martakl no mě právě taky 😀 Ale promiň 😉 Na sociálku jdu s tchýňkou ve středu, má tam známý, tak na mě nebudou nepříjmený...ale abych věděla na co vše se mám právě zeptat... 🙂

phuskova
7. led 2013

@niikkis My jsme na darech dostali fakt hodně, ale zaplatili jsme si z toho svatební cestu no 🙂) Ale třeba sem si nechávala šít svoje šaty a teď mi nejdou prodat, asi dkybych šla s cenou hodně nízko, tak by to šlo,ale zatím to snad má čas🙂 A se máš, já přidáno nejspíš pořádně nedostanu nikdy:/ sme prodělečný oddělení prozatím :( No právě, navíc já přijdu o všechny platy do mateřský, prtože půjdu na neschopenku...chci si najít nějaký přivýdělek, uvidí se..:/ Ale nám se nabídli oboje rodiče, že jedni přispejou na kočárek a tak...tak snad to nějak zvládneme ...

niikkis
7. led 2013

@phuskova přijde mi trochu uhozený takle myslet, ale doba je teď prostě naprd a bez toho to prostě nejde.. spočítat všechno od shora dolu.... a stejně ti něco udělá čáru přes rozpočet... 😒 taky kdybych nepřestoupila na jinou pozici a sama si něco navíc nevydupala, tak nic nemám... jinak já taky počítám s tím, že pak šaty prodám, tak doufám, že to vyjde... 🙂 vaší svatbu jsem sledovala, měli jste to moc hezké, takové fakt pohodové a máte krásný fotky 😉

phuskova
7. led 2013

@niikkis Jééé děkuju😉 Tohle potěší 😉 Já budu zas sledovat vaší 🙂 Jako toho se právě bojí, že zas něco udělá čáru přes rozpočet,jako hend po svatební cestě rozbitý notebook a pc naráz :/ A já si tu právě nic vydupat nemůžu, vedou teorii, že když se ti něco nelíbí tak si běž, za dveřma na tvou pozici čeká dalších 6..a ona to je bohužel pravda:///

terunka88
7. led 2013

@phuskova Těch 180 dnů je od konce zaměstnání je do nástupu na mateřskou..na kterou můžeš nastoupit 6-8 týdnů před porodem.
No, pokud otěhotníš např. v půlce srpna, tak TP budeš mít na konec dubna/začátek května..na mateřskou můžeš jít 8 týdnů před termínem, čili v tomto případě na konci února..a od konce zaměstnání to bude 5 měsíců, čili to v pohodě stíháš 🙂 Vlastně hned po skončení smlouvy bys šla na pracák (pokud bys nebyl na rizikovém) a brala bys tam i podporu v nezaměstnanosti do doby než nastoupíš na mateřskou..případně bys nastoupila na nemocenskou, to by sis asi musela zjistit, kde by ty příspěvky byly vyšší..Já osobně bych teda počkala až ti dají novou smlouvu (pokud máš teda jistotu, že by to bylo na dobu neurčitou..)..Je to rozdíl fakt 2 nebo 3 měsíce a pokud byste chtěli brzy druhé, tak bys u něho o mateřskou úplně přišla a měla jen rodičák..Vem si, že kdybys pak s druhým byla doma 3 roky, tak bys celý 3 roky měsíčně brala 220 000:36= 6111 Kč... Ale samozřejmě nevím jaké máte plány atd. 🙂 To mě jen tak napadlo..

terunka88
7. led 2013

@niikkis Doporučuju velkou svatbu 🙂 Sice velké náklady, ale i hodně darů 😀 Nás svatba stála cca 100tis., ze 3/4 nám ji platili oboje rodiče, do toho jsme dostali ve stejné výši finanční dary od svatebčanů + hmotné dary tak v hodnotě 30 tisíc..Takže jsme na ni ještě vydělali 😀 Ale měli jsme teda na oběd asi 60 lidí a navečer 130, takže.. 😀

terunka88
7. led 2013

@niikkis Taky mám trochu obavy, ale věřím, že bude vše ok 🙂 Nás teda čeká velký rok, chceme koupit auto, vzít si hypotéku a koupit byt, (snad) otěhotnět, tak jsem zvědavá, jak to všechno bude 🙂 Našetřené trochu máme, teda teď hlavně na to auto a byt a taky nám brzy stavebko, ale věřím, že to utáhneme z mateřské/rodičovské a manželova platu a nebudeme muset sahat do rezerv..

margot_ka
7. led 2013

holky, je to normální, když jsem na ovu testu měla ducha v sobotu a dneska zase? měla jsem za to, že když se testovací čárka začne pomalu objevovat, tak s postupujícími dny sílí ☹

phuskova
7. led 2013

@terunka88 Děkuju moc za info...já právě hned musím na nemocenskou, kvůli práci...a vím, že mi dají zas na rok, na dobu určitou, dělají to všem:( Takže proto nemá smysl čekat...ale jak píšeš, hold musím otěhotnět buď nejpozději v půlce srpna a nebo pak počkat na ten říjen, uvidí se, jak to vyjde.. 🙂

niikkis
7. led 2013

@terunka88 náš rozpočet je taky kolem 100 tis... platíme si ale všechno sami, v tom bude ten zásadní rozdíl, proto budeme rádi, když se nám vrátí na darech aspoň polovina... lidí plánujeme něco kolem 60... dům jsme koupili loni a ještě je potřeba to tu zvelebit, takže nekonečný žrout peněz... 🙂 přítel je o 8 let starší a pořád si chce půjčovat sousedovic kluky, tak už jsem mu vynadala ať dá pokoj a pořídí si vlastní 😀 takže jsme se shodli na tom, že zapracujeme ještě letos... pokud teda všechno půjde hladce... ráda bych po svatbě vysadila HA a chvíli nechala tělo v klidu, tak uvidíme jak to vyjde 🙂

terunka88
7. led 2013

@margot_ka Jak jsem psala, já mám ducha třeba 5-6 dní před ovulací takže v klidu 😉 Uvidíš ovulaci od ovulace, když zkoumáš první cyklus, tak je z toho člověk takový zmatený, já už mám za sebou asi 12 cyklů, tak už mám hodně dobře odpozorované co a kdy 😉

niikkis
7. led 2013

@phuskova není zač 😉 jak se říká, když se daří, tak se daří - ty počítače... my se zase děsíme, co zase objevíme na baráku.. koupili jsme 3 roky starou novostavbu, ale jak říká pája stavěli ho ti dva... Domr.... a Zkur..... 😀 no prostě děs běs... ale jsem ráda, že bydlíme.. sami, klídek.. co si uděláš to máš a co neuděláš, za to tě nikdo neprudí...

terunka88
7. led 2013

@phuskova Aha, noo, tak v tom případě to fakt nemá cenu čekat na další smlouvu..já třeba od srpna (teda snad) dostanu na dobu neurčitou, takže já rozhodně počkám, i když bych si mimčo pořídila klidně hned 🙂
Tak uvidíš, zkuste to třeba od července a pak v tom srpnu a snad to dopadne! Kdyžtak až v tom říjnu, to zas taková hrůza není 😉

terunka88
7. led 2013

@niikkis Tak to je pěkný 🙂 A s tím domkem vám závidííím, to máte úplně super. Já doufám, že seženeme nějaký pěkný byt, o domě si zatím asi můžeme nechat zdát 🙂 Ale tak snad jednou, až budu mít odrozeno 😀 se taky dočkáme..

margot_ka
7. led 2013

@terunka88 ach, teď jsi mě ale uklidnila, už jsem začala chytat trochu schýzu, díky 🙂 počítala jsem tak 2-3 dny, dneska jsem šla na jisto a nestačila jsem se divit 🙂 takže nedá se, pošupajdím zítra pro další balíček testů 🙂

niikkis
7. led 2013

@terunka88 to víš že jo, hlavně se nesmíš vzdát svých snů 😉 my jsme do toho šli, protože to bylo ve stejné cenové relaci jako byty... jak to s mimčem plánujete vy? už jsi vysadila HA?

terunka88
7. led 2013

@niikkis Nó, tak kdyby byl nějaký domeček ve stejné cenové relaci jako byty, tak bychom do toho taky určitě šli 🙂 Ale zatím jsme na takový nenarazili..ale do podzima času dost, tak uvidíme 🙂
Já HAK nebrala ani neberu, takže tohle neřeším, ale chtěli bysme začít tak od léta, tak snad se brzy zadaří..

terunka88
7. led 2013

@margot_ka Doporučuju ovu testy kupovat přes e-bay, já tam taky kupuju a balení jednorázových 50ks+5 těhu testů zdarma mě i s dopravou vyjde na necelé 300 Kč..

margot_ka
7. led 2013

@terunka88 ty brďo! diky za super radu! jdu objednat, to je fakt zadara😀 díky moc!

terunka88
7. led 2013

@margot_ka Já doporučuji tyto, mám s nimi dobrou zkušenost 🙂
http://www.zkracovatko.cz/FUTP5D

phuskova
7. led 2013

@niikkis No to věřím, že s baráčkem to je složitý,že tam se každou chvíli něco pokazí a nebo je potřeba něco přikoupit a tak...my máme byt sem ráda, že nám tyhle starosti prozatím odpadají, protože sme koupili už zrekonstruovanej, tak děláme jen podlahy postupně...a to není tak fin.nákladný jako třeba elektrika v celém baráku :( No nějak bude 😉 Hlavně aby se vám vydařila svatba tak jak si přejete 🙂
@terunka88 právě, v dnešní době se to málo komu podaří hned napoprvé, nechci to nějak hrotit, jen jsme museli spočítat tohle, protože bez mateřský bysme asi hypotéku nedali...naše firma je dost děsivá v tomhle, kdž se ti něco nelíbí tak letíš a hned berou jinýho, já mám teda pozici, kam jentak někoho vzít nemůžou a můj vedoucí je z toho špatnej že mu odejdu (on o tom ví,ale vedení ne) .... tak třeba se za mě bude bít a prosadí mi to dobu neurčitou 😀

michaelarackova
7. led 2013

Holky, tak dovča objednaná, záloha zaplacená, už tam chci být!!!!!🙂 A hlavně začít s miminkem!!!! 🙂 Dneska mi přišel balíček...neodolala jsem overálkům na MMB....a jsou doma! 😀 Jo, jsem prdlá, ale udělalo mi to hrouznou radost! 🙂

@phuskova Ahojky, tak rozhodnuto? 🙂 A jak dlouho už tam jsi jen na dobu určitou? Není někde napsáno, že smlouvu můžou prodloužit jen několikrát? 🙂 Protože stejně ti na mateřský skončí a nebudeš se mít kam vrátet...mám to také tak. Jsem v práci za mateřskou, naštěstí ředitelka je známá, a tak jsem dostala smlouvu rovnou na 3 roky, ale ta mi na mateřský skončí a budu muset hledat jinde...☹

fwllo
7. led 2013

@michaelarackova Občas je zapotřebí si udělat radost 🙂 já hodně okukuju, ale nekoupila jsem ještě nic.. Bojím se, že bych to pak nezastavila 🙂 takže já si počkám alespoň na dvě čárky na testu 🙂
@phuskova přesně jak píšeš, ne že bych to nepřála, ale my taky čekali do července, v září jsem dostala smlouvu na neurčito a pořád netěhotním 🙂 Když si pomyslím, jak jsem se dřív bála, abych neotěhotněla a teď si to tak strašně přeju.. Občas paradoxy 😅

phuskova
7. led 2013

@michaelarackova No myslím, že mi ji můžou 2x prodloužit na rok, ale to by bylo teď právě podruhý, a čekat další rok nechce ani manžel, ani já ...:( Takže asi nemá smysl čekat...mám "harmonogram" do kdy můžem a kdy počkat ... 😀 Manžel tu sice kroutí očima, ale když sem mu řekla, že teda rovnou počkáme do října, tak z toho byl celý večer přepadnej, a pak že teda ne ... 🙂

phuskova
7. led 2013

@fwllo No to jo no, to je jediný co mě děsí...abych tam pak nesmrděla dalších pár let v tý práci, by šéfa asi kleplo, když už teďka za mě hledá "záskok"...jak on to říká 🙂 člověk nidky neví :(

michaelarackova
7. led 2013

@fwllo Já už mám skříň plnou od švagrové, takže tohle se tam ztratí! 🙂 A jak dlouho že se snažíte a jak dlouho máš vysazeno? Já už jsem začla zobat i listovku! 🙂

michaelarackova
7. led 2013

@phuskova To chápu, to už je dlouho...Taky bych nečekala! Takže začnete v červnu??? A když to nepůjde, tak pak počkáte do října??? 😀 A pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty! 😀

fwllo
7. led 2013

@michaelarackova Tak to jo, to se ztratí 🙂 já antikoncepci neberu 10 měsíců, brala jsem ji celkem 5 let.. Naostro jsme začali v červenci ☹ od té doby jím listovku, během prvních dnů cyklu kontryhelový čaj, teď od začátku lednu jsem si koupila femibion.. Tak ho obden střídám s normální listovkou..
@phuskova jj, četla jsem, že hned budeš muset jít na nemocenskou.. To je naprd.. Já sice mám práci teoreticky snadnou, ale psychicky náročnou-účetní.. Jo a někdy od srpna si dávám taky peníze stranou, celkem hezky se mi krabička plní.. I když mnohem radši bych byla, kdybych už právě měla důvod nakupovat 😵